PDA

Teljes verzió megtekintése : Általános Tomb Raider Level Editor társalgó



oldal : 1 2 3 4 [5] 6 7

tombraidermaster1996
2012-05-13, 13:59
segítséget kért. ez egy fórum. ha nem tudsz segíteni, nem kel hozzászólni. ;)

Jaja. Igazad van Kacsa barátom.

TheMasterOfTRA
2012-05-13, 14:09
segítséget kért. ez egy fórum. ha nem tudsz segíteni, nem kel hozzászólni. ;)

Bocsánat :o:worship:

OBig
2012-05-13, 19:37
Aha, nem innen szedtem le, trle.-netről van.

Minden problémázás nélkül, harag nélkül írom, hátha egyszer megértik ennek a gondnak a lényegét az itt levők:

Évente vagy 50 rongyunkba kerül a tárhely. Nem beszélve a rengeteg melóról, hogy időben, lehetőleg elsőként értesüljetek az újdonságokról.
Ti azonban itt kértek segítséget, de a külföldi oldalakról töltitek le a cuccot? Vajon miért? Nem tudom felfogni.
Még gyorsabbnak sem gyorsabb onnan, hát akkor miért?
Sokszor egyszerűsítem a pályák telepíthetőségét. Akkor miért?
Itt sokkal több pálya van fent, mint bárhol a világon. Akkor miért?
Számomra felfoghatatlan.

YzaaA
2012-05-13, 20:02
Azt amit letöltesz a TRLE.net-röl az szerintem pont ugyan olyan itt is, shemmivel jobb:P
Szerintem is ha magyar vagy, és ha itt is lehet olyan dolgokat kapni, mint a külföldieken akkor szerintem az ittenit kéne letölteni nem a külfödit:rolleyes:

tombraidermaster1996
2012-05-14, 17:35
Azt amit letöltesz a TRLE.net-röl az szerintem pont ugyan olyan itt is, shemmivel jobb:P
Szerintem is ha magyar vagy, és ha itt is lehet olyan dolgokat kapni, mint a külföldieken akkor szerintem az ittenit kéne letölteni nem a külfödit:rolleyes:

Na igen, én is a treditor.hu-ról töltök le mindent, máshonnan sehonnan.

OBig
2012-05-15, 13:18
Sajnálom Caroline, hogy válaszra se méltatsz bennünket.
Tudod ez olyan, mint amikor userek itt, a fórumon belinkelnek valamit külföldről, (képet, demót,) pedig itt, nálunk is megvannak.
Én magyar vagyok! És határok nélkül!
Hát Te?

horus
2012-05-15, 14:32
ööö... attól még senki se lessz magyar mert a draga kis oldidról tölt le... :D
Kint jobb a dizi :p

Stranger
2012-05-15, 14:49
ööö... attól még senki se lessz magyar mert a draga kis oldidról tölt le... :D
Kint jobb a dizi :p
Hűha... inkább nem írtál volna semmit. Éljen a magyar közösség. :angry:

horus
2012-05-15, 15:16
Hűha... inkább nem írtál volna semmit. Éljen a magyar közösség. :angry:

Jajj OBig is csak azért csinál belőle nagyügyet mert pénzt ad érte
(a tárhelyért)... nem azért mert húúúú de nagymagyar....

Caroline
2012-05-15, 15:36
Sajnálom Caroline, hogy válaszra se méltatsz bennünket.
Tudod ez olyan, mint amikor userek itt, a fórumon belinkelnek valamit külföldről, (képet, demót,) pedig itt, nálunk is megvannak.
Én magyar vagyok! És határok nélkül!
Hát Te?

Ja az tudom hogy itt van fönt a legtöbb játék ami máshol fent sincs csak a Croft Curse az az egy szerkesztett pálya van onnan, a többi innen van amiket eddig ki próbáltam és tudom hogy nem két fillér fenntartani az oldalt, már ilyen nagy bűn ha egy pályát más honnan szedek le, meg azt is tudom hogy egy oldalt nem két fillér. Nem azért írtam vissza ilyen későn mert nem válaszolok.mert nem akarok. Hanem azért mert nem mindig vagyok gépnél. a crome meg valamikor ki se jelzi az új hozzászólásokat.

Caroline
2012-05-15, 15:38
ööö... attól még senki se lessz magyar mert a draga kis oldidról tölt le... :D
Kint jobb a dizi :p

azt nem mondanám hogy jobb a dizájn.

tombraidermaster1996
2012-05-15, 19:10
Csak egy kérdés OBig: Ha tízmilliószor végigjátszom a pályát és letesztelem, és minden ajtó nyílik, mindent fel tudok venni, nem bugos, csak soundbug van, ami javíthatatlan és ha a hatalmas ugrásokj is teljesíthetők a bányában könnyen, meg ha minden működik és ha jó a végkapcsoló és ha nincs textúrahiba, pedig mindent bejártam, akkor nagyon muszály teszteltetni?? Egyenként elküldeni mindenkinek, aki tesztelné az nekem nem megy. Örülni fogok majd neki, ha mailben eltudom majd küldeni neked. Előre is köszi a választ. :)

OBig
2012-05-15, 20:25
Jajj OBig is csak azért csinál belőle nagyügyet mert pénzt ad érte
(a tárhelyért)... nem azért mert húúúú de nagymagyar....

Hát kisbarátom ezt nagyon kikérem magamnak. Ne magadból indulj ki.
Én pölö igenis büszke vagyok az oldalra, a trs.hu-ra is, amit Roliék csinálnak. Nem vagyunk egy kategóriában. Azért nálam már nem annyira fontos a pénz. Kicsit kapj a fejedhez apafej. Hogy mást ne mondjak.
Látszik azért rólad,.... ami kell.
Egyébként ha a dizi a fontos számodra, miért nem húzol el oda? Nem sírnánk érted. Érted?

OBig
2012-05-15, 20:28
Csak egy kérdés OBig: Ha tízmilliószor végigjátszom a pályát és letesztelem, és minden ajtó nyílik, mindent fel tudok venni, nem bugos, csak soundbug van, ami javíthatatlan és ha a hatalmas ugrásokj is teljesíthetők a bányában könnyen, meg ha minden működik és ha jó a végkapcsoló és ha nincs textúrahiba, pedig mindent bejártam, akkor nagyon muszály teszteltetni?? Egyenként elküldeni mindenkinek, aki tesztelné az nekem nem megy. Örülni fogok majd neki, ha mailben eltudom majd küldeni neked. Előre is köszi a választ. :)

Küld el nekem, és én feltöltöm az oldalra, megadom a linket, és másnak már nem kell elküldened, csak a linket.
Azért jobb másokkal is teszteltetni, mert esetleg másként nézik a pályát, másfelé mennek. Hisz te már tudod merre kell. :)
Persze ha nem akarsz már semmin sem javítani, akkor nem kell teszteltetni. :)

tombraidermaster1996
2012-05-16, 09:20
Küld el nekem, és én feltöltöm az oldalra, megadom a linket, és másnak már nem kell elküldened, csak a linket.
Azért jobb másokkal is teszteltetni, mert esetleg másként nézik a pályát, másfelé mennek. Hisz te már tudod merre kell. :)
Persze ha nem akarsz már semmin sem javítani, akkor nem kell teszteltetni. :)

Hát végülis elég lineáris a pálya és pár dologra odakell figyelni, hogy jó legyen. Pl: a Croft manor belsejében az oldalazós falnál ha ugrasz kapaszkodsz, úgy nem jó, biztos valami 2 klikkes slope hiba vagy passz, akkor ctrl és előre kell hozzá, hogy felkapaszkodj, meg a ctrl-lal tudsz kézenétfordulni is, nos ez idegesítő tud lenni, hogyha egy tárgyat akarsz felvenni, mert bepörög Lara, ha nem állsz meg teljesen a mozgásban, ilyen vagy hagyjátok megállni, vagy sétáljatok oda a tárgyhoz, vagy emelvényhez és úgy vegyétek fel! Ja és még valami, szabályos játékmenetet csináljatok, ne csaljatok, mert van egy kulcsos ajtó, amivel az uszodába betudsz menni, de ott van a kivezető ajtó is, ami kivisz a labiintushoz. Ezért úgy csináljátok, hogy a manort belülről bejárjátok, begyűjtitek a dolgokat, kinyitjátok az ajtót a labirintushoz, aztán ki a külső gyakorló pályára ott végigcsináljátok, felveszitek a kulcsot, nem árulom el, hogy hol van majd meglelitek, begyűjtitek onnan is a dolgokat, utána a labirintus. Tehát minden kis zugot bekell járnotok, mert két bronz,ezüst,arany pajzs van, 2 bronz,ezüst,arany kereszt, 2 bronz,ezüst,arany gömb, 2 arany ezüst,bronz ősi kés van, 1-1 darab a sárkányokból, ezek arany, kő és jáde sárkány formában, van 7darab gyémánt (nekem Chaos Emeralds mert arra hasonlítanak, még színben is) Aztán a labirintus végén egy üdítőt felvesztek és vége a pályának. Alapjában véve nem nehéz, csak időigényes pálya. Ja meg ha kúszni akartok ott, ahol van a függeszkedős rész a manorban, ott kell a guggolás gomb is, hogy bemásszon a résbe. Tehát ez pálya ellenségmentes, nézelődős,gyakorlós,gyűjtögetős. A script kb.90%-ban magyarított, pár szöveg maradt angolul.

Roli
2012-05-16, 09:30
Remélem, hogy azért majd idővel, mikor majd a két kezetekkel kell megkeresni a pénzt mindenre, akkor végre eljut az eszetekig, hogy miről is van szó.
Fogjátok fel így: hogyha egyszer egy honlapba vágtok bele (ami nem kis munka és pénz, ha saját domained és tárhelyed van), feltesztek oda egy bizonyos valamit... Aztán egyszer jön egy kedves kommentelő, aki majd egy külső linkekkel dobálózik arról a bizonyos valamiről, pedig már rég fent van az oldaladon. Nektek ez hogy esne? Elég sz@rul, nem?

OK, lehet, hogy külső szemmel is más ez, meg szerkesztőként is... szóval a "felháborodásnak" itt nincs helye. :)
Akkor megérteném, ha nem lenne fent itt, de ha egyszer fent van, úgy nekem már magas :rolleyes:

Na de ennyit az :offtopic:-ról... :D


A script kb.90%-ban magyarított, pár szöveg maradt angolul.

Mik maradtak angolul? Egyszer készítettem egy teljesen magyar scriptet, így talán tudnék segíteni. :)

tombraidermaster1996
2012-05-16, 10:06
Mik maradtak angolul? Egyszer készítettem egy teljesen magyar scriptet, így talán tudnék segíteni. :)

A savegame meg loadgame-nél a slotok, tehát az empty slot, az exit exit to title meg csomó minden még, de azok észrevehetetlenek, esetleg elküldöm neked az english.txt-t

Caroline
2012-05-16, 18:22
Remélem, hogy azért majd idővel, mikor majd a két kezetekkel kell megkeresni a pénzt mindenre, akkor végre eljut az eszetekig, hogy miről is van szó.
Fogjátok fel így: hogyha egyszer egy honlapba vágtok bele (ami nem kis munka és pénz, ha saját domained és tárhelyed van), feltesztek oda egy bizonyos valamit... Aztán egyszer jön egy kedves kommentelő, aki majd egy külső linkekkel dobálózik arról a bizonyos valamiről, pedig már rég fent van az oldaladon. Nektek ez hogy esne? Elég sz@rul, nem?

