PDA

Teljes verzió megtekintése : Tomb Raider Találkozók



oldal : 1 2 [3]

OSZRichard
2015-05-25, 12:36
Kőszeg felé van egy pár szállás és arra még nem nagyon volt TR-tali pl.: a Mohás és a Vivi vendégház mindkettő közel a kőszegi tájvédelmi parkhoz.
Viszont a Szőke Tisza Pihenőpark közel van Kecskeméthez, az meg nagyjából az ország közepe és ott van is jó szállás termálfűdőkkel meg minden, csak annyi baj van vele, hogy a tavalyi találkozó is arrafele volt.

Duduska
2015-05-25, 18:58
Időpont szempontjából, én is Thak-kal tartok.
Nekem, mindenféleképpen ősz jobb lenne.
A 4 napossal, én is jobban kibékülnék. Főleg, ha messzire kell mennünk.

OSZRichard
2015-05-26, 10:59
Tavaly is ősszel volt, lehet most is úgy, ha a többségnek az a megfelelőbb. :)

Thak
2015-05-26, 12:30
Nekem nem probléma szabadságot kivenni, hogy 4 napos legyen (azért az még mindig jobb:D) az őszi, de akkor gyorsan kell szervezkedni, hogy egyáltalán kinek mi a megfelelő, és szállásunk is legyen, ahova beférünk. Tiszaföldvár környékén van egy tonna fürdő (cserkeszőlő, Martfű, csak amikbe így hirtelen belebotlottam), meg Tisza holtágas városka... Na meg ha már TR tali: ha kimozdulunk a házból, a szokásos fürdők mellett nem várost néznék. Hanem evezés, barlangnézés, ösvénytúra, ilyesmi program nekem jobban tetszene.

Lánclista? :)

OSZRichard
2015-05-26, 12:50
Igen Thak, én is pont ilyesmire gondoltam, kisebb túrák, csónakázás :D. Amit kinéztem szálláshely (Szőke Tisza Pihenőpark) az ott van Tiszaföldvár mellet, és ott a csónak használat ingyenes, maga a szállás max. 24 fő férőhellyel.

Duduska
2015-05-26, 18:25
Igen Thak, én is pont ilyesmire gondoltam, kisebb túrák, csónakázás :D. Amit kinéztem szálláshely (Szőke Tisza Pihenőpark) az ott van Tiszaföldvár mellet, és ott a csónak használat ingyenes, maga a szállás max. 24 fő férőhellyel.

Ez jó hely. Megint csak Thak gondolataival kell azonosulnom.
Én is városban élek, úgyhogy ba@ra nem vagyok rá kíváncsi, hacsak nem konkrét dolog.
Múzeum, kiállítás stb ...
Ez a "Szőke Tisza Pihenőpark" is jól hangzik.

Többiek?
Akik esetleg gondolkodnak a részvételen ?

Matie
2015-05-26, 19:10
Október jól hangzik, én is szívesen túráznék, csónakáznék stb., ami a természethez kicsit közelebb áll :)

OSZRichard
2015-05-26, 19:43
Nézzük a tényeket aztán, ha azok megvannak, akkor jöhetnek a jelentkezések is ;).
Akkor, ahogy elnézem marad az őszi időpont [23-24-25] (péntek, szombat, vasárnap), aztán ha kevésnek találjuk, akkor próbálhatunk szabadnapot intézni, ahogy Thak is mondta, és akkor ezek szerint a hely is jónak tűnik.

OSZRichard
2015-05-28, 14:00
-Bocsánat a duplázásért.-
Programokból, látnivalókból szűkösen találtam csak, szóval még kell keresgélni ezen a téren, de talán elkezdhetjük a feliratkozást.

OSZRichard--

Duduska
2015-05-28, 18:12
-Bocsánat a duplázásért.-
Programokból, látnivalókból szűkösen találtam csak, szóval még kell keresgélni ezen a téren, de talán elkezdhetjük a feliratkozást.

OSZRichard--

Szerintem az időpontot konkrétizáld le (vagy tájold be), mert nem biztos, hogy mindenkinek jó lesz a majdani időpont.
Elvileg akkor 2015- október 23-24-25 +1 nap (csütörtök) ?

Ill. a helyet is, mert egy "hilton" árú helyet megint csak nem mindenki bírna el.
Pl én kb aug 20.-utántól tudok menni.
A hely akkor elvileg Szőke Tisza Pihenőpark.

Nekem nem egyértelmű az eddig kommentekből.

Thak
2015-05-28, 19:33
Időpont maradhat fix. Viszont a szállást résztvevők függvényében is lehet nézni... pl akadhat olyan, ahova 10-en kényelmesen beférünk, de 15-en már nem...

Szőke Tiszának van belső tere?

OSZRichard
2015-05-28, 19:43
Először is köszönöm segítséget Duduska :). Ha akarjuk a plusznapot (szerintem ez attól függ, hogy lesz-e elég program), akkor az csütörtökön legyen.
[22-23-24-25 csütörtöktől vasárnapig (Október)]

Az Szőke Tisza Pihenőpark ára - kalkuláció szerint számoltam - 15 fő, 3 éj [4 nap csütörtökkel együtt], fejenként ez körül 11 rugó (kb. mint tavaly) remélem ez nem "hilton" árú.
Képek alapján van nagyobb belső helység, ahol együtt lehetünk többen is, de rákérdezek biztos ami biztos.

Remélem így egy kicsit konkrétabb, de ha valakinek kivetnivalója van szóljon ;)

Szerk.: Felhívtam őket azt mondják, hogy van kinti tér kemencével és benti nagyobb szoba, ahol többen is elférnek akár 20-an is, valamint rákérdeztem és októberben még nincs foglalásuk.

drlecter
2015-05-29, 16:35
Én is örülnék egy újabb TR talinak. Az előző is nagyon jó volt! :)
Elméletileg nekem is jó lenne az októberi 3 v. 4 nap. És szintén jó ötletnek tartom a természetközeliséget. Gyorsan átfutottam a Pihenőparkot - korrektnek tűnik. Aki akar, az mehet fürdőbe (Tiszába :p), de valószínűleg úgyis lesz valamiféle barangolás is, ki mit szeretne csinálni.
Persze először akkor véglegesíteni kellene a dolgokat, így mindenki pontosabb választ tudna adni.

(Köszi Thak, hogy gondoltál rám is :hug:)

OSZRichard
2015-05-30, 11:40
Akkor, eddig az időpont végleges [22-23-24-25 csütörtöktől vasárnapig (Október)]. A hely Szőke Tisza P. végleges lesz, ha a következő adatok alapján nem vétózza meg valaki. :)
- Rendelkezésre áll kinti és benti nagyobb tér is, ahol együtt lehetünk
- Az ár a fent említett kalkuláció szerinti, fejenként 11 ezer/fő. Ezt szeretném mihamarabb letisztázni a panzióval, de ehhez tudnom kell hogy a szobákat, miszerint foglaljam le, lehetőségek egy sorral lejjebb.
- Tehát a Szőke Tisza Pihenőparkban összesen 6 apartman van. Egy apartman tartalmaz 1 db Nagy ágyat (kétszemélyeset) és két kisebbet (egyszemélyeset), valamint tartozik hozzájuk (1 apartmanhoz) 1 db fürdő. Felhívtam őket és tájékoztattak, hogy lehet és szokták is úgy kérni, hogy egy apartmanban egy pár (2 személy) tartózkodjon, azt is lehet, hogy mind a 6 apartmant kibéreljük és ügy osszuk el a szállásokat, hogy akár több pár (2 személy) is lehet egy helységben. Sajnos ez nem olyan mint tavaly, mert itt nincs több direkt 2 személyre berendezett helység. - Lehet privátban is írni ha valakinek külön kérése van, akkor azt úgy számolom :) -

A programokon még dolgozom.

OBig
2015-05-30, 13:17
Nos, én nem biztos hogy megyek, de azért figyelem! :)
Én tuti nem mennék 4 ágyas szobába. Valószínűleg Thakék sem, és Matié-k sem. :) Tehát az ár máris a duplája, éjjelente 6 000ft/fő. Jól számolom?

OSZRichard
2015-05-30, 16:29
Nagyon örülnék, ha jönnél OBig :hug:. Belátom vonzónak találtam azt a Szőke Tisza P-t, de kilőve, nem valami jó. Nekünk legalábbis nem megfelelő. Találtam jobbat.
Tiszaföldváron, ahol van strand gyógyvízzel meg ilyesmi. Ez már sokkal megfelelőbbnek tűnik mert:
A földszinten:
- van nagyobb méretű társalgó, étkező (akár 40 fő);
- felszerelt teakonyha;
- 3 db négyágyas szoba, 1 db 3 ágyas (ezek mosdóval);
- WC, zuhanyzó.

Emeleten:
- 6 db 3 ágyas;
- 4 db 2 ágyas szoba;
- Női, férfi mosdó, WC

Ami a baj vele: Az emeleten nem írták a zuhanyzót. Árakat még nem tudok, a vendéglátás az meg sajnos időjárás függő, mert nincs fűtésük szóval passz. :confused: A szállás linkje, ha valakit érdekel:
http://www.vadviragudulo.hupont.hu/7/kezdooldal

OBig
2015-05-30, 19:17
Nem akarok belepofizni, cask segíteni nektek. :)

Földszint:

- 3 db 4 ágyas szoba (mosdóval)

- 1 db 3 ágyas szoba (mosdóval)

Emeleti szint:

- 6 db 3 ágyas szoba

- 4 db 2 ágyas szoba

- Női és férfi mosdó, WC
Tehát itt közös wc, és mosdó van.

Jobb volt Oszi az előbbi, csak meg kéne kérdezni pontosan hány ágyasak a szobák. Vagy két szoba van egy-egy apartmanban? Vagy mi az hogy 2+2? Ha ketten vagyunk egy szobában akkor most az 6 000, vagy 12 000 éjjelente?

OBig
2015-05-30, 20:01
Duplázok, mert sokan megnézték eddig a topicot. :)

http://szallas.hu/x-games-hotel-sport-es-rendezvenykozpont-tiszaug

Ha találok figyelemre méltót, ide beteszem.

drlecter
2015-05-30, 21:35
Megnéztem ezt a legutóbbi linket OBig, hááát... a vendégek nem mondtak róla túl sok jót. :(

OBig
2015-05-30, 21:51
Hát igen, körül kell nézni.
Ám szerintem az első volt a legjobb. Igaz, ha csak 2-en vagytok egy szobában, akkor 6 000/éj. De akkor is. Thakéknak gondolom nem gond, Duduskáék meg úgyis hárman lesznek, nekik így olcsóbb. Nekem se volnam gond, én sem akarnék másokkal együtt lenni. :) Na és tán Matie-nek is besegít valaki. :) :jumper::D
Gondolom még TranSam jönne, neki se gond, Oszi meg majd megoldja valahogy.:)
Itt a lényeg, hogy kevesen vagytok. :)

TranSam
2015-05-31, 01:50
Persze, hogy mennék! :) Nem gond, csak hagyjanak aludni. :clown: A programok érdekelnek, de evezni nem nagyon szeretnék. :)

Nekem is az őszi időpont tűnik a megfelelőbbnek, a 4 nap nem akadály.

OSZRichard
2015-05-31, 10:30
Az a Tiszaug X.games szállás nagyon kedvező lenne a programok miatt. Viszont, ha a tényleg a Szőke Tisza Pihenőpark tetszik nektek a legjobban, és tényleg akarnátok egy talit 2015-ben, akkor felhívom őket a szobák és személyek letisztázása ügyében, és akkor lenne egy képünk, hogy mennyibe kerülne meg ilyesmi. :)
Szerintetek próbáljam meg?

