PDA

Teljes verzió megtekintése : PC-s topic



oldal : [1] 2 3 4

Roli
2011-07-06, 18:30
Minden a számítógépekről. :)

YzaaA
2011-07-06, 18:32
Na végre jött egy ijen topic isXDD:jumper::jumper:
most tudok kérdezni!!:D
hogy kell megnézni hogy a gépem hány magos meg hogy 7-es-e a windowsom a ram meg ijeneket???:D

Kacsa
2011-07-06, 19:00
hogy kell megnézni hogy a gépem hány magos meg hogy 7-es-e a windowsom a ram meg ijeneket???:D

-__________-
YzaaA. most túltettél magadon.
_____________
mi az, hogy 7-es-e a Windowsod?! :clown::clown::clown::clown::clown:
Windows 7 van a gépeden? Tudod, a Windows 7 az egy úgynevezett operációs rendszer, mint a Windows 98, 95, XP, Vista...:rolleyes:
A RAM-ot pedig a legegyszerűbben úgy tudod megnézni, hogy lenyomod a WINDOWS GOMBOT (ajjh... ami a Ctrl és az Alt között van) és a Pause/Break gombot, egyszerre. (ajjh... a Pause/Break a Page UP és a Scroll lock szomszédja)
meg fog jelenni egy ablak, és itt megnézheted a az operációs rendszert, a RAM-ot, a CPU-dat (ajjh... a processzorodat. tudod, a processzornak a mai gépeken több magja is szokott lenni, mármint ami játékra van tervezve:rolleyes:)
légyszíves linkeld be ide azt az ablakot (ajjh... nyomd le a printScreen-t, miközben ez a Rendszerinfós ablak aktív, és küldd el ide. kiváncsi vagyok rá:o)

Robbie
2011-07-06, 19:05
Vagy Sajátgép jobb klikk tulajdonságok :D

YzaaA
2011-07-06, 19:08
:p:D
http://tinypic.com/r/jv6cxu/7

Kacsa
2011-07-06, 19:08
Vagy Sajátgép jobb klikk tulajdonságok :D

vagy az. csak midél rövidebben le akartam írni neki:D (csak mire leírtam, hog melyik bill melyik "szomszédja", elment az idő XD)

Robbie
2011-07-06, 19:11
Na ott van Windows 7 Homeod van 2GB ramal de 1,75 használható:)

Kacsa
2011-07-06, 19:12
:p:D
http://tinypic.com/r/jv6cxu/7

na, kezdjük ott, hogy eleve Windows 7, Home Premiumod van. ez nagyon jó. az már csak még jobb, hogy 64 bites.:)
RAM-od 2 GB, ez is totálisan elég.:)
CPU-d meg.... hát 3 magos, és 3,10 Ghz-es. ez hihetetlen jó.
nagyon jó a géped, kedves Laci-PC:vlol:
na, most tényleg, nagyon jó géped van.:)

Robbie
2011-07-06, 19:14
na, kezdjük ott, hogy eleve Windows 7, Home Premiumod van. ez nagyon jó. az már csak még jobb, hogy 64 bites.:)
RAM-od 2 GB, ez is totálisan elég.:)
CPU-d meg.... hát 3 magos, és 3,10 Ghz-es. ez hihetetlen jó.
nagyon jó a géped, kedves Laci-PC:vlol:
na, most tényleg, nagyon jó géped van.:)
De valószínűleg ha akarja h menjen majd a win8 és állítólagos X játékok akkor fejleszteni kellesz az biztos :S
De majd Petya megmondja a frankót :D

YzaaA
2011-07-06, 19:17
De valószínűleg ha akarja h menjen majd a win8 és állítólagos X játékok akkor fejleszteni kellesz az biztos :S
De majd Petya megmondja a frankót :D

:Sna jóó megvárom Petyát a szakértöt:D
(csak mond azt hogy nem kell semmit sem csinálni ha win8-at rakatok reaXDD:D)


nagyon jó a géped, kedves Laci-PC
hééé ne bántsd apukámat!!!:smackbum:

Kacsa
2011-07-06, 19:17
De valószínűleg ha akarja h menjen majd a win8 és állítólagos X játékok akkor fejleszteni kellesz az biztos :S

hát de olyan jó a gépe, erre nem kell fejleszteni. ha a videókártyát is tudnám,akkor teljes lenne a kép. (de már így is, procija is beszarás jó)

YzaaA
2011-07-06, 19:19
ha a videókártyát is tudnám,akkor teljes lenne a kép. )

majd apumtol megkérdezem:D
vagy azt is meg lehet nézni??:D

Robbie
2011-07-06, 19:21
hát de olyan jó a gépe, erre nem kell fejleszteni. ha a videókártyát is tudnám,akkor teljes lenne a kép. (de már így is, procija is beszarás jó)

2GB ram kevés lesz szerintem, továbbiakban a játékokhoz.

Kacsa
2011-07-06, 19:22
vagy azt is meg lehet nézni??:D

azt is :) ugyanígy megnyomod a WINDOWS GOMB + PAUSE BREAK-ET, és baloldalt rámész az Eszközkezelőre.:)(XP-n máshogy van, de az imént beküldött képed alapján megpróbálom elképzelni, hogy lehet Windows 7-en)
az Eszközkezelő ablakján megkeresed a "Videókártya" szöveget, és elvileg van ott egy picike "+" gomb, arra rákattintasz és kiírja a vidikarit:)

YzaaA
2011-07-06, 19:22
hát igen a Shrek4-et is feltettem mert kiváncsi voltam rá de k*rva lassú volt:(

Kacsa
2011-07-06, 19:27
hát igen a Shrek4-et is feltettem mert kiváncsi voltam rá de k*rva lassú volt:(

O_o
hát hogy a francba O_o tök jó a procid, és annak a játéknak most néztem a rendszerkövijeit... simán elmenne. miylen a vidikarid? azzal lehet a baj...
http://minimumsystemrequirements.net/shrek-forever-after-the-game.html

YzaaA
2011-07-06, 19:29
http://tinypic.com/r/6y1x0m/7
http://tinypic.com/r/2qmgk2a/7
ehez hasonlóak??

Robbie
2011-07-06, 19:31
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/ Meg lehet nézzni hogy menni fog e rendesen a játék, sajna nem pontos annyira, Mini Ninjas állítólag maxon menne nálam de úgy leesik az fps hogy felidegesít :@ amúgy nagyon jó kis gém vége fele már nehéz de próbáljátok ki,esős napon tökéletes. :naughty:

Kacsa
2011-07-06, 19:55
http://tinypic.com/r/6y1x0m/7
http://tinypic.com/r/2qmgk2a/7
ehez hasonlóak??

majd meglátjuk, Petya mit mond rá.
én, mint gagyi PC-vel rendelkező, természetsen beájulok a te gépedtől, YzaaA, nekem nagyon sz@r van. Petyának meg nagyon jó.
tényleg, kiváncsi vagyok, mit mond majd a problémádra.:)

tom croft
2011-07-06, 20:44
majd meglátjuk, Petya mit mond rá.
én, mint gagyi PC-vel rendelkező, természetsen beájulok a te gépedtől, YzaaA, nekem nagyon sz@r van. Petyának meg nagyon jó.
tényleg, kiváncsi vagyok, mit mond majd a problémádra.:)

énis szar géppel rendelkezem :/
még a tru se fut rajta :S
az annyversary is akad ha nagyobb efektek lépnek életbe ennek az oka hogy kevés ram szar vidi kártya :/
(ram 512-.-)(vidi kártya nvidia geforce fx 5200-.-)
de legalább a procim 2 magos :D ooohhh yeah :D

YzaaA
2011-07-06, 20:45
nekem sem megy a TRU:S:(

Petya a Lara Fan
2011-07-06, 20:49
:Sna jóó megvárom Petyát a szakértöt:D


De majd Petya megmondja a frankót :D

Ohh köszönöm, köszönöm. :D

Na, kedves YzaaA, a géped (Vagy gépetek) tök szuper, a mai játékok gyors futtatásához elegendő. A proci bőven jó, 3 mag, 3,10 Ghz, ez zsírkaraj. A 2 gb ram is bőven elég. (Akkor is, ha 1,75 a felhasználható belőle).
Viszont ha ez akar a videokártyád lenni ( http://tinypic.com/r/6y1x0m/7
http://tinypic.com/r/2qmgk2a/7 ), akkor ez nem jó, mert ez integrált vga kártya. És ezért lehet lassú a Shrek 4. Nem is értettem először, miért lassú Neked, egy Shrek 4 -et lazán kell hogy futtasson a gépetek, de már értem, miért van ez. Hát, tessék beszerezni valami középkategóriás kártyát, és már mehet is a játék, a gépetek képes lesz az összes mai játékot medium beállításokkal futtatni. (A gyengébb játékokat high -ban is)

Szerk: Ja és azért tessék frissíteni az integrált VGA -t is, majdnem hanyatt dobtam magam, amikor láttam az illesztőprogram dátumát: 2009. 11. 24.

horus
2011-07-06, 20:50
Sztem a Win7 miatt nem megy neki, mert nagyon letudja húzni a gépet :S

YzaaA
2011-07-06, 20:54
Ohh köszönöm, köszönöm. :D

Na, kedves YzaaA, a géped (Vagy gépetek) tök szuper, a mai játékok gyors futtatásához elegendő. A proci bőven jó, 3 mag, 3,10 Ghz, ez zsírkaraj. A 2 gb ram is bőven elég. (Akkor is, ha 1,75 a felhasználható belőle).
Viszont ha ez akar a videokártyád lenni ( http://tinypic.com/r/6y1x0m/7
http://tinypic.com/r/2qmgk2a/7 ), akkor ez nem jó, mert ez integrált vga kártya. És ezért lehet lassú a Shrek 4. Nem is értettem először, miért lassú Neked, egy Shrek 4 -et lazán kell hogy futtasson a gépetek, de már értem, miért van ez. Hát, tessék beszerezni valami középkategóriás kártyát, és már mehet is a játék, a gépetek képes lesz az összes mai játékot medium beállításokkal futtatni. (A gyengébb játékokat high -ban is)

Szerk: Ja és azért tessék frissíteni az integrált VGA -t is, majdnem hanyatt dobtam magam, amikor láttam az illesztőprogram dátumát: 2009. 11. 24.

WoooooW úgy látszik megszerettétek a gépemet:D
nem is csoda hiszen újj a gép:D
nahátakkor apámat majd megkérem hogy vegyen egy jobb vidikarit ha majd lesz pénz!!:D
megint ki kell menjenek németbe:(
de szerencsére apum csak a jövö nyáron megy:jumper::jumper:
s anyám most összel:S
úgyhogy meglássuk:D



Szerk: Ja és azért tessék frissíteni az integrált VGA -t is, majdnem hanyatt dobtam magam, amikor láttam az illesztőprogram dátumát: 2009. 11. 24.
na és azt hogy kell??:confused:

Kacsa
2011-07-06, 21:00
na és azt hogy kell??:confused:

hát, felmész a videókártyád honlapjára, és ott letölthető :D én a dárga kis nVidia karimhoz ott szereztem be, az nvidia.com-on.:D
http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/downloads.aspx
itt navigálj a TE kártyádhoz :D
mielőtt megkérdeznéd, neked "AMD 760G" karid van. sok sikert!:D
______________
______________
______________

Sztem a Win7 miatt nem megy neki, mert nagyon letudja húzni a gépet :S

ez igaz. XP kell a népnek! :D:jumper:

YzaaA
2011-07-06, 21:03
na jóóó én ezzel nem foglalkozom még a végén elb*szom a gépet!!:D

Kacsa
2011-07-06, 21:04
na jóóó én ezzel nem foglalkozom még a végén elb*szom a gépet!!:D

akkor hívj szakembert.
és ne feledd, nem nekünk fontos, hogy TE tudj játszani a gépeden, ez neked lenne jó.:)

horus
2011-07-06, 21:07
Inkább ne töltse le ha nem tudja... Nvidia.comról meg pláne nem töltenék shemmit....