OK, lehet, hogy külső szemmel is más ez, meg szerkesztőként is... szóval a "felháborodásnak" itt nincs helye. :)
Akkor megérteném, ha nem lenne fent itt, de ha egyszer fent van, úgy nekem már magas :rolleyes:


Na de ennyit az :offtopic:-ról... :D



Mik maradtak angolul? Egyszer készítettem egy teljesen magyar scriptet, így talán tudnék segíteni. :)

Igazad van Én nagy hülyeséget csináltam azzal, hogy azt az egy játékot szedtem le külső oldalról( de csak azért mert itt fent kerestem és nem találtam,) pedig csak szét kellett volna néznem és Mondták is hogy fönt van csak a linket javították de én azt a játékot egy hete szedtem el,pedig már akkor is fönt volt sokszor van hogy nem gondolkozok előre pedig csak rögtön cselekszem kérdeznem kellett volna. Ezért bocsánatott is kérek a tettemértja meg persze a kereső is kiverte a szememet. ember vagyok én se vagyok tökéletes, sajnos én is hibázhatok. Tényleg nem akartam azzal konfliktust okozni hogy idegen helyről szedtem le azt a bizonyos cuccot, pedig ti már felraktátok azt és elég sokat dolgoztok az oldallal a tárhellyel, és még egyszer bocsánat.

Scoobykah
2012-05-16, 21:39
Kijött egy nagyon-nagyon kezdetleges verziója

ezt a progit,hogyan is kéne használni?:D
mert nekem csak hibaüziket küldözgetett...sőt..még első indításkor be is fagyasztotta a gépem XD
de nem is gond....inkább azt szeretném kérdezni,
hogy a mit is takar a Grafikai tuning?Meg olyan progi lesz mint a meta?

wdavid
2012-05-16, 22:09
Annyi kis segítséget szeretnék kérni, hogy beszeretném állítani a sárkány secreteknél azt, hogy számolja a játék, csak nem tudom, hogy hogyan, mert 2 van a pályában mindháromból, csak nem számolja. Pickup item slotban vannak. Előre is köszönöm a segítséget. :)

Ezt ha jól emlékszem scriptelni kell :)

én NG Centert használok, (gondolom te is) így ha ezt a sort beilleszted a Scipt Title részébe a számot átírva tudod állítani a secretek számát :D

Customize=CUST_SET_SECRET_NUMBER, 1

ez nem a pályán kénti számot állítja hanem az egész játékban maximálisan összeszedhető secretek számát :) ha minden pályán más számot szeretnél, ezt a sor simán beilleszted minden pálya sciptjébe :D

ahhoz hogy számolja minden pályán hányat szereztél meg eddig, csinálsz egy Secret triggert az adott pontra és minden egyes triggernél más számot adsz meg ezzel jelezve h egy újabb secretet talált meg a játékos :D ha úgy szeretnéd aktiválni a secret triggert h a kis hang akkor szóljon mikor a játékos felvette a tárgyat, simán pickup-ra állítod a trigger típusát :D

http://i48.tinypic.com/205qz5i.jpg

remélem tudtam segíteni :)

Matie
2012-05-17, 00:27
ezt a progit,hogyan is kéne használni?:D
mert nekem csak hibaüziket küldözgetett...sőt..még első indításkor be is fagyasztotta a gépem XD
de nem is gond....inkább azt szeretném kérdezni,
hogy a mit is takar a Grafikai tuning?Meg olyan progi lesz mint a meta?

Erről majd csinálok leírást, már korábban elkezdtem. :)

tombraidermaster1996
2012-05-18, 13:52
Ezt ha jól emlékszem scriptelni kell :)

én NG Centert használok, (gondolom te is) így ha ezt a sort beilleszted a Scipt Title részébe a számot átírva tudod állítani a secretek számát :D

Customize=CUST_SET_SECRET_NUMBER, 1

ez nem a pályán kénti számot állítja hanem az egész játékban maximálisan összeszedhető secretek számát :) ha minden pályán más számot szeretnél, ezt a sor simán beilleszted minden pálya sciptjébe :D

ahhoz hogy számolja minden pályán hányat szereztél meg eddig, csinálsz egy Secret triggert az adott pontra és minden egyes triggernél más számot adsz meg ezzel jelezve h egy újabb secretet talált meg a játékos :D ha úgy szeretnéd aktiválni a secret triggert h a kis hang akkor szóljon mikor a játékos felvette a tárgyat, simán pickup-ra állítod a trigger típusát :D

http://i48.tinypic.com/205qz5i.jpg

remélem tudtam segíteni :)

Köszönöm szépen wdavid! :) De már javítottam, ha megnézed az egyik hsz-omat, meglátod, hogy miből mennyi van. :) De leírom akkor: van 3 sárkány(arany,kő,jáde) 2xkereszt(bronz,ezüst,arany) ezekből egyenként van kettő, 2xpajzs(bronz,ezüst,arany) 2xősi kés(bronz,ezüst,arany)2xgömb(bronz,ezüst,arany), 7db gyémánt(kék,világoskék,narancssárga,sárga,zöld,lil a,piros), 4 féle kulcs(zöld,kék,rózsaszín,lila) meg van egy db nagy medipack és a végkioldóhoz meg egy kismedipack. (a nagy az a csoki, a kis az meg az üdítő). Viszont a héten ebből, hogy fel lesz töltve nem lesz semmi, mert jön haza nővérem, aztán hétfőn megy vissza, lehet, hogy nyár elején adom ki, nemtudom, tesómmal is végigjátszatom az eredetit, ami tele van zenével, csak ennyiben, meg a képekben különbözik a fórumostól, másban nem, ugyan az a kettő, csak a fórumosban kevés a zene, meg Larás képek vannak. Kb. ennyi. :)

TheMasterOfTRA
2012-05-19, 12:32
Valaki tudna nekem segíteni? :rolleyes: Szóval, most csinálok egy pályát, és nincsen semmise a "szobában", és hogyha jobbra nézek, crashol. :mad: Semmi különös textúra sincs ott, még direkt kitöröltem az itemeket is :( De nem jó. Ötlet? :mad:

wdavid
2012-05-19, 16:06
próbáld meg azt, hogy kitörlöd a szobát és megcsinálod mégegyszer, nekem ez sokszor segített, bár lehet h sok munkával fog járni :o:D

TheMasterOfTRA
2012-05-20, 09:20
próbáld meg azt, hogy kitörlöd a szobát és megcsinálod mégegyszer, nekem ez sokszor segített, bár lehet h sok munkával fog járni :o:D

Köszi! :) Probléma megoldva! ;) Kiderült, hogy egy textúra miatt crashelt. :D:rolleyes:

tombraidermaster1996
2012-05-21, 10:16
Csak egy kérdés srácok, mivel kevés nekem egy szekvenciában a 31 kamera, ezért azt szeretném megkérdezni, hogyha több szekvenciát akarok csinálni, akkor arra a kamerára is átmegy a 0-ás szekvencia után alapból, amelyik az 1-es 2-es -3as stb szekvenciában van? Mert most csinálok egy title-t a bogi és Norbihoz majd, mert a régieken keveseltem a 31 kamerát... Igaz, hogy mutatja a részleteket, de újat akarok, mert ha van ez a több szekvencia dolog, akkor megnézem, csak nem tudom, hogy hogy vágjak bele, mert nem tudom, hogy ráugrik-e a kövi szekvenciájú kamerára, vagy hogy heavy triggerelni kell-e azutsó kamera alatt... Pls valaki segítsen. Előre is köszönöm. :)

Matie
2012-05-21, 12:26
Az utolsó kamera alatt heavy triggerelni kell a következő szekvenciát, és ne felejtsd el benyomni a kamera OCB ablakában a 14-es számot! (Ezzel lesz képes a kamera elindítani a heavy triggereket.):)

tombraidermaster1996
2012-05-21, 12:47
Az utolsó kamera alatt heavy triggerelni kell a következő szekvenciát, és ne felejtsd el benyomni a kamera OCB ablakában a 14-es számot! (Ezzel lesz képes a kamera elindítani a heavy triggereket.):)

Köszönöm szépen Matie! :) Rendes tőled, akkor amiatt nem működött az előbb, ugrált egyik szekvenciáról a másikra... Meglesem.

Javít: Sz@r az egész... Ugrál ide-oda... Az előző title-ök jók, de régiek... Azóta változott sok dolog... Aztán most így nem megy normálisan... Bevan számozva minden rendesen, mindent úgy csináltam, ahogy mondtál, de sz@r az egész...

Matie
2012-05-21, 13:27
Akkor szokott ugrálni, ha két szekvenciának azonos a sorszáma. Ilyenkor le kell ellenőrizni a kamerákat, amik nem a helyes sorrendben aktiválódnak.
Akkor van probléma, ha pl. az első szekvenciádnál a "Seq" értéke végig 0, a "Num" értékek normálisan növekednek, a következő sorozatnál pedig a "Seq" szintén 0 marad, vagy pedig esetleg nem vetted észre, hogy van már egy ilyen sorszámú kamerasorozatod, és így két szekvencia ugyan azt a "Seq" értékeket viseli végig. (Ilyenkor a játékban végigmegy a flyby, de úgy, hogy mindkét sorozatot egyszerre mutatja meg, a Num értékek alapján lépked.)
Tehát át kell tekinteni a kamerák OCB ablakát, mert valószínűleg összekeveredtek a sorszámok. :) Két szekvenciának nem lehet azonos sorszáma.

tombraidermaster1996
2012-05-21, 16:22
Akkor szokott ugrálni, ha két szekvenciának azonos a sorszáma. Ilyenkor le kell ellenőrizni a kamerákat, amik nem a helyes sorrendben aktiválódnak.
Akkor van probléma, ha pl. az első szekvenciádnál a "Seq" értéke végig 0, a "Num" értékek normálisan növekednek, a következő sorozatnál pedig a "Seq" szintén 0 marad, vagy pedig esetleg nem vetted észre, hogy van már egy ilyen sorszámú kamerasorozatod, és így két szekvencia ugyan azt a "Seq" értékeket viseli végig. (Ilyenkor a játékban végigmegy a flyby, de úgy, hogy mindkét sorozatot egyszerre mutatja meg, a Num értékek alapján lépked.)
Tehát át kell tekinteni a kamerák OCB ablakát, mert valószínűleg összekeveredtek a sorszámok. :) Két szekvenciának nem lehet azonos sorszáma.

Rendben, most próbálgatom, van siker is, meg kudarc is, mert néha ugrál... De egyébként nincs sok hiba, még1x átfutok rajta, ha csend, béke és nyugalom lesz... Ha szövegelnek mögöttem,mellettem, akkor nem megy... Meg piros a vízesés. XD Megpróbálom javítani ezeket, aztán title-t küldök a bogi és norbihoz, ez a véglegeshez lenne ez a title. Aztán bemutatóul ezt kapnátok me,g hogyha tetszik, csak akkor adnám ki. A bánya a title-ben sok gondot okozott, kavart mindent össze-vissza... Azt kivettem, tehát már a kiskertből kezdi a flyby-t, de még sokat kell csiszolnom rajta, a számozással vagyok gondban csak. A kamerák jól elvannak helyezve egy-két kivétellel, de azt javítom, csak majd ha lesz több időm. Köszönöm szépen neked a segítséget Matie! :)

tombraidermaster1996
2012-05-24, 19:04
Figyeljetek srácok, bocsi, de ezzel a title-lel nem tudok mit kezdeni semmit... Esetleg ha felrakom valahova a szükséges file-okat, megtudná nekem csinálni valaki úgy, hogy működjön? Nagyon megköszönném. Nemsoká felteszem akkor valahova, vagy elküldöm mailben, aki szól. Nagyon megköszönném, mert ezzel a több szekvenciával egyáltalán nem boldogulok... :(:(:(:(:(:( REmélem, hogy van valaki ügyesebb nálam. Eddig boldogultam vele, de most valami miatt olyan balszerencsés vagyok, hogy semmi nem jön össze egy hete.... :(:(:(:( Ha valaki szól, hogy küldjem el neki, akkor mailben elküldöm.