OBig
2015-05-31, 20:49
Próbáld. :)

De kell két napra progi. :)

Thak
2015-05-31, 22:59
Én erre egyedül mennék most, úgyhogy lehet engem pakolni :clown::D a szobába (n nélkül), mielőtt vki belepofi:p

OSZRichard
2015-06-01, 18:34
Rendben. amint tudom megérdeklődöm 3 db 2 fős szobával. :)

TranSam
2015-06-01, 22:58
Thak, ha nem zavar, hogy horkolok, akár együtt is alhatunk. ;)

OSZRichard
2015-06-02, 17:47
Na úgy informáltak, hogy ha 11 fő megy, 3 éjszakára, 4 napra (csüt.-vas), és 3 db kétfős szobát biztosítanak, akkor az 5 db apartmant igényelne a hatból. Az ára 1 db apartmannak ilyen elrendezéssel 36 000 Ft, és mivel 5 db apartmanban férnénk el ezért 36*5= 180 000 Ft. Ez fejenként súlyos 17 ropi (16 363 Ft). :confused:

Természetesen még nem foglaltam le.
A szallas.hu kalkulációja - hasonló adatok alapján - az X-games Hotelre fejenként 13 636 Ft-ra jönne ki. A vadvirág üdülő (Tiszaföldvár) ára talán valahol a kettő között lehet.

OSZRichard
2015-06-04, 11:24
Ahogy elnézem az utóbbi években volt egy-egy vagy két év szünet a talik között. Lehet, hogy ezt most inkább nem erőltetném. Talán jövő évben kedvezőbb lenne megrendezni, meglehet, hogy többen is jelentkeznének, meg talán kedvezőbb árakat is találnánk. :)

Remélem nem haragszotok meg, hogy feladom. Úgy tünik nagy fába vágtam a fejszémet. :(

OBig
2015-06-04, 12:30
Nem kell feladni. :)
Csak nem olyan egyszerű ezt megszervezni. :)
Sosem volt az.
Bizony sokszor nekem kellett megelőlegeznem az egészet. Ezt azonban tőled nem várhatja el senki. :)
Nem tudom, egyáltalán akarjátok-é a talit? Számít-é, hogy 4500, vagy 6000ft/éj az ár?
A 6000-eshez tuti szálLás, tuti közös helyiséget kapnánk.
Persze ezt lehet csökkenteni, ha nem 2, hanem max 4-en leszünk egy apartmantban.
No mi legyen?????
( Ne felejtsd el Oszi, csak akkor rendeld meg a szállást, ha befizette mindenki azt.)
Én tavaly majdnem befaragtam ezzel. :)
Lényeg, ........ no majd este. :)

Thak
2015-06-04, 13:50
A probléma midnig a pénzügyi kérdés...

Mert lehet, hogy egy kicsit drágábban jobb szállásokat is tudunk találni, de nekem fontosabb, hogy minél többen legyünk és egy helyen(!). Össze is lehet állítani kész csomagokat, amiket meg lehetne szavazni... De még arra se érkezett válasz, hogy merre legyen a tali. Felőlem aztán mehetünk Kőszegre is. Ha máshogy nem megoldható, jó nekem a 6000-es kégli is, de inkább keresgélnék még. Meg is néztem pár szállást, vannak jók, de oda nem férünk be :(

Akik eddig jeleztek, hogy benne lennének: Thak, Matie, TranSam, OSZRichard, drlecter, Duduska, OBig esetlegesen. Ez így akkor 7-10 ember? Sok szállás van, ami 10 főt még befogad, de többet nem... Különben is. Akci se az ágyban aludt, hanem a széken, az étkezőben :D

Meg vannak a közelben kalandparkok is. Úgyis időszerű egy TR talin a fák tetején mászkálni, nem? :D Barlangban és erdőben már voltunk.
http://tokalandpark.hu/index.php/hu/
http://www.complextraining.hu/index.html

Duduska
2015-06-04, 18:18
Sziasztok.

Nekem (Nekünk) belefér a 6000 Ft.
Ahogy az aktivitást nézem, kb annyian leszünk mint tavaly.
Ez a "köménymag" :), így ha azt mondjuk megyünk akkor megyünk, hacsak nem szakad le az ég. :(
No de majd meglátjuk.

Oszi, te meg ne add fel !
Én tudom milyen, egy ilyen megszervezése, nem piskóta dolog.
Ezért is mondtam mindig, hogy minden elismerésem Obignak, a szervezésért.

A múltkor háborgott egy, "talán fiatalember", hogy így Obig úgy Obig.
Na erre mondom én, hogy lehet utána csinálni.

Uff.

Mephizto12
2015-06-04, 18:24
Samu nem is horkol annyira, csak egy kicsit xDDDD. Na lényeg, hogy a 6 ezer én szerintem is teljesen jó. Úgyhogy Oszi hajrá!!!

OBig
2015-06-04, 19:33
A múltkor háborgott egy, "talán fiatalember", hogy így Obig úgy Obig.
Na erre mondom én, hogy lehet utána csinálni.
Uff.


Igen, nagyfiú Robika volt: "Szervezheti a találkozókat de valójában nagy részük nem is fórum tag."
Igen, az aki a Bekölcei talit felvetette, aztán mondvacsinált okkal, persze az utolsó pillanatban lemondta. :) Ő fórumtag. Volt. :)
Szóval kedves nemfórumtagok, szerintem a legelső volt a legjobb eddig. Igaz, 6 rongy/nap/fő, de sokkal olcsóbb nem lesz, Évi napok óta lesi a netet. Olyan, ahol van közös helyiség, és legalább 10-12 főt tud fogadni, nem nagyon van olcsóbb.
De keressetek. :)

OBig
2015-06-04, 20:30
NNa segítsünk kicsit az Oszinak. :)

Eddig kinek jó a 6000/fő/nap?

Ha jól tudom: Duduska-Irén-Mephizto-OszRichárd-Thak-OBig-Évi-
Na nyilatkozzon a többi is. És verbúváljatok még legalább két embert, és megvan az összes szoba.

Matie
2015-06-04, 20:44
Nekem elég húzós, de ha nincs más lehetőség, akkor rendben van.

drlecter
2015-06-04, 20:47
Én még nem tudom biztosra mondani, mert nekem is elég húzós, de igyekszem hamar eldönteni.
Amúgy most akkor 6000Ft/fő/nap v. éjszaka?
Mert akkor 24 ezer/fő a 4 napi, ami alapból kemény, főleg ha azt nézem, hogy a tavalyi kevesebből kijött és úgy, hogy minden benne volt.

OBig
2015-06-04, 20:49
3 éjjel Doktor Úr! :) 3*6000 :)
Sőt, ha többen leszünk mint a12, akkor megy lefelé az ár. Mert a max 12*6000

drlecter
2015-06-05, 13:23
Az már máris egy kellemesebb összeg, és kis szerencsével, még csökkenhet is :)
Akkor én is mennék.

OBig
2015-06-06, 20:57
No akkor a következő lépés az lenne, hogy mindenki nézzen programok után.
Kíváncsiak volnánk, ki mit szeretne két napra magának.
Azután azt is el kell dönteni, hogy be tudja-é mindenki fizetni a 16 000-et/főre. Mert foglalás csak ezután lesz. :)

drlecter
2015-06-07, 00:39
Van ennek határideje, ha igen, akkor mikorra? Mert én perpill nem nagyon tudnék előre fizetni :(

OSZRichard
2015-06-08, 18:13
Utánanéztem, és a X-games hotelnél lehet élni a programokkal úgy is, ha nem ott van a szállásunk. Van mindenféle:

Kerékpár, BMX pálya, Kajak/Kenu, Vizibicikli, Tenisz pálya, Konditerm, Buggy, Robogó, Jet Ski, Airsoft, Focipálya, Íjászat, Cross motor.

TranSam
2015-06-10, 21:38
Mep! Nem is horkolok! :D Nagyon...

Nekem is megfelel a 6000/éjszaka. De kiért fizetek ennyit? :D

OBig! Belekotyogok, nem 18 000-et akartál írni?

Ha már lehet tudni, hogy kinek utaljunk, írja meg valaki akár itt privátban, akár e-mailben, mert nem mindig olvasom a fórumot. Köszi! :)

OBig
2015-06-10, 21:50
Deeeeeeeeeee. :)
Nekem 8 ki gyűjti a lóvét. :)

OSZRichard
2015-06-13, 14:20
Itt vannak a végleges infók. Tehát a szállás marad a Szőke Tisza Pihenőpark Október 22-től 25-ig (három éj, csütörtöktől vasárnapig) még szabad, úgyhogy nem lenne baj mihamarabb lefoglalni :). A programokra tudunk jelentkezni az X-games Hotelnél ez 22 km-re van a szállásunktól, de abban a városban van egy másik rendezvényeket kínáló szálloda a Club Hotel Pegasus hasonló lehetőségekkel. Azt nem tudom, hogy ilyenkor kell-e belépőt fizetni vagy elég, ha csak a kért szolgáltatást térítjük meg. :kratz:
Privát üzenetekben küldöm el a számla címét és nevét, amire az összeget várom, ami 18 000 HUF, és jó volna még egy-két embert elhívni. Akinek még nem küldtem privit az írjon rám és máris lököm.

A pénzt nem tudom részletben fogadni, valamint megelőlegezni sem senkinek.
Névsor: (azok kerülnek ide, akik már fizettek)
OSZRichard--

OSZRichard
2015-06-17, 09:00
Aki eddig befizette:

OSZRichard--TranSam--

drlecter
2015-06-17, 19:33
Itt vannak a végleges infók. Tehát a szállás marad a Szőke Tisza Pihenőpark Október 22-től 25-ig (három éj, csütörtöktől vasárnapig) még szabad, úgyhogy nem lenne baj mihamarabb lefoglalni :). A programokra tudunk jelentkezni az X-games Hotelnél ez 22 km-re van a szállásunktól, de abban a városban van egy másik rendezvényeket kínáló szálloda a Club Hotel Pegasus hasonló lehetőségekkel. Azt nem tudom, hogy ilyenkor kell-e belépőt fizetni vagy elég, ha csak a kért szolgáltatást térítjük meg. :kratz:
Privát üzenetekben küldöm el a számla címét és nevét, amire az összeget várom, ami 18 000 HUF, és jó volna még egy-két embert elhívni. Akinek még nem küldtem privit az írjon rám és máris lököm.

A pénzt nem tudom részletben fogadni, valamint megelőlegezni sem senkinek.
Névsor: (azok kerülnek ide, akik már fizettek)
OSZRichard--

Ez eddig jól hangzik! :)
Viszont a kaját hogy fogjuk megoldani, megint lesz közös, vagy mindenki magának?

OBig
2015-06-17, 19:38
Hát szrtm egyszer főzünk valamit, amit aztán két napig zabálunk, a többit meg majd ott meglátjuk. Aki akar beszáll abba amit viszünk, aki akar, magáról gondoskodik. :)

Matie
2015-06-18, 10:28
Folytatván a fentebbi "befizetve" listát:

OSZRichard--TranSam--Matie--

OSZRichard
2015-06-18, 12:58
Befizetve lista:

OSZRichard--TranSam--Matie--OBig--Évi--

OBig
2015-06-21, 19:53
Nem nagyon jönnek a programajánlások. :)
Esetleg egyik napra : http://www.****vasiarboretum.hu/index.phtml
hehe, a szó le van tiltva. No a 4*helyére írjátok be azt a szót. :)

drlecter
2015-06-21, 21:54
Nem nagyon jönnek a programajánlások. :)
Esetleg egyik napra : http://www.szarvasiarboretum.hu/index.phtml
hehe, a szó le van tiltva. No a 4*helyére írjátok be azt a szót. :)

Ez nagyon jóóó lenne... :D

OSZRichard
2015-06-22, 18:01
Ja ja, ez a Geocaching érdekesnek hangzik. :)
Közben újabb utalás érkezett. Jelenlegi névsor:

OSZRichard--TranSam--Matie--OBig--Évi--drlecter--

OBig
2015-07-08, 21:40
Próba. :)

OSZRichard
2015-07-09, 10:07
Na, akik eddig jelentkeztek azok be is fizették, így már le is foglaltam a szállást [Október, 22-23-24-25 (csütörtöktől vasárnapig)]
Szóval a jelenlegi névsor:

OSZRichard--TranSam--Matie--OBig--Évi--drlecter--Thak--Mephizto--Duduska--Irénke--

De szívesen várjuk még további rajongók jelentkezését is ;).

