PDA

Teljes verzió megtekintése : Elakadások, segítségek



Robbie
2011-01-18, 22:11
Ha elakadtál a játékban, vagy épp valamilyen hibád akadt.

drhflany
2011-02-04, 14:12
Én, amikor azon a lámpaszerűségen felverekedtem magam, azután nem tudtam mit kell csinálni, de valahogyan átvittem. De azért, megnéztem a végigjátszást, és én ennél egyszerűbben vittem át!
Visszaugrottam arra az álványra, amint a lámpák vannak, arra az oldalára, ahol feljöttem. Séta gombot lenyomva balra fordultam 45 fokot(ha úgy állunk, ahová menni kéne), majd átsétáltam. Amikor az állvány a legmagasabb ponton volt, egy kicsit balra fordulva helyből nagyugrással átjutottam a ,,híd" másik oldalára, lenyomtam azt a kartont, és már indultam megszerezni azt a dobozt...
Ha valaki megmondja, hogyan kell videót készíteni, akkor szívesen elküldöm!

OBig
2011-02-04, 19:19
videót? Hát mondjuk a Fraps nevű programmal. Próbáld beszerezni. Ha nem megy, segíthetek benne de csak priviben.

drhflany
2011-02-05, 16:20
videót? Hát mondjuk a Fraps nevű programmal. Próbáld beszerezni. Ha nem megy, segíthetek benne de csak priviben.
A frapssal nemrég készítettem el a videót. Ha megmondod az E-mailodat, átküldöm.
Ui: ha majd átküldöm, vedd le a hangot, borzalmasra sikerült a hang...

OBig
2011-02-05, 17:22
obig/kukac/treditor.hu

CrashHungarian98
2011-02-14, 18:38
Nekem az a hiba az AOD-ba, hogy az FMV-knél nem látszik semmi, csak a hangok hallatszanak:( Mi az oka?

Kacsa
2011-02-14, 20:26
én úgy vettem észre, néhány letöltött AOD verzió teljesen törött. mintha nekem is lett volna ilyen bajom.... letöltött, vagy eredeti verziód van?

CrashHungarian98
2011-02-15, 18:51
én úgy vettem észre, néhány letöltött AOD verzió teljesen törött. mintha nekem is lett volna ilyen bajom.... letöltött, vagy eredeti verziód van?

Letöltött. Egyébként tényleg teljesen rossz, mert néha a háttér is eltűnik. De már régebben megvan és még úgy 2 éve ment normálisan:S

YzaaA
2011-02-15, 19:02
akkor a cd karcos ha azon megy:p
nekem is a chronicles most nem megyen pedig azelött már rendesen ment csak akkor nem volt ojan karcos:D
igaz hogy az eredeti verzioju volt:p:p:D

OBig
2011-02-15, 19:49
Töltsétek le az oldalról a "Demo"-t, benne vannak a patch-ok is, amik kiütik az időkorlátot, és azzal próbáljatok meg játszani. :)

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=82&Itemid=17

Scoobykah
2011-08-07, 18:56
nahát...eljött az a pillanat amire sose számítottam.
volna egy olyan problémám,hogy semmilyen FMV-t nem játszik le a játék,v zöld,v semmien képet nem ad.hang megy az ok.(mindeközben asszem a bin mappában vannak ezek a vidik,de ott kép van,de vmi eszeveszett csikorgás hallatszik.)
nahszval a játék eredeti,a legutolsó patchel ellátva.vis nem kellett azt se telepítenem,mert eleve hozzá volt.a lemez ép.
Win7em van. kompatibilitást állítgattam semmi.s ha ez nem lenne elég,akárhonnan állok neki játszani,mindig a 3ik pályánál hibát észlel és leáll.(pl.:Strahov,BioR,Sanitariumot már nem tölti be)
más gépen működött.jah és SCUval is ugyenzt csinálja.

OBig
2011-08-07, 20:26
Próbáld áttenni 16bitesre.
Vagy pedig valami kodek kavart be.