Scoobykah
2012-05-30, 13:49
Kéne egy kis help!

letöltöttem egy Snowwhite pályát,és abban van egy feladat,mégpedig,h rakjam ki h 12:3-2=2,és 30:3+2=12.

szóval mire átpakolom az emeletről a dobozokat,a duplaajtó egyik fele mindig lecsukódik:/ vmit rosszul csinálok? mert elolvastam a végigjátszást,de ott csak annyi vn h rakjam ki a példákat

Szerk.:megoldottam

OBig
2012-05-30, 20:45
És mi volt a gond?

Scoobykah
2012-05-30, 21:15
a probléma eredetileg az volt,hogy ha egyik sorból kiszedtem a tömböt,felkerült az emeletre,az ajtó-ami előzőleg kinyílt-visszacsukódott.

ma megnéztem,mentéssel,ugyanúgy megmaradt.kiléptem teljesen a játékból,majd vissza,akkor new game,mindent elölről.de akkor a szétlőhető ablakot nem akarta szétlőni.
akkor tettem egy kört,majd újra próbáltam,akkor már nem volt gond....végülis sikerült kijátszanom:)
csak azt azt sajnálom,hogy rövid lett,mert nagyon jó lett:)

tombraidermaster1996
2012-06-08, 20:10
Valakinek kellenek rózsák, amik felvehetők? Szolgálhatok velük, saját áttextúrázással vannak. :) Tehát ha kell, szóljatok. Az eredeti TR5-ös arany rózsa lett különböző színekbe átültetve, amik fedik a valóságbeli színeit a rózsáknak. :)

tombraidermaster1996
2012-06-10, 15:40
Na? Senkinek nem kell? Azért felrakom. :D Használjátok egészséggel és szabadon! :)

Küldök képeket a rózsákról a Bogi és Norbiba beültetve. (nem lesznek benne) Plusz a gyémántokról a labirintusban. (csak ott lesznek, ez csak olyan hibás screensoh úgymond csak azért van benne, hogy teszteljem, a végleges pálya már kész, már csak a title kell) http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-42-18-31_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-45-37-35_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-46-01-26_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-46-13-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-46-21-56_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-46-32-93_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-46-37-25_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-46-58-84_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-47-20-37_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120610/Tomb4_2012-06-10_17-47-53-89_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Easter Egg :D

Caroline
2012-06-10, 18:53
Van egy nagyon jó pálya. Fönt is van tr editor.hu-n, csak ajánlani tudom.

Silent Vill A neve, az eleje úgy kezddik illyen koncert est, azután nem sokkal Lara utazik haza és a járdán meglát egy kisgyereket a szakadó esőbe odaszól a tatának(Winston lenne az) hogy álljon meg, odamegy a gyerekhez és megkérdezi mit keres itt kint egyedül de ő csak a leégett házra mutat, majd egy zaj elvonja Lara figyelmét a gyerek eltűnik másnap este a hírekben egy családi tragédiáról beszélnek leégett egy ház és a családi fotót mutatták, és Lara megismeri a kisgyereket és mondja Winston-nak hogy azt a gyereket látta vissza utazik a romos házhoz, innen indul a kaland, a feladat keresd meg a gyereket, és tud meg mi történt. A játék német nyelvű aki nagyon keveset tud az is megérti, bátran ajánlom Silent Hill rajongóknak, meg annak is aki nem.

Link: http://www.treditor.hu/cgi-bin/schlabo4/dl.pl?http://treditor.hu/trle/a_c/alex_nierlein_silent_vill_demo_german.zip

Yt-n láttam gameplayet,megtetszett és leszedtem tr editor.hu-ról

Scoobykah
2012-06-14, 22:36
Srácok!
szeretném a segítségeteket kérni!

A napokban frissítettem az Editort,az Mk4-el.Észrevettem,hogy a köd egyik pályán se az általam megadott színű.A látótávolság és maga a köd megvan.Éppen csak fekete.Setupot állítgattam sokfelé,de semmi.
Illetve fogta magát,és az egyik wad fájlomból csak úgy kitörölt kábé 30-5 objectet,meg eltüntetett 3 létfontosságú textúra pakkot.az utóbbi kettőre tudok megoldást,nem húztam magam rajta.

tombraidermaster1996
2012-06-15, 12:57
Nekem MK4-em van, de nekem ilyet nem csinált és működik tökéletesen, nem tom, hogy mi a baja... :( Kérdezd Roliékat, hátha tudják. Én felraktam rendesen, ment minden, nem volt gond, nem törölgetett semmit. :)

Ja, amúgy nem tudom, hogy ki gondolkozott már rajta, hogy a binocular graphicsot átlátszóvá tegye, de ez a képeslapkészítéshez szükséges, tehát én megcsináltam, tessék, használjátok egészséggel! :) Amúgy a rózsát és a gömböket a fene se tölti????!!!! Mert a gömbök azok a planet effectes gömbök áttextúrázva, a rózsák meg felvehetőek, tehát akinek kell, az töltse le bátran őket! :) Ja meg ki van benne a TRLE-s képeslapkészítésben? Egy terem és abból kihozni mindent, amit tudsz, screenshotolsz, szöveget szerkesztesz rá, feltöltöd. Szezonális lenne, tehát minden szezonkor, ünnepkor stb. lehetne tetszőlegesen képeslapokat csinálni úgymond TRLE és fraps segítségével, bármilyen ötlettel lehetne képeslapot csinálni, ráadásul bárki csinálhatja, aki TRLE-s és non TRLE-s is, bárki. Szóval ki van benne??? :D

tombraidermaster1996
2012-06-24, 18:00
Csak egy gyors kérdés. Hogy lehet STRPIx-ben belső mesheket textúrázni? Mert van egy új ötletem egy pályához, 9 pályás lenne Croft Manorral együtt, nos metában kész vannak a puzzle hole-ok a master emerald és a master emerald animating a 7 chaos emeralddal együtt, csak egy a bökkenő, a gyémántok egy meshben vannak azaz egy gyémánt 2 mesh-es vagyis belül van a nagy gyémántban egy kis gyémánt és nem tudom textúrázni. Azt hogy kellene? Előre is köszi! :)

tombraidermaster1996
2012-06-26, 13:52
Na itt van pár kép egy tesztszobáról, de kb. ilyennek képzelem majd az utsó szinten a káosz szobát. A gyémántokhoz kértem volna a textúrázási segítséget, de úgy látom, hogy TRLE topikot már a fene se olvas. A gyémántoknak van belső mesh-ük, most meg így vannak. A képek:http://kepfeltoltes.hu/120626/a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/d_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/e_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/77884272f_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/g_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/h_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/i_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/j_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/r_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/900005499s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/u_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120626/w_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ja és rejtélyes nyarat mindenkinek! :D

Caroline
2012-06-26, 14:10
Pofásan néz ki

tombraidermaster1996
2012-06-26, 14:16
Örülök, hogy tetszik. De még agyalok a történeten meg mindene, majd utána fogok bele. Tele lesz csapdákkal, nézelődős helyekkel jó zenékkel és kalanddal. :) A címe pedig az lesz, hogy Lara Croft Tomb Raider And The Legend of The Chaos Emeralds. :) Magyarul Lara Croft Tomb Raider és a Káosz Smaragdok Legendája.:) Majd azokat fogja keresni Lara. :)

Ja és még valami, valaki nem tud gyűrű objektumot valahol? Ami rendes gyűrű alakú, semmi gyémánt, semmi.

Matie
2012-06-26, 16:43
Csak egy gyors kérdés. Hogy lehet STRPIx-ben belső mesheket textúrázni? Mert van egy új ötletem egy pályához, 9 pályás lenne Croft Manorral együtt, nos metában kész vannak a puzzle hole-ok a master emerald és a master emerald animating a 7 chaos emeralddal együtt, csak egy a bökkenő, a gyémántok egy meshben vannak azaz egy gyémánt 2 mesh-es vagyis belül van a nagy gyémántban egy kis gyémánt és nem tudom textúrázni. Azt hogy kellene? Előre is köszi! :)

Több módszer is van rá: vagy ráközelítesz annyira, hogy a belsejét ki tudd textúrázni (Ctrl+jobb klikk+húzod az egeret valamilyen irányba), vagy pedig az új StrPix (http://www.4shared.com/zip/5yiwfo0o/StrPix395Rev13b.html)-szel Shift+Alt lenyomása mellett rákattintasz a külső felületre, amit el akarsz rejteni, kitextúrázod a belsőt, és a Faces --> Unhide Faces-zel pedig újra láthatod a külső réteget.

tombraidermaster1996
2012-06-26, 16:56
Köszönöm szépen Matie! :) Megpróbálom. A gyűrűt is csinálom, jó hogy van primitív mód a metában. :D

Kacsa
2012-06-29, 21:09
OBig, nem szeretnél leírást csinálni a Reflection of Eternity-hez? :) nagyon szemezek vele.... :D

Roli
2012-06-29, 21:14
Nem vagyok OBig, de már készül :D

Kacsa
2012-06-29, 21:20
Nem vagyok OBig, de már készül :D

de jó, köszi! :D (vagyis előre is köszi OBignak. :D)

OBig
2012-06-29, 22:05
Hát jól van, majd igyekezek, de ebben a qrva melegben semmihez nincs kedvem. :)
A fele már megvan:)

Kacsa
2012-06-29, 22:46
Hát jól van, majd igyekezek, de ebben a qrva melegben semmihez nincs kedvem. :)

együttérzek, az ország déli részén lakó sorstársam. :D

Caroline
2012-06-30, 12:41
Nálunk is dög meleg van

Nem tudom rajtam kívül ki játszik még a Croft Curse-vel?(treditor.hu-ról van-inkább leszedtemhazai oldalról a trle.net-s meg kukában landolt, mármint le töröltem)
Na én most Nepalban vagyok, az elején nálam is volt gigszer vele (Valamiért tök fekete lett minden és semmi textura nem látszódott.) Vissza úsztam és újra lett így tudok játszani aki akar vele játszani próbálja ki mert klassz játék.
Itt a mentés, ahonnan már jó a game:
http://www20.zippyshare.com/v/43206711/file.html
Megvan szerezve a benzines kanna is. és az eleje a pályának.

OBig
2012-06-30, 21:29
OBig, nem szeretnél leírást csinálni a Reflection of Eternity-hez? :) nagyon szemezek vele.... :D

Nesze Kacsapajtás, kész van. :)

Kacsa
2012-06-30, 21:35
köszönöööm. :)

tombraidermaster1996
2012-07-01, 12:58
Na, találtam egy rohadtul bugos és játszhatatlan szintet a címe Back to the Croft Manor. Nos nem is arról szól, mint ami a címe. Nyújtott textúrák, hiányzó textúrák. És még az én első pályámra mondtátok, hogy szar, na ezt a pályát próbáljátok ki, ki se tudjátok majd vinni, annyira bugos.:mad: Egy szóval nekem nagyon nem tetszik.

Caroline
2012-07-05, 13:53
Jó gagyi egy pálya, pl a hang is csúszik.

de ez a pálya kijöhetne már:
ozzY3U6q1Is&

tombraidermaster1996
2012-07-08, 10:30
Valaki eltudná nekem küldeni az azonnali felmászásos crawlspace animációt, ahol nem kell guggolást nyomni, hogy felmássz a crawlspacebe, módosítani akarok a Bogi és Norbin még, túl sz@r néhány animáció... Nagyon megköszönném.