Kacsa
2011-07-06, 21:08
Nvidia.comról meg pláne nem töltenék shemmit....

miért?:)jobb, ha tudom, mert én onnann töltöm az esetleges illesztőprogramokat...:)mondd el, légyszíves.:)

horus
2011-07-06, 21:12
Én 1x letöltöttem onnan vmit és átugrott a felbontás meg a szinek is szarok lettek, és nem lehetett vixa állitani csak akkor ha telepitem a régebbi drivert... Még azóta is mikor bekapcsolom a gépet egy sik van a képernyőn és csak félig látom.... -.-"

YzaaA
2011-07-06, 21:13
Inkább ne töltse le ha nem tudja...

nyugi amihez nem értek azzal nem foglalkozok!!:D

Kacsa
2011-07-06, 21:20
Én 1x letöltöttem onnan vmit és átugrott a felbontás meg a szinek is szarok lettek, és nem lehetett vixa állitani csak akkor ha telepitem a régebbi drivert... Még azóta is mikor bekapcsolom a gépet egy sik van a képernyőn és csak félig látom.... -.-"

:eek::eek::eek:nem állítóttál el valamit? ez nagyon nem jó így. pontosan mit töltöttél le, nem emlékszel? hátha tudunk segíteni, elvégre ez a topic ezzel foglakozik.:) próbáltad lenyomni a monitorod AUTO gombját? néha, amikor egy játékom nem a natív (1024x768) felbontást használja, és aközben lenyomom az AUTO gombot, nekem is csak félig látszik a képernyő, de ha addig nyomom, az AUTO-t, ameddig nem lesz normális, akkor megjavul ;)
___________
___________
___________

nyugi amihez nem értek azzal nem foglalkozok!!:D

hát pedig érdemes lenne. amihez én nem értek, már csak azért is kiváncsi vagyok. legtöbbször ez okozta a vesztemet, de még többször siker koronázott:D

YzaaA
2011-07-06, 21:23
hát pedog érdemes lenne. amihez én nem értek, már csak azért is kiváncsi vagyok. legtöbbször ez okozta a vesztemet, de még többször siker koronázott:D

honnan tudod hogy most pont nekem is sikerem lessz tölle???:D

Kacsa
2011-07-06, 21:24
honnan tudod hogy most pont nekem is sikerem lessz tölle???:D

én sem tudom ám azt. meg kell próbálni.;)
és ne offoljunk tovább :D

YzaaA
2011-07-06, 21:25
hja tényleg nem off topic:o

horus
2011-07-06, 21:36
:eek::eek::eek:nem állítóttál el valamit? ez nagyon nem jó így. pontosan mit töltöttél le, nem emlékszel? hátha tudunk segíteni, elvégre ez a topic ezzel foglakozik.:) próbáltad lenyomni a monitorod AUTO gombját? néha, amikor egy játékom nem a natív (1024x768) felbontást használja, és aközben lenyomom az AUTO gombot, nekem is csak félig látszik a képernyő, de ha addig nyomom, az AUTO-t, ameddig nem lesz normális, akkor megjavul ;)
___________
___________
___________


hát pedig érdemes lenne. amihez én nem értek, már csak azért is kiváncsi vagyok. legtöbbször ez okozta a vesztemet, de még többször siker koronázott:D
Drivert töltöttem a vidikarimhoz... Nem csak feltelepitettem... Én már nem foglalkozok vele, jó nekem a régi driver is, PCn már nagyon ritkán játszok....

Kacsa
2011-07-06, 21:39
Drivert töltöttem a vidikarimhoz... Nem csak feltelepitettem... Én már nem foglalkozok vele, jó nekem a régi driver is, PCn már nagyon ritkán játszok....

oksa,:)akkor, ha nem akarod, nem segítünk:D

Petya a Lara Fan
2011-07-06, 23:52
Sztem a Win7 miatt nem megy neki, mert nagyon letudja húzni a gépet :S

Amúgy ez sem igaz. Egy ilyen jó gépen, hogy fut a Win 7, ez csak előny, mivel sokkal jobban ki tudja használni a gép erőforrásait, mint az XP. Gyenge számítógépek esetében igaz, hogy lehúzza a Win 7 a gépet, de erre már kitalálták a Windows Thin PC op. rendszert, ami kifejezetten régi gépekre való. Azoknak, akik a régi gépükön is szeretnék futtatni a Win 7 -et.


Inkább ne töltse le ha nem tudja... Nvidia.comról meg pláne nem töltenék shemmit....

Badarság. :D


Én 1x letöltöttem onnan vmit és átugrott a felbontás meg a szinek is szarok lettek, és nem lehetett vixa állitani csak akkor ha telepitem a régebbi drivert... Még azóta is mikor bekapcsolom a gépet egy sik van a képernyőn és csak félig látom.... -.-"

Hát haver, akkor vírusod van, vagy a videokártyád rossz. Nekem régen volt egy hasonló problémám, az egy ****a kis vírus volt, és csak újratelepítéssel tudtam kijavítani. Ha az sem segít, akkor a kártyád rossz, vagy rossz drivert választottál ki. :)


na és azt hogy kell??:confused:

Nem kell semmilyen weboldalra felmenned. A Windows mindent megcsinál helyetted, számodra csak pár kattintás az egész. Ahol itt beléptél az integrált kártya adataihoz (Azaz ez: http://tinypic.com/view.php?pic=2qmgk2a&s=7), és kattints rá a "Frissítés..." (Az eszköz illesztőprogramjának frissítése.) És a Windows automatikusan frissíti, és nem cseszheti el. Lehet, hogy kiírja, hogy nem tudja frissíteni, ez esetben valószínűleg nincs új driver az integrált vga -hoz. :)

Petya a Lara Fan
2011-07-07, 23:20
Csak, hogy az a kérdés hogy a más forrásból szerzett Windowson foge menni ;) Meg ha ez igaz lessz az MS már bizti erősebben fog védekezni....

Fog hát, nincs már olyan, amit ne lehetne feltörni. Win 7 -en is működik minden, aztán van 1001 feltört verzió. Ahogy eddig is, most is el fogják intézni a "tehetséges" hackereink, hogy működjön. :)

horus
2011-07-08, 00:06
Fog hát, nincs már olyan, amit ne lehetne feltörni. Win 7 -en is működik minden, aztán van 1001 feltört verzió. Ahogy eddig is, most is el fogják intézni a "tehetséges" hackereink, hogy működjön. :)
Mostanában MS mindent megtesz anank érdekében hogy játékot ne másolhassunk pl. új lemez fórmátum, AP2.5, új FW stb... szal ezt már nehezebb lessz feltörni sztem...

Petya a Lara Fan
2011-07-08, 00:09
Mostanában MS mindent megtesz anank érdekében hogy játékot ne másolhassunk pl. új lemez fórmátum, AP2.5, új FW stb... szal ezt már nehezebb lessz feltörni sztem...

NEHEZEBB LESZ. Nem azt jelenti hogy nem lehet. :D Mindent fel lehet törni, csak idő kell hozzá. Ennek is megtalálják a módját, mert kelendő dolog lenne.

horus
2011-07-08, 00:11
NEHEZEBB LESZ. Nem azt jelenti hogy nem lehet. :D Mindent fel lehet törni, csak idő kell hozzá. Ennek is megtalálják a módját, mert kelendő dolog lenne.

jaja mindent felehet törni... :D Előbb utóbb lessz rá csak majd egy kicsit később sztem...

Petya a Lara Fan
2011-07-08, 11:05
jaja mindent felehet törni... :D Előbb utóbb lessz rá csak majd egy kicsit később sztem...

Hát, végül is ráér. :D Ha megjelenik a winfos nyóc, meg ez ikszboksz -os dolog, onnantól már nekiállnak a "tehetséges" munkásaink, aztán onnan csak idő kérdése. :D

Robbie
2011-07-08, 20:06
BF3 nem hivatalos gépigénye:
Battlefield 3 minimum gépigény
- Szabad hely: 15GB a dobozos, 10GB a digitális verzióhoz
- Operációs rendszer: Windows Vista, Windows 7
- Processzor: Core 2 Duo 2.0 GHz, 2GB RAM
- Videókártya: DirectX 10, vagy 11 kompatibilis

Ajánlott gépigény
- Szabad hely: 15GB a dobozos, 10GB a digitális verzióhoz
- Operációs rendszer: Windows 7 64 bit
- Processzor: Quad-core Intel/AMD CPU, 4GB RAM
- Videókártya: GeForce GTX 460/Radeon HD 685

namivanmar
2011-07-12, 13:19
gépmániások figyelem
uj gép vásárlását tervezem, bármiféle ajánlatot és figyelembe vételt szivesen fogadnék
proci nagy valoszinüséggel i5 2500k lesz, ehez kell még alaplapot választanom, 2x4 giga ddr3, valami olcsoféle videokártya, és kb ennyi. bár lehet hogy hozzájön egy opcionális táp meg uj hdd is.
ajánlottak már ilyet:
alaplap: Gigabyte GA-P67-DS3
crosair 2x4 giga ddr3
asus geforce 440gt

árban hasonlo tipusok esetleg érdekelnek, ha bárminek hasonloval van tapasztalata. ja és nem játékgépet építek, gpu-nál fontosabb a cpu nekem. agyaltam az i7 2600k-n is, de az szerintem kicsit fölöslegesen drága lenne nekem.

Kacsa
2011-07-12, 13:25
proci nagy valoszinüséggel i5 2500k lesz
huhúúú ez tökéletes processzzor!:Drákerestem Intel-en (a weblapján) és nagyon klassz!
de ha nem is játékgépet veszel, érdemes lenne sztem egy jó videókártyát venni. tudtommal a 3D-s modellezős programokhoz jó lenne az is.:)

Petya a Lara Fan
2011-07-12, 16:25
gépmániások figyelem
uj gép vásárlását tervezem, bármiféle ajánlatot és figyelembe vételt szivesen fogadnék
proci nagy valoszinüséggel i5 2500k lesz, ehez kell még alaplapot választanom, 2x4 giga ddr3, valami olcsoféle videokártya, és kb ennyi. bár lehet hogy hozzájön egy opcionális táp meg uj hdd is.
ajánlottak már ilyet:
alaplap: Gigabyte GA-P67-DS3
crosair 2x4 giga ddr3
asus geforce 440gt

árban hasonlo tipusok esetleg érdekelnek, ha bárminek hasonloval van tapasztalata. ja és nem játékgépet építek, gpu-nál fontosabb a cpu nekem. agyaltam az i7 2600k-n is, de az szerintem kicsit fölöslegesen drága lenne nekem.

Ha nem játékgép, akkor...na mindegy. :D Jó kompletten az egész, bár én a 440 gt helyett vennék azért egy izmosabbat, mint pl. asus gtx 460 -at (http://www.argep.hu/product_1306731.html), jó, ez egy 10 -11K -val drágább, de ha játszani támadna kedved, akkor ezzel a karival high beállításokon sem lesz problémád.

Stranger
2011-07-12, 17:15
Igen, szerintem is "megérdemelne" a többi hardver egy jobb videókártyát. :D Am minek ilyen drága alaplap? microATX-es crossfire nélkül sokkal olcsóbb, neked meg úgy sem kell több videókártya. A memóriákat meg sztem ez sem támogatja natívan 1600Mhz-tól, "csak" tuninggal...