Scoobykah
2011-08-08, 14:33
oksam.megpróbálom

KanonKun
2012-08-22, 18:07
Sziasztok ^^
Először is letöltöttem ezt a játékot, szépen fel is ment, de amikor elindítottam megjelent az az Eidos-os animáció és utána a kép szürkés-fekete lett. Azt hittem,h tölt vagy valami, ezért kb 5 percig hagytam,h csináljon valamit, de semmi nem történt.
Ezek után 2x is letöltöttem (más-más feltöltőktől(szal nem ugyanazt amit először)) és mindegyik ennél akad el :/
A gépemen tökéletesen fut a Legend, Aniversary, és az Underworld. Csak ennél van ilyen bibi. T.T
Tudna valaki segíteni? TwT

OSZRichard
2012-08-22, 18:15
Hát talán de nem biztos, hogy örülsz majd neki:
http://www.supergamer.hu/tomb-raider-6-the-angel-of-darkness-p-3164.html
De nem volt Crack file? Vagy a beállítások jók?

Roli
2012-08-22, 18:18
Szia, üdv a fórumon! :)

Szerintem első körben próbáld meg letölteni ezt az SCU (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_docman&task=cat_view&Itemid=0&gid=50&orderby=dmdate_published)-t, ezzel nyisd meg találomra valamelyik pályát.

Ha így sem megy, akkor a játék indítójában (Launcher) a settings fülre kattintva kéne valamit állítgatni a grafikával, szerintem.

Vagy ha így sem, akkor valamelyik patchet letölteni: http://tombraiders.hu/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=52&Itemid=40

Vagy ha Win7-ed van, akkor esetleg Windows XP Service Pack 2 kompatibilisre állítani.

Bár ha nvidia kártyád van, akkor talán tudok rá egy biztos megoldást.

Remélem, hogy összejön. :)

KanonKun
2012-08-22, 19:25
Köszönöm a segítséget, de nem jött össze, amit írtál :/
De viszont elindult. -> amikor "elsötétül" a képernyő, le kell tenni az asztalra, majd felnyitni, majd a következő "elsötétedéskor" újra letenni, és újra visszatérni a játékba (és így tovább) és már megy is tovább x"D De legalább a játék (ezen kívül)tökéletesen megy :'3 Mégegyszer köszi ^^

Emi
2012-12-05, 20:32
Sziasztok!
Nem tudja valaki megmondani, hogy hogy lehet megoldani azt a problémát, hogy amikor a Sanatóriumnál vagyok, akkor fekete lesz minden, kivéve a Kurtis meg az ajtók.Ezt a pályát így nem tudom végig vinni. Letöltöttem többhelyről többször, de nem működött. Most vettem meg eredetibe, de ott is ugyan ez a gond. Kipróbáltam azt, hogy letöltöttem az itteni mentéseket, de akkor meg kilépett a játékból. A többi pálya tökéletesen működik csak ez az egy nem. Kérlek segítsen valaki, ha tud.
Előre is köszi

Roli
2012-12-05, 20:38
Szia! :)

Próbálgasd meg a javításokat (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=52&Itemid=40). :) Bár mentések lehet, hogy nem működnek majd vele. De ha a v52-eset felrakod, akkor találsz az oldalon is v52-es mentéseket a végigjátszásnál. :)

Emi
2012-12-07, 01:09
Szia!
Köszi a segítséget, kipróbáltam és most már hibátlanul működik ^.^

Twiggy
2012-12-30, 13:30
Hello! Nekem nem működik a magyarosítás a TR-AOD-hoz. Valaki segítsen PLEASE!

Roli
2012-12-30, 13:59
Szia!

Milyen op. rendszered van? A magyarítást oda telepítetted, ahova van a játék is telepítve? :)

Twiggy
2012-12-30, 14:29
Szia!

Win7 és igen oda raktam. rányomtam h extract azután close és a win7 kidobta h nincs rendesen telepitve ( hibaüzenetként)

Roli
2012-12-30, 15:38
Lehet, hogy nem Win7 kompatibilis. :( Nekem ugyan XP-m van, de a telepítő exe-jét nem lehet átállítani XP Service Pack 3 kompatibilis módra? :) Mert esetleg meg lehet próbálni úgyis. :)

Twiggy
2012-12-30, 15:40
Már próbáltam úgyis :(((

Roli
2012-12-30, 15:50
Akkor sajnos ötletem nincs, hátha más beír ide valami okosságot. :D