Caroline
2012-07-08, 17:49
Na nekem lenne egy ötletem, olyan játék amilyen a tr4 nél is hogy fel lenne sorolva egy pár pálya amikre szavaznánk ami a legtöbbet kapja azt kezdené el mindenki, és aki hamarabb kiviszi. az megvárja a többit utána meg ő mondana pályát, és mindig az választana aki a legjobb statisztikával végez(nem használ medit, egyszer se halna meg a játék alatt)

pl. ezekre lehetne szavazni.:

http://treditor.hu/images/bemutato/bemutato.htm -esetleg az angel whitint is be lehetne rakni meg az egypt &beyondot meg még a croft curset. de fórumtagok pályáira is szavazhatnánk

Lennének szabályok is :

-tilos speedrunnolni
-tilos a mentés használat, Mármint ami a másé
-tilos a youTube segítségbe vétele
- és esetleg mások segítségbe vétele lenne tilos még, kivéve ha végképp nem menne valakinek egy puzzle vagy egy idő futás (ritka de vannak azért rafinált és fifikás pályák is.)

eközben statisztikákat írnánk, halálok számát leírni screenshotok megosztása készítése akár a legveszélyesebb helyzetekből is.

Szerintetek milyen az ötlet, vagy hagyjuk az egészet?:)

YzaaA
2012-07-08, 18:02
Szerintem jó, de ez a nem mentéses használat 1 kicsit kemény:D
Használjunk mentést, másképp úgy meghalunk, mit sicc....s kezdhetjük elölröl:rolleyes:
De jó az 5-let:D;)

Caroline
2012-07-08, 18:05
Szerintem jó, de ez a nem mentéses használat 1 kicsit kemény:D
Használjunk mentést, másképp úgy meghalunk, mit sicc....s kezdhetjük elölröl:rolleyes:
De jó az 5-let:D;)
módosítottam a hsz-m rosszul írtam azt akartam hogy nem menteni nem szabad. az tényleg kemény lenne

YzaaA
2012-07-08, 18:16
Nah így már érthetöbb;)

Michele
2012-07-08, 18:42
Nem elvetendő ötlet. :) De...


-tilos a youTube segítségbe vétele
... ezt hogy ellenőrzöd?

Caroline
2012-07-08, 19:00
Nem elvetendő ötlet. :) De...


... ezt hogy ellenőrzöd?
passz hát ezt gondolom sehogy

Caroline
2012-07-09, 18:28
Na akinek van kedve játszani annak itt egy pálya:
Element of chaos: http://treditor.hu/trle/def/delta_and_alpha_the_element_of_chaos.zip

Most kezdem el.

Javítottam a linket. Itt az első része nem kell, innen nem működik a letöltésszámláló. :) (OBig)

köszi a link javítását

tombraidermaster1996
2012-07-09, 19:38
Most töltöm, majd kipróbizom. :)

Caroline
2012-07-09, 21:01
Most töltöm, majd kipróbizom. :)

nem lenne rossz kis pálya, ha nem dobálna le állandóan a 2.pályán. ezért én letöröltem.

Caroline
2012-07-11, 10:15
Na elkezdem a mist of avalont, és megkeresem az összes secretet:) és megpróbálok nem használni én is medit:) majd képeket is kéne csináljak.

CrashHungarian98
2012-07-15, 20:08
nem tudjátok melyik az a szerki pálya amelyikben ilyen eső van és Lara álmában játszunk asszem valami Eye a neve nem tudom és van Easy mód is meg Hard mód is belőle :D

Caroline
2012-07-17, 19:08
na hogy is kezdjem kedves fórum társaim.
Van egy játék amit hárman elkezdtünk közösen:
a tr4gold fadding light-ot, na az lenne akérdés kinek lenne kedve ezt közösen kivinni?
Csak nincs neki topic, de lehetne neki ez a név: TRLE csoportos játék

itt el lehetne kezdeni bármelyiket.
Na ki lenne benne?

tombraidermaster1996
2012-07-18, 17:41
Valakinek nincs kedve egy animáció készítő tutorialt írni? Mert vagyunk egy páran, akik nem értünk hozzá. Átálltam objekt készítésre is, egyelőre még a primitív dolgokkal dolgozom, de azokból is sokmindent kitudok hozni, már csak animációt kéne csinálnom, amit meg nem tudok... Nem értek hozzá egyáltalán sehogy...

Scoobykah
2012-07-26, 19:03
kipróbáltam magam Thaiföld témában.A második képen van egy Shiva (asszem. v Khali) szobor.az alsó kettő kezében lévő kardok eltűntek : D (pedig editorban kijelölve látszanak)


http://kep.psharing.com/667718.jpg

http://kep.psharing.com/667719.jpg

http://kep.psharing.com/667720.jpg

http://kep.psharing.com/667721.jpg

YzaaA
2012-07-26, 19:18
Nagyon szépek:DGood job:D:)

Caroline
2012-07-28, 10:11
Na találtam egy úgymond közepes nehézségi szintű szerkesztett pályát.

A történet Röviden, lehet hogy nem igazán helyesen lett lefordítva .: itt az eredeti szöveg:
Lara came back to Egypt to defy Horus and take the Ankh back to England.

Lara visszatér Egyiptomba hogy szembe száljon Horussal és elvegye tőle az ankot amit vissza vigyen Londonba.

Tehát egyiptomos pálya, van benne szörnyek, egy pár medit el kell használni. A pálya is szép. Érdemes vele játszani, picit sötét, de azért nem minden helyen kell fáklyát használni.

Itt van hozzá a link aki ki szeretné próbálni.Pedig nem olyan hú de hosszú LE.pálya de kikapcsolódásnak elég jó.

Fighting horus By Lakota : http://treditor.hu/trle/jkl/lakota_fighting_horus.zip

Na akinek van kedve hozzá az próbálja ki, raggadjon fegyvert és irány Egyiptom:)

Scoobykah
2012-08-01, 12:22
Nagyon szépek:DGood job:D:)

köszönöm

egy olyan kérdésem lenne,hogy tükröződést,hogyan kell csinálni?
pl. louvre-ban a padló...vagy egy bálterem padlója stb. (vagyis csakis a padló tükröződés érdekelne:$)

Caroline
2012-08-01, 14:30
tomb4 exét tud valaki mert másképp nem tudok játszani a Coyote Creek kel

OBig
2012-08-01, 16:44
Töltsd le a patchet innen, az is egy tomb4.exe: http://treditor.hu/

Caroline
2012-08-01, 17:36
Köszi, már kapta linket hozzá Rolitól.

OBig
2012-08-01, 17:54
Afrfrancbaaaaa. Lekéstem rólad? :D:D:D

Matie
2012-08-01, 19:16
egy olyan kérdésem lenne,hogy tükröződést,hogyan kell csinálni?
pl. louvre-ban a padló...vagy egy bálterem padlója stb. (vagyis csakis a padló tükröződés érdekelne:$)

Ha angolul megy, akkor: alapok (http://skribblerz.com/tuts/mirrortut.htm), és tükör TRNG-vel (http://skribblerz.com/tuts/ngle/nglemirrors.htm). :)

YzaaA
2012-08-01, 19:24
Matie néztem az új vididet:D
Nagyon jó:D:)Csinálsz még??:D

Matie
2012-08-01, 19:26
Köszi! :) Igen, igyekszem, a következő rész már fel is van töltve, csak publikálnom kell.:D
Szerk.: most meg is tettem, itt (http://www.youtube.com/watch?v=Wcf55XdWsHc) :)

YzaaA
2012-08-01, 19:30
Dejó:D
Nézem is:)

Scoobykah
2012-08-02, 09:17
Ha angolul megy, akkor: alapok (http://skribblerz.com/tuts/mirrortut.htm), és tükör TRNG-vel (http://skribblerz.com/tuts/ngle/nglemirrors.htm). :)

Igen ez alapján próbáltam,a megépítést és a textúrázást értem
:(

Roli
2012-08-02, 11:26
Ha az megvan, akkor összekapcsolod az alsó és felső szobát. Aztán pedig megnézed a szobák számait. :)
Megnyitod az NG Centert, a pályádhoz beírod, hogy:

MirrorEffect= 25, 26, MIR_FLOOR

25 = az a szoba, ahol Larával tudsz járkálni, mozogni
26 = az a szoba, ami alattad van és Lara tükörképét szeretnéd látni

Tehát a 25-öt a és 26-ot a te szobáid számával kicseréled. :)

Szerk.: Elkészítettem egy remélem mindenki számára érthető tutorialt a tüköreffektekről (http://tombraiders.hu/forum/showthread.php?311-T%FCk%F6reffektek)! Így ha nem megy, akkor remélem ez segít neked is és a többieknek is. :)

Ja igen, töltsd le EZT a csomagot (http://www.trsearch.org/Items/3557), ha még nem tetted meg, szerintem jól fog jönni a projektedhez :D

Caroline
2012-08-03, 13:37
Nekem itt sehogy nem akar kimászni
ebben az ufinised bussinesban.
http://i50.tinypic.com/jfdo91.jpg
valaki valami tipp?

OBig
2012-08-03, 15:01
Más utat keress, itt nem is fog kimászni a létrára sosem.

Caroline
2012-08-03, 15:24
Köszönöm a segítséget!:)

Caroline
2012-08-06, 08:38
Nekem kellene egy kis segítség.
Leszedte a tra retoldot, elindul,megcsináltam amit kellett betölt meg minden van hang is csak tiszta feketeség semmi textúrát nem lehet látni semmit.
Mi lehet a probléma?

OBig
2012-08-06, 11:03
Melyik pálya ez?
Philip Reinking TR Anniversary Retold - Part 2 Prequel
Teeth TR Anniversary Retold - Part 1 Remake
Philip Reinking TR Anniversary Retold - Part 1
???

Caroline
2012-08-06, 14:58
Ez a pálya:
Philip Reinking TR Anniversary Retold - Part 1

OBig
2012-08-06, 18:43
Hát nemtom mi lehet a baj, nálam megy simán. A Home pálya is sötét?

Caroline
2012-08-06, 18:46
Hát nemtom mi lehet a baj, nálam megy simán. A Home pálya is sötét?

sajna az is

Roli
2012-08-06, 18:59
Itt van hozzá a javítás: http://www.mediafire.com/?qxmo3w3n33azxiy bemásolod a játék mappájába, aztán meg ezt az exét elindítod. :)

Caroline
2012-08-06, 19:18
na indul normálisan ahogy kell, köszönöm.

OBig
2012-08-06, 19:30
És az easy.exe? Ott is megy normálisan?

Roli
2012-08-06, 19:49
Ne légy telhetetlen :vlol: egyedül ezt találtam, de azt is még akkor, amikor kijött a játék.

OBig
2012-08-06, 20:07
Caroline! Olvasd el a IMPORTANT MUST READ.txt-t

"for some people it seems to happen that the game shows completely black textures only. In this case, please copy the files in the folder 'black textures fix' into the main trle folder overwriting the existing files. In this case you have to use the version with save crystals (hard.exe) though
"
Ott van egy könyvtárban a zipben a javítás.

Caroline
2012-08-06, 20:12
Caroline! Olvasd el a IMPORTANT MUST READ.txt-t

"for some people it seems to happen that the game shows completely black textures only. In this case, please copy the files in the folder 'black textures fix' into the main trle folder overwriting the existing files. In this case you have to use the version with save crystals (hard.exe) though
"
Ott van egy könyvtárban a zipben a javítás.

Na mostmár tudni fogom mit kell csinálni azért Köszi a segítséget mégegyszer, azt olvastam csak hát nem értetem mit akar(keveset tudok angolul).

Caroline
2012-08-07, 13:31
Van fönt egy játék a beyond the scion ahhoz nincs mentés de én most jelenleg játszok vele, és ha csinálok mentés csomagot, meg egy kicsi leírást az akkor felkerülne oda?:)

na csak annyit akarok hogy save packot csinálok hozzá,mármint a beyond the scionhoz azt feltenném egy fájlmegosztó segítségével, és azt odaadom annak akinek kell.:)
és felkerülhetne a játékhoz.

na csak azt nem tudom érdemes lenne e mert aki játszik vele az annak lehet segítséget nyújtana:)

OBig
2012-08-07, 17:02
Csinálj hozzá jó pár képet is a játékból, és egy bemutató szöveget, egy review-et, és lessz saját oldala akkor. :)

Caroline
2012-08-07, 17:34
OK, csinálok képeket,nem tudom pályánként elég e -e 10-15 db(össz 180)minden pálya belevéve
Rewievet írtam sőt astorit is lefordítottam(az angolom nem valami jó ezért segítségül vettem a google fordítót majd átfogalmaztam.

