PDA

Teljes verzió megtekintése : Tüköreffektek



Roli
2012-08-02, 15:24
A következő tutorialban a tükröződésekről fogok írni. Ezeket képekkel szemléltetem, hogy minél érthetőbb legyen. A projekt készítése alatt a TRNG 1.2.2.6-ot használtam.

A projektemben mindig az 0-ás szoba, ahol szabadon mászkálhatunk. Az 1-es szoba pedig mindig maga a tükrözött szoba. Így értelemszerűen ha nálad az előbbi 75-ös szoba, utóbbi 76-os, akkor azt írd a scriptedbe.

1. rész: Fali tükör

A fali tükörnél készítsünk egy szobát, textúrázzuk be, helyezzünk el világításokat, stb. Viszont egy falat hagyjunk egyelőre textúrázatlanul. (Azt a falat, ahova a tükröt szeretnénk.) Most másoljuk le a szobát, és tükrözzük a textúrákat (ctrl + bal egér gombbal lehetséges ez). Ha kész van, akkor kapcsoljuk össze a tükörszobánkat az eredeti szobával a még textúrázatlan falon keresztül.

Ekkor ezt kapod:

Na most, az eredeti szobánknak a falon lévő ajtaját jelöld ki a szerkesztőablak bal felső sarkában lévő térképen a fekete rész segítségével. (Egyszerűen csak rákattintasz a bal egérgombbal.) Ekkor a szerkesztő panelen benyomod a Toggle Opacity gombot.

Ha megvan, akkor ezt látod:

OK. Na most nincs más dolgunk, mint hogy letextúrázni ezt a felületet. De nem akárhogy: amikor textúrázol, akkor a szerkesztőpanelen használd a Transparent gombot. Na most textúrázd le. Ekkor így fog kinézni:


Rendben, ezzel meg is volnánk. Most jön a könnyebb rész.

Belépsz a NG_Centerbe, majd az aktuális pályádhoz mész. Beírod vagy bemásolod a következőket, de persze a te pályád szerint:

MirrorEffect= 0, 1, MIR_EAST_WALL

Jelentések:

0: Az én projektemben az a szoba, ahol szabadon járkálhatok.
1: Maga a tükörszoba, ahol Lara tükörképét látni szeretnénk.
MIR_NORTH _WALL: A tükrözött szobám elhelyezkedése az eredeti szobához képest. Ide többféle lehetőségeket lehet írni, attól függ, hogy északra, keletre, délre vagy nyugatra van az eredetitől a tükrözött szoba. (MIR_EAST_WALL, MIR_SOUTH_WALL, MIR_WEST_WALL.)

Na akkor most Buildeljük a scriptet és a pályánkat is. Ha minden igaz, akkor ezt kell kapnod, mert működött a tutorial:



Igen ám, de még mindig nem tökéletes látványilag. Ajánlatos betenni pár shadow bulb-ot a tükrözött szoba végébe, hogy így nézzen ki:


Hát mindjárt jobb, nem?! De. :D

Na akkor ezzel meg is volnánk, most jöjjön a tükörpadló.

2. rész: Tükörpadló

Tulajdonképpen ugyanazt a folyamatot kell elvégezni, mint az első részben, a fali tükörnél. De azért pár képpel szemléltetem a lépéseket.

Tehát ugye megvan a szobánk, másoljuk, majd az összes textúráját megfordítjuk, mert ugye tükörkép lesz. Ha megvan, akkor összekapcsoljuk az eredeti szobát az alatta levő tükrözött szobával. Ekkor ezt kapjuk:


Na most, itt is a bal felső sarokban kijelöljük a térképen található fekete ajtót a bal egérgomb segítségével. Amint megvan, akkor katt a Toggle Opacity-re, majd kezdjük el Transparent gomb benyomásával textúrázni a padlót.
Ekkor ezt kapjuk:


Rendben, na a nehezén megint túl vagyunk. Akkor most ideje a NG_Center-be lépni, majd a pályádhoz menni és bemásolni, vagy beírni ezt a szöveget. (Ismételten leírom, hogy ez az én projektem szerint van!)

MirrorEffect= 0, 1, MIR_FLOOR

Jelentések:

0: Az én projektemben az a szoba, ahol szabadon járkálhatok.
1: Maga a tükörszoba, ahol Lara tükörképét látni szeretnénk.
MIR_FLOOR: Ezt használjuk mindenképpen, ha a padlón szeretnénk magunkat viszontlátni.

OK, na akkor most Buildeljük a scriptet és a pályánkat is. Ha minden igaz, akkor ezt kell kapnod, mert működött a tutorial:


Jól van, ügyesek vagyunk, megy ez. :) De még mindig nem az igazi… így az alattunk lévő szoba padlójára tegyünk pár shadow bulbot, hogy még szebb legyen a padló tükröződésének hatása… ha megvan, akkor már meg lehetünk elégedve a végeredménnyel:

Ha bármi kérdésed van, írj privát üzenetet. :)