Scoobykah
2012-12-30, 16:56
vmi más lehet a probléma,mivel nekem működött,amig win7-em volt.
mások gépén is,akinek odaadtam.(nekem pcgurus AOD-om van,rajta van a magyarítás)
szval:telepítsed újra a játékot,majd indítsad el újra magyarítást
(esetleg töltsed le máshonnan,vagy mégegyszer ugyanonnan)
nem tudom milyen win7-ed van,de ha feldobja az ablakot,hogy "lehet a program nincs megfelelően telepítve" akkor (ha van) válaszd azt,hogy megfelelően van.(home premium-nál működött,essentials-nál is)

Twiggy
2012-12-30, 22:02
Hát sajnos így sem sikerült :(

Kacsa
2013-01-22, 21:41
A TRAODban hoyg lehet eljtuni arra a helyre, ahol a protót őrzik? Kurtis-szel vagyunk akkor, ha jól tudom. Egy kör alakú kis kamra, kötelekkel kifeszítve, és egy nagy szakadék van alatta. Úgy emlékszem, egyszer már voltam ott, de amikor újrajátszottam, már valahogy átugrottam. :O

Scoobykah
2013-01-22, 21:54
A maximálisan őrzött rész legelejénél..amikor belépsz az ajtón,
szemben veled a szellőzőben egy őr van.
Menj el a rögtön jobbra levő folyosón,nyiss be a szobába,onnan Proto drága kiront,kinyírja
az előbb említett őrt.Menj oda,aztán jó kalandozást.

Kacsa
2013-01-26, 12:15
A maximálisan őrzött rész legelejénél..amikor belépsz az ajtón,
szemben veled a szellőzőben egy őr van.
Menj el a rögtön jobbra levő folyosón,nyiss be a szobába,onnan Proto drága kiront,kinyírja
az előbb említett őrt.Menj oda,aztán jó kalandozást.
köszi :)

lilla
2013-03-03, 19:25
van valami oka, hogy a bio-research fascility-ben az úszkáló szörny fölött nem tudok felmászni a falon? mindig megakadok a plafonban és lezuhanok. végigjátszást már néztem, de ott átugrottak a korlátra, ami szintúgy sikertelen próbálkozás volt számomra. Valamit rosszul csinálok esetleg? tudtok segíteni?

Scoobykah
2013-03-03, 19:56
ha tovább nyomod,az előrét,elvileg átkéne állnia a plafonkapaszkodásra.
az is lehet,hogy pont akkor fogy el az erőd..ott nagyon ki kell számítanod,minden mozdulatod:)

(ez az eset a mozgó platformnál van?)

lilla
2013-03-03, 19:58
a csöveknél. ahol felmászik, és odaér a peremre. és ott van a plafonon egy híd. gondolom, az a mozgó :D hiába próbálkozok, pont lenne annyi erőm, hogy felmásszak rá, de mindig megakad a plafonban.

Roli
2013-03-03, 19:59
Igen, előtte erőt kell gyűjteni még, mert Lara nem elég erős. A környezetben van pár dolog, amit először meg kell csinálni, valamelyiken felmegy az ereje. :)

lilla
2013-03-03, 20:03
a franc, akkor ez a baj. olyan idegesítő ez az erőgyűjtős dolog!! :D köszi, utánanézek :)

Roli
2013-03-03, 20:08
De lehet már elértél minden erő szintet, akkor pedig ez lesz a megoldás. :D


http://www.youtube.com/watch?v=0mK1ZsDDDQE

lilla
2013-03-03, 20:09
na ezt is próbáltam és no way, nem sikerült

Dodo
2013-03-12, 16:52
Sziasztok! A the strahov forters alaksorába amikor a dobozokat kell tologatni anyira széttoltam a kupacot hogy már nem tudom visszacsinálni.Tudok még valamit tenni (másik út, visszavonás)???

Roli
2013-03-12, 21:07
Szia! :)

Hát ha van egy korábbi mentésed, akkor oldd meg így a dobozos feladványt: (7 perc körül :)


http://www.youtube.com/watch?v=Z-uzFHaqsxg

Dodo
2013-03-12, 21:52
Nagyon köszönöm :) de sajnos már sikeresen elmentettem :angry:

Roli
2013-03-12, 21:55
Semmi baj, itt vannak mentések (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=773&Itemid=17#strahov). :)

Dodo
2013-03-13, 20:50
Nagyon köszönöm :) Hogy tudom ezt használni?