OBig
2015-09-05, 20:42
Lassan kéne gondolkozni a progamokon. 23, 24.-én mi legyen? :)

OSZRichard
2015-09-05, 23:57
A környékbeli hotelek választékából szemezgettem, talán egy napra jó lenne. Két ilyen helyet néztem, de ezek nagyjából hasonló kikapcsolódási lehetőségekkel rendelkeznek íjászat, airshoft, wellness, buggy stb.



[URL=]http://www.clubhotelpegasus.hu/ (]http://x-games.hu/[/URL)

Szerk.: Látnivaló, jó kérdés. Ilyeneket találtam hogy: Tiszaalpár Árpád-kori falu viszonylag a közelben, kb. fél óra autóval.


A környéken, templom romok meg ilyenek vannak szétszórva.

Ezen az oldalon nézelődtem, ha valakit érdekel:[URL=]https://www.google.com/maps/d/embed?mid=zX0VzUT1PB1M.kh54sfWigKGI (]http://knp.nemzetipark.gov.hu/index.php?pg=menu_2088[/URL)

OBig
2015-09-10, 21:12
Az egyik napra ez? http://www.kmnp.hu/korosvolgyi-latogatokozpont-es-allatpark
és ez is aznap, ugyanott: http://www.minimagyarorszag.hu/

OSZRichard
2015-09-12, 12:35
Hmm, ez jól hangzik, :) és talán nincs is olyan messze kb 45 km.

OBig
2015-09-12, 19:44
És itt vehetnénk magunkhoz pár medipackot. :)
http://www.halaszcsarda-szarvas.hu/?oldalak=menuajanlatunk&menu=etelek

TranSam
2015-09-12, 21:09
A Minimagyarország egész jó, és az arborétumban is lehet jó nagyot sétálni. A többi is jól hangzik. :)

Mephizto12
2015-09-13, 15:19
39 nap és indulunk nye nye nye nyeeeeee:jumper: Ooo hát ezek nagyon fajin programok kérem. Halászcsárda meg még jobb. OBignak filzett pontyot rendelünk Samunak egy túrósbatyut xDDDDDDDDDDD

Matie
2015-09-13, 16:38
Az a múltkori után kötelező, csak férjen el az inventrojban :D Nekem is nagyon tetszenek a programok, alig várom :)

OBig
2015-09-13, 19:51
Fürdésre ezt találtam . :)
http://www.cserkeszolofurdo.hu/

OBig
2015-09-17, 19:26
Felmerült a kérdés, egyáltalán főzzünk valamit, vagy a háziaktól vegyünk vacsorát. Az első nap úgyis a megérkezés lesz, akkor elég egy hidegvacsora, szendvics, akármi, másnap Szarvasra megyünk, akkor ott vacsorázunk a Halászcsárdában. Hamrmadnap ugye akkor x-trémpark, ott is lehet vacsorázni, vagy hazatérve a háziakra is bízhatjuk maguinkat 2000ft/fő-ért:

"Vacsora lehetőségek, ízelítő: kemencében sült kenyérlángos bőséges feltéttel, tiszai halászlé, töltött káposzta, pörkölt nokedlivel vagy krumplival, pásztortarhonya, paprikás krumpli bográcsban házi kolbásszal gazdagon, gulyásleves, csülök Pékné módra, pizza a kemencéből, rakott kel, orjaleves, hortobágyi húsos palacsinta, grillételek, sültek tárcsán sütve."

Vélemény?

OSZRichard
2015-09-17, 20:52
Az ételkészítés klassz dolog, már ha valaki szereti az ilyesfajta sürgés forgást, :D de ezt elsősorban azok írják meg, akik vállalnák a főzést. Ha nem foglalkozna vele senki sem szívesen, akkor sincs baj, mert jónak tűnik a háziak választéka.

http://www.msnsmiley.hu/emoticons/images/2716.gif
Szívesen segítek, akár túrósbatyut készíteni is. XD

TranSam
2015-09-17, 21:18
A főzésben én is szívesen segítek. :) Nekem a házikoszt is jó, meg a hideg is. A túrósbatyu meg pláne! :D Főleg vulgárisan. :jumper::jumper::jumper:

Mep, tőled inkább subidubit kérek. :D

drlecter
2015-09-17, 22:22
Nekem mindegy, jó a házi koszt is, már éhes vagyok :p
Túrós táska meg mindenképpen legyen desszertnek xD

OBig
2015-09-18, 07:01
Batyu az Te, batyu :):D:jumper:

Duduska
2015-09-19, 17:15
Sziasztok.

Meglepetésnek szántuk, de hamár így szóba jött ....
Mi viszünk egy kondérnyi gulyáslevest ....

Főzicskézésben benne vagyunk, de szerintem csak egyszerű kaját. (KeményLebbencs, Paprikás krumpli)
Az EXtrém park után, nem sok kedve lesz a csapatnak, még kajával pacsmagolni.
Az élményparki tapasztalatok után szabadon ..... :)

Kompjutert hoz valaki ?

Amúgy Cserkeszőlő nagyon tuti hely nyáron. Télen viszont elég szűkös. Viszont kitűnő a gyógyvize.
Idén ez volt a törzshelyünk. :)

Ave

OSZRichard
2015-09-20, 09:37
A kérdésre: igen én hozok kompjutert. :D

Mephizto12
2015-09-21, 16:44
A főzésben én is szívesen segítek. :) Nekem a házikoszt is jó, meg a hideg is. A túrósbatyu meg pláne! :D Főleg vulgárisan. :jumper::jumper::jumper:

Mep, tőled inkább subidubit kérek. :D

Az rizibizi Samu :D De jó lesz a füstölt nyúlja is.

OBig
2015-09-22, 19:36
Lassan el kéne gondoölkozni, ki hogyan jut le a talira. Duduskáék oké, Matie-Doki-Samu is rendben. De maradtThak, és Oszi.
Te Oszi Pestről jössz?
Thak? Te ótóval jössz vagy vonattal?
Ha Pestről jöttök, akkor két választásotok van. Vagy Szolnokra mentek, és ott becsatlakoztok Matie-Doki-Samu-hoz, vagy Kecskemétre jöttök, és felveszünk vagy mi, vagy Duduskáék.
No mi legyen?

OSZRichard
2015-09-23, 09:21
OBig, elvileg otthonról jövök (Bátaszékről), szóval, ha megtudnánk úgy oldani, mint tavaly az jó lenne. :)

Thak
2015-09-23, 14:46
Vonattal megyek. Mindkét város könnyen elérhető Pestről, így mennék a megszokott vonattal Kecskemétig. :)

OBig
2015-09-23, 19:28
Oké Oszi, csak most valahogy juss el Szekszárdra, a város végébe ha lehet.
Thak, téged meg vagy Duduska, vagy én felveszlek Kecskeméten. Mikor ér oda a vonatod? Úgy dél körül kéne.
Mondjuk nemtom hol a vasútállomás ott, de majd megtalálom. :)
Ugye azt tudjátok, hogy 22.-e még munkanap? :)


Amúgy Cserkeszőlő nagyon tuti hely nyáron. Télen viszont elég szűkös. Viszont kitűnő a gyógyvize.
Idén ez volt a törzshelyünk. :)

Mehetünk máshova is, ha tudtok jobbat, elvégre ti vagytok arra otthon. :)

Duduska
2015-09-23, 21:49
Vonattal megyek. Mindkét város könnyen elérhető Pestről, így mennék a megszokott vonattal Kecskemétig. :)

Viszlek én Thak !
Ne bolyongjon OBig.
Természetesen be is várhatlak, hogy együtt menjünk.
Telefonszámom obignál, időpontot majd egyeztetünk.

Duduska
2015-09-23, 21:52
Oké Oszi, csak most valahogy juss el Szekszárdra, a város végébe ha lehet.
Thak, téged meg vagy Duduska, vagy én felveszlek Kecskeméten. Mikor ér oda a vonatod? Úgy dél körül kéne.
Mondjuk nemtom hol a vasútállomás ott, de majd megtalálom. :)
Ugye azt tudjátok, hogy 22.-e még munkanap? :)

Mehetünk máshova is, ha tudtok jobbat, elvégre ti vagytok arra otthon. :)

Cserke a legjobb arrafele. Jó lesz az.
Csak tájékoztatásként mondtam, hogy ott nincs csúszda, nincs extra welness.

OSZRichard
2015-09-24, 19:51
Oké Oszi, csak most valahogy juss el Szekszárdra, a város végébe ha lehet.

Semmi akadálya OBig, viszont lenne egy kérdésem. Autópályán jössz, vagy közúton?

OBig
2015-09-24, 19:53
Közúton, a 6-oson. Majd megbeszéljük. :)

TranSam
2015-09-24, 23:04
Mondjuk nemtom hol a vasútállomás ott, de majd megtalálom. :)


A sínek közelében keresd! :D

OBig
2015-09-25, 08:26
Te már csak tudod. :) :jumper::jumper:

TranSam
2015-10-21, 09:56
Mep, már csak egyet kell aludni! :)

Mephizto12
2015-10-21, 14:16
Én már be vagyok pörögve teljesen :D

OBig
2015-10-21, 19:57
Mep, már csak egyet kell aludni! :)
Azt meg minek? Azzal megy a rover? :)

OBig
2015-10-22, 07:31
Nna megkezdődött a 26. magyar Tomb Raider találkozó!
Négy nap vidámság, jókedv, kacagás, és kaland. :)
wifi ott is lesz

drlecter
2015-10-22, 07:41
Jaj végre elérkezett ez is! :D
Jó kis talinak nézünk elébe, sajnálhatja aki nem lesz ott :p

Mephizto12
2015-10-22, 07:53
Túrósbatyuban Gazdag Jó Reggelt Kívánok Mindenkinek!! :D Akkor csapjunk a lecsóba. .................................................. .......... nem is fogalmaztam most vulgárisan.....

Matie
2015-10-22, 08:10
Nem hát.. :D
Lassan összefutunk, jó utat mindenkinek! :)

Duduska
2015-10-25, 12:39
Nem hát.. :D
Lassan összefutunk, jó utat mindenkinek! :)


Hüp-hüp ...
Már szét is futottunk ......
Igaz azóta 4 gyönyörű , kalandos nap is eltelt ...
Szíííjaaaaa Obig....
:jumper: :jumper: :jumper: :jumper:

OBig
2015-10-25, 12:53
Sziiiaaaaaaa........
Cs.................:hug:
Nem?
Jó volt. :jumper::D:D

Mephizto12
2015-10-25, 13:48
Ki a f----t érdekel, húzzon a francba xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ez bizony megint jó volt. Jah és ne tegezzen xDDDDDDDDDDD

Duduska
2015-10-25, 14:57
Nos, szerencsésen hazaértünk.
Egy kis szpot tőlem ....