Robbie
2011-07-12, 17:47
Fuuu nekem az Adobe After effects csak új puszilja befele a RAMot xD

namivanmar
2011-07-12, 18:38
a videokártya nagyok sokadlagos dolog nekem, mivel tiz éve nem játszottam pc-n és valoszinü nem is fogok. studio maxhez ha videokártyát akarok egy quadro vagy fire kéne, az meg teljesen más árkategoria. azokon alul meg nemigazán van nagy különbség. renderhez leginkább processzor kell... a fent emlitett videokártyák híján...
az alaplap meg a 4 memoria slot miatt lesz hasonlo szerintem. ha bövitnei akarok nem akarom a régieket kidobni/eladni, inkább mellétenni csak.

Petya a Lara Fan
2011-07-12, 20:46
Igen, szerintem is "megérdemelne" a többi hardver egy jobb videókártyát. :D Am minek ilyen drága alaplap? microATX-es crossfire nélkül sokkal olcsóbb, neked meg úgy sem kell több videókártya. A memóriákat meg sztem ez sem támogatja natívan 1600Mhz-tól, "csak" tuninggal...

Meg azért hátha lesz idő, hogy kedved támad játszani namivanmar, hiába mondod hogy nem, és akkor bizony meg kevés lesz a kártya. A 2x4 gb ramot hülyeségnek tartom, persze Én nem tudom, hogy mennyit eszik el egy 3d -s modellező miacsoda, de ha mindenképp 8 gb -t raksz bele, akkor remélem tudod, hogy alap hogy 64 bites Win 7 -et raksz fel, mert az kezeli a 3,2 gb -nél nagyobb ram -ot, a 32 bitesek nem.

namivanmar
2011-07-12, 21:12
Meg azért hátha lesz idő, hogy kedved támad játszani namivanmar, hiába mondod hogy nem, és akkor bizony meg kevés lesz a kártya. A 2x4 gb ramot hülyeségnek tartom, persze Én nem tudom, hogy mennyit eszik el egy 3d -s modellező miacsoda, de ha mindenképp 8 gb -t raksz bele, akkor remélem tudod, hogy alap hogy 64 bites Win 7 -et raksz fel, mert az kezeli a 3,2 gb -nél nagyobb ram -ot, a 32 bitesek nem.

tudom hogy win7 kell. ez az egy dolog amit utálok abban hogy uj gépem lesz :D de majd csak elviselem valahogy. elöbb utobb ugyis muszáj lesz váltani...

Caroline
2011-07-12, 21:38
Na hát nem is tudtam hogy 3.2 giga ramnál már win7 kell én most bővítettetem majd a ramot 1 gigára 512 Mb ról:) már ráfér mert 4 éve vettem a gépet és még csak a winyó lett benne bővítve:)

namivanmar
2011-07-12, 22:24
Na hát nem is tudtam hogy 3.2 giga ramnál már win7 kell én most bővítettetem majd a ramot 1 gigára 512 Mb ról:) már ráfér mert 4 éve vettem a gépet és még csak a winyó lett benne bővítve:)

hü. 512 az nemsok. xpnek is elég kevés. az csak 1 gigán kezd türhetö lenni az én mércémmel. enyém is annyival zötyög.

Stranger
2011-07-12, 22:31
Nekem 768Mb van. Am netezni és régebbi játékokkal (TR) simán lehet játszani. :D Az újak közül még az Anniversary is lazán ment.
Caroline: pontosabban 64 bites win7 kell, 32 bites win7 ugyan úgy nem ismer fel többet.

Robbie
2011-07-12, 22:35
Nekem 4 GBom van vagy 70%át szokta néha használni az after effect :angry:
Főleg ahogy látom namivanmár profiljában szerepel a CGI gondolom foglalkoztat ahoz meg pláne kell a RAM nem? :D

namivanmar
2011-07-12, 22:52
Nekem 4 GBom van vagy 70%át szokta néha használni az after effect :angry:
Főleg ahogy látom namivanmár profiljában szerepel a CGI gondolom foglalkoztat ahoz meg pláne kell a RAM nem? :D

3dsmax-et nyomkodom néha. de csak modellezgetni, és csak most kezdek visszatérni rá, ahogy időm engedi. muszáj fellépnem ujabb kategoriába. win7, 3dsmax2012, több memoria, több mag :) a 2 magos korszakot igy át is ugrom. amugy ja maxnek sem árt a memoria. nem csinálok hüde dolgokat de sikerült kiakasztanom már amiatt régen. nagy csörrögések közepette. de az uj max állitolag stabilabb. azért is érdekel :) a videokártya csak a viewportban számit egy kicsit. de nem eget rengetően.
csak ne kéne megint rendszert váltani. x éve az xp-t is utáltam. már megtanultam kezelni és megfelelő helyeken pofán rugdosni, de a win7 minden logikámnak ellent mond eddig. de nem megyek bele mert 2 oldalnyi szitkozódás lenne. :D

Petya a Lara Fan
2011-07-12, 23:15
3dsmax-et nyomkodom néha. de csak modellezgetni, és csak most kezdek visszatérni rá, ahogy időm engedi. muszáj fellépnem ujabb kategoriába. win7, 3dsmax2012, több memoria, több mag :) a 2 magos korszakot igy át is ugrom. amugy ja maxnek sem árt a memoria. nem csinálok hüde dolgokat de sikerült kiakasztanom már amiatt régen. nagy csörrögések közepette. de az uj max állitolag stabilabb. azért is érdekel :) a videokártya csak a viewportban számit egy kicsit. de nem eget rengetően.
csak ne kéne megint rendszert váltani. x éve az xp-t is utáltam. már megtanultam kezelni és megfelelő helyeken pofán rugdosni, de a win7 minden logikámnak ellent mond eddig. de nem megyek bele mert 2 oldalnyi szitkozódás lenne. :D

Ellent mondhat a logikádnak, de fejlődni azt kell, Én is undorodok még a win7 -től, de csak azért nem használom, mert a cod2 nem igazán kompatibilis vele, cod2 -ben meg aktívan játszom, klánom van, így amíg ez van, hanyagolom a win7 -et. Bár a BF3 miatt jó lenne felraknom, de majd meglássuk. Win 7 -en igazából nekem az uac -kal van problémám, de viszont kell, hogy ne települjenek kéretlen dolgok. Viszont mindig jobb egér az ikonon, és futtatás rendszergazdaként, na ez az, ami idegesítő. Sőt, van, hogy még a rendszerfájlokba se enged beleturkálni, pedig te vagy a rendszergazda. Szóval...lehet kivárom a Win 8 -at is. :D

namivanmar
2011-07-12, 23:37
Ellent mondhat a logikádnak, de fejlődni azt kell, Én is undorodok még a win7 -től, de csak azért nem használom, mert a cod2 nem igazán kompatibilis vele, cod2 -ben meg aktívan játszom, klánom van, így amíg ez van, hanyagolom a win7 -et. Bár a BF3 miatt jó lenne felraknom, de majd meglássuk. Win 7 -en igazából nekem az uac -kal van problémám, de viszont kell, hogy ne települjenek kéretlen dolgok. Viszont mindig jobb egér az ikonon, és futtatás rendszergazdaként, na ez az, ami idegesítő. Sőt, van, hogy még a rendszerfájlokba se enged beleturkálni, pedig te vagy a rendszergazda. Szóval...lehet kivárom a Win 8 -at is. :D

hát ez a rendszergazdás futtatás ez az ami engem is kiakaszt. meg a méretét nem tudom megemészteni. én 100 megára sűritett 95-ön nevelkedtem. az is oprendszer volt. az xp-nek is azt mondom egyen meg másfél gigát, nőttek a tárhelyek annyit azóta. de hogy 20 gigára aggodik a 7, és csak az a f*s van rajta. hát menjen a búsba. legalább tudna valamit cserébe, de ugyan úgy meg kellett tömködnöm drivetekkel, nem találtam benne semmit, és minden tök máshogyan volt mint ahogy megszoktam... nekem ez a csillogo villogo átmenetes elhalványulos mindenféle hülyeség nem kell, hely kell, és hatékonyság. nem parasztvakítás a semmire. na csak kikivánkozott pár mondatban. remélem ha saját gépen használom akkor megbarátkozom vele. nincs hozzá valami xp skin/mod? :D majd utána kell járnom.

Petya a Lara Fan
2011-07-13, 00:06
Ez a csillogás villogás mind marketing. Ugyanúgy ahogy a DirectX 11 is pl. Na de ez más téma.
Van XP skin/mod, de attól még a Win7 ugyan olyan szarul kezelhető lesz. :D Majd ha aktuális számodra, akkor dobj meg egy privivel.
Amúgy még a Win 7 helyigénye annyira nem gáz, bár tény, hogy a semmiért azért több helyet eleszik, ami megint csak érdekes. Jó, DirectX 11, meg kutyakukija, de akkor is. :D

Kacsa
2011-07-13, 11:13
nekem ez a csillogásos villogásos átmenetes b@szás nagyon tetszett régen:D (az Aero, vagy mi a franc)felraktam az XP-mre egy Vista skint, hááát inkább megeszem a kutyasz@rt, minthogy még egyszer felrakjam:vlol:rohadtul belassíttota, és a legrosszabb, hogy miután eltávolítottam a Vista skint, összekeveredtek az XP-Vista ikonok, színek, minden, és a vizualitás terén borzalmasan nézett ki a gép O____o:angry: többet nem is rakom föl.:D(ja, és keményen belassította, újra kellett utána telepíteni. az sem kizárt, hogy vírusos volt, de ebben kételkedek)

namivanmar
2011-07-13, 11:47
nekem ez a csillogásos villogásos átmenetes b@szás nagyon tetszett régen:D (az Aero, vagy mi a franc)felraktam az XP-mre egy Vista skint, hááát inkább megeszem a kutyasz@rt, minthogy még egyszer felrakjam:vlol:rohadtul belassíttota, és a legrosszabb, hogy miután eltávolítottam a Vista skint, összekeveredtek az XP-Vista ikonok, színek, minden, és a vizualitás terén borzalmasan nézett ki a gép O____o:angry: többet nem is rakom föl.:D(ja, és keményen belassította, újra kellett utána telepíteni. az sem kizárt, hogy vírusos volt, de ebben kételkedek)

fölösleges marketing dizájn parasztvakitás. eszi a helyet, memoriát, processzort, mindent. FÖ-LÖS-LE-GE-SEN! uff

Caroline
2011-07-14, 15:28
Lenne egy gyors kérdésem?

van a winrar a gépemen, a kisebb kiterjesztésű fájlokat kicsomagolja de a nagyobbakat már nem ez lehet azért van mert le van terhelve a ramom?

Kacsa
2011-07-14, 15:31
a kisebb kiterjesztésű fájlokat kicsomagolja

ez alatt a kisebb méretűeket érted?:)
ésss mit ír ki, (mi a hibaüzenet) amikor nem tudja a nagyobbakat kicsomagolni?:)
és nem jelenik meg a Tálcádon egy olyan buborék vagy mi), hogy"kevés a virtuális memória a rendszerben"?

Amúgy ha kevés, ha sok, ki kell csomagolnia a nagyobbakat is, csak vagy gyorsabban, vagy lassabban, ugye függően a ram mennyiségétől.

szerintem is...

Petya a Lara Fan
2011-07-14, 15:32
Nem szabad témákat rakni az op -rendszerre, mert nagy humbug -ok, érthetetlenül eszik a gépet, és sokszor vírusosak is. Nagyon kevés van, ami valóban jó.