OBig
2012-08-07, 18:28
persze, elég annyi

Caroline
2012-08-09, 12:08
első két pálya mentés csomagja kész, a második pályáról csak 10 képet tudtam csinálni, a leírás is készülőben.:) a játék történetét lefordítottam.:)

OBig
2012-08-09, 12:11
Üdvözöllek a végigjátszás írók között.
Kevesen vagyunk, nagyon kevesen. :)

Caroline
2012-08-09, 15:04
Köszi, majd még írok leírást ha jelenlegivel végzek:):jumper:

tombraidermaster1996
2012-08-09, 18:22
Na, rakok pár új képet a Bogi és Norbiról. :) http://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-00-00-09_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-00-50-65_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-00-53-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-01-10-65_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-01-15-59_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-01-18-89_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-01-43-35_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-01-48-56_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-01-50-64_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-02-02-26_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-02-06-53_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-02-20-75_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-02-23-20_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-02-33-64_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120809/Tomb4_2012-08-09_18-02-54-87_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Minden termen sötétítettem, tehát nem világosak nagyon, csak annyira, hogy ne kelljen fáklya meg ne vakítson el a fény senkit. :) Végülis este van a pályán. :)

Akcy
2012-08-11, 18:44
Egy érdekes forditási munkán dolgozok, talán hallottatok már a King Arthur Projectről, egy készülő komoly pályasorozat. És a készitők kitalálták hogy többnyelvü lesz, vagyis különböző nyelvü emberek leforditják a dolgokat és azon a nyelven is fog menni a kaland. Minden ami a játékban ki van irva. Persze a párbeszédek dumája marad angol de azokhoz meg lesz felirat a játákban. Én csinálom a magyar verziót, és van pár bizonytalan pont amiben kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Néha leirásokban komolytalankodok olyanokkal hogy spajszer meg szerszámíj (Horus Zoknija, ugye OBig :)) de itt azért ilyet nem akarok.
Eddig amikkel bizonytalan vagyok a következők:

- Roll
A bukfenc nem igazán ezt jelenti, megfurdulás sem. Esetleg megpördülés? Ötletek?

- Look
Nézelődés vagy körülnézés, szerintetek melyik jobb?

- Inventory
Ezt mindenki csak inventory-nak, vagy inventroj-nak :) mondja, eccerüen nincs rá épkézláb magyar szó. Ötletek?

- Flare
A fáklya természetesen nem jó rá, hiszen nem összekeverendő az igazi fáklyával, úgyhogy ezt mindenki csak flare-nek mondja.

- Secret
A Titkos Hely szerintem túl körülményes, simán Titok meg nem elég kifejező, én ezt is változatlanul hagynám, amúgy is már meghonosodott szerintem, legalábbis TR játékosok körében.

- Medipack
Ditto

Na eddig ennyi, ha lesz még sikítok.

Vélemények?

Caroline
2012-08-11, 18:55
inventory-esetleg eszköztár leltár, felszerelés ,roll-átfordulás,

Roli
2012-08-11, 19:24
Egy érdekes forditási munkán dolgozok, talán hallottatok már a King Arthur Projectről, egy készülő komoly pályasorozat. És a készitők kitalálták hogy többnyelvü lesz, vagyis különböző nyelvü emberek leforditják a dolgokat és azon a nyelven is fog menni a kaland. Minden ami a játékban ki van irva. Persze a párbeszédek dumája marad angol de azokhoz meg lesz felirat a játákban. Én csinálom a magyar verziót, és van pár bizonytalan pont amiben kiváncsi vagyok a véleményetekre.

Néha leirásokban komolytalankodok olyanokkal hogy spajszer meg szerszámíj (Horus Zoknija, ugye OBig :)) de itt azért ilyet nem akarok.
Eddig amikkel bizonytalan vagyok a következők:

- Roll
A bukfenc nem igazán ezt jelenti, megfurdulás sem. Esetleg megpördülés? Ötletek?

- Look
Nézelődés vagy körülnézés, szerintetek melyik jobb?

- Inventory
Ezt mindenki csak inventory-nak, vagy inventroj-nak :) mondja, eccerüen nincs rá épkézláb magyar szó. Ötletek?

- Flare
A fáklya természetesen nem jó rá, hiszen nem összekeverendő az igazi fáklyával, úgyhogy ezt mindenki csak flare-nek mondja.

- Secret
A Titkos Hely szerintem túl körülményes, simán Titok meg nem elég kifejező, én ezt is változatlanul hagynám, amúgy is már meghonosodott szerintem, legalábbis TR játékosok körében.

- Medipack
Ditto

Na eddig ennyi, ha lesz még sikítok.

Vélemények?

Akcy, talán ez segíteni fog :D

Volt a a TR2 magyarításánál egy felmérésünk (http://tombraiders.polldaddy.com/s/tomb-raider-ii-magyar%C3%ADt%C3%A1s), az eredmények szerint fordítottuk le a játékot is, amiben így álltak a fenti szövegek:

Bukfenc
Körülnézés
Eszköztár
Fáklya / Fáklyák
Titkos hely(ek)
Egészségügyi csomag(ok) vagy EÜ csomagok (sajna a TR2-ben a nagy Ü-t nem engedte, így lett belőle a hosszabb változat. :))

OBig
2012-08-11, 19:33
Egyetértek. Talán igen, a Roll-ra jobb a megperdülés, de jó a bukfenc is. Egyszerűbb. Érteni fogja akinek kell. :)

Amúgy,meg: JJa, láttam a fórumban hogy felajánlottad magadat, és Bojrkraider el is fogadta. :)

Akcy
2012-08-11, 20:34
Volt a a TR2 magyarításánál egy felmérésünk (http://tombraiders.polldaddy.com/s/tomb-raider-ii-magyar%C3%ADt%C3%A1s)
Ez nagyon érdekes. Szóval akkor nem csak nekem okozott fejtörést hogy a magyar nyelv milyen inkompetens tud lenni :)

A fáklya kivételével elfogadom a többség véleményét a felmérésböl, bár Caroline átfordulása is teccik, mondjuk hogy az még kérdőjeles.

A TR2vel megúszhattátok a fáklyát mert abban a játékban nincs igazi fáklya, de a TR4nél már nem ilyen egyszerü a helyzet. De azon kívül hogy Világító Izé nekem sincs rá jobb öteletem. :)

Az EÜ Csomag tetszik, és itt mehet is, csak hosszú ő ű -ket nem használhatok, azok helyett mindenhol rövid lesz, de szvsz annyi belefér.

OBig
2012-08-11, 20:53
Fáklya-- világítórúd. :)

Roli
2012-08-11, 20:57
Ez nagyon érdekes. Szóval akkor nem csak nekem okozott fejtörést hogy a magyar nyelv milyen inkompetens tud lenni :)

A fáklya kivételével elfogadom a többség véleményét a felmérésböl, bár Caroline átfordulása is teccik, mondjuk hogy az még kérdőjeles.

A TR2vel megúszhattátok a fáklyát mert abban a játékban nincs igazi fáklya, de a TR4nél már nem ilyen egyszerü a helyzet. De azon kívül hogy Világító Izé nekem sincs rá jobb öteletem. :)

Az még hagyján, a szinkronos rész nehezebb volt :D
Akkor világítórúd, vagy fényforrás? (Amúgy glowstick a neve a TR4-es fáklyának, azt hiszem. :) Bár az folyamatosan világít, a TR4-5-ben pedig berezzen, vagy nem tudom :vlol: )

CrashHungarian98
2012-08-11, 21:23
Fényjelző nem jó? :D

Michele
2012-08-11, 21:30
Fényjelző nem jó? :D
Esetleg fordítva? :D

Mennyi variáció, anyám. xD

Akcy
2012-08-11, 22:06
De jó volt feldobni a dolgot, igy jönnek az ötletek.
Az ötleteitekből összelegóztam azt hogy Fényrúd. :)

Roli
2012-08-11, 22:28
Tökéletes :thumb: :D
Egyébként már epekedve várom a King Arthur Project-et, így meg hogy magyar lesz, pláne :D. Köszi Akcy! :)

Aki meg esetleg lemaradt volna a legújabb traileréről, annak íme:


http://vimeo.com/36447861

(Viszont a Taras-os pályától előre félek, biztos megint az idegeimre megy a fickó :D)

Szerk.: Közben megérkezett a pályalista is, hát... lesz mit játszani! :D:D

Összesen 80 secret...

Level 1 - Topaz Island. 2 secrets
Level 2 - Topaz Island – Last Crystal Hunt. 2 secrets
Level 3 - Serenity Academy - Day. 6 secrets
Level 4 - Serenity Academy - Night. 8 secrets
Level 5 - Topaz Island, the Heli Ride.
Level 6 - Tintagel Castle. 1 secret
Level 7 - The Crypt. (for now 5 secrets)
Level 8 - Tintagel Castle. 1 secret
Level 9 - The Bridge. 6 secrets
Level 10 - Arthur’s Castle – Daytime. 8 secrets
Level 11 - Merlin’s Cave. 6 secrets
Level 12 - Arthur’s Castle – Evening. 8 secrets
Level 13 - Guinevere and Lancelot- Forbidden Love. 4 Secrets.
Level 14 - Castle heart.
Level 15 - Arthur’s Castle - Night. 3 secrets
Level 16 - Tower Guardian. 3 secrets
Level 17 - Time Tower. 3 secrets
Level 18 - Magic Infinity - Morgana’s Power. 5 Secrets
Level 19 - Morgana Furious.
Level 20 - Castle Heart.
Level 21 - The Final Gem. 8 secrets
Level 22 - Castle Heart part 3.
Level 23 – Dedalus FINAL BATTLE
Level 24 – ?????????

Bonus Level 25 - ?????????
Bonus Level 26 – ????????? 1 secret.

Secret level 27 - ?????????
Secret level 28 - ?????????
Secret level 29 - ?????????

Scoobykah
2012-08-12, 09:45
Esetleg fordítva? :D

sztem is inkább jelzőfény:)

bár nekem a TR-2 németül van meg ott magnesium fackeln a neve....amugy a Legendben magyarosítással nem jelzőfáklya? (valami ilyesmire emlékszem)

a King Arthuros projektből a cutscenekre leszek kivi,mert ahogy néztem,egy csomó ismerőst beletettek : )

(egy kis OFF: nyehehhee 666-ik hsz-em xD)

Caroline
2012-08-12, 15:16
nagyon állat lesz a King Arthur Project már várom
lehet tudni lesz e demo

Akcy
2012-08-12, 20:44
^
Nem hinném. Most mennek a forditások, és pár hét múlva kezdődik a bétateszt fázis. Szal pár hónap a megjelenés. Meg hát szerki pályánál nincs is sok értelme a demonak mert ugyis ingyenes.

Felmerült még pár dolog, mivel a pályanevek ismertek azt hiszem ebben is kikérhetem a véleményetek. Amikkel hezitálok:

- Serenity Academy
Mivel inkább a név semmint a jelentés én meghagynám: Serenity Akadémia. Mint ahogy New York-ot sem forditod le Új York-ra. lol

- Castle Heart
Ez ugye Kastély Szív, de mivel pályanév inkább széndékosan félreforditanám A Kastély Szivében, szerintem ez hangsúlyosabb.

