PDA

Teljes verzió megtekintése : Tomb Raider : Serendipity



Underhoe
2011-08-04, 17:50
Elkezdtem egy mellék projectet, ugyanis a másikkal akadt némi probléma, és a sok idegeskedést félretéve nekikezdtem egy számomra legkedvesebb, legszebb és legizgalmasabb környezet építésére: Japán. Eddig rekordsebességgel haladok, alig kezdtem két napja, máris van egy tucat egyedi object, eltervezett játékmenet, textúra.

Történet

Ame-no-ukashi vagy mennyei ékszerezett lándzsa egy ókori naginata (Japán penge)
amit az istenek használtak, hogy megalkossák Japán földjét. A pengét belemártották az óceánba,
s mikor onnan kihúzták, négy tökéletes csepp hullott vissza a vízbe, amikből kialakultak Japán szigetei.
Minden csepp belsejében egy hatalmas erejű drágakő lakozott: Egy jáde, egy korallkő, egy gyöngy és egy smaragd.

Az információ róluk homályos, és egy szimpla folklórnak hitték mindaddig, míg Dr. Richard Bell, egy híres
archeológus rá nem talált egy hatalmas smaragdra Oki sziget egy feltáratlan templomában.
Szinte teljesen biztos volt, hogy a kő a négy egyike.
Richard Bell Lara Croftot, egy régi barátját hívta segítségül, hogy vizsgálja meg a felfedezést.
Mikor Lara érintkezett a misztikus tárggyal, az elkezdett izzani, elvakítva Lara látását, s eszméletlenül a földre zuhant.

Amikor felébredt egy idegen helyen találta magát : Még mindig Japán volt, de ezer évvel korábban.
Larának fel kell fedeznie az óriási kerteket és templomokat annak reményében, hogy talál valamiféle
nyomot, mi is történt, és hogy visszafordíthassa a kő erejét.




Korai képek:
http://img17.imageshack.us/img17/3088/9nptxnjo.jpg
-
http://img59.imageshack.us/img59/93/wipsz.jpg
Képek:
http://img15.imageshack.us/img15/2568/japanoi.jpg
-
http://img11.imageshack.us/img11/1340/99695841.jpg
-
http://img695.imageshack.us/img695/6929/serendipitya.jpg

Robbie
2011-08-04, 17:55
Azt a *****, ez LE? LOL :D:D:D
Nagyon szép munka le a kalappal!!!

Underhoe
2011-08-04, 17:59
Köszönöm a jóváhagyást. :D Örülök, hogy tetszik!

YzaaA
2011-08-04, 18:01
fhúúú hát az ******* jól néz ki!!!:eek:
már alig várom sok síkert!!;):thumb:

Underhoe
2011-08-04, 18:16
Köszönöm. :D

CrashHungarian98
2011-08-04, 19:02
Hát ez olyan mintha nem is TRLE lenne! :eek: Nagyon jó, gratulálok! ;)

Roli
2011-08-04, 19:03
Sok sikert, nagyon szépek a képek! :D :hug: Tényleg inkább PS2-es motornak tűnik, mint LE :D

Underhoe
2011-08-04, 19:30
Köszönöm! :jumper:

Kacsa
2011-08-04, 19:46
valóban nagyon szép, gratulálok! :)

Ting
2011-08-05, 13:34
Tényleg gyönyörű, nagy gratula! :)

Underhoe
2011-08-05, 21:24
Köszönöm! :hug: Hoztam egy új képet, az első postban megnézhetitek.

tom croft
2011-08-05, 21:52
azta underhoe ez vmi ***** jó :OOOOOOOO

Scoobykah
2011-08-05, 23:20
nagyon ügyes vagy!szépek nagyon:)a stroy szerkesztés közben alakul,vagy valamilyen vázlat alapján haladsz?