Lenne egy gyors kérdésem?

van a winrar a gépemen, a kisebb kiterjesztésű fájlokat kicsomagolja de a nagyobbakat már nem ez lehet azért van mert le van terhelve a ramom?

"Lenne egy gyors kérdésem?"

Hát ezt csak Te tudhatod. :D Na jó, bohóckodok csak. :D
Érdekes hogy nem csomagolja ki a nagyobbakat, lehet már régebbi a winrar -od. Mennyi memória van a gépedben? Amúgy ha kevés, ha sok, ki kell csomagolnia a nagyobbakat is, csak vagy gyorsabban, vagy lassabban, ugye függően a ram mennyiségétől.

Szerk.:
Épp most olvastam egy nagyon jó írást. "A Windows legnagyobb ellenfele: a Windows?"
A világ gépein még a mai napig is több, mint a felén XP operációs rendszer fut, és az emberek nem nagyon akarnak átállni az újra.
Itt a cikk: http://kakukk.ro/content/view/16132/66/

Ting
2011-07-14, 16:51
Én igaz, hogy átálltam a Windows 7-re, de az Office 2010-et lecseréltem a régi 2003-as verzióra, mert az sokkal kezelhetőbb. :) Amúgy megértem az embereket, az XP is megfelel nagyrészt a mai elvárásoknak.

Stranger
2011-07-14, 16:56
Nekem is XP van... Nem is tudom mi lett volna, ha kiadják hozzá a DX10/11-es támogatást. Az emberek 1%-nál Win7? :rolleyes:

Kacsa
2011-07-14, 17:31
Nekem is XP van... Nem is tudom mi lett volna, ha kiadják hozzá a DX10/11-es támogatást.

Petya, nem gondodlod, hogy a hackerek azt is megcsinálják XP-n? :vlol:

horus
2011-07-14, 19:49
Amit töröltünk már a Lomtárból is azt vixalehet vhogy hozni ? :D

Robbie
2011-07-14, 20:00
Régen azt hiszem volt valamilyen program ami vissza tudta fejteni utána nézek hátha :D
Szerk: http://techline.hu/kiprobaltuk/20080819_torolt_fajlok_visszaallitasa.aspx

Stranger
2011-07-14, 20:01
Recuva nevű progi sztem jó lesz, elvileg ingyenes is. Persze annál hatékonyabb minél kevesebbet írtál a winchesterre törlés óta.

namivanmar
2011-07-14, 20:28
nagy fájlokba beleszólhat a fat/ntfs fájlrendszer ha ez az eset fennáll esetleg.

törölt fájlokat vissza lehet hozni. nekem régen még formázott dolgok is visszakerültek... bár a gyorsformázás egy törléssel ha felér ilyen szempontbol... talán valami Get data back nevü program volt. végigrágta az egész meghajtot és kiirta miket talált aztán lehetett másolni. bár ez jopár éve volt...

jövö hétvégén lehet meglesz az uj gép. jaj de nem várom a fos7et :\

horus
2011-07-14, 22:01
Köszi skacok! Rendesek vagytok! :hug:

Petya a Lara Fan
2011-07-15, 00:23
Petya, nem gondodlod, hogy a hackerek azt is megcsinálják XP-n? :vlol:

Hát azt sajnos nem, pedig jó lenne. :D

Kacsa
2011-07-15, 10:47
jaj de nem várom a fos7et :\

az ember már csak ilyen:D fél az újtól:D

Petya a Lara Fan
2011-07-15, 11:06
jövö hétvégén lehet meglesz az uj gép. jaj de nem várom a fos7et :\

Amúgy jó, mert Nekem is jobb lenne a 7, jobban kihasználja játékok alatt az erőforrásokat, és sokkal jobban futnak a mai játékok. (A régiek nemigazán)

Caroline
2011-07-15, 11:23
ez alatt a kisebb méretűeket érted?:)
ésss mit ír ki, (mi a hibaüzenet) amikor nem tudja a nagyobbakat kicsomagolni?:)
és nem jelenik meg a Tálcádon egy olyan buborék vagy mi), hogy"kevés a virtuális memória a rendszerben"?


szerintem is...

Azt írja ki hogy a fájl sérült, mármint kicsomagolás után, de meg időként kiírja hogy kevés a lapozófájl vagy mi és azt meg nvei a windows, de ezt csak akkor mikor farmozok ,

Recuva nevű progi sztem jó lesz, elvileg ingyenes is. Persze annál hatékonyabb minél kevesebbet írtál a winchesterre törlés óta.

Értem mit akarsz írni de megvannak a fájlok amiket ki akarok csomagolni tehát nem a wincheszterrel van a probléma, hanem az a háttérmemória kicsi már, de lassan megoldódik, mert viszem aszervízbe jövőhéten belerakatni a nagyobb ramot (1 gigásat)

YzaaA
2011-07-15, 11:34
jajjj Caroline az adminok megesznek!!!:D

Petya a Lara Fan
2011-07-15, 14:52
Azt írja ki hogy a fájl sérült, mármint kicsomagolás után, de meg időként kiírja hogy kevés a lapozófájl vagy mi és azt meg nvei a windows, de ezt csak akkor mikor farmozok ,

Növeld a lapozó fájl méretét. (Ha Win 7 -ed van akkor ott nem tudom hogyan, de leírom hogy kell XP -n, Win 7 -en se lehet túl eltérő.)
Start - Vezérlőpult - Rendszer - Speciális - Teljesítmény - Speciális - Virtuális memória (Módosítás) - Kiválasztod melyik partíción akarod módosítani - És ha egyéni méretet szeretnél, akkor (Leírom Nekem mi van beállítva) Kezdeti méret: 3862 MB - Maximális méret: 4990 MB.
Leokézod, utána alkalmazás, majd megint ok. És elvileg utána a rendszer újraindítást kér.

Caroline
2011-07-15, 17:02
Növeld a lapozó fájl méretét. (Ha Win 7 -ed van akkor ott nem tudom hogyan, de leírom hogy kell XP -n, Win 7 -en se lehet túl eltérő.)
Start - Vezérlőpult - Rendszer - Speciális - Teljesítmény - Speciális - Virtuális memória (Módosítás) - Kiválasztod melyik partíción akarod módosítani - És ha egyéni méretet szeretnél, akkor (Leírom Nekem mi van beállítva) Kezdeti méret: 3862 MB - Maximális méret: 4990 MB.
Leokézod, utána alkalmazás, majd megint ok. És elvileg utána a rendszer újraindítást kér.

köszi de ezt tudom hogy kell

Petya a Lara Fan
2011-07-15, 20:51
köszi de ezt tudom hogy kell

Hát akkor növeld, és próbáld meg úgy.

namivanmar
2011-07-21, 22:15
megjött a mikulás :D
meghozta a cuccaim. holnap este lehet építeni. csak az a fránya win7 ne kéne :(
mb: Asus P8H67
cpu: Intel i5 2500K
mem: Kingston 2x4GB
vga: Asus GTS 450
táp:Chieftec CTG-500
hdd: Seagate 500gb
:jumper:
csak az a baj hogy általában megszivom az ilyen dolgokkal

Hanna
2011-07-21, 22:23
megjött a mikulás :D
meghozta a cuccaim. holnap este lehet építeni. csak az a fránya win7 ne kéne :(
mb: Asus P8H67
cpu: Intel i5 2500K
mem: Kingston 2x4GB
vga: Asus GTS 450
táp:Chieftec CTG-500
hdd: Seagate 500gb
:jumper:
csak az a baj hogy általában megszivom az ilyen dolgokkal

De jó neked hogy ilyen hamar jön a miki felétek:D

horus
2011-07-21, 22:29
megjött a mikulás :D

Küldhetnéd ide is! XD
Nekem is kéne már újitás, már nagyon elavult ez max 4 évet adok neki (kicsi túlzással) és annyi teljesen kimegy a divatból :(

namivanmar
2011-07-21, 22:45
De jó neked hogy ilyen hamar jön a miki felétek:D


Küldhetnéd ide is! XD
Nekem is kéne már újitás, már nagyon elavult ez max 4 évet adok neki (kicsi túlzással) és annyi teljesen kimegy a divatból :(

nyugalom. odafelé az én pénzemmel volt megtömve a zsákja, nem ajándék. vagyis magamat ajándékozom meg. lóvé még nekem is csak munkából jön :)

YzaaA
2011-07-22, 08:06
megjött a mikulás :D
meghozta a cuccaim. holnap este lehet építeni. csak az a fránya win7 ne kéne :(
mb: Asus P8H67
cpu: Intel i5 2500K
mem: Kingston 2x4GB
vga: Asus GTS 450
táp:Chieftec CTG-500
hdd: Seagate 500gb
:jumper:
csak az a baj hogy általában megszivom az ilyen dolgokkal

hát akkor hozta neked az új cuccokat!!:D
jó építgetést!!:D:)

Kacsa
2011-07-22, 09:17
használd egészséggel, sok 3D-s modellhez:D

tom croft
2011-07-22, 11:41
mit jelet ha a játékok mellé oda van írva h razor?? :D

Petya a Lara Fan
2011-07-22, 13:34
mit jelet ha a játékok mellé oda van írva h razor?? :D

A feltörő hacker csapat neve. Azaz azt a példányt ők törték fel. Rajtuk kívül még van egy másik nevesebb, a SKIDROW, és a RELOADED is. Ezeken kívül vannak ritkábban láthatóak is, mint például a KaOs, SHIELD, PROPHET, FLT.

YzaaA
2011-07-22, 13:44
de van a HATRED is:D
az az Annit törte fel!!:)

Petya a Lara Fan
2011-07-22, 13:57
de van a HATRED is:D
az az Annit törte fel!!:)

Meg az, igen, kifelejtettem. Meg vannak még sokan mások is, csak azok nem olyan "híresek". :D

Michele
2011-07-22, 14:04
Én mindenesetre puszilom őket, akárhányan vannak. :clown:

Caroline
2011-07-22, 18:55
Most lehet butaságot fogok kérdezni:

Az lehet Tápegység vagy kontakt hiba, hogy: A gépem csinál olyat hébe hóba hogy kikapcsolás után megy a ventillátor?

namivanmar
2011-07-22, 19:23
Most lehet butaságot fogok kérdezni:

Az lehet Tápegység vagy kontakt hiba, hogy: A gépem csinál olyat hébe hóba hogy kikapcsolás után megy a ventillátor?

szerintem tápegység hibája lehet, mivel azon keresztül megy az áram. kérdés hogy a táp ventije megy e, vagy a processzoré. még alaplap is lehet, mivel a kapcsoló arra van kötve és azon keresztül adja a jelet a tápnak. de furcsa hogy csak hébe-hóba. meg kell próbálni széthúzni meg összedugni a dolgokat, ha úgy sem változik valaki hozzáértőnek megmutatni. de amikor csak néha-néha csinál valamit, úgy nehéz kiszűrni. hibát úgy lehet megoldani ha fenn áll vagy elő tudjuk idézni.

Hanna
2011-07-22, 19:36
Na jó én is kérdezek. Nem rég vettem egy mp4 érintőképernyős lejátszót az én gépem nem ismeri föl. Ezzel mi az istent tudok kezdeni? Mert uncsitesomnál meg föl ismeri ugyan az az xp minden talán rosszabb a gépe ennyi...