Thak, Ági s Matie ide vonatozott ...

http://thumbnails114.imagebam.com/44299/c75a7d442983141.jpg (http://www.imagebam.com/image/c75a7d442983141)

Viszont a 4 nap alatt senki nem páváskodott, legfeljebb Szarvason .....

http://thumbnails113.imagebam.com/44299/f6c48d442983787.jpg (http://www.imagebam.com/image/f6c48d442983787)

Voltak, kik próbálták lenyilazni ...

több.....

http://thumbnails105.imagebam.com/44299/1b3801442984520.jpg (http://www.imagebam.com/image/1b3801442984520)


s kevesebb szerencsével.....

http://thumbnails113.imagebam.com/44299/72278e442984235.jpg (http://www.imagebam.com/image/72278e442984235)

Akik már ezt nem bírták idegekkel, azok elhúztak egy quaddal ....
.... mocsarakon keresztűl, ruházatukról nem is simerte volna fel őket még az anyukájuk sem :eek:

http://thumbnails114.imagebam.com/44299/390855442983538.jpg (http://www.imagebam.com/image/390855442983538)

Tiszaparti est csendjét vad csocsó parti törte meg.... :clown:

http://thumbnails114.imagebam.com/44299/e55cc7442983279.jpg (http://www.imagebam.com/image/e55cc7442983279)

Minden résztvevőnek ----> :hug:

drlecter
2015-10-25, 15:54
Mivaaaaan???

Huh, nagyon kemények voltunk, sokat röhögtünk - de majd a közeljövőben leírom részletesebben is :)
Azt viszont a legmerészebb álmaimban sem gondoltam volna, hogy megtudom azt, hogy Csajkovszkinak van egy háza Romániában XDDDD

TranSam
2015-10-25, 17:06
Szerintem több háza is van ott. :D

Köszönöm mindenkinek, ismét nagyon jól éreztem magam veletek! :) :D:hug:

OSZRichard
2015-10-25, 18:58
Az biztos, hogy több háza is van ott, amik fölött még felhő is lehet :D ...

Hatalmas élmény volt ujjra négy napot eltölteni veletek, köszönöm :group_hug:.

Matie
2015-10-25, 20:06
Nagyon jó volt az idei találkozó is, emlékezetes pillanatokból, poénokból (na meg TR-ből) most sem volt hiány. :D Írtam egy rövid beszámolót:


Három éve voltam először TR találkozón, azóta minden évben elmegyek. Ez volt a negyedik, amin részt vettem, de eddig még nem írtam élménybeszámolót, most ideje bepótolni. :)

Hárman kis városnézés után száguldottunk a helyszínre, ahol páran rögtön el is indultunk egy kis túrára a Tisza mentén két izgága kutyus társaságában. Sok-sok pókhálón és sáron át felmásztunk egy dombon, majd ki óvatosan, ki gyönyörú balerina mozdulatokkal bukdácsolt le a csúszós lejtőn visszafelé. :D

Megismerkedtünk a szállással, OBig pedig a pulykával. Megvitattuk, amit meg kellett, ami után szinte mindenki egy-egy lesz*rom tablettát is bevett. A nap többi része jó hangulatban telt, nehéz fokozaton indultunk kincset keresni a TR Underworldben. Ennek kapcsán megvitattuk, milyen balgaság volt, hogy annak idején a játék megjelenése előtt egy koncepciós rajzzal lelőtték a történet végét. Felváltva küzdöttünk pókokkal, yetikkel, thrallokkal, megszereztük a Mjölnirt, levegőbe repítettünk pár ellenfelet, majd Natlához érve megállapítottuk:

- "De jó, hogy Lara ezért hagyja életben Natlát, hogy megtudja, mi van az anyjával.."
- "...és így Natla majdnem lerombolja a fél világot"
- "Mert nem nézte meg a koncepciós rajzot!" :'DDD

Másnap megnéztük mini Magyarországot és felfedeztük a szarvasi arborétumot. Kis gombaismertető után kijutottunk, és szerencsére nem gombapaprikást ebédeltünk :) A szállásra visszatérve ("sziiiiiaaaaa!") egy újfajta Activityvel művelődtünk kicsit, ahol megtudtuk, hogy kell befőttes üveget és boxkesztyűt rajzolni, és hogy hol is van Csajkovszkij háza ("Mi vaaaan?")

Harmadnap a hiányos felszerelés ellenére jót íjászkodtunk, Oszi pedig bátran nekivágott a quadpályának, végül szép terepmintás öltözete lett :D A szálláson egy izgalmas csocsózás után nekiugrottunk a TR2013-nak is, a nap végére közös erővel a lebegő gondoláig jutottunk, persze időközben meggyűlt a bajunk egy-egy harccal. Ágit is beavattuk a TR rejtelmeibe, közbe Mep egy szék segítségével bemutatta a fürdőben történteket... :vlol: Míg néhányan a TR2013-mal küzdöttünk, a csapat másik fele a pályámon az AltGr-rel - ennyi őszintén agresszív tekintetet még nem láttam, hihi...:clown:

Sok jó pillanat volt ismét, és nagyszerű dolog, hogy bár különböző korosztály vagyunk, ki a régi TR-eket szereti, ki az újakat, mégis remek napokat töltünk el közösen évente, és az is tökéletesen be tud illeszkedni és jól tudja érezni magát, aki esetleg nem a számítógépes játékok megszállottja. Egy játék hozott össze mindannyiunkat.
:group_hug:

Természetesen én is nagyon jól éreztem magam, köszönjük szépen a szervezést! És amit ilyenkor mondani szoktam: alig várom a következőt! :hug:

TranSam
2015-10-26, 17:54
Ma van a következő találkozóig hátralévő idő első napja! :D

drlecter
2015-10-26, 18:54
Én is írnék egy rövidebb beszámolót:

Tizenegy ember kortól, nemtől és mindentől függetlenül összegyűlt, hogy idén is kifejezze a Tomb Raider iránti szenvedélyüket és szeretetüket. Nem is tudom hanyadik tali volt ez már az oldal történetében, de hát végtére mindegy is, mert bármikor szívesen elmegyek még egy körre ezzel a "dilis" bagázzsal :D Fantasztikus, hogy tényleg hány féle embert össze tud kötni egy téma. A másik jó dolog, hogy egy ilyen összejövetel alkalmával kvázi az egész ország területéről jönnek az emberek, így garantáltan mindig tanulhat valami újat az ember pl.: nyúlja, palincs stb :)

Az idei találkozó fő helyszíne Nagyrév volt - ám odáig még el kellett jutni. Ugyanis hárman egy kis szolnoki városnézésre adtuk a fejünket, mert hát végül is úgy jó, ha mindenhol körülnéz az ember és megtalálja a titkos secreteket is :D Szerencsére viszonylag hamar sikerült megtalálni a helyes utat (legalábbis ennél a secretnél xD), ezért időben odaértük és lecsekkoltunk a Főhadiszálláson. Ha már ilyen jó idő volt, ami szerencsére mind a négy nap kitartott, akkor egy kis erdei sétára kerítettünk sort, ahol közülünk a legbátrabb felvette a küzdelmet az ijesztő pókhálókkal és utat mutatott nekünk :thumb:
Visszaérve sikeresen megbeszéltük az élet nehézségeit, majd ettünk egy nagyon finom gulyás levest :hug: És ha már TR Tali, akkor mivel mással, mint egy kis TR Underworldel folytattuk volna, persze szigorúan hardon játszva. Hiába messze nem a legnehezebb rész, és hiába végigjátszottuk már páran, mégis volt néhány rész, ami szétette az idegeinket :yahoo:

Másnap ellátogattunk a szarvasi arborétumba, ahol először megnéztük a Mini Magyarországot, azután összeismerkedtünk egy pávával, majd gombagombamegeszleket játszottunk :D:D Mivel senki sem volt éhes galócára (persze egyszer azt is meg lehet enni LOL), ezért egy rövidebb kitérővel, de sikeresen találtunk egy kisvendéglőt, ahol magunkhoz vettük a nagy medipackot, ami után a kis medik következtek, immáron egy cukrászda formájában :) Visszatértünk, kifújtuk magunkat, majd egy fölöttébb szórakoztató Activity következett, ahol sport és biológiai ismereteinken túl (bokszkesztyű és toka), nemcsak a történelemmel (csajkovszkij háza) ismerkedhettünk meg, hanem még azt is megtudtuk, hogy büdösek az ülőfürdők :D:tibisou::D

Következő nap kipróbáltuk az íjászkodást, és még ha nagyon gyér volt is a felszerelésünk, az sem szegte kedvünket, ismételten volt móka és kacagás. Páran pedig egy kis dagonyázásra adták a fejüket ezután - nem is tudtam, hogy máshol ezt quadozásnak hívják XDDD Melegedett a leves, ezért úgy gondoltuk, hogy egy kis csocsózással melegítünk rá. Majd a közös étkezés után nekilendültünk a TR 2013-nak is. Talán mondanom sem kell, hogy ezt is hardon vittük, ahogy az előző nap befejezett Underworldöt is. Azonban illő volt új tagunkat, Ágit is beavatni eme csodás játék rejtelmeibe :) Szegény, pont egy ilyen véres és brutális játékkal kellett kezdenie pályafutását... vajon mit gondolhat most rólunk? :clown: Shanty Town pedig Shanty Town, legalábbis ha nem az egyszerű utat választja az ember haha. Időközben visszatért a csapat másik fele a fürdőzésből, ahol elmesélték megpróbáltatásaikat. Ki gondolta volna, hogy egy szimpla mezei korlát lesz a főszereplő? :jumper: Ami viszont azután történt, az maga volt a rettenet. Nekem már volt szerencsém letesztelni Matie új pályáját, és hiába csak egy rövid részlet volt, az a bizonyos secret... OBig kivételével az összes rutinos és rutintalan játékoson kifogott :p Azok a pillantások... xD Az estét pedig egy kis közös beszélgetéssel zártuk.

Az utolsó nap megint hamar eltelt, de az főképp a búcsúzkodásról szólt. Kutyáktól-pulykától-egymástól elbúcsúztunk és mindenki ment a maga útjára.

Mit is mondhatnék... az idő napsütéses volt, a hangulat iszonyatosan jó, mindenki barátságos volt, a programok szuperek voltak és rengeteg öröm-móka-kacagás volt, nem egyszer szabályosan fájtak a nevető izmaim :bebe: Kellhet ennél több? Nem. Max. a következő tali :)
Itt tényleg mindenki mindenkiért van, ezért azt mondom, hogy aki teheti, az feltétlenül jöjjön el a következőre, mert a jókedv és a kikapcsolódás garantált! :group_hug:

laci92
2015-10-28, 18:02
Uh, de kár, hogy nem értem rá, nem tudtam sehogy se szabaddá tenni magam :( Biztos király lehetett :D Talán majd jövőre, hátha.