Roli
2013-03-13, 22:03
Letöltöd, majd bemásolod a kicsomagolt fájlokat a SaveGame mappába, ahova a játékot telepítetted. :) Nálam:

C:\Program Files\Eidos Interactive\Tomb Raider - The Angel of Darkness\SaveGame\

Dodo
2013-03-14, 13:30
Köszönöm a segítséget :worship: Tudod még soha nem csináltam ilyet

KanonKun
2013-07-03, 01:45
Sziasztok! Bocsi de már megint én vagyok ˇ-ˇ" Az a helyzet, h a Párizsi gettóban vagyok, Lara felébred és elkezd a csövesebbel beszélni... node! Lara kérdez, mire a csávó elkezd beszélni,de beakad min 3x-4x megismétli a mondatrészt majd teljesen lefagy a játék .-. Mit lehet teni? Q.Q

Roli
2013-07-03, 08:48
Szia! :)

Milyen verziójú a játék? (A főmenüben a bal alsó sarokban írja ki.) Ha nem v52 (http://tombraiders.hu/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=117&Itemid=40)-es, akkor valószínűleg rá kéne frissíteni.

Egyébként a csövesekkel nem muszáj beszélni, nem befolyásolják a játékmenetet, lehet máshol nem akadna meg. :)

KanonKun
2013-07-03, 21:01
Frissítettem de a következő embernél is lefagy Q.Q esetleg a settingsben lehet valami baj? .-.

Scoobykah
2014-05-08, 11:52
Sziasztok!
mielőtt TRF-en kérnék segítséget,előbb itt kellemetlenkednék.
Adott két link.Mivel sehol nem találom az Unclz exe-t,így kénytelen vagyok sasho (asszem ő csinálta) GMXtool-ját használni.Elvileg csak egy .dll fájl kell hozzá,de nem működik.
Pontosabban,mikor futtatnám,pillanatra megjelenik egy DOS-os ablak,aztán bezárul.
(ugyanez áll az awd2wav-ra is...)
tudnátok segíteni?
(a kompatibilitást ne emlegessétek,mert az volt a legelső gondolatom.XP-m van)

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=187065

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=190254

De ha valakinek fenn van az AOD és működik a két ominózus progi,akkor legyen oly kedves és a hanganyagokat töltse fel nekem valahová.Főleg a prágához használt hangok kellenének.Köszönöm.)

Roli
2014-05-08, 12:27
Az UnCLZ-t úgy kell használni, hogy:

Bemásolod a UnCLZ-t, zlib1.dll-t, és a Zlib.dll-t a \Data\Maps mappába. Ezután pedig megfogod akármelyik GMX.CLZ fájlt, és behúzod az UnCLZ-be. Ennyi. :)

A másik progi meg:

Bemásolod a Data\Audio mappába az awd2wav-t. Ezután:

Start/futtatás, beírod, hogy cmd
E: (vagy ami a meghajtód) utána nyomsz egy Entert
CD (AOD mappának a helyét bemásolod) majd Enter (pl. CD E:\Angel of Darkness\Tomb Raider\Data\Audio)
awd2wav.exe paris1.awd.clz stb. stb. stb.

Scoobykah
2014-05-08, 12:52
ugyanezt csináltam.
de semmi.
azt elfelejtettem írni,hogy csak sasho gmxtool -ja van meg.
(mert,ha megtalálnám az unCLZ-t valahol,az nagyon jó lenne,mivel ott elég volt csak ráhúzni a fájlokat az exe-re és működött is.)

Szabi
2014-08-19, 17:24
Helo! letöltöttem egy magyarítást és nem működik a játék:/ mit kell tennem hogy újra működjön?

OBig
2014-08-19, 19:00
És? Elindítottad a tr6_magyaritas.exe-t?
Feltelepült a magyarítás?
Ha igen, indítsd a játékot.
Mit ír ki? Miért nem működik?