YzaaA
2011-07-22, 19:49
nálam is volt ojan és most is van hogy se a tellomat se az usb-met nem ismeri föl a gép 1x1x:S
mindenhova megprobáltad dugdosni???:D
mert nekem is csak ugy megy!!:rolleyes:

Hanna
2011-07-22, 19:52
nálam is volt ojan és most is van hogy se a tellomat se az usb-met nem ismeri föl a gép 1x1x:S
mindenhova megprobáltad dugdosni???:D
mert nekem is csak ugy megy!!:rolleyes:
Mindet.:((

YzaaA
2011-07-22, 19:54
na akkor nem tudok segíteni:S:(
nem értek ehez bocsi!!:(

namivanmar
2011-07-22, 20:06
Na jó én is kérdezek. Nem rég vettem egy mp4 érintőképernyős lejátszót az én gépem nem ismeri föl. Ezzel mi az istent tudok kezdeni? Mert uncsitesomnál meg föl ismeri ugyan az az xp minden talán rosszabb a gépe ennyi...

ha működö usb portba dugsz be valamit a winfos egyből nyikorog. ha semmit nem ír ki akkor gond van. ha csak nem könyvelte már el magában ismeretlen hardvernek. gondolom ha adtak hozzá telepítőt azt fölraktad.
sajátgépre jobb klikk az asztalon, tulajdonságok, hardver fül, eszközkezelő gomb. ha ott van ismeretlen eszközöd valahol akkor az lehet gond. jobbat hirtelen nem tudok. telepatikusan nehéz ilyet csinálni :)
ha semmit nem ismer föl abban az usb portban akkor vagy nincs bekötve vagy esetleg le van tiltva.

Hanna
2011-07-22, 20:38
ha működö usb portba dugsz be valamit a winfos egyből nyikorog. ha semmit nem ír ki akkor gond van. ha csak nem könyvelte már el magában ismeretlen hardvernek. gondolom ha adtak hozzá telepítőt azt fölraktad.
sajátgépre jobb klikk az asztalon, tulajdonságok, hardver fül, eszközkezelő gomb. ha ott van ismeretlen eszközöd valahol akkor az lehet gond. jobbat hirtelen nem tudok. telepatikusan nehéz ilyet csinálni :)
ha semmit nem ismer föl abban az usb portban akkor vagy nincs bekötve vagy esetleg le van tiltva.
Nem kaptam lemezt hozzá...Vistani isit az xp "hardver telepitése során probláma lépett fel. Egyik portomnak sincs baja mert ki probáltam mind.

Egészen pontosan ilyen a lejátszom Katt (http://myaudioworld.com/myaudio/media-lejatszok/journey/)


Oké most már annyit elértem hogy látja:D de mind a 2 meghajtoja dög üres(holott van rajta zene) az hogy lehet?

namivanmar
2011-07-22, 21:03
Nem kaptam lemezt hozzá...Vistani isit az xp "hardver telepitése során probláma lépett fel. Egyik portomnak sincs baja mert ki probáltam mind.

Egészen pontosan ilyen a lejátszom Katt (http://myaudioworld.com/myaudio/media-lejatszok/journey/)

na ha már látja az fain. én nem találtam hozzá drivert sajnos. ha üresnek irja akkor lehet hogy rejtett/rendszer fájlokban vagy mappákban tartja a zenét. vagy ujra kell inditnai a gépet hogy rendesen kezelje.
chaten dumálhatunk rola esetleg.

Hanna
2011-07-22, 21:08
na ha már látja az fain. én nem találtam hozzá drivert sajnos. ha üresnek irja akkor lehet hogy rejtett/rendszer fájlokban vagy mappákban tartja a zenét. vagy ujra kell inditnai a gépet hogy rendesen kezelje.

hát jó.. :( De ezeknél semmi nincs fönt.

Caroline
2011-07-22, 21:12
szerintem tápegység hibája lehet, mivel azon keresztül megy az áram. kérdés hogy a táp ventije megy e, vagy a processzoré. még alaplap is lehet, mivel a kapcsoló arra van kötve és azon keresztül adja a jelet a tápnak. de furcsa hogy csak hébe-hóba. meg kell próbálni széthúzni meg összedugni a dolgokat, ha úgy sem változik valaki hozzáértőnek megmutatni. de amikor csak néha-néha csinál valamit, úgy nehéz kiszűrni. hibát úgy lehet megoldani ha fenn áll vagy elő tudjuk idézni.

Nem tudom melyik ventillátor megy, mert kikapcsolás után csak alul az a kék led világít meg felül a zöld világít folyamatosan ami az a sárga led mellett van ami akkor villog amikor dolgozik a gép, bementem a szervíbe ott is azt mondták hogy látnia kellene a gépet, de azért a segítséget köszönöm

Petya a Lara Fan
2011-07-22, 22:15
hát jó.. :( De ezeknél semmi nincs fönt.

Rakd újra a géped, ha végleg kimerültél az ötletekből - Nekem is rengeteg olyan, hasonló problémám volt, amin csak a gépújrarakás segített.

namivanmar
2011-07-23, 15:29
na persze megszopt@m a géppel nem kapcsol be. megin' ezer év mire garanciába átrágják hogy mi a baj és mit szúrtam én el, nehogy kicseréljék. utálom a világot. bár kezdem megszokni hogy mindig igy járok ha gépet veszek. :angry:

Hanna
2011-07-23, 15:34
Rakd újra a géped, ha végleg kimerültél az ötletekből - Nekem is rengeteg olyan, hasonló problémám volt, amin csak a gépújrarakás segített.
Már tegnap meg oldottam 1órába telt :D

Kacsa
2011-07-23, 18:23
bár kezdem megszokni hogy mindig igy járok ha gépet veszek. :angry:

miért nem hívtal szakembert, túl drága lett volna, mi?:(

Robbie
2011-07-23, 18:43
na persze megszopt@m a géppel nem kapcsol be. megin' ezer év mire garanciába átrágják hogy mi a baj és mit szúrtam én el, nehogy kicseréljék. utálom a világot. bár kezdem megszokni hogy mindig igy járok ha gépet veszek. :angry:

Nyugi nekem egyszer csak egy DVD olvasót kellett volna kicserélni helyette véletlenül kitéptem egy kábelt hopika :D
Valamelyik vezetéket nem fordítva nyomtad bele? vagy nem elég erősen ?:)

namivanmar
2011-07-23, 21:34
miért nem hívtal szakembert, túl drága lett volna, mi?:(

ahoz hogy szakembert hivjak, kicsit tul sok gépet raktam már össze szerintem....


Nyugi nekem egyszer csak egy DVD olvasót kellett volna kicserélni helyette véletlenül kitéptem egy kábelt hopika :D
Valamelyik vezetéket nem fordítva nyomtad bele? vagy nem elég erősen ?:)

próbáltuk mindenhogy. alaplap táp proci. a lehető legkevesebb. be sem kapcsol csak a standby led világit a lapon. valoszínű a lap szar. másik táppal sem csinált semmit. töbféleképpen votl probálgatva úgyhogy nem "kontakthiba". egyszerűen utál engem az élet, de én is őt :)
helyette inkább tomb raidereztem egy kicsit. yeah
egyetlen baj az átfutási idő. unokatesóm vásárolt pesten (megsporoltam így egy új hdd-re valót), tesóm hozta haza aki kéthetente jön, így valószinű sok idő hozzáadódik mire akármit visszakapok, ha kapok. ha csak nem jár unokatesóm erre véletlenül korábban.
:(

Hanna
2011-07-24, 21:58
Én orjási segítséget akarok kérni. Ki ismeri a Daz 3d Progit? Me ez nekem nagyon magas.Vágom hogy be töltöm a modellt... De az extrákat amiket bele pakoltam nem tölti bé. A másik meg a texturát rá rakni?

tom croft
2011-07-24, 22:21
Én orjási segítséget akarok kérni. Ki ismeri a Daz 3d Progit? Me ez nekem nagyon magas.Vágom hogy be töltöm a modellt... De az extrákat amiket bele pakoltam nem tölti bé. A másik meg a texturát rá rakni?

jajj drága Hannám :D jutyub Daz 3D Tutorial :D:D:D:D

Hanna
2011-07-24, 22:22
jajj drága Hannám :D jutyub Daz 3D Tutorial :D:D:D:D
Rágjál katicabogarat szted nem néztem meg?:P

Katt (http://www.fileden.com/files/2008/5/9/1903397//h dazzz3.jpg) ilyen.

Petya a Lara Fan
2011-07-27, 20:26
Gyerekek, ma felpakoltam a Windows 7 -et (Ultimate, 64 bit, SP1) és csodásan működik. Az SP1 -es csomaggal kijavították az idegesítő hibákat, és teljesen jól működik. Namivanmar, Neked is ezt ajánlom, mindenképp Ultimate -et rajt fel 64 bittel, és fontos, hogy SP1 -es legyen, és olyan verzió, amibe nem turkáltak bele.

namivanmar
2011-07-27, 21:09
most raktam föl én is ultimate 64 bitest. fingom nicsn hogy SP1-e vagy nem. de nekem maga a kezelőfelület az uj startmenü, meg minden idegesítő. ezek nem hiszem hogy másak lennének...

Petya a Lara Fan
2011-07-27, 21:23
most raktam föl én is ultimate 64 bitest. fingom nicsn hogy SP1-e vagy nem. de nekem maga a kezelőfelület az uj startmenü, meg minden idegesítő. ezek nem hiszem hogy másak lennének...

Pedig rohadtjóóóó :D Sp1 -be rengeteg idegesítő hibát javítottak, én próbálkoztam a simával is, de az borzalmas volt.

namivanmar
2011-07-27, 22:14
Pedig rohadtjóóóó :D Sp1 -be rengeteg idegesítő hibát javítottak, én próbálkoztam a simával is, de az borzalmas volt.

én nem hibákkal találkozom hanem idegtépő módosításokkal. ezeken nem változtat service pack. attól ugyan úgy elcseszett a startmenü és a tálca, ugyan úgy borzasztóan aggódik és figyelmeztet mindenért, de majd fél év alatt rájövök mit hogy lehet kiirtani belőle. remélem.
nem véletlenül van sok leírás neten hogy mit hogyan lehet olyasmira állítani mint az xp-ben volt. mert ez egy fos kezelőfelület és rendszer. ha valaki megszokott már mást az nehezen fogadja be az ujjat. régen az XP-t is nehezen vette be a gyomrom

Petya a Lara Fan
2011-07-27, 22:32
én nem hibákkal találkozom hanem idegtépő módosításokkal. ezeken nem változtat service pack. attól ugyan úgy elcseszett a startmenü és a tálca, ugyan úgy borzasztóan aggódik és figyelmeztet mindenért, de majd fél év alatt rájövök mit hogy lehet kiirtani belőle. remélem.
nem véletlenül van sok leírás neten hogy mit hogyan lehet olyasmira állítani mint az xp-ben volt. mert ez egy fos kezelőfelület és rendszer. ha valaki megszokott már mást az nehezen fogadja be az ujjat. régen az XP-t is nehezen vette be a gyomrom

Én ma megszoktam. Ennyi idő alatt. Örülj neki, hogy figyelmeztet, és szól, például az UAC. Így vírusok nem indíthatnak el semmit, anélkül, hogy Te ne tudnál róla. Igaz, így kicsit macerásabb, de védelem, és az a lényeg. Én megmondom Neked, hogy tudod kilőni, de nem ajánlom. Jó ez, csak szokni kell. :)

namivanmar
2011-07-28, 07:55
Én ma megszoktam. Ennyi idő alatt. Örülj neki, hogy figyelmeztet, és szól, például az UAC. Így vírusok nem indíthatnak el semmit, anélkül, hogy Te ne tudnál róla. Igaz, így kicsit macerásabb, de védelem, és az a lényeg. Én megmondom Neked, hogy tudod kilőni, de nem ajánlom. Jó ez, csak szokni kell. :)

hagyjuk a témát. te megszoktad, én kikapcsolom amit tudok. te már szereted, én elviselem, mert kénytelen vagyok. más szemszögböl nézzük a dolgokat.
már így is "szétchateltük" vele a topicot. elnézést

Petya a Lara Fan
2011-07-28, 12:52
hagyjuk a témát. te megszoktad, én kikapcsolom amit tudok. te már szereted, én elviselem, mert kénytelen vagyok. más szemszögböl nézzük a dolgokat.
már így is "szétchateltük" vele a topicot. elnézést

Nem chat ez, csak lenne akkor, ha értelmetlen hülyeségeket, szmájlikat írogatnánk.
Mindegy, látom, nem akarod, hogy segítsek. Majd megszokod akkor. Továbbra is hajlandó vagyok segíteni, amennyiben igényled, dobsz egy pü -t. Pá.