- Tower Guardian
Hasonló szitu. Torony Őrző helyett: A Torony Őrzője

Még a korábbiakhoz egy kiegészités, ez inkább koncepcionális.
Körülnéz - Kürölnézés, Séta - Sétál - Sétálás, Guggol - Guggolás, Sprint - Sprintel - Sprintelés, etc
Én minden esetben a rövedebb verziót preferálom, kivéve körülnézés. De ebben az esetben elvész a következetesség, mert a körülnézés párja a sétálás lenne. Mit gondoltok?

további problémák
- Volumetric FX
- Bilinear Filtering
- Bump Mapping
Na itt teljesen meg vagyok lőve. Segitség!

CrashHungarian98
2012-08-12, 20:57
Bump Mapping - Köd efekt. Ez nem jó? :D

Roli
2012-08-13, 16:14
^
Nem hinném. Most mennek a forditások, és pár hét múlva kezdődik a bétateszt fázis. Szal pár hónap a megjelenés. Meg hát szerki pályánál nincs is sok értelme a demonak mert ugyis ingyenes.

Felmerült még pár dolog, mivel a pályanevek ismertek azt hiszem ebben is kikérhetem a véleményetek. Amikkel hezitálok:

- Serenity Academy
Mivel inkább a név semmint a jelentés én meghagynám: Serenity Akadémia. Mint ahogy New York-ot sem forditod le Új York-ra. lol

- Castle Heart
Ez ugye Kastély Szív, de mivel pályanév inkább széndékosan félreforditanám A Kastély Szivében, szerintem ez hangsúlyosabb.

- Tower Guardian
Hasonló szitu. Torony Őrző helyett: A Torony Őrzője

Még a korábbiakhoz egy kiegészités, ez inkább koncepcionális.
Körülnéz - Kürölnézés, Séta - Sétál - Sétálás, Guggol - Guggolás, Sprint - Sprintel - Sprintelés, etc
Én minden esetben a rövedebb verziót preferálom, kivéve körülnézés. De ebben az esetben elvész a következetesség, mert a körülnézés párja a sétálás lenne. Mit gondoltok?

további problémák
- Volumetric FX
- Bilinear Filtering
- Bump Mapping
Na itt teljesen meg vagyok lőve. Segitség!

Szerintem a pályaneveket a Te elképzelésed szerint fordítsd, mert úgy sokkal magyarosabbak :D

A többi pedig nálam így nézne ki:
- Volumetric FX = Köd effekt(ek)
- Bilinear Filering = Bilineáris szűrés
- Bump mapping = Ezt hagynám így, tapasztalataim szerint a legtöbben tisztában vannak, hogy mi ez :D Más játékok magyarításaiban sem nagyon láttam ezt lefordítva. :)

Akcy
2012-08-16, 20:01
^
Köszi, ezek jók is lesznek. :hug

BobaFett
2012-08-17, 20:59
Én eddig nem nagyon találkoztam ilyen házilag készített pályákkal. Csak most kapott újra el a tomb raider hév sok év után ugyanis :) Mi kell ezekhez hogy tudjam használni őket ?

OBig
2012-08-17, 21:10
Semmit. Amelyikben van tomb4.exe, azzal már játszhatsz is. Amiben nincs, infó itt: http://treditor.hu/
Próbálj először olyant ki, amihez van végigjátszás, abban mindig le van írva a telepítrés:

Caroline
2012-08-18, 13:58
ha szerkesztett pályákkal akarsz játszani BobaFett

pl mist of avalon, meg Lakotának is remek pályái vannak na meg Rolinak is.

Akcy
2012-08-18, 14:49
Vagy nézd meg a trle.net-en a pályalistát értékelés szerint. Szerintem 7 felett bármelyik ajánlható.


Szerintem a pályaneveket a Te elképzelésed szerint fordítsd
Még ehhez: pont azért kérdezősködtem mert nektek csinálom, nekem igazán nincs szügségem magyar verzióra. Valszeg igy is az angollal fogok játszani. Najó, lehet hogy önvállveregetésből azért megnézem a magyart is :)

edit
Ja meg ha már igy belevonódtam akkor bevállalhatom a leirást is róla. Az is szép süti lesz :)

BobaFett
2012-08-19, 13:31
thx a válaszokat, megnézem mindkét helyet. annyit máris látok, hogy őrületes mennyiség van, ez jó :)

Caroline
2012-08-19, 18:00
Na én pályaajánlót írok(újság szerűséget) power pointal és azt szeretném megkérdezni hogy a képek, leírások vannak az oldalon hogy használhatom e azokat?

OBig
2012-08-19, 19:13
Ha hivatkozol a forrásra, készítőre, akkor igen.

Caroline
2012-08-19, 20:06
Na készvan, beleírtam mindet.
forrásként feltüntettem:
a főoldalt, a fórumot, és a level editor.hu-t is.

Caroline
2012-08-22, 10:38
Játszani akarok a book of destiny vel.

itt mit kell állítgatni?


http://i46.tinypic.com/292wu9g.jpg

Akcy
2012-08-22, 11:36
- a felbontást nyilván nagyobbra akarod, a 32bitesek közül válassz
- a textúra bit is mehet 32re
- VolFX pipa

Caroline
2012-08-22, 12:10
köszi

Scoobykah
2012-08-26, 12:55
Sziasztok!kéne egy kis segítség

van egy object,konkrétan a TRAPDOOR_CEILING.Ezt Lara elvileg triggerelés nélkül kinyitja,mert csak belekapaszkodik.
Nos,ajtót a helyére tettem,ki is nyitja,és egyből crashel a játék.
de ugyanez a helyzet a tesójával,amit a földön kell kinyitni.

egy másik kérdés:TRC-s Lara cicarucijánál hogyan érhetem el hogy fekete legyen?
mert most csak zöld:D

Roli
2012-08-28, 09:43
A csapóajtók akkor (is) crashelnek, ha nem pontosan a másik szoba találkozásánál vannak elhelyezve, tehát ha 1 klikkel is feljebb vagy lejjebb van, akkor behal a játék. :)

Zöld? LOL Vagy átszínezed Strpixben, vagy letöltesz egy már javítottat innen (http://www.trsearch.org/Media.php?action=searchdb&Text=catsuit&Search=Search&Type=) :D

Roli
2012-09-01, 19:09
Nagy gratula Matie-éknak! :joy::joy::joy:

http://hof.trle.net/showHoFPage_v2.php?month=201208b&aid=100&lid=2427

YzaaA
2012-09-01, 19:38
Basszús hát ez elképesztö!!:D
Nagyon ügyesek vagytok:hug::joy::yahoo:

Michele
2012-09-01, 19:45
Gratula! :) :thumb:

CrashHungarian98
2012-09-01, 20:00
NAGY GRAT! :joy::joy::joy::joy::joy::joy::joy::yahoo::yahoo:: yahoo::yahoo:

Caroline
2012-09-01, 21:43
nagy gratula!

Ting
2012-09-01, 22:34
Gratula! :)

Akcy
2012-09-02, 01:16
Gratula, bizony a HoF a legnagyobb elismerés.

Akcy
2012-09-12, 14:03
Back to Basics 2013 Northern Legends
Sep 30ig lehet feliratkozni itt (http://forum.trle.net/viewtopic.php?f=35&t=26994).

Caroline
2012-09-24, 18:59
Beyond the scion savepack: 90%-nál tart, uccsó pályán vagyok, utólag még kell képet csinálni. a leírás az késni fog. a story lefordítva.

OBig
2012-09-24, 19:14
Oké. :)

Matie
2012-09-25, 19:24
(Kicsit visszakanyarodok)
Nagyon köszönjük a gratulációkat a Crystal Skulls kapcsán! :hug: Nem gondoltam volna, hogy bejut majd a HoF-ba!

Közben készülök én is a találkozóra (remélem, addigra játszható is lesz majd : p ):
http://i.imgur.com/nSgzQ.png

YzaaA
2012-09-25, 19:54
Nagyon jól néz ki:)
És még 1x gratula!!:D

Matie
2012-09-25, 20:00
Köszi Iza! :):)

Roli
2012-09-25, 21:23
Ejjjjha, hát ennek be kell fejeződnie a taliig :D:D:D :thumb:

Matie
2012-09-29, 13:14
Rajta vagyok:D:D

Scoobykah
2012-10-06, 09:31
Úgy értették (szerintem), hogy vannak benne nagy felbontású modern objectek és a '99-es objectek is, és hogy fura, hogy egy pályán ez a két kombináció is megtalálható. :) (Egyébként megértem a problémádat, ezért is textúráztam át a TR4-es objecteket a pályáimon.)
[/url]

Értem.STRpix-el lehet áttextúrázni?
illetve...hol találhatok jó textúrákat?mármint objectekre...:D

Roli
2012-10-06, 09:40
Igen, és Wadmergerrel pedig hozzáadni a wadhoz a textúrákat. :D Hááát én úgy szoktam textúrákat keresni, ha pl. görög objectekhez szeretnék textúrát, akkor beütöm a Google-be, hogy greek textures vagy greek column textures vagy greek vase textures, stb. :D

Caroline
2012-10-17, 12:13
Na elkezdem csinálni a savepackot a hard nehézségi szinthez a Beyond the scion hoz.
(mert lehet az easy-t nem fogadja el majd letesztelem, hogy kell e)
Meg meglátom mennyi tanulni valót kapok a hosszú hétvégére, ha nem kapok sokat akkor lehet tovább írom a végigjátszást)

OBig
2012-10-17, 12:19
Meg meglátom mennyi tanulni valót kapok a hosszú hétvégére, ha nem kapok sokat akkor lehet tovább írom a végigjátszást)

Én adnék tanulnivalót. :) Sokat. :)
Csakhogy ne unatkozz.
Miközben pár kilóméterre tőled, tali lesz. :)

Caroline
2012-10-17, 12:58
Én adnék tanulnivalót. :) Sokat. :)
Csakhogy ne unatkozz.
Miközben pár kilóméterre tőled, tali lesz. :)

Hát elég lesz a német szavakat + tételeket megtanulni+ az irodalom meg töri

Caroline
2012-10-22, 09:53
http://www.treditor.hu/cgi-bin/schlabo4/dl.pl?http://treditor.hu/trle/a_c/clara_spongebob_wessely_s_last_will.zip


Van hozzá leírásom,+ rewiev saját kezűleg írt+lesz hozzá mentés és képeim is, ha linkelem akkor lesz hozzá oldal készítve?

OBig
2012-10-23, 16:01
Hát persze Caroline. :) Küldd el nekem az egész anyagot, és máris felteszem az oldalra. :)

Caroline
2012-10-26, 21:05
elküldtem

OBig
2012-10-26, 22:16
Megjött Caroline, köszi, hétvégén fel is rakom. Most luusta vagyok. :)

OBig
2012-10-27, 21:35
Nna segíts kicsit Matie!
Az első secret a vízben megvan. Megvan a lézertávcső is. Én azt hittem, a gongot kell meglőni a fal tetején, a nagyteremben, ahol a tömbtologatás volt. De nem történt semmi.

Matie
2012-10-27, 22:03
Az a gong csak dekoráció, majd lesz egy rendes gong az egyik üres kapcsolós teremben. :)
Viszont ha megvan a lézertávcső, akkor a secret is nagyon közel lehetett;)

OBig
2012-10-28, 11:07
Igen, ott van a talapzaton a koponya. De mi a megoldás? Feladom. :)

Remélem nem az a megoldás, hogy 4 medit elhasználva futás az átjárón, és be a vízbe?

Matie
2012-10-28, 22:35
Sajnos igen - lehet, durva megoldás, de úgy gondoltam, hogy ha kell, akkor nem adom ingyen.: )
(Bár szerintem átgondolom még párszor.)