Underhoe
2011-08-05, 23:24
Köszönöm! A történet készen van, csekkoljátok az első postban. :) Remélem tetszik!

tom croft
2011-08-05, 23:29
öcsém hogx tudsz ilyen történetet ki találni...:D vmi non durva tök jó nekem non tetszik :D és a legjobb benne h semmi hasonló történetet nem hallottam még :D
nagyon jó én nagyon várom sok sikert!!! :D :jumper: :jumper:

Scoobykah
2011-08-05, 23:32
hmmm..érdekes.ennek van valóság alapja?csak azért kérdezem,mert montad,hogy ez közel áll hozzád...és gondoltam hogy hát estleg vmeik legenda alapjait,v magát alakítod át a sajátodévá.
am jól értelmezem,h egyfajta időutazás?(ugye ellenségek nem lesznek:)?)
am nagyon jó:)nekem átjött a hangulata

Underhoe
2011-08-05, 23:38
Ellenséget nem tervezek bele. És igen, tulajdonképpen időutazás. :D A játék kezdetétől fegyver sem lesz, csak később bukkanunk rá egy íjra, ami majd kell a továbbjutáshoz.

Van némi alapja, igen. A lándzsa nevét, és maga Japán kialakulását a mitológiából vettem, kicsit összekeverve a kettőt. A drágaköves és a további rész már saját szerzemény.

Örülök, hogy tetszik!:)

Robbie
2011-08-05, 23:46
Most egy unalmas sokat olvasott szöveg következik:
Nagyon szép!!! és nagyon részletes!!!! egy kikötni valóm van AKAROK cseresznye fákat látni és bonsai fát kis tavacskával :D:D:D

Underhoe
2011-08-05, 23:52
Számomra nem unalmas, nagyon jól esik, úgyhogy köszönöm!!! :D
Tavacska már van. (Bár inkább folyó), cseresznyefán gondolkodtam, de mivel ősszel játszódik, és a cseresznyefa tavasszal virágzik, lehet, hogy ki kell hagynom. A bonsain még gondolkodok, a mesht elképesztően nehéz lehet megcsinálni. XD Ha van rá türelmem, biztosan megpróbálom!

Robbie
2011-08-05, 23:54
Számomra nem unalmas, nagyon jól esik, úgyhogy köszönöm!!! :D
Tavacska már van. (Bár inkább folyó), cseresznyefán gondolkodtam, de mivel ősszel játszódik, és a cseresznyefa tavasszal virágzik, lehet, hogy ki kell hagynom. A bonsain még gondolkodok, a mesht elképesztően nehéz lehet megcsinálni. XD Ha van rá türelmem, biztosan megpróbálom!

Hát mondjuk fogsz egy jól kinéző fát metában lekicsinyíted és a törzsét átalakítod pikk pakk az egész :D

Underhoe
2011-08-05, 23:57
Hát mondjuk fogsz egy jól kinéző fát metában lekicsinyíted és a törzsét átalakítod pikk pakk az egész :D

Igen, igaz. Akkor javítom magam, a mesh még elmegy, de a textúrázás halál. XD Az eddigi bokroknál/fáknál is vért izzadtam, na de majd megoldom. ;D

Robbie
2011-08-06, 00:00
Igen, igaz. Akkor javítom magam, a mesh még elmegy, de a textúrázás halál. XD Az eddigi bokroknál/fáknál is vért izzadtam, na de majd megoldom. ;D

De hát a textura meg marad az eredeti max a törzsét kell lenyalni ha azt átalakítod :D

Underhoe
2011-08-06, 00:01
De hát a textura meg marad az eredeti max a törzsét kell lenyalni ha azt átalakítod :D

Ezzel csak az a gond, hogyha a mesht alakítom, újra kell az egészet textúrázni. Tehát azt semmiképp nem kerülhetem el.

Robbie
2011-08-06, 00:03
Ezzel csak az a gond, hogyha a mesht alakítom, újra kell az egészet textúrázni. Tehát azt semmiképp nem kerülhetem el.
De nem kell az egészet csak ahova belenyultál tehát kicsinyitésnél nem kéne hogy megváltozzon :confused:

Underhoe
2011-08-06, 00:05
Ha wadmergerben végzem el, valóban nem. De a törzsét még mindig hajlítgatni kell.