YzaaA
2011-07-28, 12:58
Petya nekem kéne egy kis help ha tudnál segíteni nekem akkor megköszönném:rolleyes:
az a bajom hogy a resi4-em meg nem csak az de a portal is kezdett akadozni pedig eddig simán ment mind2-ö
mi baja lehet??
kell neki a direct x vagy a vidi kártyával van baj??
mert virúskeresöt indítottam és nem talált virust...:(

Petya a Lara Fan
2011-07-28, 16:38
Petya nekem kéne egy kis help ha tudnál segíteni nekem akkor megköszönném:rolleyes:
az a bajom hogy a resi4-em meg nem csak az de a portal is kezdett akadozni pedig eddig simán ment mind2-ö
mi baja lehet??
kell neki a direct x vagy a vidi kártyával van baj??
mert virúskeresöt indítottam és nem talált virust...:(

:)
Ennek több oka is lehet, de első lépésben próbáld meg frissíteni a directx -et.
Innen töltsd le: http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=35
Ha megvan, katt rá, majd telepít. Utána próbáld ki a játékot, ha nem jó, mondom a következő opciót. :)

YzaaA
2011-07-28, 16:44
rendben most telepítem vissza a játékot majd ha feltette akkor szolok hogy megy-e^^:D

Petya a Lara Fan
2011-07-28, 16:51
rendben most telepítem vissza a játékot majd ha feltette akkor szolok hogy megy-e^^:D

Rendicsek. :)

YzaaA
2011-07-28, 16:53
még mindig lassú....:rolleyes:
akkor jöhet a következö opcio^^:D

namivanmar
2011-07-28, 19:09
Nem chat ez, csak lenne akkor, ha értelmetlen hülyeségeket, szmájlikat írogatnánk.
Mindegy, látom, nem akarod, hogy segítsek. Majd megszokod akkor. Továbbra is hajlandó vagyok segíteni, amennyiben igényled, dobsz egy pü -t. Pá.

köszönöm a felajánlást, de megoldottam eddig mindent :)
viszont a nyomorult firefox nem akarja megjegyezni hogy maradjon bejelentkezve az oldalakon.

Petya a Lara Fan
2011-07-28, 22:11
még mindig lassú....:rolleyes:
akkor jöhet a következö opcio^^:D

Hm, milyen beállításokon játszol?


köszönöm a felajánlást, de megoldottam eddig mindent :)
viszont a nyomorult firefox nem akarja megjegyezni hogy maradjon bejelentkezve az oldalakon.

Ha, na ezt viszont nem tudom. Ilyen problémám még nem volt (Lekopogom az asztalon), Nekem az a bajom most, hogy elég rondák a betűk például Facebook -on (XP -n szép volt), valamint Google Chrome -ba hiába próbálom átimportálni Mozilla -ból a könyvjelzőimet, egyszerűen nem importálja át.

Robbie
2011-07-28, 22:56
valamint Google Chrome -ba hiába próbálom átimportálni Mozilla -ból a könyvjelzőimet, egyszerűen nem importálja át.
Nálam Chrome beszart nincs rajta net akár hányszor újra rakom nincs rajta felajánlja mindig a javítás, elvégzi és ugyan az van pedig milyen jó volt míg működött :(

Petya a Lara Fan
2011-07-28, 22:58
Nálam Chrome beszart nincs rajta net akár hányszor újra rakom nincs rajta felajánlja mindig a javítás, elvégzi és ugyan az van pedig milyen jó volt míg működött :(

LOL, az durva. :eek: Hm, hát, akkor náluk lesz szerintem a probléma, jó lenne, ha javítanák a dolgaikat.. :rolleyes:
Szerk: Probléma megoldva, át tudtam importálni Chrome -ba a könyvjelzőimet, kis ügyeskedéssel, mert 3.6 -os FF -től felfele a többit nem támogatta. Juteszembe, Namivanmar, melyik Firefox -ot használod? Legújabb? (5)

namivanmar
2011-07-29, 07:30
LOL, az durva. :eek: Hm, hát, akkor náluk lesz szerintem a probléma, jó lenne, ha javítanák a dolgaikat.. :rolleyes:
Szerk: Probléma megoldva, át tudtam importálni Chrome -ba a könyvjelzőimet, kis ügyeskedéssel, mert 3.6 -os FF -től felfele a többit nem támogatta. Juteszembe, Namivanmar, melyik Firefox -ot használod? Legújabb? (5)

már megoldodott. hiába állitottam be, ujra megnyitva nem azok a beállitások voltak. valamit máshogy állitottma akkor ugy maradt. amugy 5öst raktam fel mert gyorsba töltöttem le valamit, de nem tetszik, szerintem felrakom majd a 3.valamennyit. de lehet hogy ez marad végül lustaságból. ebből csak az nem tetszik hogy a fülek a cimsáv fölé kerültek, és nem igy szoktam meg...ó
és ebben a pillanatban látom hogy van erre opcio, már át is állitottam. akkor maradhat ez :) apránként minden megoldódik...

YzaaA
2011-07-29, 09:54
Hm, milyen beállításokon játszol?


hát mivel a resi4-ben nem lehet videót hangot beállítani ezért csak az inventorit meg a map gombokat cseréltem csak le!!
a Portal2-nek a beálításaihoz hozzá sem nyúltam:rolleyes:
szerk:Resi4-nél probléma megoldodottXDD:p
most keztem neki egyet lássuk megy-e és most gyorsabban megy
a Portállal még nem tudom a helyzetet

Petya a Lara Fan
2011-07-29, 12:17
már megoldodott. hiába állitottam be, ujra megnyitva nem azok a beállitások voltak. valamit máshogy állitottma akkor ugy maradt. amugy 5öst raktam fel mert gyorsba töltöttem le valamit, de nem tetszik, szerintem felrakom majd a 3.valamennyit. de lehet hogy ez marad végül lustaságból. ebből csak az nem tetszik hogy a fülek a cimsáv fölé kerültek, és nem igy szoktam meg...ó
és ebben a pillanatban látom hogy van erre opcio, már át is állitottam. akkor maradhat ez :) apránként minden megoldódik...

;) Jól van akkor. Én már csak a ronda betűkkel vesződök... Nem értem miért ilyen rondák... erre nincs ötleted?


hát mivel a resi4-ben nem lehet videót hangot beállítani ezért csak az inventorit meg a map gombokat cseréltem csak le!!
a Portal2-nek a beálításaihoz hozzá sem nyúltam:rolleyes:
szerk:Resi4-nél probléma megoldodottXDD:p
most keztem neki egyet lássuk megy-e és most gyorsabban megy
a Portállal még nem tudom a helyzetet

Na és hogy oldódott meg? :D
Nézd meg a beállításokat a Portal -nál, és vedd le őket minimumra.

namivanmar
2011-07-29, 13:22
;) Jól van akkor. Én már csak a ronda betűkkel vesződök... Nem értem miért ilyen rondák... erre nincs ötleted?

nincs. azok nem zavarnak annyira. de a google lehet hogy tud segiteni. :) ha megtudok valamit róla jelzek

Petya a Lara Fan
2011-07-29, 15:11
[QUOTE=Petya a Lara Fan;13264];) Jól van akkor. Én már csak a ronda betűkkel vesződök... Nem értem miért ilyen rondák... erre nincs ötleted?

nincs. azok nem zavarnak annyira. de a google lehet hogy tud segiteni. :) ha megtudok valamit róla jelzek

Érdeklődtem google -n, de semmi. De köszi h szólsz ha van vmi. :)

Caroline
2011-07-29, 16:39
Tud valaki segíteni?
Hogyan kell szövegszerkesztőben (2007 wordben) hogy a tartalomjegyzéknél megcsinálni hogy az adott oldalra ugorjon, tudom hogy valamilyen hivatkozást kell csinálni csak elfelejtettem hogy hogy kell.

Roli
2011-07-29, 16:46
^
Hivatkozás fül és ott Tartalom (lenyíló menü) :)

YzaaA
2011-07-29, 17:52
Na és hogy oldódott meg? :D
Nézd meg a beállításokat a Portal -nál, és vedd le őket minimumra.

csak elindítottam a játékot és megy!!:D:p
a portált már letöröltem majd ha kedvem támad hozzá akkor felteszem;)

Caroline
2011-07-29, 19:19
^
Hivatkozás fül és ott Tartalom (lenyíló menü) :)

köszönöm:)

YzaaA
2011-07-29, 19:53
nemivan már a 3ds maxot feltettem a gépemre és most kéri a product key-t meg a serial number-t oda mit kell irni??:D

namivanmar
2011-07-29, 20:00
nemivan már a 3ds maxot feltettem a gépemre és most kéri a product key-t meg a serial number-t oda mit kell irni??:D

segithetek ebben, de inkább msn-en, mert nem akarok 3 oldalt gépelni potyára :) azt hiszem megtalálod a cimem

Petya a Lara Fan
2011-07-29, 20:36
csak elindítottam a játékot és megy!!:D:p
a portált már letöröltem majd ha kedvem támad hozzá akkor felteszem;)

Szuper. :D

Kacsa
2011-07-29, 21:09
segithetek ebben, de inkább msn-en, mert nem akarok 3 oldalt gépelni potyára :) azt hiszem megtalálod a cimem

hát de nem azért, de msn-en inkább gépelsz potyára 3 odlalt, az a beszélgetés el fog veszni (hacsak nem rögzíted a dumát)
és mivel ez egy fórum, az írás megmarad, és esetleg, ha a jövőben valaki elolvassa a szöveget, talán megoldást talál a problémájára:)

horus
2011-07-29, 21:41
segithetek ebben, de inkább msn-en, mert nem akarok 3 oldalt gépelni potyára :) azt hiszem megtalálod a cimem

Sztem is tök mindegy hogy itt irsz 3 oldalt vagy ott! xDD :p

namivanmar
2011-07-29, 23:14
én egy interaktiv segitségben ezerszer több lehetöséget látok, mint hogy előre irok három oldalt amiből lehet az első két mondat után másrol kellett volna irnom... talán értitek mire gondolok.