OSZRichard
2015-10-28, 18:05
Csak biztatni tudunk. :D Tényleg klassz élmény egy ilyen találkozó. :yahoo:

TranSam
2015-10-30, 23:35
Van még mit tanulnia. :D

https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk

OSZRichard
2015-10-31, 09:39
Valóságos, amit ez az ember művel? :confused:

drlecter
2015-10-31, 16:42
Igen, nagyon ügyes :) Pár hónapja láttam ezt a videót... WOW. Ahogy mondani szokták, mindenre születni kell :D

Matie
2015-10-31, 20:50
Nem semmi... jövőre kipróbáljuk? :D

OBig
2015-10-31, 21:15
Ha begyakoroltuk a medvevadászatott a Rise-ben, akkor a jövő talin, Erdélyben már menni fog. :)

Mephizto12
2015-11-01, 07:23
Azért én a medvevadászat előtt nyomnék egy f5 öt ha lehet xDDDDDDDDDD Medi nélkül csinálja a franc xD

drlecter
2015-11-09, 17:57
http://www.sokszinuvidek.hu/mozaik/erd%C3%A9ly-lett-a-vil%C3%A1g-legjobb-r%C3%A9gi%C3%B3ja

Nem tűnik rossznak :)

OBig
2015-11-17, 21:59
Hahóóóóóóóóóóóó, és sziiiiiaaaaaaaaaaa, mikor külditek már a fotókat, videókat? :)

TranSam
2015-11-19, 18:16
Hamarosan... :)

OBig
2016-01-25, 19:48
Pénteken kis röpke találkozó lesz Budapesten, a január 29-ei GameNighton. A Gamestar és a mi szervezésünkben lesz bemutatva a Rise PC-s változata. Aki tud, legyen ott. Azért jelezzétek, vagy itt, vagy priviben, és megbeszéljük a találkát. Jelentkezni itt is lehet: https://www.facebook.com/events/774470022681770/ Infó meg itt: http://www.gamestar.hu/gamenight-unnepeld-velunk-a-rise-of-the-tomb-raider-pc-es-a-lego-marvels-avengers-megjeleneset.html


Lehet, pár kérdést is feltehetünk valakiknek. :)

TBlint
2016-01-25, 21:09
Jó lenne menni, személyesen is megismerni a TRS csapat tagjait, bár nekem nagyon messze van. Ha pesti lennék kötelező lenne, de mivel soproni vagyok, mint a sör, így kimarad. :(

drlecter
2016-01-25, 21:20
Jó lenne menni, személyesen is megismerni a TRS csapat tagjait, bár nekem nagyon messze van. Ha pesti lennék kötelező lenne, de mivel soproni vagyok, mint a sör, így kimarad. :(

De kár :( Na hátha majd a talira összejön! :)

OBig
2016-01-26, 20:08
Itt vannak a nyeremények, igaz, darabszám nincs itt, de lesz bőven. :)
http://www.gamestar.hu/vigyel-haza-tomb-raider-ajandekokat-a-gamenightrol.html

Matie
2016-01-29, 00:13
Sajnos nekem sikerült gyönyörűen lebetegedni, úgyhogy még ha az ég leszakad, akkor se tudok elmenni. :( A többieknek jó szórakozást kívánok, jó buli lesz :)

Matie
2016-03-19, 14:41
Jó lenne menni, személyesen is megismerni a TRS csapat tagjait, bár nekem nagyon messze van. Ha pesti lennék kötelező lenne, de mivel soproni vagyok, mint a sör, így kimarad. :(

Általában minden évben van találkozó, mindig máshol, hátha valamelyik közelebb esik majd :)


Erdélybe akarunk még menni? Mert már közeleg az idő, és hamar elkapkodják a jó helyeket, jó lenne időben eldönteni, mi legyen :)

Duduska
2016-03-21, 18:25
Sajnos nejem és én, idén valószínűleg nem tudunk menni.
Nyárra egy hosszabb 10 napos útra beneveztünk, s az húzós lesz.
Mep majd nyilatkozik a maga részéről.

kistaki112
2016-06-28, 13:33
Tehát akkor még a találkozó helye nem eldöntött? És egynlőrem nem is tudható mikorra várjuk? :eek: :larahi: :lara:
http://kepfeltoltes.hu/thumb/160628/13517396_1331387403543191_6686308695783846188_o_ww w.kepfeltoltes.hu_.jpg

OBig
2016-06-28, 19:49
Hát nem nagyon van az idén hosszú hétvége. Max október 29-30-31-nov1 lehet. Miért? Jönnél?

TranSam
2016-06-29, 08:19
Mennék. :)

Matie
2016-06-29, 14:06
Utánanéztem, az október 29. - november 1. nekem szabad, úgyhogy mennék én is! :)

drlecter
2016-06-29, 17:06
Ha már gyűlik Aprajafalva, akkor én sem szeretnék kimaradni a jóból! :cool:

OBig
2016-06-29, 20:29
:jumper:
Ha már gyűlik Aprajafalva, akkor én sem szeretnék kimaradni a jóból! :cool:
Nna persze-persze. :)

ismeretlenismerős
2016-06-30, 18:22
nem 100% (lévén nekem túl korai meg ilyesmit tervezni) de engem is érdekelne. Vinnék csigát...de nem kakaósat.

OBig
2016-06-30, 19:45
Vinnék csigát...de nem kakaósat.
Búgót? :)
http://treditor.hu/kepek/bugocsiga.jpg

kistaki112
2016-06-30, 22:42
Jönnék én is ha nem lennék kollégista! :p Ha távol lenne (pl.: Budapest, Szolnok stb.) oda nem is tudnék menni sajnos. :'( :nut:

kistaki112
2016-06-30, 22:45
Obig: Búgó xD Trololol :D :jumper: :jumper: :vlol:

TranSam
2016-07-04, 21:37
nem 100% (lévén nekem túl korai meg ilyesmit tervezni) de engem is érdekelne. Vinnék csigát...de nem kakaósat.

Vulgáris csiga? :D

ismeretlenismerős
2016-07-08, 21:08
Búgót? :)
http://treditor.hu/kepek/bugocsiga.jpg

Amire én gondolok az már nem igen fog búgni... :D


Vulgáris csiga? :D

Az mi?

TranSam
2016-07-10, 11:24
Ja, tényleg! Az nem csiga volt... :D

OBig
2016-07-12, 19:14
Hát nekem ki kell hagynom az idei talit. Csak szeptember végén tudom meg, hogy tudnék menni, vagy sem, az meg jó esetben is késő a foglaláshoz.
De szívesen segítek a szervezésben, ha mentek.

ismeretlenismerős
2016-07-17, 17:37
^ én majd csak augusztus végén tudnám biztosra... lehet karácsonyra kellene tervezni? :D

drlecter
2016-08-30, 20:33
Na talisok, ha szeretnénk idén is valamit, akkor most van az utolsó esély arra, hogy összejöjjön. Sajnos Duduskáék nem tudnak jönni, és OBigék is kétségesek.
Viszont többen - Matie, Samu, OszRichárd és én - valószínűleg mennék, és hátha jönnének még többen is... Jó lenne, ha nem kellene több mint egy évet várni a következő talira.
Éva javaslatát (köszi szépen :D) figyelembe véve megnéztük a Dunakanyar lehetőségeit és szó szerint elámultunk, gyönyörű helyek vannak ott!
http://kirandulastippek.hu/dunakanyar
A Börzsöny része különösképpen tetszetős volt: http://kirandulastippek.hu/dunakanya...a-tolmacs-hegy

Jó hír, hogy Pestről is könnyen megközelíthető. Illetve ha kevesebben is, de mennénk, akkor talán könnyebb lenne a szállás része is a dolognak, mert kevesebb embernek valószínűleg könnyebb fedélt találni. A harmadik jó hír pedig, hogy olcsóbban is ki lehetne hozni, mint az eddigieket - persze azok se voltak vészesek. A "rossz" az, hogy nekünk nem lenne időnk a szervezésre, szóval ezt valakinek, vagy valakiknek be kellene vállalni, ha megoldható, viszont OszRichárd is besegítene, úgy pedig könnyebb lenne két embernek. Kik jönnének?
Eddig:

Matie -- TranSam -- OszRichárd -- drlecter

Egyébként pedig, tényleg számos szép hely van arra, szóval szerintem mindenkinek tetszene az őszi dimbes-dombos táj.

kistaki112
2016-08-30, 22:08
Na talisok, ha szeretnénk idén is valamit, akkor most van az utolsó esély arra, hogy összejöjjön. Sajnos Duduskáék nem tudnak jönni, és OBigék is kétségesek.
Viszont többen - Matie, Samu, OszRichárd és én - valószínűleg mennék, és hátha jönnének még többen is... Jó lenne, ha nem kellene több mint egy évet várni a következő talira.
Éva javaslatát (köszi szépen :D) figyelembe véve megnéztük a Dunakanyar lehetőségeit és szó szerint elámultunk, gyönyörű helyek vannak ott!
http://kirandulastippek.hu/dunakanyar
A Börzsöny része különösképpen tetszetős volt: http://kirandulastippek.hu/dunakanya...a-tolmacs-hegy

Jó hír, hogy Pestről is könnyen megközelíthető. Illetve ha kevesebben is, de mennénk, akkor talán könnyebb lenne a szállás része is a dolognak, mert kevesebb embernek valószínűleg könnyebb fedélt találni. A harmadik jó hír pedig, hogy olcsóbban is ki lehetne hozni, mint az eddigieket - persze azok se voltak vészesek. A "rossz" az, hogy nekünk nem lenne időnk a szervezésre, szóval ezt valakinek, vagy valakiknek be kellene vállalni, ha megoldható, viszont OszRichárd is besegítene, úgy pedig könnyebb lenne két embernek. Kik jönnének?
Eddig:

Matie -- TranSam -- OszRichárd -- drlecter

Egyébként pedig, tényleg számos szép hely van arra, szóval szerintem mindenkinek tetszene az őszi dimbes-dombos táj.

Szépnek szép, nagyon régen jártam ott! :) Mennék én de nagyon messze van, a vonatról meg leszállitanának felnőtt nélkül. :larabox: :censored: Sok sikert ehez, érezze majd mindenki jól magát :D:D

drlecter
2016-08-30, 22:28
Szépnek szép, nagyon régen jártam ott! :) Mennék én de nagyon messze van, a vonatról meg leszállitanának felnőtt nélkül. :larabox: :censored: Sok sikert ehez, érezze majd mindenki jól magát :D:D

Köszi, feltéve ha összejön! :)

TranSam
2016-08-30, 22:37
Mennék én de nagyon messze van, a vonatról meg leszállitanának felnőtt nélkül.

Nem szállítanak le, meg mehetnénk együtt is...

kistaki112
2016-08-30, 22:46
A múltkor pestfelé leszállítottak pedig mindenem nálam volt :( Tesómmal is ez volt :(

Matie
2017-03-14, 16:51
A következő talin szívesen megnézném. :)


Akkor hol és mikor ?
:jumper:

Ez engem is érdekel :)

OBig
2017-03-15, 04:46
Ez engem is érdekel :)

Engem is. :)
És még kit?

drlecter
2017-03-15, 08:54
Engem is. :)
És még kit?

Csatlakozom. :)

TranSam
2017-03-15, 10:34
Pl. lehetne az ország nyugati felén nyáron, vagy októberben a hosszú hétvégén.

OBig
2017-03-15, 19:18
Tavaly a Dunakanyarba akartatok kanyarodni. Idén hova?:)
Okt 21-22-23?
Esetleg 20-21-22-23?

OBig
2017-03-18, 20:28
No akkor engedve a nyomásnak, nekiállunk szervezni az idei TR talit.

Pár kérdés:
Ki jönne?

Évi,-- OBig, --

Hova menjünk?
Dunakanyar? Esztergom? Visegrád? Pilis? Börzsöny?

Mikor menjünk?

Okt 20-21-22-23 Péntek-szombat-vasárnap-hétfő?
Vagy: Okt 21-22-23-24 Szombat-vasárnap-hétfő-kedd?

A szállásköltség kicsit feljebb ment két év alatt, olyan 5-6 rongy/fő/éj, vagyis olyan 20 rongy lenne, /fő
Kaja-piára eddig sem nagyon költöttünk, így az utazás jönne még ehhez.

Duduska
2017-03-19, 20:20
No akkor engedve a nyomásnak, nekiállunk szervezni az idei TR talit.

Pár kérdés:
Ki jönne?

Évi,-- OBig, --

Hova menjünk?
Dunakanyar? Esztergom? Visegrád? Pilis? Börzsöny?

Mikor menjünk?

Okt 20-21-22-23 Péntek-szombat-vasárnap-hétfő?
Vagy: Okt 21-22-23-24 Szombat-vasárnap-hétfő-kedd?

A szállásköltség kicsit feljebb ment két év alatt, olyan 5-6 rongy/fő/éj, vagyis olyan 20 rongy lenne, /fő
Kaja-piára eddig sem nagyon költöttünk, így az utazás jönne még ehhez.

Sziasztok.

Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén

Nekem(nekünk) ez lenne jobb.

Okt 20-21-22-23 Péntek-szombat-vasárnap-hétfő?

Ha a többségnek a másik a jobb akkor, megoldjuk azt is. :clown:

Dunakanyar nekünk jó.