Robbie
2011-08-06, 00:07
Ha wadmergerben végzem el, valóban nem. De a törzsét még mindig hajlítgatni kell.
Én meta, editwad kombóra értem, igen törzsét alakítani kell az biztos de akkor a lombkorona texturája nem hiszem hogy megváltozna :)
Hisz Lara fején se szokott változni a textura :S:S Na de majd kipróbálom :)

Underhoe
2011-08-06, 00:17
Pedig automatikusan reseteli az összes textúrát az objecten. :(

Robbie
2011-08-06, 00:33
Na megpróbáltam rögtön meta után a következőt kaptam:
(Törzséből töröltem és hülyeséget oda raktam)
http://i55.tinypic.com/290ucqo.png

Underhoe
2011-08-06, 00:51
Hát ez fura, nekem sosem jött össze. Hogy sikerült?

Robbie
2011-08-06, 01:13
Editwadból kimentem a mesh-t > meta > editwadban felülírom és kész :D

Underhoe
2011-08-06, 01:40
Áh, akkor ez lehetett a gond, én strpix/wadmergert használtam. Köszi, megpróbálom. :)

Crash82
2011-08-13, 11:36
Jujj de szépek a képek :D Japános (a kedvencem) GRATULAAA :D Várom már

Underhoe
2011-09-19, 23:51
^Köszönöm! (:

Némi hírrel tudok szolgálni.

Nos, a nyár végi megjelenés nyilvánvalóan nem jött össze. A sulikezdéssel járó problémák sajna eléggé lefoglalták időm nagy részét, ezért nem sokat haladtam magával az építéssel. Azonban sokat tervezgettem, gondolkodtam, és arra jutottam, hogy 3 részre fogom bontani a pályát. Mindezt nem a nagysága miatt (hisz ugye nem lesz túl hosszú pálya), hanem mert a 3 helyszínt 3 külön napszakra tervezném, így adva az egyedibb és pofásabb hangulatra.

A helyszínek napszakkal együtt a következők, sorrendben: egy japán falu - napkelte, egy szent erdő - déli órák, és egy kastély komplexum - éjjel, illetve napnyugta, ezt még nem döntöttem el. A pálya nevek természetesen csak ideiglenesek, és az utóbbi kettőbe csak tervezés szinten kezdtem bele. Új képekre lehet számítani a közeljövőben.

Kacsa
2011-09-20, 14:30
Új képekre lehet számítani a közeljövőben.

na eeez jóó :D
sulikezdés? :(ne is mond, megértelek :)

Crash82
2011-09-21, 15:26
^Köszönöm! (:

Némi hírrel tudok szolgálni.

Nos, a nyár végi megjelenés nyilvánvalóan nem jött össze. A sulikezdéssel járó problémák sajna eléggé lefoglalták időm nagy részét, ezért nem sokat haladtam magával az építéssel. Azonban sokat tervezgettem, gondolkodtam, és arra jutottam, hogy 3 részre fogom bontani a pályát. Mindezt nem a nagysága miatt (hisz ugye nem lesz túl hosszú pálya), hanem mert a 3 helyszínt 3 külön napszakra tervezném, így adva az egyedibb és pofásabb hangulatra.