Szabi
2014-08-19, 19:11
GOG-osat töltöttem le és ugye kidobja az indítást, beállítást, kilépést, rányomok az indításra fekete a képernyő és pár másodperc után pedig kilép magától :/ eddig jó volt, nem értem mi lehet a baja

Mitzy
2014-08-19, 19:15
Nem sokat értek hozzá,de talán...
Ha jól értettem akkor egy másik magyarítást töltöttél le. Szerintem azt töröld,és telepítsd fel azt ami a TombRaiderS.hu-n van fenn. :)

Roli
2014-08-19, 19:41
Ezt töltötted le?

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=51&Itemid=40

GOG-s verzióval is tesztelve volt, elméletileg mennie kéne gond nélkül ott is?! :)
Esetleg még annyit megpróbálhatsz, hogy a beállításokban újra beállítod a dolgokat, utána indítod csak a játékot.

Szabi
2014-08-19, 20:16
Igen azt hiszem ezt töltöttem le:) idegesített már hogy nem sikerült ez az egész magyarítás meg minden, míg végül kitöröltem a játékot és a magyarítást, majd újra telepítettem. Megpróbáltam újra és újra majd a harmadik próbálkozásnál végül sikerült :):D köszönöm az eddigieket!:)

BulletBill27
2015-02-08, 16:32
Sziasztok! A Steam-es akció keretében tegnap beszereztem ezt a játékot, viszont nem tudom működésre bírni. Ha rákattintok a játék indítása gombra azt írja ki, hogy ,,unknown File, please insert the correct disk for: DATA\FMV\EIDOS.mpg" . Neten annyi infót találtam, hogy a beállításoknál be kell pipálni a VMR9-et, de ez sem oldotta meg a problémát. Nektek van valami ötletetek? Jövőhéten kipróbálom egy másik géppel, hátha csak az a baj, bár nem hiszem.

TheSukix3
2015-02-08, 18:07
Sziasztok! A Steam-es akció keretében tegnap beszereztem ezt a játékot, viszont nem tudom működésre bírni. Ha rákattintok a játék indítása gombra azt írja ki, hogy ,,unknown File, please insert the correct disk for: DATA\FMV\EIDOS.mpg" . Neten annyi infót találtam, hogy a beállításoknál be kell pipálni a VMR9-et, de ez sem oldotta meg a problémát. Nektek van valami ötletetek? Jövőhéten kipróbálom egy másik géppel, hátha csak az a baj, bár nem hiszem.

Próbáltad letörölni, és újra feltelepíteni? Hátha ez megoldja a problémát, és utána egyből pipáld be a VMR9-et a beállításokban ahol elindítod a játékot, hogy ne jelenjen meg a hiba. Remélem segítettem :)

BulletBill27
2015-02-09, 16:24
Próbáltad letörölni, és újra feltelepíteni? Hátha ez megoldja a problémát, és utána egyből pipáld be a VMR9-et a beállításokban ahol elindítod a játékot, hogy ne jelenjen meg a hiba. Remélem segítettem :)

Szia! Igen, próbáltam már, és sajnos nem javult meg így sem. Most a beállításoknál próbálom variálni a dolgokat. Igaz, elég régi gépem van, de el kellene vinnie ezt a játékot, a Legend és az Anniversary is elmegy rajta. Azért köszi a tippet. :)

Roli
2015-02-09, 19:18
Szia! Ugyanez volt a helyzet nálam is, tedd a következőt:

Launcher -> Settings -> Videokártyád márkája fül -> Optionsnál így nézzen ki a beállítás:

http://i.imgur.com/gvzJN3j.jpg

Remélem, hogy megoldódik. :)

BulletBill27
2015-02-10, 14:30
Szia! Ugyanez volt a helyzet nálam is, tedd a következőt:
Remélem, hogy megoldódik. :)

Szia! Köszi neked is a segítséget! :) Ma volt alkalmam kipróbálni másik gépen. Azt mondanom sem kell, hibátlanul működött. Itthon még nem sikerült elindítani, de biztos vagyok benne, hogy a beállításoknál nem stimmel valami. Még próbálkozok vele, majdcsak elindul egyszer.

bl2008
2020-01-01, 14:41
Sziasztok!
Elakadtam Obscura barátnál. Tudnátok valamit trükköt vagy tippet, hogyan lehet legyőzni?

OBig
2020-01-02, 19:30
A végigjátszás nem segít?
https://tombraiders.hu/trgames/angel-of-darkness?id=919