PDA

Teljes verzió megtekintése : Mists of Avalon - First Clues Készítő: Titia Drenth (Titak)



OBig
2011-12-31, 12:27
Mists of Avalon - First Clues

Készítő: Titia Drenth (Titak)

A pályát letöltheted, és a leírást megtalálod: ITT (http://treditor.hu/trle/treditor/11/mists_of_avalon_first_clues.htm).

Story:

Avalon az idõk folyamán egyre erõteljesebb lelki hely lett. A papjai, és papnõi a természet törvényét követték, és a nap, a hold mozgásait figyelték, ezek formálták életüket.
Morgain, alias Morgan le Fey, volt Avalon fõ papnõje Arthur király uralkodása alatt. Õ Arthur nõvére, féltestvére volt. És volt neki egy fia, Gwydion.
Arthur király idejében, az uralkodása alatt, elkezdett térben, és idõben elválni a valóságtól Avalon. Rejtve volt a világ elõl. Csakis Avalon papnõi, és papjai tudták elérni kis hajóval a nagy ködön át, ami körülvette.
Volt azonban egy térkép ami Avalon helyét meghatározta. Arthur király sírjában rejtették ezt el. De hol van maga a sír? A legenda szerint a királyt Avalonban temették el.
Sajnos, Atlantis-t megsemmisítette Atlantean haragja, Deios isten. A túlélõk elmenekültek a föld minden irányában, sõt, a tengeren túlra is, de Omphalis Stone-ját megóvták a rombolástól, és a tengeren túlra jutatták Thornak, aki elrejtette azt egy föld alatti labirintusban hogy esetleg az óriási hatalmát majd kihasználja egyszer.
Az Omphalis Stone-nak valóban nagy hatalma, lelki hatalma van. Az Atlanteans képes volt arra, hogy hangokkal érje el a hatalmát, miközben hatalmas szerkezeteket építsenek, amiket normális körülmények között nem lennének képesek megépíteni.
Ez a hatalom megmagyarázhatatlan, úgymint Thor hogyan vált elveszetté az idõben-térben.
A lényeg: valahogy Atlantis, és Avalon legendái keresztezik egymást, kapcsolódnak egymással.


Review:

Egy kiváló játékszerkesztő elme, újabb remekének első részét játszhatjuk végig. Nem tudom, lehet-e többet ebből a TR4-es motorból még kihozni, de ez már feszegetheti a határokat. Ebben a játékban, a templomos lovagok kincsei után nyomozunk és kutatunk. Titak-tól megszokott kiváló textúrákkal megspékelve, remek hangulatú dallammal kísérve. Játék végigvihető medipack , és erősebb fegyver felhasználása nélkül is (rutinosabb játékosok). Nem túl sok ellenséggel kell megküzdenünk. Fegyvereink a 2 pisztoly, a magnum és a sörétes puska. Ellenfeleink sem olyan brutálisak, hogy erősebb fegyver kellene. Játék 2 főszinten játszódik.. 1. Lara házában, 2. A bányában. Ezek 4-4 alszintre tagozódnak. Magam részéről, egy kicsit zavaró volt a sok párbeszéd. Segítségként szolgál annak, aki jól tud angolul . Én nem, és nem volt kedvem szótárazni L. Ettől függetlenül végig lehet vinni szövegértés nélkül is. Remélem, valami jó angolos azokat is lefordítja, és hozzácsatolja ehhez a leíráshoz. A leírások úgy vannak szétosztva, hogy ahová már nem lehet visszamenni.