Matie
2017-03-20, 15:08
Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie

Én is az október 20-23-ra szavazok, a Dunakanyar környéke szuper lenne! Jókat lehet túrázni a Börzsönyben, ott a visegrádi vár, a Rám-szakadék, a Prédikálószékről gyönyörű a kilátás, stb. :)

drlecter
2017-03-20, 16:11
Szeretnék én is menni, de nagy valószínűség szerint ez nem fog összejönni, de még reménykedem, hátha mégis. :(
Azért mindenkinek előre is jó szórakozást kívánok! :)

sum-blink
2017-03-20, 20:08
Én is jövök. :)

OBig
2017-03-20, 20:23
Akkor eddig: Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink --

Bárki jöhet amúgy, akit nem ismertünk eddig, az is. :) Jöhetnek párral, családdal, szülőkkel is, korhatár nincs, igaz, eddig én vagyok a legöregebb, de csak korban. :)
Garantált három nap nevetés-röhhögés, spékelve kis TR-el. :)

TranSam
2017-03-21, 19:26
Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink -- TranSam --

Hova menjünk?
Dunakanyar, Esztergom, Visegrád, Pilis, Börzsöny. :D

Mikor menjünk?
Okt 20-21-22-23-24 Péntek-szombat-vasárnap-hétfő-kedd. :D

ExTerminator
2017-03-24, 10:37
Na asszem beszállok. :privateeye:

Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink -- TranSam -- ExTerminator +1

OBig
2017-03-24, 10:38
Erről sajna lemaradtunk:
https://szallas.hu/malom-vendeghaz-domos?ref=list&adults=2&provision=1

Kinek, melyik tetszik?
1. https://www.schweidelszallo.hu/
2. http://www.sasipanzio.hu/hu
3. http://www.szentannapanzio.hu/
4. http://alabardospanzio.hu/
5. http://www.szentkristofpanzio.com/bemutatkozas
6. http://raczfogado.hu/
7. http://rozahotel.hu/hotel/
8. http://www.decsipanzio.hu/index.php/hu/arak-szolgaltatasok

Mephizto12
2017-03-26, 13:37
Én is, én is én is én is én is én is én is.:jumper: Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink -- TranSam -- ExTerminator +1 -- Mephizto12

Trolibusz
2017-03-26, 18:40
Sziasztok!

Én még új vagyok itt, de szeretnék menni, szóval:

Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink -- TranSam -- ExTerminator +1 -- Mephizto12 -- Trolibusz :)

OBig
2017-03-28, 08:12
Na kéremszépen, lefoglaltam a szállást itt, egyelőre 13 főre: http://heroldpanzio.hu/hu/menu1
Ezentúl lesz egy külön topic, ahol megbeszélhetjük a folytatást, oda csak a talin résztvevők léphetnek majd be. :)

OBig
2017-04-02, 20:00
Idén a 27. Tomb Raider találkozót kezdtük el megszervezni. Helyszín, a Dunakanyar. Megnézzük Esztergomot, Visegrádot, Október 20-21-22-23.-ai hosszú hétvégén. A szállás fejenként, reggelivel együtt 18 000 Ft-ba kerül összesen. Aki szeretne velünk találkozni, kirándulni, három napig a hasát fogva nevetni, kicsit TR-ezni, jöjjön bátran, szívesen fogadjuk magunk közé. Akár régi látogató, akár új. Korhatárhoz sincs kötve, 18-tól 60 éves korig vannak a tali résztvevői. De mint a reklámban is, elfogadunk 75 éves korig bárkit. Nincsenek kérdések, nincsenek vizsgálatok. :) Eddig 13 főre kellett szállást foglalnunk, de bővíthető még a létszám.
132

getamas87
2017-04-05, 07:06
Sziasztok!

Geiszler Tamásnak hívnak. Szeretnék én is jönni az idei találkozóra! Nekem ez lesz az első. :) További szép napot!

OBig
2017-04-05, 19:38
Szia Tamás druszám, akkor beírtunk a sorba. :) Egyedül jössz? No majd pár hét múlva felvesszük veled a kapcsolatot, emilben. :)
Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink -- TranSam -- ExTerminator +1 -- Mephizto12 -- Trolibusz -- OszRichard -- getamas87
Elvileg út közben fel is tudlak majd venni, én Pécsről indulok. :)

getamas87
2017-04-06, 11:10
Sziasztok!

Köszönöm hogy beírtatok. Igen, egyedül megyek. Azt megköszönöm ha felveszel! :)

OBig
2017-04-07, 18:59
Létszámváltozás:

Évi,-- OBig, -- Duduska -- Irén -- Matie -- sum-blink -- TranSam -- ExTerminator +1 -- Mephizto12 -- Trolibusz -- OszRichard -- getamas87 -- Thak -- Ági --

Eddig akkor 15-en vagyunk. :)

TranSam
2017-04-13, 13:43
No majd pár hét múlva felvesszük veled a kapcsolatot, emilben. :)

Még október előtt. :jumper::jumper::jumper::D

ismeretlenismerős
2017-04-16, 08:38
Sziasztok!
Nem tudom, hogy Matie közvetített e már, de engem is érdekelne a dolog. DE! jelen pillanatban nem tudom biztosra, hogy októberig hogyan alakulnak a dolgaim.
A kérdésem az lenne, mi az a pont, ami amire már jó lenne tudni. (aug.-szept.?)

OBig
2017-04-16, 09:22
Szia!

Hát az a probléma, hogy minél hamarabb kéne tudni, mert a helyet le kell foglalni, és már most nagy a jelentkezés. Az első helyre már nem is tudtam foglalni.
Viszont szerintem pótággyal is megoldható pár embernek a késői jelentkezése.
Én lefoglaltam már 15 főre, ki is fizettem az előleget. A szállásköltséget előbb szoktuk összeszedni, így aki tudja, egy-két hónapon belül utalja. Ebből tudjuk azért, hogy biztos a jelentkezése. Volt már rá példa régebben, hogy nekem kellett lenyelnem más visszamondását. :(
Lemondani is asszem szeptemberig lehet, utána már ki kell fizetni a szállásköltséget akkor is, ha nem megy valaki.
Tehát válasz a kérdésedre: Augusztusig mindenképpen döntsd el, és ha jönnél, utald a szállásköltséget. Ha még akkor sem tudod, max akkor, ha van rá lehetőség pótágyat kérünk, ha nincs, akkor más szállás után kell nézned a közelben.
Akik eddig utalták a lóvét: Matie, Exterminátor, Bogi, Transam, Évi, OBig, getamas87

Géé
2017-07-16, 01:13
Üdv Mindenkinek! Még tudok jelentkezni? :)

OBig
2017-07-16, 07:34
Jéééééé, itt a Géééé :)

Persze hogy tudsz. Akarsz jönni? :) Egyedül, vagy többen?

25.-én leszek újra, akkor megbeszéljük. :)

Géé
2017-07-20, 16:21
Szia OBig! :) újra itt :D bocsánat csak közben kicsit elhavazódtam. Szóval igen egyedül mennék, ha megyek. Még van egy októberi programom ami szervezés alatt van, ha nem pont a találkozó idejére esik, akkor minden OK!
Igazából azt hittem hogy már teljes a létszám (mert ha jól számoltam 15 fő meg van), de ezek szerint akkor még nem.

OBig
2017-07-25, 20:03
Szia!
Eddig 13-an vagyunk, de nem a 15 fő a határ, lehetünk akárhányan, csak épp még két hét köbö, és döntened kell, addig nem foglalok le új szobát. :)

Csomagmegőrzőt sem! :) :jumper:

Matie
2017-10-18, 21:07
Mi már készülünk :) Őt is viszem :D

https://i.imgur.com/iJ7IWns.jpg

OBig
2017-10-18, 21:09
Én meg ezt: 136

TranSam
2017-10-18, 22:25
:) :)

OBig
2017-10-23, 15:59
Mi is hazaértünk végre! Hiába lassú volt a vonat. Ráadásul a vagonban ülve egy ülőkén megcsípett többször is egy csípős bolha, így a sok bolhacsípéstől szakállas pofa lettem. :) Így a születésnap későbbre maradt, a késeléssel, és a bukfenccel együtt. :)

drlecter
2017-10-27, 19:30
Lezajlott az idei Tomb Raideres Találkozó - de milyen találkozó volt ez! Idén tizenhárman gyűltünk össze Dunabogdányban (külön üdvözlet két új tagunknak, Kristófnak és Tamásnak:) ), ahol most is kijutott az önfeledt és szertelen mókázásból. Hiába "csak" kb. két és fél napot lehettünk együtt, én úgy érzem, hogy azt sikerült maximálisan kihasználnunk. A tali sikerességét mutatja az is, hogy az utolsó napon többen is a híres-hírhedt bekölcei összejövetelhez hasonlították a mostanit! :) És hogy mivel teltek napjaink? Elmondom, de csak röviden, mert tényleg igaz a mondás erre is, hogy jobb átélni, mint beszélni róla. :D Főztünk bográcsban egy nagyon finom paprikás krumplit, rengeteget Activityztünk (született is jópár klasszikus :p), együtt voltunk, jól éreztük magunkat, elfelejtettük minden bajunkat és átadtuk magunkat az aktív pihenésnek is, hiszen ha már TR Találkozó, akkor illik felfedezni sok secretet is xD Voltunk a visegrádi fellegvárban, ahol nagyon jól kamatoztattuk a TR-es tapasztalatainkat, megjártuk Magyarország egyik legvadregényesebb és legkalandosabb túráját, melynek a Rám-szakadék ad otthont, felszálltunk egy vagonba, és tettünk egy röpke utat Szlovákiába, végül pedig horizontálisan és vertikálisan is felfedeztük magunknak az esztergomi bazilikát (arra a bizonyos liftes élményre egy életre emlékezni fogok), és felkocsikáztunk egy 404 méter magas hegyre, ahol jól teletömtük a bendőnket. :clown:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a közreműködését, én baromi jól éreztem magam, és ha módomban áll majd, akkor megyek legközelebb is! :hug:

Anikó
2017-10-29, 10:42
Sziasztok, újak, és régi drága fórumtársaim! :) :D

El voltam bújva kissé :D De készültem írni,írok majd a másik topicba, hogy én még nem tudtam játszani az idei Tomb Raiderrel, pedig nagyon szeretnék, de kicsi is a gépem hozzá, meg paraszt lettem :D
De többször visszasírom a régi talikat, a képeket videókat szoktam nézegetni, és akkor fáj a szívem a társaság miatt is, stb. :(

OBIG Rád is sokat gondolok ám :D

Mos laptopról tudtam beírni, gépem nem akarja, hogy beírjak :D :angry::jumper:
De Mate segít szegény :D

Matie
2017-10-29, 15:50
Legalábbis próbál :o
Remélem, te is el tudsz majd jönni valamikor egy találkozóra a jövőben :)

---

Én is írnék pár sort a találkozóról, amiről úgy érzem, idén kiemelkedően jóra sikeredett. Már az első néhány órában fájt az arcom a sok vigyorgástól és röhögéstől, végig repkedtek a poénok oda-vissza... :D Játszottunk Nicobass TR2 demójával, én pedig megismerkedtem egy régi klasszikus kegyetlen, hajtépős szerkesztett pályával, a "Run Lara Run" című alkotással, ami kissé megizzasztott :clown:

Másnap mi magunk is elindultunk kalandozni, először a Visegrádi várba, ami sejtelmes, sűrű ködbe burkolózott - valaki elfelejtette bekapcsolni a Volumetric FX-et a setupban -, így szép panorámában sajnos nem volt részünk, viszont annál különlegesebben festett a vár a gomolygó ködfelhőben. A vár alapos felfedezése után átugrottunk Dömösre, ahol nekivágtunk egy jó kis túrának a Rám-szakadékba. Itt-ott rendesen nyomni kellett a Ctrl-t, egy-egy nekifutásos ugrással, és még egy secretet/geoládát is találtunk egy fa odvában. :)
Este elengedtük magunkat, játszottunk egy kis Activity-t, mely során sok röhögés mellett rengeteg jó concept art született.