OBig
2011-07-31, 12:18
Csak mindenki okulására írom a magam problémáját, és megoldását:
Nos, nálam majd egy éve, az újabb TRLE pályáknak jó része játszhatatlan volt, mert a textúra hiányos, fekete lett, és sok minden nem volt látható.
Ezért is nincs végigjátszása sok karácsonyi pályának. :)
Régen is tudtam, hogy az akármilyen kodekek befolyásolják Lara kisasszony kalandjait.
Én viszont nem raktam fel semmilyen kodeket. Legalábbis azt hittem. Viszont feltettem a Pinnacle Studio nevű videószerkesztőt. No, abban, alapban benn van pár kodek. No ettől kezdve lettek a problémák.
Lényeg, a lényeg. Ha bármi textúrás problémát észleltek, két dolog lehet. Vagy a kodekekkel van probléma, vagy, a beállításoknál válaszd a 16 bites változatot. Az AOD pölö erre kényes. No jó sírrablást barátaim. :)

Robbie
2011-08-02, 18:10
najóóó tudom hogy hülye kérdés lessz de mijen photoshop??:D
mert ugyebár van az az Adobe photoshopp vagy mijen??:D

Igen Adobe Photoshop :D (Más photoshop nincs :D )
Én a CS4et használom de a CS 1-2-3 is jó :) CS5öt nem szeretem :)

Petya a Lara Fan
2011-08-02, 20:49
Én CS5 -öt használtam, de jelenleg nincs fent. Ha például könnyebbet szeretnél kipróbálni, akkor a Photofiltre -t ajánlom, magyar, ingyenes, és sok lehetőség van benne, amellett, hogy nem olyan bonyolult. :)

YzaaA
2011-08-02, 20:51
azt régebben is használtam:D:)lehet hogy megint felteszem:)

Petya a Lara Fan
2011-08-03, 01:09
azt régebben is használtam:D:)lehet hogy megint felteszem:)

Hát tedd. :) :D

YzaaA
2011-08-03, 08:56
ugy-e abban is lehet homályosítani??:D

Kacsa
2011-08-03, 09:01
ugy-e abban is lehet homályosítani??:D

hát hogyne;)

YzaaA
2011-08-03, 09:02
remek!!:D
akkor töltöm is le!!!;)

YzaaA
2011-08-03, 19:59
mit szoltok embörkék el menne a gépemen a Resi5??
épigény:Minimum:
OS: Windows XP
CPU: Intel PentiumD Processor / AMD Athlon64 X2
RAM: Windows Vista (1GB) / Windows XP (512MB)
HDD: 8.0GB or more
Monitor: 800×600
Disc Drive: DVD9 compatible drive
Graphics Card: VRAM (256MB) / DirectX9.0c/Shader 3.0 / NVIDIA GeForce 6800 series / ATI Radeon HD 2400 Pro
Sound Card: DirectSound Compatible (DirectX9.0c or higher)
Interface: Mouse & Keyboard
Internet : Broadband Connection
mert ha igen akkor feltenném^^:D
(bocsi a dupla hsz-ért:rolleyes:

Ting
2011-08-03, 20:01
Mondd meg a géped teljesítményét először. :D

YzaaA
2011-08-03, 20:06
:p:D
http://tinypic.com/r/jv6cxu/7


http://tinypic.com/r/6y1x0m/7
http://tinypic.com/r/2qmgk2a/7
ehez hasonlóak??

a gépem meg a vidikarim^^

Ting
2011-08-03, 20:14
Szerintem menni fog, egy próbát mindenképpen megér, javaslom a játék Benchmarkját, amit INNEN (http://download.chip.eu/hu/Resident-Evil-5-Benchmark_5665562.html) letölthetsz. Ha ebben minden jól megy, akkor ott is. :)

YzaaA
2011-08-03, 20:23
köszönöm szépen Ting majd kiprobálom mikor lejött^^:D

YzaaA
2011-08-03, 21:28
19.6 fps-el megy a játék ha lennebb veszem a grafikát fénygatást meg ezeket!de ha a magasabbakl játsszok akkor lassabban megy 3.6 fps vagy valami ijesmi.
ez jó hír ugyhogy már szedem is le a játékot^^:jumper:

Petya a Lara Fan
2011-08-03, 21:30
19.6 fps-el megy a játék ha lennebb veszem a grafikát fénygatást meg ezeket!de ha a magasabbakl játsszok akkor lassabban megy 3.6 fps vagy valami ijesmi.
ez jó hír ugyhogy már szedem is le a játékot^^:jumper:

Majdnem 20 fps, jó lesz az. :)

Kacsa
2011-08-03, 21:34
Majdnem 20 fps, jó lesz az. :)

hohhhó, az tökéletes. na YzaaA, kezdődhet a Resi5 örűlet! innentőő menjünk az Egyéb játékokba!:)

Robbie
2011-08-03, 22:30
Jó az XD TRU konzolokon 30 fpsel megy :D

YzaaA
2011-08-08, 22:45
teh Petya:D
nem ismered vénetlenül a HxD editort??:D
ert ha igen nagyon jól jönne a segítséged evel kapcsolatban
Resident Evil 5 No Crosshair Mod

Set Stereo=ON in config.ini located at:
"C:\My Documents\CAPCOM\RESIDENT EVIL 5\config.ini"
or
"C:\Users\*username*\Documents\CAPCOM\RESIDENT EVIL 5\config.ini"

Extract files to Resident Evil 5 folder.

Open "C:\ResidentEvil5\nativePC\Image\Archive\GameResour ce_e.arc" in a hex editor.

HxD - Freeware Hex Editor
http://mh-nexus.de/en/hxd/

If you use a different language than English, you can open "GameResource_X.arc", where X is the letter for your language.

Search or Find "id\jpn\cockpit\cp02_360_NOMIP_BM" in the arc file and replace it with "id\jpn\cockpit\cp02_XXX_NOMIP_BM".

Make a backup of the original file before you save it.

Save the arc file.

Now when using mouse aiming, you will have a laser and no crosshair.

Petya a Lara Fan
2011-08-08, 22:57
Nem ismerem a HxD editort, de asszem tudok segíteni. :)
Keresd meg a config.ini fájlt a "C(Meghajtód neve, ahol van a játék):\Dokumentumok\CAPCOM\RESIDENT EVIL 5\config.ini"
vagy
"C(Meghajtód neve, ahol van a játék):\Felhasználók\*Felhasználó név (Azaz a neved, amit megadták a gép telepítésekor)*\Dokumentumok\CAPCOM\RESIDENT EVIL 5\config.ini"

És ha megtaláltad, nyisd meg a config.ini -t és a Set Stereo -t írd át ON -ra.

Másold át a fájlokat a Resident Evil 5 mappájába.

Indítsd el a Hex Editort, és nyisd meg a GameResou rce_e.arc -t a következő elérési utat követve: "C:\ResidentEvil5\nativePC\Image\Archive\GameResou rce_e.arc"

A következő mondatot csak félig meddig értem rendesen: Ha más nyelvet használsz, mint angol, akkor megnyithatod a "GameResource_X.arc" -t, az X jelöli a Te nyelved betűjét.

Keresd meg a "id\jpn\cockpit\cp02_360_NOMIP_BM" -t az arc fájlban (Amit megnyitottál Hex Editorral, és cseréld ki erre "id\jpn\cockpit\cp02_XXX_NOMIP_BM".
Csinálj egy visszaállítást az eredeti fájl -ról, mielőtt elmented. (Ez nem feltétlenül szükséges)
Mentsd el az arc fájl -t.
Mikor használod az egér célzást, célkereszt helyett már lézered van. :)

YzaaA
2011-08-08, 23:00
hogy a francba keressem meg??-.-*
szerk:már megvan:Dköszi a segítséget:hug:

Petya a Lara Fan
2011-08-09, 01:35
hogy a francba keressem meg??-.-*
szerk:már megvan:Dköszi a segítséget:hug:

XDD :D Örülök, hogy sikerült. :)

YzaaA
2011-08-30, 16:40
mostmár tényleg eldöntöttem a dolgot:D
mit szóltok ahoz ha Xbox hejet veszek a gépemnek egy új vidikarit???:D
[Moderált üzenet hasonló említés a warezről már nem engedélyezett!]
a gépem szuper csak vidikar kell s akkor máris szép az élet:D
mit szóltok???:rolleyes:

Kacsa
2011-08-30, 20:24
mit szólok? :D
már nem emlékszem, a géped config-jára. a procid milyen?
(bár én is úgy emlékszem, hogy az nagyon jó, csak a vidikártya meg ősrégi)

namivanmar
2011-08-30, 20:44
mostmár tényleg eldöntöttem a dolgot:D
mit szóltok ahoz ha Xbox hejet veszek a gépemnek egy új vidikarit???:D
[Moderált üzenet hasonló említés a warezről már nem engedélyezett!]
a gépem szuper csak vidikar kell s akkor máris szép az élet:D
mit szóltok???:rolleyes:

ha a többi cucc jó/elég akkor jól járhatsz vele. legalábbis kihúzhatod talán a következő generációig konzolok terén. (bár maradnak gépen a gyakran gagyi játékverziók, bugok)

Petya a Lara Fan
2011-08-30, 21:01
mostmár tényleg eldöntöttem a dolgot:D
mit szóltok ahoz ha Xbox hejet veszek a gépemnek egy új vidikarit???:D
[Moderált üzenet hasonló említés a warezről már nem engedélyezett!]
a gépem szuper csak vidikar kell s akkor máris szép az élet:D
mit szóltok???:rolleyes:

http://www.argep.hu/product_1456892.html
Veszel egy ilyen kártyát, és a mai játékokat jó 3-4 évig vinni fogja. Persze az idő múltával majd egyre kisebb beállításon tudod futtatni a játékokat, de neked úgy látom nem fontos hogy ultra high vagy medium a grafika, és még 4 év után is menni fognak a játékok minimum medium részletességen.

YzaaA
2011-08-30, 21:08
khöszi a segítséget:D
én igazábol nem érdekel a grafika csak a kedvenc játékaim fussanak a gépemen:D
mint pl az Undi:Dmert az nagyon akad!!:S



[Moderált üzenet hasonló említés a warezről már nem engedélyezett!]


Woooooaaahhh bocsi!!^^*:D

Petya a Lara Fan
2011-08-30, 21:12
khöszi a segítséget:D
én igazábol nem érdekel a grafika csak a kedvenc játékaim fussanak a gépemen:D
mint pl az Undi:Dmert az nagyon akad!!:S



Woooooaaahhh bocsi!!^^*:D

Na, akkor ezzel a kártyával úgy fogja vinni, mint a sicc. (És a legmagasabb részletességgel maximum szűrővel is gond nélkül viszi 50-60 fps környékén. Azért ennyi, mert a szűrés nagyon lefogja a kártyát, de még mindig élvezhető sebesség.)

YzaaA
2011-08-30, 21:14
^^:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper:
az akkor nagyon jó lessz!!!:D
akkor a kövcsi TR-t is PC-n tolom ki:clown::D

Petya a Lara Fan
2011-08-31, 00:23
^^:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper:
az akkor nagyon jó lessz!!!:D
akkor a kövcsi TR-t is PC-n tolom ki:clown::D

Simán menni fog rajta. :) De ha veszel és tanács kell szólj nyugodtan tudok még mondani jó típusokat.

YzaaA
2011-08-31, 00:36
köszi Petya biztos fogom kérni a tanácsodat!!:D

Petya a Lara Fan
2011-08-31, 12:37
köszi Petya biztos fogom kérni a tanácsodat!!:D

Jóvan. :D :D

YzaaA
2011-09-10, 21:56
hogy állíthatom be hogy ne office-ba nyisson meg minden netes oldalt hanem netbe???-.-**

Petya a Lara Fan
2011-09-10, 22:23
hogy állíthatom be hogy ne office-ba nyisson meg minden netes oldalt hanem netbe???-.-**

?? Töröld le az office -t. :D Ami WORD DOKUMENTUM, azt csak és kizárólag Wordel (Vagy amennyiben excel, vagy más) azt azzal fogja megnyitni. Illetve ha a böngésződ felajánlja, hogy kiválaszd, mivel akarod megnyitni, akkor lehet jegyzettömbbel is. De "netbe" nem fogja megnyitni.