OBig
2012-10-29, 06:16
Hát a teljes játékban szrtm ne hagyd benne így. Ezért lehúzzák a pályát. Volt már ilyen, igaz, nem secrettel. Az se volt jó. :)
Az első seceret megoldása sokkal jobb volt. :) Azt se adtad ingyen. :)

Matie
2012-10-30, 17:25
Így utólag már értem is, miért, nem fogom így hagyni! :)

Roli
2012-11-08, 08:39
Ha minden jól megy, akkor jövőhét hétfőn érkezik a King Arthur Project (http://kap.trle.it/). :) Magyarul, Akcynak köszönhetően. :)

Caroline
2012-11-08, 19:27
DEJÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! már alig várom!!!!!!!!

Akcy
2012-11-09, 18:56
Hát a héten kaptam egy kis last minute forditani valót :)

Roli
2012-11-09, 19:19
Hajaj, de azért köszönjük a munkát :D :hug:

Caroline
2012-11-13, 12:34
jipííííí megérkezett a King Artur Project
Olyan jó, hogy fent van TR Editor.hu-n
El is kezdtem leszedni

Caroline
2012-11-27, 15:18
Na aki játszik tr4goldal fading lighttal na abba a bónuszpályához kell 3 secret hozzá.Pontosabban 3 arany jegy itt van hozzá a pályák nevei ahol ezek vannak.:
1.pálya-new orleans city
3.pálya-Wodoo land
6.pálya-Port Royal Yamaica

YzaaA
2012-11-27, 15:23
Fúú Caro ezzel sokat segítettél, meg is keresem:DKöszi:)

Caroline
2012-11-27, 16:37
nincsmit:)

Scoobykah
2012-11-30, 10:40
kipróbáltam magam thai témában..:)

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_11_30_lxtpz6yrcw.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_11_30_l25xsh5iyt.jpg

YzaaA
2012-11-30, 15:10
Nagyon zsír:D

Roli
2012-11-30, 15:18
Szerintem érdemes lenne ezt folytatni, legalább ez világos :D:D:D
Amúgy jó képek, szép munkát végeztél! :thumb:

YzaaA
2012-11-30, 21:00
Valaki megmondaná, miért nem tudom az ásót használni itt??
http://i50.tinypic.com/71nxhe.jpg
Vagy nem is itt kell???O.o

Roli
2012-11-30, 21:06
De itt kell, csak nagyon nehéz megtalálni azt a bizonyos pontot, ahol interakcióba kerül vele. :/

YzaaA
2012-11-30, 21:24
Aha az megvan:DDe van még valami...hogy a francba jussak fel a vonat tetejée??Theát meghúztam a kart, s vissza kéne menjek, de 5-letem nincs, hogy hogy juthatnék fel..:|

Caroline
2012-11-30, 21:31
ott meggyújtod a fáklyát ahol ásni kell és bemész lesz egy nagy kétszárnyas ajtó oda köll a kulcs és vége az első pályának ott vagy fent a vonaton. Asszem úgy kell ha jól emlékszem

YzaaA
2012-11-30, 21:43
Hát ezen már túlvagyok, a vonaton vagyok, megkaptam a kulcsot, amivel kieresztettem a kötelet, és visszaúgortam, de van 1 hely, ahova kell megint 1 kulcs, s a vaddisznókhoz sem tudok lemenni:|Mit csináljak?

Akcy
2012-11-30, 22:55
Jó képek Scooby, az elsőn ami épitettél gyönyörűen harmonizál háttérrel. http://www.tombraiderforums.com/images/smilies/thumb.gif

edit
Woo-wee :jumper:
TR Forge (http://www.trforge.net/advent/2012/index-en.php)
Levelbase (http://advent.laraslevelbase.org/)
Úgy szeretem nyitogatni ezeket. :)
http://forum.trle.net/images/smilies/xmastree.gif

Caroline
2012-12-01, 14:53
Hát ezen már túlvagyok, a vonaton vagyok, megkaptam a kulcsot, amivel kieresztettem a kötelet, és visszaúgortam, de van 1 hely, ahova kell megint 1 kulcs, s a vaddisznókhoz sem tudok lemenni:|Mit csináljak?


valamelyik vagonban kell lenni egy karnak aszt hiszem ha meghúzod le tudsz jutni a malackákhoz:)

YzaaA
2012-12-01, 17:12
Megvan köszi!!:D

Caroline
2012-12-02, 09:36
Megvan köszi!!:D

nincsmit

OBig
2012-12-02, 20:31
Ha valaki elakad a mai, karácsonyi pályán, sikítson, végeztem vele. A leírás készül. Remek pálya, ajánlom.

Caroline
2012-12-04, 15:05
Ha valaki elakad a mai, karácsonyi pályán, sikítson, végeztem vele. A leírás készül. Remek pálya, ajánlom.

:) Akkor jó nagyot kellene sikítani hogy meghalld a sikolyokat:)
De köszönjük a végigjátszást, nekem jól jött mert totál elakadtam, még a legelején:)

Kacsa
2012-12-04, 15:51
aaaaa tényleg, jönnek a karácsonyi pályák. :) 1-2őt ki léne végeznem nekem is, nagyon szeretem őket. egyszerűen elbűvölő a habgulatuk.
na, majd OBig reviewjeiből csipegetek. :D

YzaaA
2012-12-16, 13:40
Valaki mondja már meg, hogy ezen hogy a francba tudok átjutni anélkül, hogy a kedves Larcsi le ne essen??
http://i50.tinypic.com/1z48qhd.png
50x probálom újra s nem hajlandó átmenni:|

Caroline
2012-12-16, 18:30
Valaki mondja már meg, hogy ezen hogy a francba tudok átjutni anélkül, hogy a kedves Larcsi le ne essen??
http://i50.tinypic.com/1z48qhd.png
50x probálom újra s nem hajlandó átmenni:|

Amikor mész a kötélen és megbillen nyomd meg az ellenkező irányba mozduló kurzort

YzaaA
2012-12-16, 19:06
Amikor mész a kötélen és megbillen nyomd meg az ellenkező irányba mozduló kurzort

Végre sikerült 60-adjáraxD
Tudom hogy azt kell megnyomni, de sokszor nyomtam meg s mégis leesett, pedig idöben nyomtam meg...eléggé bug-os ez a pálya:|

OBig
2012-12-17, 06:27
Nanebammeg!!!!!

Na mi a mai menü az LB Advent Calendar 2012 -ben? Na mi?

http://advent.laraslevelbase.org/index2.php?id=M986426&iy=34204

Hát büszkék vagyunk rád papuskám. :)

Roli
2012-12-17, 08:48
:hug: Köszönöm! :D :hug: Használjátok egészséggel! :)

CrashHungarian98
2012-12-21, 20:38
Hogyan tovább? http://oi49.tinypic.com/261i261.jpg

Roli
2012-12-24, 23:57
A Curse of Winter 2 (demo)-t valaki játssza? :)

YzaaA
2012-12-25, 00:04
A Curse of Winter 2 (demo)-t valaki játssza? :)

És a Somewhere in the Ice-t??:D
Én játszodtam, de csak egy vízesésig jutottam elxD

CrashHungarian98
2012-12-25, 00:12
Én játszom! :D De elakadtam amikor a jégnél vagyok nem tudom mit kell csinálni. Tudod ahol mindig beszakad a jég :D

OBig
2012-12-25, 07:59
A jéggolyót kell legurítani. Az töri be a jeget. Nem mindegy, honnan állsz hozzá. A szikla felől kell.

Roli
2012-12-25, 09:12
És a Somewhere in the Ice-t??:D
Én játszodtam, de csak egy vízesésig jutottam elxD

Abban is elakadtam, rögtön az első teremben. :(
Letöltöttem megint, hogy nekifogok, de most is csak addig jutottam, hogy van fent az egyik sziklabejáratban egy tolható tömb, meg egy secret. Ja és 3 jégtüske + egy víz. Na ott mi a fenét kell csinálni? :D

OBig
2012-12-25, 10:48
Hát told azt a rohatt tömböt. :)
Van ott egy fali kar, ahhoz kell a tömb. :)

Roli
2012-12-25, 10:56
Na akkor fel kell vennem a pápaszemem, mert nem láttam, köszi. :D

OBig
2012-12-25, 11:10
Előfordul ez mással is :D:D:D
1*hopp másszor*kopp:)

Roli
2012-12-25, 13:05
Elő. :vlol:

Na de én már meghúztam egy kart, mást meg nem találok sehun. :) Inkább megvárom a leírást. LOL

http://i48.tinypic.com/24xdt2w.jpg

Szerk.: Már sikerült, a víz alatti ajtó nyílt ki :)

Matie
2012-12-25, 14:18
Hogyan tovább? http://oi49.tinypic.com/261i261.jpg

Na itt én is jól elakadtam, amikor játszottam vele, nézz be az emelvények/sírok közé. Ha jól emlékszem, a pisztolyokat is használni kell. Ha előveszel egy fáklyát, akkor jobban látszanak az ilyenek, próbálj azzal körbe nézni. :)

YzaaA
2012-12-25, 15:05
Elő. :vlol:

Na de én már meghúztam egy kart, mást meg nem találok sehun. :) Inkább megvárom a leírást. LOL

http://i48.tinypic.com/24xdt2w.jpg

Szerk.: Már sikerült, a víz alatti ajtó nyílt ki :)

Én azt már megcsináltam most ott akadtam el, h a tüskék leereszkedtek, de nem tom mi értelme volt annak??xDD:vlol:

OBig
2012-12-25, 15:21
Roli! Ha lerántottad azt a fali kart, akkor kint, a kis tóban lenyílt a csapóajtó, és meghúzhatod a vízi kart. Nem messze onnan kimászhatsz egy tömbre, és onnan feljutsz ahhoz a jégtömbhöz, amit leengedtél. Ott nyomd meg a gombot, és ez, az előző helyen húzza vissza a tüskéket. No menj oda vissza, és told a jégtömböt a súlykapcsolóra.

CrashHungarian98
2012-12-25, 15:45
A jéggolyót kell legurítani. Az töri be a jeget. Nem mindegy, honnan állsz hozzá. A szikla felől kell.

jah, köszi :)

YzaaA
2012-12-25, 16:23
Roli! Ha lerántottad azt a fali kart, akkor kint, a kis tóban lenyílt a csapóajtó, és meghúzhatod a vízi kart. Nem messze onnan kimászhatsz egy tömbre, és onnan feljutsz ahhoz a jégtömbhöz, amit leengedtél. Ott nyomd meg a gombot, és ez, az előző helyen húzza vissza a tüskéket. No menj oda vissza, és told a jégtömböt a súlykapcsolóra.

Én hülye hogy nem gondoltam a tömbre??:vlol:Köszi a segitséget:D

Scoobykah
2012-12-28, 18:10
na, a nagy szerkipálya helpeket megszakítva egy újdonság:

valaki megtudná mondani,hogy,hogyan néz ki az a script,amivel eltávolíthatom a fegyvereket,mediket az invertoryból?mert tudom,hogy lehet,csak nem tudom hol olvastam....illetve flipeffectben meg csak "kikapcsolni" tudom,de nekem pont a játékmenet miatt lenne fontos eltávolítani:)

Roli
2012-12-28, 18:19
Equipment=BIGMEDI_ITEM,0
Equipment=SMALLMEDI_ITEM,0
Equipment=PISTOLS_ITEM,0

Stb......