A helyszínek napszakkal együtt a következők, sorrendben: egy japán falu - napkelte, egy szent erdő - déli órák, és egy kastély komplexum - éjjel, illetve napnyugta, ezt még nem döntöttem el. A pálya nevek természetesen csak ideiglenesek, és az utóbbi kettőbe csak tervezés szinten kezdtem bele. Új képekre lehet számítani a közeljövőben.
Japán plusz napkelte :3 két kedvenc dolgom :) Hajrááá

Underhoe
2011-09-21, 20:03
Köszönöm! :D

Egy kis ízelítővel tudok szolgálni, bár tényleg nem sok. A nagyobbak később jönnek. :cool:


http://img11.imageshack.us/img11/1340/99695841.jpg

Crash82
2011-09-22, 16:28
Köszönöm! :D

Egy kis ízelítővel tudok szolgálni, bár tényleg nem sok. A nagyobbak később jönnek. :cool:


http://img11.imageshack.us/img11/1340/99695841.jpg
De szééép *-*
Gratula :P

Robbie
2011-09-22, 20:41
Már már művészi képet készítesz :)

Crash82
2011-09-23, 14:17
Tényleg arra nem gondoltál hogy objecteket adjál ki? mert nagyon jókat csinálsz :3 És ilyen jókat nem is láttam még szinte....nagy szükségem lenne :)

Underhoe
2011-09-23, 21:26
Köszönöm mindkettőtöktől! (:

Crash - Ez igazán kedves, köszönöm. :D Sokszor gondolkodtam, terveztem is, de végül mindig felhasználtam a cuccokat. Olyat meg nem szeretnék közzétenni amit felhasználok, mert veszítene egyediségéből a pályám. Természetesen a pálya megjelenésével kiadnám az objecteket wadként, de az még nem most lesz. Ha építés közben lesz fölösleges object, ígérem, kiadom.

Crash82
2011-09-24, 09:12
Rendben várom őket :3 :jumper::jumper:

Underhoe
2011-10-23, 19:26
Egy kicsit azért ezen is dolgozok közben...

http://img695.imageshack.us/img695/6929/serendipitya.jpg

Roli
2011-10-23, 19:34
Nagyon szép, nagyon hangulatos! :thumb: :D

Kacsa
2011-10-23, 19:52
wóóó, nagyon hangulatos! :)

YzaaA
2011-10-23, 19:55
gyönyörü!!!*.*Szép munka!!;):thumb:

Robbie
2011-10-23, 20:00
Khm kicsit? xD
Ez kicsi munka? ez? :D
Nagyon szép :D

Underhoe
2011-10-23, 20:01
Az tény, hogy dolgoztam rajta vagy egy napot, de ez most kifejezetten jól esett. :D Köszönöm!

Kacsa
2011-10-24, 08:08
...ez most kifejezetten jól esett. :D Köszönöm!

szegény Underhoe, már biztos megszoktad, hogy csak az a TRF-es bunkó b@sztat :(

Underhoe
2011-10-24, 14:28
Úgy értem, kifejezetten jól esett most a pályámat építeni. XD De persze jó hallani a dícséreteket, tehát mégegyszer köszönöm! (:

Matie
2011-10-24, 20:06
Hűűű nagyon jó lett!:eek: :thumb: Objectek, lighting, textúrák, minden, gyönyörű! :)

Crash82
2011-10-26, 07:10
*Hebeg az és től a HŰHÁIG*
Nagyon szép lett <3
Imádom a munkáidat :)

Underhoe
2011-10-29, 23:15
Köszönöm még egyszer. :D

Mitzy
2013-04-02, 19:56
Úristen Underhoe ez gyönyörű!
Mikor lesz kész??:jumper:

OBig
2013-04-02, 20:22
Ez? Soha. :)

Rumplestillskin
2013-04-02, 20:36
Ez? Soha. :)

:vlol:
Valaki nem akaraná megcsinálni az új TR-t LE-ben? :naughty:

sgtGiggsy
2013-04-02, 20:44
:vlol:
Valaki nem akaraná megcsinálni az új TR-t LE-ben? :naughty:

Talán te is Cofidiszes vagy? :D

Roli
2013-04-02, 20:52
^:vlol::vlol::vlol::vlol::vlol::vlol::vlol::vlol:! !!!!!!!!!!!