A következő napon sihuhura szálltunk, átnéztünk Szlovákiába, majd felfedeztük az esztergomi bazilikát, ahol egy félperces liftezés maradandó "élményt" hozott számunkra. Egy kis GPS-es kalandozás következett, majd ettünk egy jót a továbbra is ködös kilátásban gyönyörködve, ahol lángoló banánt ugyan nem kaptunk, de legalább az étterem nem zárt be vagy 4-5 évvel ezelőtt. Este ismét nagyon jól éreztük magunkat, másnap pedig szomorú búcsút vettünk egymástól.

Elmondani nem tudom, mennyire jól éreztem magam Veletek, drlectert idézném inkább, hogy át kell élni. :) Máris hiányoztok, olyan nehéz visszatérni a szürke hétköznapokba egy-egy ilyen jól sikerült összejövetel után.

Külön megemlíteném, hogy a szállással nagyon elégedett voltam (Herold Panzió), Molly vigyázó tekintete őrizte étkünket. Legyen még sok ilyen találkozónk, alig várom a következőt!:hug:

https://i.imgur.com/mzIkMAI.jpg

drlecter
2017-10-31, 15:53
"Kérnék egy fokhagymakrémlevest és egy csomag rágót." :jumper:

Anikó
2017-10-31, 18:48
Én nagyon bírnám, még előfordulhat, hogy ott termek :D :)

OBig
2017-10-31, 20:08
Szerbusz Anyecska-Gyévocska, és üdv ALajosnak:)

Anikó
2017-11-01, 05:58
Szerbusz Anyecska-Gyévocska, és üdv ALajosnak:)

Szijó! Már vártalak :D
Lajos is üdvözöl :):)

Mephizto12
2017-11-01, 11:16
Szia Anikó! Ezer éve meg 6 napja meg annál is több :D Jó, hogy itt vagy újra köztünk : )

Mephizto12
2017-11-01, 11:18
"Kérnék egy fokhagymakrémlevest és egy csomag rágót." :jumper:

Meg egy lángoló banánt desszertnek :jumper:

Anikó
2017-11-01, 18:58
Szia Mephizto12 :)

Nagyon örülök,hogy örülsz Te is :D Jövögetek most már, én is örülök Nektek, mert ha nem is jöttem, gondoltam rátok :)

OBig
2017-11-03, 06:45
Felraktam TranSam képeit, és az actiity-s videókat is. Hát megint halálra röhhögtem magamat. :)

Matie
2017-11-04, 14:07
A képek eszméletlen jók lettek:D A videókat még csak eztán fogom nézni, hajaj :)

Mephizto12
2017-11-04, 14:47
Nálam még mindig Doki nőgyógyászati vizsgálója viszi a pálmát, amire Thak azt mondta hogy ördögűzés xDDDDDDDDDDD

drlecter
2017-11-04, 16:03
Nálam még mindig Doki nőgyógyászati vizsgálója viszi a pálmát, amire Thak azt mondta hogy ördögűzés xDDDDDDDDDDD

:jumper::jumper::jumper:
Voltak azért ott még más dolgok is... :D

TranSam
2017-11-05, 21:45
:jumper::jumper::jumper:
Voltak azért ott még más dolgok is... :D

De még mennyi! :D

drlecter
2017-11-06, 14:13
De még mennyi! :D

Hajajj... :clown:

Anikó
2017-11-06, 20:38
De még mennyi! :D

El tudom képzelni, mekkorát nevettem volna :yahoo:

OBig
2017-11-06, 20:53
El tudom képzelni, mekkorát nevettem volna :yahoo:
Pedig az elképzelhetetlen. :)

Mephizto12
2017-11-07, 16:26
Amikor 4 en akartuk bekalibrálni a mikrót a konyhába, az se volt semmi xDDDDDDDDDDD

drlecter
2017-11-07, 17:26
Amikor 4 en akartuk bekalibrálni a mikrót a konyhába, az se volt semmi xDDDDDDDDDDD

Tényleg, jó hogy mondod, el is felejtettem. :jumper::jumper::jumper:

TranSam
2017-11-07, 19:27
Még jó, hogy nem indult be a teleportáló gép. :D

getamas87
2017-11-09, 17:59
Sziasztok!

Gondoltam én is írok pár mondatot élménybeszámoló gyanánt :) !:

Nagyon-nagyon jól éreztem magam és így hogy először voltam nekem minden annyira új élmény volt mint egy lángoló banán vagy egy csípős bolha. Ez egy nagyon jó társaság és nagy örömmel tapasztaltam hogy mindenki milyen kedves és elfogadó a másikkal. Számomra ez azért is nagy szó, mert a környezetemben kevés az ilyen ember. Valóban a programok is nagyon jól sikerültek és folyamatos volt a jókedv. Ahogy Matie is utalt rá, nem volt jó visszarázódni a szürke hétköznapokba. Mindenkit nagyon megkedveltem és nagyon várom már a következő találkozót! :)

drlecter
2017-11-09, 21:51
Sziasztok!

Gondoltam én is írok pár mondatot élménybeszámoló gyanánt :) !:

Nagyon-nagyon jól éreztem magam és így hogy először voltam nekem minden annyira új élmény volt mint egy lángoló banán vagy egy csípős bolha. Ez egy nagyon jó társaság és nagy örömmel tapasztaltam hogy mindenki milyen kedves és elfogadó a másikkal. Számomra ez azért is nagy szó, mert a környezetemben kevés az ilyen ember. Valóban a programok is nagyon jól sikerültek és folyamatos volt a jókedv. Ahogy Matie is utalt rá, nem volt jó visszarázódni a szürke hétköznapokba. Mindenkit nagyon megkedveltem és nagyon várom már a következő találkozót! :)

Nagyon örülök, hogy jól érezted magad, gyere máskor is! :D

OBig
2018-01-22, 19:48
Az idén is időben elkezdtük szervezni az októberi, immár 28. Tomb Raider találkozót. Fontos volt sietni, mert a lényeg számunkra, hogy legyen egy közös helyiség, ahol reggelizünk, esetleg ebédelünk, és a legfontosabb, hogy esténként összejöhessünk beszélgetni, játszani, és nagyokat röhhögni. :)
Az idei október 19-23.-a között lesz, a hosszú hétvégén, 4 éjszaka. A szállás Bükfürdőn lesz, onnan elérhetők lesznek a programok akár Kőszegre megyünk, akár Szombathelyre, akár máshova. Le is foglaltuk a szállást, de még van hely, így aki szeretne, tartson velünk. A szállás a 4 napra úgy 17.200 ft lesz idegenforgalmi adóval együtt. Ehhez persze hozzájön az esetleges belépőjegyek árai, de semmi nem kötelező. Több helyről is jönnek autóval, így betársulhatnak a jelentkezők, de ott mindenképp megoldott a közlekedés. Lesz várlátogatás, kalandpark, stb. Ebben a topicban lehet jelentkezni a szándékot, vagy e-mailban, privát üzenetben. A jókedv garantált lesz most is. :)

ismeretlenismerős
2018-01-24, 15:52
Még ne fixen, de engem felírhatsz. (csak májusban tudom jelezni a főnöknek a szabadságot)
Plusz, ha tényleg akartok jönni szombathelyre, akkor ingyen idegenvezetőtök is lesz. (moi) Bár októberben nincs semmi extra, vannak jó helyek...inni biztosan. (kár, hogy nem augusztus, mert akkor megtudnátok nézni a savaria karnevált. (feltéve ha még nem hallottatok róla...)

(plusz akkor egy családlátogatást is be tudok iktatni így másfél év után.)

Matie
2018-01-24, 16:23
Ha augusztusban lenne, én is azt tudnám mondani, hogy el tudok menni, de csak a huszadikai hosszúhétvégén és utána (azon a héten szabad vagyok), előtte nem.

drlecter
2018-01-24, 18:07
Ha augusztusban lenne, én is azt tudnám mondani, hogy el tudok menni, de csak a huszadikai hosszúhétvégén és utána (azon a héten szabad vagyok), előtte nem.

Csatlakozom :)

OBig
2018-01-24, 20:27
Csatlakozom :)

Hát persze hogy csatlakozol. :angry:
Miért nem addig szóltatok, amíg le nem foglaltam a szállást. De szervezzétek, meglátjuk.

Matie
2018-01-24, 21:46
Bocsi, nekem ez konkrétan ma derült ki - gondoltam szólok :) Ettől függetlenül lehet októberben, a létszám nélkülem is meglesz.

OBig
2018-01-25, 20:06
Lehet augusztusban is, ha valaki megszervezi, no de MOST az októberire lehet jelentkezni!

Matie
2018-03-05, 09:38
Aki még esetleg nem látta, majd légyszi sasoljátok már meg a talis fórumot, lassan véglegesíteni kellene, ki jön a jövő héten. :)

OBig
2018-07-22, 08:34
Tomb Raider találkozó 2018

Az idén is megszervezzük a szokásos, immár 28. Tomb Raider találkozót. Eddig 13-an vagyunk, de bárkit szívesen látunk, nemre, hovatartozásra tekintet nélkül. Jöhet bárki, egyedül, barátokkal, partnerrel, akárkivel.

Az idén Kőszeg, Szombathely, Sárvár, Bük, Bükfürdő környékére megyünk. A szállásunk Bük helységben lesz. Tervezzük a programokat is, de bárkitől elfogadunk mást is. És persze nem kötelező részt venni ezeken. Tervezzük Kőszeg bevételét, Jurisics Miklós kapitány meglátogatását a várban. És ha már ott lesz Tomb, akkor legyen Raider is, így kijőve kifosztjuk az egyik éttermet, felzabálva aznapi készletüket. :) Esetleg átruccanhatunk Ausztriába, meglesve Léka híres várát is.
Túra is lesz, akik részt akarnak abban venni, irány a Hétforrás. Ami ugyebár a nevét a hét vezérről kapta, akik az Észbontóban elhangzottak szerint: Kuka, Szende, Morgó, Tivadar, Álmos, Szundi, és Hapci, :) Itt meghallgathatod eme értekezést erről: (https://www.youtube.com/watch?v=giGyMGt1gI0)
Tervezzük Sárvár megkukkantását is, lerohanva a Nádasdy várat, utána akár csobbanhatunk is a fürdőben, vagy akár a szállás közelében levő Bükfürdőn is.
A harmadik napi program még alakulóban van. :)
Persze esténként nem maradhat ki az asztalt körülülve a sok poén, nevetés, Aktivity.
5 nap, négy éjszaka tömény nevetés, jókedv, fűszerezve kicsit a Tomb Raiderrel. Hangsúlyozom, olyanok is velünk tartanak, akiknek fogalmuk sincs, eme remek játékról, és az sem volt-lesz akadály sosem. Várunk tehát minden jelentkezőt a fórumunkban, vagy akár levélben. A 13 fő szállása betelt, de még van a közelben, két házzal odébb, szabad szoba. Napközben, este meg úgyis együtt vagyunk. A szállás úgy 30-35 000 ft egy kétszemélyes szoba a 4 éjszakára. Igyekezni kell a foglalással, mert lassan elfogynak az olcsó helyek.

h.andras
2018-07-26, 10:09
[QUOTE=OBig;42941]Tomb Raider találkozó 2018

Már 28 éve van ilyen?

drlecter
2018-07-26, 13:35
[QUOTE=OBig;42941]Tomb Raider találkozó 2018

Már 28 éve van ilyen?

Szia!

Nem, csak előfordult, hogy évente több is volt. :)

h.andras
2018-07-26, 14:06
[QUOTE=h.andras;42948]

Szia!

Nem, csak előfordult, hogy évente több is volt. :)

Biztos jó lehet. Most pont ide jöttök.

OBig
2018-07-26, 19:32
Szia András!