Jó szórakozást mindenkinek! Duduska

OBig
2012-01-14, 08:57
NNa végigvittem már másodjára én is, most már az összes titokkal:

Ez a pálya, az eddigi legszebb, legjobb, leg-leg-leg….. Régóta várom már a megjelenését. És tudtam, hogy Titak újra remekművet alkot. De mégis meglepődtem, felülmúlta a várakozásomat. Ilyen gyönyörűséget eddig még senki sem alkotott. Látszik, hogy ez az „öreg” TR4-es motor még most is mire képes. És Titak fantáziája. Remek helyszínek, gyönyörű textúrák, hangok, és új feladatok, Én nem szeretem a sötét pályákat, de ezt is megoldotta, a lámpával. Még kapaszkodás közben is felkapcsolható. Zseniális. Nem vagyok elfogult, de a hivatalos részeket is veri. Azok se tudnak többet, pedig évek hosszú sora, és rengeteg ember készíti. Mint az „igazi” TR-ek, ez sem a harcra van kihegyezve. Van persze az is benne, de medipack nélkül teljesíthető a kispisztolyokkal is. Viszont a feladatok ámulatba ejtettek. Olyan változatosak, olyan új dolgokat használt a készítő, hogy leesett az állam. Az összes titok felfedezése, megszerzése pedig külön feladat. Kötelező darab mindenki számára, ki ne hagyja senki eme remekművet.
http://treditor.hu/kepek/mists_of_avalon_stat_kicsi.jpg

Kacsa
2012-01-14, 11:08
egyetértek. :)
bámulatos, fenomenális ez pálya.:D
alig várom már, hogy kijöjjön a folytatás, ahol már az X-et keressük a térképen, valahol délen, Nagy-Britannia partjainál. :)
bár az még odébb lesz, Titakot ismerve. :D de nem is baj. csak legyen a folytatás ugyanennyire gyönyörű, mint ez. :)

YzaaA
2012-04-15, 18:41
Végre, amikor lenne kedvem játszani vele, akk9or omlik megX(
Fogalmam sincs hogy miért de nem müködik a játék folyton crash-el

Roli
2012-04-15, 18:43
Állítsd Win95 kompatibilisre, talán az segíteni fog :)

YzaaA
2012-04-15, 18:49
Átálítottam arra, de úgyis kidob:(

Caroline
2012-05-14, 18:53
Nekem annyira tetszett,jó volt kivinni bár megvallom 2x mentést használtam
1x-az ott ahol a kulcsot meg kellet szerezni ami ilyen medencébe volt(időzáras volt a kapu nem bírtam átvinni mert megfulladtam mindig, meg egyszer ahol 4 rúd volt és a hátsó 2-őn ilyen penge volt-azt ott meg azé mert be crashelt állandóan és kidobált, de jó volt . jól meg volt szerkesztve látszott a játékon a sok meló.

Stranger
2012-05-14, 19:37
Nekem annyira tetszett,jó volt kivinni bár megvallom 2x mentést használtam
1x-az ott ahol a kulcsot meg kellet szerezni ami ilyen medencébe volt(időzáras volt a kapu nem bírtam átvinni mert megfulladtam mindig, meg egyszer ahol 4 rúd volt és a hátsó 2-őn ilyen penge volt-azt ott meg azé mert be crashelt állandóan és kidobált, de jó volt . jól meg volt szerkesztve látszott a játékon a sok meló.
Good and Evil-nél a lávás részt mondod? Ott tényleg kemény volt a kulcs megszerzése, de én nem adtam fel. :p

Kacsa
2012-05-14, 21:39
én végigjátszás nélkül kitoltam... hááát vmi élmény volt. veri a főrészeket, veeeeri! kötelező darab minden TR játékosnak, aki egy kicsit is szeretei az old gen részeket.:):)

Caroline
2012-05-14, 22:00
Good and Evil-nél a lávás részt mondod? Ott tényleg kemény volt a kulcs megszerzése, de én nem adtam fel. :p

Nem ott hanem a dig site nál
http://treditor.hu/trle/treditor/11/mists_of_avalon_first_clues/dig_site033.jpg

meg itt:
http://treditor.hu/trle/treditor/11/mists_of_avalon_first_clues/lost_realm007.jpg -de nem tudom mié creselt be