OBig
2013-04-02, 20:53
Talán te is Cofidiszes vagy? :D

Ez qrva nagy volt. :D:jumper::D

Rumplestillskin
2013-04-02, 21:09
Talán te is Cofidiszes vagy? :D
XDXDXDXDXDXDXDXDXD
Végre röhögtünk egy jót!!!! :D
:vlol:

Mitzy
2013-04-04, 17:11
LOL!Ez nagyon nagy volt!

Milan
2013-04-04, 18:38
Talán te is Cofidiszes vagy? :D
:vlol: Ez nagy volt. :vlol:


Amúgy én is szívesen kipróbálnék egy LE pályát az új TR-ről. :)
Ha nem is az egész programot, de bizonyos részeit. :)

Mitzy
2013-05-22, 14:53
Én is kipróbálnám!
Nem akarok kérdezősködni nagyon,de...
Mi miatt nem lesz?Történt valami?

Underhoe
2013-09-08, 11:34
OBig, nem értem mire ez a válasz, hacsak nem nőtt egy megmagyarázhatatlan utálat irántam itt, amióta nem vagyok aktív a fórumon. A projekt szünetel egy jó ideig - ez tény. Sajnos (már akinek) a gépemnek kisült a videó kártyája, és azóta nem tudom használni a Level Editort. A közeljövőben már talán lesz annyi összekapart pénzem, hogy egy jobb gépet rakjak össze... De mindmáig az egyik legígéretesebb munkámnak vélem, és amint lesz lehetőségem újra fogom kezdeni. Egyébként a sok LE nélküli szünet közben rengeteg inspiráció jött, és egy nagyobb projektet kidolgoztam a fejemben, illetve papíron mind történetileg, rejtvények, pályák, és egyéb koncepciókkal.
Tudom, már megszámlálhatatlan a halott munkáim száma, de elhihetitek, egyik sem az én hibámból. Mindig a gépem mondta fel a szolgálatot, illetve magával a szerkesztővel voltak problémáim. (mint például a jelen esetben, nem tudom használni a Strpix-et, így a saját készítésű tárgyakat nem tudom kitextúrázni) Amíg élek legalább egy valamit ki fogok adni, azt garantálom. :D

OBig
2013-09-09, 05:21
A kérdésedre a válaszodban a válasz. Saját magad meg is válaszoltad.

Mitzy
2013-09-11, 15:38
Jaj nehogy összevesszetek!:mad:
Ne haragudjatok egymásra!
Nem akartam bajt a kérdéseimmel!
Bocsi,most bűntudatom van!

Underhoe
2013-09-14, 02:28
Mitzy, nehogy hibáztasd magad, te semmit nem tettél!
Obignek csupán ideje lenne korához méltóan viselkedni, amire sajnos egyelőre sok esélyt nem látok. Nem hiszem, hogy tudatában van mekkora felelősség a pályaépítés, ami egyébként teljesen elfogadható, tudtommal Ő nem birtokolta ezt a terhet. De ha mégis, vajon hol vannak most a kész mesterműi? Nyilván hatalmas bűnt követtem el azáltal, hogy nem jelent meg egy pályám se - ismételten, még ha ez abszolút nem az én hibámból történt - fejet hajtok előtte. Emiatt közutálat tárgya vagyok, OK. Tudom, veled fölöslegesen szállnék vitába, 'pozíciód' miatt esélyem nincs a saját igazam hajtanom. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy mind a kommentem, mind a profilom törölve lesz, de ... Minden rossz indulat nélkül én elmondanám még, hogy a vezetői gárda jobban tenné, ha véget vetnének a háttérben zajló diktatúrának. A fórum nem véletlen került vakvágányra. For the greater good, ahogy ezt igen bölcsen írták.
További szép napot az ittlévőknek!