Scoobykah
2012-12-30, 16:59
köszi:)
még egy olyan kérdésem lenne,hogy villanást hogyan idézhetek elő?(pl robbanás+villanás+flipmap)

illetve folytattam a thai témát,de már más textúrával:)

http://kep.psharing.com/705241.jpg

Scoobykah
2013-01-01, 19:30
http://kep.psharing.com/705664.jpg

szándékosan nem az előző posztomhoz csatoltam,hogy látszódjon

Matie
2013-01-02, 11:43
Hűű, eddig nagyon jól néz ki, főleg az első kép, csak így tovább! :thumb: :)
(Viszont a textúrákra a 4 klikknél kisebb falszegmentumokon majd figyelj oda :o)


még egy olyan kérdésem lenne,hogy villanást hogyan idézhetek elő?(pl robbanás+villanás+flipmap)

Villanást a 335-ös flipeffekttel tudsz csinálni:

http://i.imgur.com/iVKgo.png

Roli
2013-01-04, 08:48
Csak így tovább, Scoobykah!! :thumb:

CrashHungarian98
2013-01-05, 13:08
Ez a TR The Lost Dominion AOD Remake akar lenni vagy AOD 2? :o

Roli
2013-01-05, 13:14
Angel of játék. XD

AoD2.

CrashHungarian98
2013-01-05, 13:22
Angel of játék. XD

AoD2.

Az xD. Akkor az nagyon jó lesz :D

YzaaA
2013-01-05, 20:18
Angel of játék. XD

AoD2.

xDDDDMeghalokxDDHogy a francba jutott eszembe nem tomxD:p
Hát ha kész lesz jó lesz ki próbálom:PDe Tényleg készülget??:D

Scoobykah
2013-01-08, 16:26
Igen készül.ha lassan is,de készül.
(bár csak következtetek,ha már ilyen,hogy videó,meg hangoknál tartanak,biztosan meglehet már vagy 50%-a.remélem)




Villanást a 335-ös flipeffekttel tudsz csinálni

köszi:)

Matie
2013-01-12, 16:34
Hűűűű, nem térek magamhoz.:eek: Van, aki emlékszik erre (http://www.tombraiderchronicles.com/tr5/ani_editor.html)?
Elio (Laras Boyfr.) megszerezte azokat a programokat, amiket a Core használt - benne van a TR4-es winroomedit, TR4 animációszerkesztő, TR5 winroomedit, TR5 animációszerkesztő... Lehet vele rendesen textúrázni (vágni, ráfesteni), .obj fájlt és 3DS Max animációkat importál, animációkat töröl, rendes State ID-ket csinál, elvileg a csontvázrendszer is módosítható, úgyhogy akár lehetséges az is, hogy majd lehessenek Larának külön mozgatható ujjai, stb. (Bár ez az utóbbi csak egy vak feltevés.)

A fájlstruktúra miatt még nemigen használható, de ha valaki, aki ért hozzá (mondjuk sapper) foglalkozik vele, akkor rengeteg új lehetőség lesz!:eek:

Ez a 2013-as év nagyon jól kezdődik az LE szempontjából: TREP2, új meta2tr, most ez, hihetetlen!:D

Roli
2013-01-12, 16:43
Lassan már egy közeli AoD-nál fogunk kikötni mind grafikailag, mind a lehetőségekben!!! :D Ami nagyon jó, s nem csak nekünk, hanem hátha most már új felhasználókat is toborozni fog. :D

Michele
2013-01-12, 20:35
Tetszetős, tetszetős... :D

YzaaA
2013-01-19, 20:28
Valaki mondja már meg? h ennél tovább mit és hogy??xDD
http://i48.tinypic.com/14t51ew.jpg
Van egy olyan mondat a végigjátszásban hogy:"Ne tévesszen meg a fejed felett a létra, mert megszakad középen, csapda."

Tainted
2013-01-19, 22:09
Ömm Skacok. Lenne pár kérdésem. Szeretnék hobbyból ismét pályát csinálgatni, de nem tudom hogy mit hova csomagoljak ki annyi fájl van. Pl. a Level Editort ki csomagolom egy mappába majd a Next Generationt is oda? Persze még sok kérdésem lenne a telepítésről/csomagolásról. Szóval a letöltéstől kezdve nem tudna valaki egy videot csinálni a telepítés végéig? ×d Ja és Roli láttam az alapok videodat, de én már itt elakadtam ×d Oda akartam volna írni ezt, mert ez valóban az alapokhoz tartozik, de le van zárva a téma.

Előre is köszi^^

Roli
2013-01-19, 22:53
A sima trle-t kicsomagolod a C:\Program Files\Core Design\trle könyvtárba. :) Ezután rátelepíted a TRNG-t. :D (Teljesen mindegy, hogy honnan.) Ennyi lenne az egész. :) De a telepítésnél meg lehet adni a célmappákat. :) Ezután meg nem a winroomeditet, hanem a ngle.exe-t indítod el és ott szerkesztesz.:D

Tainted
2013-01-20, 13:46
Nagyon nem akarja az igazságot a trle. Amikor kipróbálnám a játékot akkor azt írja ki, hogy rossz helyen van 2 ajtó az 1. szobában:o Ilyenkor mit kéne csinálnom? Oo

Scoobykah
2013-02-04, 23:12
ISIyDtTu6C8

Ehhez mit szóltok? :clown::clown::clown:


erről nincs semmi hír?

Scoobykah
2013-02-06, 19:30
Srácok!
azt szeretném kérdezni,hogy saját hangot mivel konvertálhatok,hogy azt az editro felismerje.
Ilyen hangokra gondolok pl:lara hangjai,objectek hangjai stb.

Roli!
tnap sikeresen végére értem a demódnak(ismétxD),imádtam!:)
miközben játszottam láttam hogy vannak "ködök" egy-egy teremben.ahogy észrevettem ezek nem flipeffectes fogbulbok.viszon nekem arra lenne szükségem,de képtelen vagyok "szépre" beállítani.
konkrétan a thai pályába kellene,(bár a doppeles projektemben is elférne)

szóval tudsz segíteni?vagy aki érti mit szeretnék :D

Matie
2013-02-06, 19:45
erről nincs semmi hír?

Sajnos semmi, valószínűleg leállt a projekt. :( Valami máson dolgozik most a készítője.


azt szeretném kérdezni,hogy saját hangot mivel konvertálhatok,hogy azt az editro felismerje.
Ilyen hangokra gondolok pl:lara hangjai,objectek hangjai stb.

Ha esetleg van telepítve TR Level Manager, azzal nagyon egyszerű átkonvertálni a hangokat, csak kiválasztod, mit konvertálsz milyen formátumra, és seperc alatt megcsinálja. Sony Vegas-t is használhatsz ilyen célra, mentsd el a hangot ebben a formátumban: 22050 kHz PCM, 16 bit, Mono.
Ha ezek nincsenek, sokan a "madplay" nevű programot ajánlják, próbáld azzal a korábban említett formátumban. :)

Scoobykah
2013-02-06, 19:55
akkor leírom:)

van az AODhoz egy hangkiszedő progi ami többek közt kiszeti Lara hangjait.
mondom ok,mikor telepítettem az NG-t vele jött a madplay.de nem konvertálta át,vmi kHz hibára hivatkozva.
erre fogtam,betöltöttem audacitybe,megnéztem egy eredeti lara hang adatait,majd a szóbanforgó fájl adatait átállítottam arra.
átmozgattam a sounds mappába,buildoláskor replace-elte a jump_back hangra mondjuk a lépés hangot,vagy a lara_hurt hangot

azért a pályaszerkesztőért meg igen kár:/
jó lett volna vmi amivel tuningolhattam volna a pályáimat,hamár nem értem a metát.de azért köszi:)

Caroline
2013-02-18, 21:41
Jól néz ki a tr editor.hu a kereső rendszere is nagyon jó lett gratu a szerkesztőknek:)

OBig
2013-02-18, 21:58
Rolié, Matie-é, és a tesójáé az érdem. Tényleg rengeteget dolgoztak rajta, hónapok óta.
Gondolhatjátok, míg a több mint háromezer pálya adatait feltették, hááát nem volt semmi. :)
Viszont megint csak kiderült, nagyon sok pálya, csak itt van meg nálunk. Több száz. :)

nemrike
2013-02-19, 09:22
Király lett, tisztelet mindazoknak akik melóztak rajta! :worship:

Roli
2013-02-19, 09:37
Nem semmi meló volt, de bőven megérte. :D

Valamint köszönet Michelenek és Hannának a design ötletekért és Lara pózolásáért, valamint Ricsinek az oldal utómunkájáért. :D Nagyszerűek vagytok!!! :hug:

Caroline
2013-02-19, 15:23
:) akkor is ügyik vagytok

Robbie
2013-02-19, 20:41
Szép lett ötletes elemekkel :) Gratula!

Hanna
2013-02-20, 10:23
Szóra sem érdemes. :)

Caroline
2013-02-21, 13:39
Ez most lehet kicsit buta kérdés lesz::)
valamikor lesz majd Mist of Avalonból 2.rész?

OBig
2013-02-21, 19:55
Lesz. Amikor a Revelations 5 megjelenik. :)

Tainted
2013-02-21, 21:33
Hű, akkor várhatunk még arra:D Nekem is kéne pályát szerkesztgetnem. Olyan rég volt elővéve.:(

Sveby
2013-02-22, 22:33
Szupi-szupi-szuper lett! Nagyon ügyesek vagytok! :eek::D

Scoobykah
2013-02-23, 17:12
Erre a nagy melegre tekintettel,(itt Szombathelyen meglehet dögleni) készülőfélben van egy havas hűsölős pálya,amit ha majd lesz pár percetek kipróbálhattok ha van kedvetek hozzá.Topicot nem nyitok neki,mivel neve nincs,(esetleg One Room Challenge-Nepal) meghát semmi komolyabb dolog nincs benne.könnyed kikapcs.Néhány kép:

http://kep.psharing.com/557840.t.jpg (http://kep.psharing.com/557840.jpg)

http://kep.psharing.com/557839.t.jpg (http://kep.psharing.com/557839.jpg)

http://kep.psharing.com/557838.t.jpg (http://kep.psharing.com/557838.jpg)

Emlékszik valaki erre?:)
Újra elővettem,kicsit elvettem,kicsit hozzáadtam...stb
http://kep.ivpicture.hu/719371.N.jpg
http://kep.ivpicture.hu/719369.N.jpg
http://kep.ivpicture.hu/719367.N.jpg
http://kep.ivpicture.hu/719368.N.jpg

Ja,igen:srácok szép munka!:)
(am a topic témája is tetszetős:P)

Caroline
2013-02-23, 19:55
Tetszetős jól néz ki ez a Nepálos pálya

Caroline
2013-02-26, 15:44
Erről tud valaki valamit:
7e6kBxJu9m8

Orsi
2013-02-26, 19:41
Wow!! Nagyon jónak nézz ki!! Mikor lehet kipróbálni a pályát??? Kivi vok rá!!!!! :D :jumper:

Caroline
2013-02-26, 20:52
nem tudom ki csinálja de én is kipróbálnám:)
De inkább főleg a rev4-et a curse of the sword-öt:) 4x kivittem+a 3. részt a Rathmore kezét
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Szerk:
God Horus-nak van új pályája.

Orsi
2013-02-27, 10:02
Erről tud valaki valamit:
7e6kBxJu9m8

Szia! Itt találsz róla érdekességet :D

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=155762

Caroline
2013-02-27, 13:48
Szia! Itt találsz róla érdekességet :D

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=155762

Köszi:)

Scoobykah
2013-02-27, 17:58
Helloo...
volna egy olyan problémám,hogy töltöttem le trsearch-ról lara hangot.helyére tettem.
(readme-ben írta a készítő,hogy nem kell konvertálni)
Azóta semmi más hangom nincs,csak Lara lépkedése.A Sounds mappában lévő sfx exe-t is elindítottam,de semmi.
Arra gondoltam,hogy letöltöm újra az editort,és a samples mappát kicserélem.
Vagy van egyszerübb módja is?

Orsi
2013-02-28, 13:09
Nem tudja valaki melyik szerkeztett pálya ez? Mert sehol nem találom. :confused:

http://i47.tinypic.com/20h966p.jpg