És? Találkozni akarsz velünk? :)

TranSam
2018-07-28, 22:29
Ha jól számolom 2000 óta vannak találkozók. :)

OBig
2018-07-29, 19:39
És pl 2002-ben 5 volt. :)

OBig
2018-08-21, 20:28
No akkor akik eddig tuti jönnek: ABC sorrendben:
Ági -- Bogi -- drlecter -- Duduska -- Évi -- getamas87 -- Irénke -- MaryJoe -- Matie -- Mephizto -- OBig -- Thak -- TranSam -- Zsuzsi --

Duduska
2018-09-12, 14:58
Sziasztok.

Akkor ideje lesz lassan az elemózsiáról is beszélni.
5 nap, nem kevés, s nem mindenki fitnesz táborba készül. :jumper:
5. nap, a kifli, nagyon száraz tud lenni .... bár viszem a hasogató baltát .... :o
Bográcsolás (nyúlja :clown: ), avagy valami ötlet ?
Mephizto vadul töri a fejét, a bográcsból, a levegő kiszorítása mivel történjen. :confused:
"kolompér" kell-e ?
A reggeli koffein adagról, és előállítóról mi gondoskadunk ...
Duduska

TranSam
2018-09-13, 00:11
Nyúl mindenképp legyen! :D :D

OBig
2018-09-13, 07:43
A Bográcsolást, mint mindig, rátok bízzuk Duduska. Legyen vagy két napra való. :)
Másik két nap majd zabálunk valahol útközben.
Este megcsinálom, Évi összeállította a programjavaslatot. Majd véleményezzétek. Kész tervvel menjünk. :) Akkor nincs fejvakarás, meg nemtom. :)
Én viszem a szokásost, reggelire, vacsorára valót. :)

drlecter
2018-09-17, 19:18
A Bográcsolást, mint mindig, rátok bízzuk Duduska. Legyen vagy két napra való. :)
Másik két nap majd zabálunk valahol útközben.
Este megcsinálom, Évi összeállította a programjavaslatot. Majd véleményezzétek. Kész tervvel menjünk. :) Akkor nincs fejvakarás, meg nemtom. :)
Én viszem a szokásost, reggelire, vacsorára valót. :)

Már most megéheztem... Alig várom már a talit! :hug:
És nem(csak) a kaja miatt... :clown:

Matie
2018-10-18, 08:33
Activity-t ki hoz? :)

^Hátha itt többen látják :D (Szerk.: oké, Activity megoldva:) )

Na, ki fél már a holnaptól? :) Egyébként egy hely sajnos megüresedett, úgyhogy aki jönni szeretne, ne habozzon!

Duduska
2018-10-23, 13:43
Sziasztok.
Mi szerencsésen hazaértünk.

drlecter
2018-10-23, 20:27
Sziasztok.
Mi szerencsésen hazaértünk.

Sziasztok! :) Nagyon örülünk neki, szerencsére mi is. Útközben találtunk egy secret placet is. :D De erről majd később...

TranSam
2018-10-23, 22:28
Mi is otthon vagyunk már. :)

drlecter
2018-10-23, 22:42
Mi is otthon vagyunk már. :)

Szuper, ezt is örömmel hallom. :) Itt is köszi szépen a sok kedvességeiteket! :hug:

drlecter
2018-10-27, 01:17
Néhány gondolat az idei Tomb Raider Találkozónkról:

Történt, hogy A gyöngytyúk, a Táncparkett Ördöge, a Házasságközvetítő, a Szakácsművész (ki legalább annyira szereti a csalánt, mint a mézes bödönt), a Bukfenc-király, a Főnökasszony, a Pókerarc, a Kék pöttyös utak Bajnoka, Pemetefű, Hunyadi- és Rákóczi sarja, kiről városi legendák is szólnak, Mr. Barista, avagy a Lámákon Lovagló, és Zsuzsika, az Ex-Playmate összegyűlt, és újra megalkotta a Dilis Bagázst. :D Volt ott minden kérem, mi szemnek, szájnak, no meg persze, rekeszizomnak ingere! Nagyon sok jó élménnyel gazdagodott újfent mindenki, és szerintem született néhány új "klasszikus" is. Hiába voltunk most egy nappal többet együtt, mégis rövidebbnek éreztem, mint például a 2017-est. Hiába, igaz a mondás, miszerint "Jó társaságban könnyen repül az idő." És azt hiszem, hogy ez jellemzi most a legjobban az elmúlt napok kellemes fáradalmait. Annyi mindent lehetne írni, hogy valószínűleg bőven túlmennék a karakterlimiten, de azért megpróbálom nagy vonalakban megörökíteni, hogy mik is voltak a főbb programok.

Első nap kivételesen abban a csapatban lehettem, akik a leghamarabb érkeztek a büki szállásunk színhelyére, holott talán mi voltunk tőle a legmesszebb. :) A odáig vezető út valóban meseszép volt, az Ősz most is elvarázsolt a maga - póriasan fogalmazva - zöld/sárga/piros fáival, de említhetném még Magyarország különböző tájegységeit is, hiszen annyi sok szép és magasztos helyünk van. Útközben láthattuk a Tokaji hegyet és a környező területeit, a Visegrádi hegységet, de a Turul emlékmű is igazán impozáns látványt nyújtott - még ha csak pár röpke másodpercig volt látható. És nem maradt el tőle a Várkonyi Vendégház sem, mint Főhadiszállásunk, ugyanis bizton mondhatom, hogy az egyik legjobb és legszebb szállásunk volt. Tényleg jó szívvel tudom ajánlani mindenkinek, aki a környéken keresne egy nagyon korrekt ár/értékű szállást, ugyanis évről-évre egyre jobb pontokat kapott, és mostmár mi is meg tudjuk erősíteni, hogy valóban azt kapja az ember a pénzéért, amiért fizet. 2016-ban 9.1, 2017-ben 9.6, míg 2018-ban már 9.8 pontot kapott az értékelések alapján. Gyorsan berendezkedtünk, közben folyamatosan érkeztek a többiek is. Mire mindenki megérkezett és lepakolt, bemutatkozott új tagunk, Zsuzsika is, aki egy igen csak vidám belépővel részesített minket. :jumper: Enni jó, enni kell, mindenki éhes is volt, ezért egy jóó kiadós, és legalább annyira finom házi palóclevessel örvendeztettük meg gyomrainkat, az est további részében pedig jókat beszélgettünk, és persze Activityztünk. :)

Második nap elmentünk Bozsokra, ahol nagyon jó érzés volt látni, hogy - mégha csak az ország nyugati részében, de létezik még a becsületkassza! Majd elkezdtük egyre feljebb, és feljebb jutni, míg el nem értük túránk csúcspontját, a Kalapos követ. Jó volt az idő, hamar fel is értünk, akkor még fáradtak se voltunk, és ha már oly közel volt Írott-kő, akkor elvégre miért ne mennénk fel a csúcsra? :D Hát igen... Fárasztó, kissé viszontagságos volt a második menet, de büszkén elmondhatjuk mostmár, hogy kiálltunk az út próbáit, és feljutottunk a 882 méter magasan fekvő kilátóig, ahol már a túloldalon az Osztrák határ gyönyörű nyírfaerdei nőnek. Tényleg szemkápráztató volt a látvány, megérte felmenni. No, de egy hegyre nem csak fel kell menni, illik is lemenni... Végül is lejutottunk, elvégre ha nem úgy lett volna, akkor most nem születnének meg ezek a sorok, nemigaz? :p De azért a visszaút is tartogatott néhány "kellemes" pillanatot. Felfelé menet már megedződtünk kissé az erdei életből (szarvasbőgés, sötét utak, emelkedők, lejtők), de azért a visszaút volt az igazi ász. Először találtunk egy gyors shortcutot, majd az így nyert időt szépen visszaadtuk, amikor is másodjára is megpróbáltuk lerövidíteni az utunkat. Sebaj, kicsit belekóstoltunk abba, hogy mi is a következő szint a túrázók életében. :o Az utolsó szakaszban, miután újra visszaértünk Kalapos kőig, már vígan hallattuk büszke csatakiáltásunkat, miközben újfent hálás szívvel gondolunk vissza a helyi gps-ünkre, aki 2x is jelzett a csapatnak, hogy rossz irányba mentünk volna! Fáradtan, meggyötörten, de annak tudatában, hogy sikeresen kimaxoltuk a Tomb Raider Találkozók szellemiségének egy részét, beültünk a bozsoki cukrászdába, hogy visszanyerjünk egy kicsit az elvesztett életerőnkből. A sütik, és az italok finomak voltak, azonban a vezetőséget már nem tudnám jó szavakkal illetni, ugyanis nem fogadták el fizetőeszközként a "régi" ezrest. Egyrészt ez törvényellenes, mert november 1-ig kötelező, másrészt pedig abszolút rugalmatlan gondolkozás, ugyanis úgyis jár az ember bankba, postára, ott meg még 2-3 évig biztosan elfogadják. Szóval aki ott szeretne enni a következő napokban, annak tudom tanácsolni, hogy figyeljen erre. Hazatérvén pedig elhasználtuk a nagy medipackot is, és megettük a palócleves maradékát, illetve belekóstoltunk a székelykáposztába is. :D Sajna, az én levesembe már nem jutott egy szem hús se. :( Az estét pedig szintén beszélgetéssel, és Activityzéssel zártuk.

Harmadik nap elmentünk Kőszegre, és nemcsak a város híres utcáit, hanem az Orsolya napi vásárt, és a Jurisics várat is megcsodálhattuk. De mindezek előtt még azért szakítottunk időt egy kis túrázásra, mert hát nem volt elég a tegnapi dózis, frissen kipihent lábaink új kihívásokért kiáltottak. :p Ismét megcsodáltuk az őszi erdő szépségeit, és eljutottunk a Hétforrásig, majd onnan gyorsan visszamentünk a fentebb említett helyszínekre, mivel igyekeztünk minél több mindennek helyet és időt szorítani. Időközben persze hogy megéhezik az ember a nagy kalandokban, azonban újabb feladat tárult elénk, ugyanis egy ilyen nagy turisztikával rendelkező helyen, pláne hosszú hétvégén és kiemelt időszakban, nem könnyű egy nagyobb társaságnak egyszerre enni, ezért úgy oldottuk meg, hogy három különböző csapat három különböző helyen evett. Éhes senki sem maradt a végére. :) Késő délutánra járt már, ezért hazarobogtunk, és a pihenésnek szenteltük a nap további részét.

Negyedik nap pedig célba vettük Sárvárt, de csak miután sikeresen túléltük a reggeli konyhai kavalkádot, amit nem is értek, hogy hogyan történhetett meg (:o:jumper:) ahol a csapat egyik része fürdőzni ment, míg a másik a híres sárvári arborétumot fedezte fel minden egyes fáival, és kacsáival együtt. :D Majd pedig elgyalogoltunk a Vadkert Major étterembe, és együtt jól teletömtük bendőinket mindenféle földi jóval. Levezetésként pedig megsimogattuk kb. az összes állatot. :p Ahogy a többi, úgy ez a nap is gyorsan eltelt, azonban a végére tartogattunk még egy nehezebb változatú Activityt, és azt kell mondjam, jót tett a nehezítés, mert újfajta távlatok nyíltak meg vele. :D Hejj, ha tudnák sokan, hogy mit is lehet árnyékolás közben csinálni... :D

Az utolsó nap mindig a legfájóbb, mert az mindig a búcsúzásról szól, de azért a szívünkben örökké megmaradnak a boldog közös pillanataink, élményeink! :hug: Ezúton szeretném még egyszer megköszönni mindenkinek, aki csak egy kicsit is hozzájárult a tali létrejöttében, szervezésében - ismét nagyok voltatok! :hug: Aki pedig továbbra is ódzkodik, higgye el, hogy nincs mitől, mert garantált a móka, öröm kacagás! :D

OBig
2021-09-27, 15:55
Hétfőn irány Hajdúszoboszló-Debrecen 271

OBig
2021-11-02, 16:20
Ez is megvolt. :)
280