OBig
2013-09-14, 09:35
Nna már megint mit követtem el, hogy egy ilyen alak nekem támad?
Még a nevemet sem tudja jól leírni! Sértegetni bezzeg simán megy!
Talán az bántja oly érzékeny lelkedet, hogy finoman arra céloztam, felhívva a figyelmét a többieknek, hogy egy szavadat se higyjék el? Hoggy vagy 6 éve készítgeted a pályáidat, megnyitva több topicot, de amiből eddig senki, semmit nem látott. Persze, mindig elvesztek a fájlok. kac-kac. Az elmentésről biztos nem is hallottál még sosem.
Én amúgy sosem ígértem, sőt, mindig, mindenkinek azt mondtam, hogy nem készítek pályát. Most akkor ez hogy is jött ide?
Persze nem vagyokm tisztában a felelősséggel. De te igen! Főleg, hogy évente egyszer beböfögsz ide valami arrogánsat, valami sértőt.
Persze vakvágányon van ez az oldal. Úgy 14 éve vakvágányon van. :D:D:D
És még működik, nem is akárhogy.
Te meg majd jösz megint úgy egy év múlva, megint leteszed a fórumot, a tagokat. Mert hát ugye közutálat tárgya vagy. :D:D:D
Istenem-istenem, hogy mindig van pár ilyen alak aki belerondít a többiek munkájába!
Kellett ennyire túlspilázni ezt?
A magam részéről biztos vagyok benne, hogy az életben nem készül el egyetlen pályád sem!!! És mivel ez egy nyilvános fórum, el is mondhatom.
Én biztos nem töröllek, minek tenném, úgyis nevet váltanál, mint eddig párszor.
Persze ha nem tudsz normálisan hozzáállni a dogokhoz, nem tudsz egy nyilvános fórumhoz felnőni, mégis az lesz a sorsod.
Nem az első, sem nem a második ilyen akciód volt már ez.

Mitzy
2013-09-14, 10:50
Úhhh!
Még sose láttam ilyen ádáz szócsatát:eek:

OBig
2013-09-14, 12:01
Látod Mitzy, és mindez ebből a szmájlis hozzászólásból lett. Ezt kellett annyira zokon vennie ennek az idiótának. Még a szmájlit se fogta fel.


Ez? Soha. :)

2013-04-02 20:22 #54

Jól látod, áprilisi a hozzászólás. Időben reagált nem? :)

Mitzy
2013-09-14, 12:07
Jaj!:eek:
Most olvastam vissza ezeket a szmájlisokat...:eek:
De a gyomromban lévő rántott sajt őrült táncba fogott így nem sokat fogtam fel belőle...:vlol:
Csak azt hogy mérgesek vagytok...:mad:

Underhoe
2013-09-14, 12:51
A név helytelen használatáért én kérek elnézést, Bogi... :) Ennek az idiótának meg emellett van saját élete is, tudod. Nekem nem életcélom a gép előtt senyvedni és a magadfajta 'jólelkű' embereknek pályákat gyártani, hogy aztán az aranybetűs oldaladra felpakolhasd. Emellett nem szívesen adnék ki egy félkész munkát a kezeim közül, vagy egy olyat, amire nem vagyok 100%-ig büszke. Meg aztán az évek alatt sokat tanul az ember, de ezt neked hiába mondanám...
Csak a félreértések elkerülése végett, az előző fórumon az Underpus nevet használtam, de az új regisztrálásánál ezt hangoztattam is, bár nem gondoltam volna, hogy a két név közti különbség ennyi embert megtévesztene.
Ezzel magam részéről le is zárom, arrivederci!

Duduska
2013-09-15, 11:06
Sziasztok.

Igazán kár ezen vitatkozni. Szerintem.
A pályaszerkesztők, ingyen és szabadidejükben csinálják a pályákat.
Szerencsére sokan vannak, így ha egy szerkesztő, a pályályával soha nem készül el akkor sem dől össze a világ.
Underhoe, ha reklámozza magát, és soha nem lesz kész, az csak az ő problémája.
Játszunk Titak, Roli, Matie és sok más szerkesztő pályályaival.
Magam részéről, Matie pályát várom már. Gyönyörű volt a demó ....... :D

Duduska