Stranger
2012-05-14, 22:50
Az is kemény volt... Ha jól emlékszek amikor meghúztuk a kart volt egy kis jelenet ami mutatja a kapu kinyitódását. Na miközben megy a jelenet lehet mozogni. Igaz, hogy nem látod mit csinálsz, de vakon is lehet tudni h kb. merre menj, de amúgy sem kell sokat... Na én azzal tudtam nyerni időt és úgy már meglett. xd :D

Caroline
2012-05-15, 10:08
De én úgymond idegbeteg vagyok ha már 20x ra se sikerül. Te meg türelmes

Kacsa
2012-07-10, 20:41
Nem bírtam magammal, újból nekiálltam. :D Egyszerűen nagyszerű. :)

CrashHungarian98
2012-07-10, 20:45
Én még csak z 1. pályát végesztem ki 1x neki kéne álljak és kivigyem majd ha mindent tudok vidit csinálni :p

YzaaA
2012-07-10, 20:46
Én 1x nekiáltam de elakadtamxDDs akkor nem is ment...X(
Most a Reflection of Eterity-vel játszok és nagyon tetszik:D
Egyszerüen gyönyörü♥♥
S ez is nagyon szép^^

CrashHungarian98
2012-07-10, 20:49
Annak én is nekiálltam de rögtön elakadtam de már tom mit kell néztem OBig végigjátszását majd 1x azt is kiviszem :D De ez már off :offtopic:

Caroline
2012-07-11, 09:16
na a mist of avalont én sikeresen kivittem, pontosan ki hol akadt el? mert leszedem és átviszem nektek ha kell.:)

1x én a leges legelején is elakadtam rossz sorrendben kapcsoltam be a kapcsolókat és yt alapján újra ment+használnom kellett segítő mentést mert valamiért chrasalt

Roli
2012-09-02, 07:58
Valakinek nincs fent a gépén jelent pillanatban a játék? Kéne belőle a load.bmp, de most nincs elég helyem letölteni amiatt az egész csomagot. :)
Előre is köszi. :hug:

Kacsa
2012-09-02, 08:59
Valakinek nincs fent a gépén jelent pillanatban a játék? Kéne belőle a load.bmp, de most nincs elég helyem letölteni amiatt az egész csomagot. :)
Előre is köszi. :hug:

Nekem épp fent van! :D :O Épp tegnap játszottam vele utoljára!
Hová tölthetem fel? Ide jó lesz mellékletbe?
...
Nem jó, túl nagy a file :(

Roli
2012-09-02, 09:13
Tyűű, http://www.mediafire.com/-ra, mondjuk?

Előre is köszönöm szépen :D

Kacsa
2012-09-02, 09:32
http://www.filefactory.com/file/5tw6zoxghepp/n/load_bmp
Alul a piros gombra, a Downloadra rámész, beírod a reCAPTCHÁs kódot, és vársz fél percet, elvileg akkor letölt. :D

Roli
2012-09-02, 09:44
Köszönöm, lejött - működik. :D :hug:

De csak azért kellett, hogy fel tudjam rakni deviantArt-ra az alternatív verzióját is, amit csináltam Titaknak. :D

http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2012/246/6/1/lara_croft___mists_of_avalon_render_by_roli29-d5ddzh3.jpg (http://roli29.deviantart.com/#/d5ddzh3)

Caroline
2012-09-02, 10:15
tök jó lett
újra elkezdem játszani mert nagyon tetszik ez volt úgymond a 2. le pálya amivel játszottam.

Kacsa
2012-09-02, 10:56
Szívesen, és szép munka! :D

YzaaA
2012-09-02, 11:01
Én is elkezdtem, de már az elején rögtön elakadtam:vlol:
Jó lett Roli:D:hug:

Caroline
2012-09-02, 16:20
Nagyon jó lett a kép, amúgy ja már írtam kommit:)