YzaaA
2011-09-10, 22:35
dehát nem tom majd visszatenni az ofice-t és lehet hogy suli idöben kéne:/
na jólvaan dehát én úgy értem hogy ntbe hogy Opera vagy firefox vagy ezek hogy ne ofice-be nyiisa meg-.-*

OBig
2011-09-11, 07:29
Ha van legalább egy .htm oldal a gépeden, akkor jobb klikk rajta, tartsd kicsit nyomva, majd a feljövő menüben "Társítás" És válaszd ki amiben ezután megnyitni akarod az ilyen fájlokat.
Ha nincs egy .htm oldal sem a gépeden, akkor tölts le egyet. Az oldalon szintén egy jobb klikk, és "Oldal mentése"

YzaaA
2011-09-11, 11:50
ezt megcsináltam 1x és mégis hogyha üzenetet szeretnék megnézni Yahoo-n vagy jelszóeml''ekesztetöt kérnék MSN-röl akkor mindig Ofice-ba nyissa meg-.-*
hogy miért nem tom:confused:

OBig
2011-09-11, 12:03
Mert az bizony más fájl, azt is társítani kell. :)

YzaaA
2011-09-11, 12:06
és azt hogy csináljam meg???:D
jobb klikkel nem ír tulajdonságokat ott így nem toom azt társítani:D

Kacsa
2011-09-11, 12:32
és azt hogy csináljam meg???:D
jobb klikkel nem ír tulajdonságokat ott így nem toom azt társítani:D

milyen fájlra kattintottál jobb gombbal? Egészen pontosan milyen fájltípusra? :)
Parancsikon, vagy mi volt az?

YzaaA
2011-09-11, 13:26
tudod van az MSN-en vagy akár Yahoo-n egy ojan kékkel írott szöveg:D
ha arra reakattintok akkor vagy operába vagy firefoxba kéne elöhoznia az oldalt akár youtyubos akár más de nem mégis office-ba nyit meg mindent
a firefoxrol lementettem egy számot az html-es volt de az is office-hoz társítva és áttársítottam operára és akkor nem kéne a kék szöveges izé is operába megnyíljon??:nut:
ha nem értitek hozok elö képet is:D

Petya a Lara Fan
2011-09-11, 13:34
tudod van az MSN-en vagy akár Yahoo-n egy ojan kékkel írott szöveg:D
ha arra reakattintok akkor vagy operába vagy firefoxba kéne elöhoznia az oldalt akár youtyubos akár más de nem mégis office-ba nyit meg mindent
a firefoxrol lementettem egy számot az html-es volt de az is office-hoz társítva és áttársítottam operára és akkor nem kéne a kék szöveges izé is operába megnyíljon??:nut:
ha nem értitek hozok elö képet is:D

Hát jó lenne a kép mert nem nagyon vágom.

Robbie
2011-09-11, 14:06
Win7en Vezérlőpult >> Alapértelmezett programok >> Fájltípus vagy protokoll társítása programmal itt kijön rengeteg fájl hozzá tartozó alapértelmezett programmal megkeresed a másik programot és kész, tulajdonképpen ez ugyan az mint amit OBig írt csak máshogy. :)

YzaaA
2011-09-11, 16:07
http://i55.tinypic.com/qovq8g.png

http://i51.tinypic.com/2hxamhh.jpg
:D

Petya a Lara Fan
2011-09-11, 21:03
http://i55.tinypic.com/qovq8g.png

http://i51.tinypic.com/2hxamhh.jpg
:D

Hát ilyet még nem csesztem. :D Nem tudom mi ez, túl nagy officeos nem vagyok, viszont nekem csak a kattintható e-mail címeket nyissa meg Outlook 2007 -el, minden másban Office nélkül megy, szóval nem tudom. :D

(Szerk: Elírtam, nem vagyok túl nagy officeos! :D )

Robbie
2011-09-11, 22:33
Ott arra a kékre kattints jobb klikkel, lemented és csináld azt amit OBig írt.

Hanna
2011-09-12, 10:50
Nem tudjátok hogy a divx web player hova menti le a filmeket?:o Nem a Temporary Internet Filesba?:o

Petya a Lara Fan
2011-09-12, 16:54
Nem tudjátok hogy a divx web player hova menti le a filmeket?:o Nem a Temporary Internet Filesba?:o

Setupjába nincs megadva, hova?

Hanna
2011-09-12, 18:10
Pasz:D Régen a cn volt a dokumentumokba.. De én azt át helyeztem másik meghajtóra. Ott meg nincs:o

OBig
2011-09-12, 19:48
Írj be a keresőbe egy letöltött fájlnevet, és meglátod a rejtekhelyet. :)

Startmenü --Keresés

Hanna
2011-09-12, 21:43
Nem tudom a film nevét mert nem úgy menti le..... D meghajtón rajta van a dokumentum mappa ott van divx mappa de dög üres....

horus
2011-09-12, 21:50
Nem tudom a film nevét mert nem úgy menti le..... D meghajtón rajta van a dokumentum mappa ott van divx mappa de dög üres....

Lehet van benne vmi csak nem latod me lehet hogy olyan lathatatlaqn falj... am en ugy tom hogy minden letoltes a temporary internt filesba megy ...

Petya a Lara Fan
2011-09-12, 22:23
Temporary internet filesba alapból nem lehet mert ugye azok elvileg a ideiglenes internet fájlok, a letöltéseket meg mindig Letöltés mappába teszi, legalább is nekem Mozzila-n az van, bár Én kézileg állítom be hogy hova rakja a dolgokat. Vagy nem arról van szó? :D

Hanna
2011-09-13, 07:01
Online filmet néztem :d ahogy nézed úgy tölti le...

Petya a Lara Fan
2011-09-13, 16:10
Online filmet néztem :d ahogy nézed úgy tölti le...

Ja jó azt úgy vágom de azt viszont akkor nem menti le, csak ideiglenesen tölti, majd törli asszem. Nem tudom nem használok ilyen programokat.
Viszont akkor belekerülhet az ideiglenes internet fájlokba.

Petya a Lara Fan
2011-09-15, 14:06
Gyaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

Windows blog: bemutatkozott a Windows 8 (http://prohardver.hu/hir/windows_blog_bemutatkozott_a_windows_8.html)

IcH8n_oFf0c

És a rendszer teszt verziója már hivatalosan letölthető! :) Még csak nem is béta verzió, de már a rendszer egy teljesen jól kipróbálható darab, persze nem szabad ezt még elsődleges rendszerként használni.

Kacsa
2011-09-15, 15:11
És a rendszer teszt verziója már hivatalosan letölthető! :) Még csak nem is béta verzió, de már a rendszer egy teljesen jól kipróbálható darab, persze nem szabad ezt még elsődleges rendszerként használni.

fúúú :D hát nagyot kockáztat a Microsoft... már csak a teljesen új kezelőfelület miatt is :D Petya, meg tudod adni a "bétát"? :D

Stranger
2011-09-15, 15:35
XP boot SSD-vel:
www.youtube.com/watch?v=PTYocCbiWaM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8cO-3j9XLxQ&feature=related
Ha azt is azzal tesztelték, semmi értelme... :angry: :p
Amúgy Petya, te bétázol majd? Írhatnál róla blogot. :p:D

"fúúú hát nagyot kockáztat a Microsoft... már csak a teljesen új kezelőfelület miatt is"
Sztem bukás lesz...

Petya a Lara Fan
2011-09-15, 15:42
fúúú :D hát nagyot kockáztat a Microsoft... már csak a teljesen új kezelőfelület miatt is :D Petya, meg tudod adni a "bétát"? :D

Igen, ez most vagy ROHADTJÓ lesz, vagy pedig HATALMAS BUKÁS.
A kezelőfelület azért is nagyon érdekes, mert az ilyen kezelőfelület leginkább érintőképernyős rendszerekre tervezett, ám a Microsoft azt mondta, hogy a rendszert tabletekre, laptopokra és asztali gépekre tervezik, okostelefonokra nem. (Mert ugye tudjuk hogy van Windows 7 kifejezetten okostelefonokra.)

Mivel ez hivatalos és nem warez, ezért ide rakom ki, tessék Kacsa, a tesztverziót itt töltheted le:
http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/home/

Teljesen kompatibilis a rendszer MINDEN olyan programmal, ami Windows 7 -en is fut! Érdemes egy másik patrícióra telepíteni, amennyiben van, és közben hagyni az eredeti rendszert is.

Közben még egy cikk:

Az AMD és az NVIDIA már a Windows 8-ra gyúr (http://prohardver.hu/hir/windows_8_amd_nvidia_driver_microsoft.html)

És egy részletgazdagabb írás a Win 8 -ról:

Windows 8: ilyen lesz a jövő? (http://www.technet.hu/notebook/20110914/windows_8_ilyen_lesz_a_jovo/)


XP boot SSD-vel:
www.youtube.com/watch?v=PTYocCbiWaM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8cO-3j9XLxQ&feature=related
Ha azt is azzal tesztelték, semmi értelme... :angry: :p
Amúgy Petya, te bétázol majd? Írhatnál róla blogot. :p:D

"fúúú hát nagyot kockáztat a Microsoft... már csak a teljesen új kezelőfelület miatt is"
Sztem bukás lesz...

Igen, az SSD jóval gyorsabb mint egy merevlemez, az a baj, hogy lassan terjed, pedig sokkal gyorsabb.
Tudni kell róla hogy ez egy flash tároló, amiben nincs se fej, se tányér, olyan, mint egy nagy méretű pendrive, csak gyorsabb.
Már készülnek a SATA III merevlemezek, azok sebességére is kíváncsi vagyok. Jövőre szerintem Én is beújítok egy SSD -ét. Hát amikor Én először feltette a Win 7 -et akkor katasztrófa volt, hogy milyen lassú volt. Aztán egy kis segítséggel és a rejtett beállítások turkászásával most már 55 másodperc, és be is tölt a rendszer (És ebben benne van minden program elindulása!)
És merevlemez. :)

Egy biztos, hogy sok jó újítás, és a gyorsasága a rendszernek nagyon odavág, ám kiderül még, hogy mégis mire lesz ez elég, hogy ne bukjon el. Az a gáz megint ezzel hogy csak most kezdett el igazán terjedni a Win 7, de még mindig többen használnak XP -t.
Elvileg amúgy igen, a laptopban SSD volt, ám ez nem megerősített információ.

Itt még egy vidi, amin a csávó merevlemezzel próbálja a Win 8 -at, és kva gyors. :D

rq5qqivZvPE

Igen, Én is tervezem a rendszer kipróbálását, lehet is hogy írok róla. Azt is terveztem hogy írok a Win 7 -es tapasztalataimról is, nem tudom, amennyiben érdekel benneteket megírhatom azt is. Ha meg feldobom a Win 8 -at akkor természetesen írok róla. :D

Kacsa
2011-09-15, 16:14
az a gond, hogy nekem nagyon kicsi a merevlemezem, a C-n 24 giga van, a D-n meg 12 -___-" ugrott a kipróbálás.(a C-re semmiképp sem telepítem)
majd maximum megkérdezem a szomszédot.

Petya a Lara Fan
2011-09-15, 16:20
az a gond, hogy nekem nagyon kicsi a merevlemezem, a C-n 24 giga van, a D-n meg 12 -___-" ugrott a kipróbálás.(a C-re semmiképp sem telepítem)
majd maximum megkérdezem a szomszédot.

Elfér bármelyiken, de amúgy Nekem oké ha a szomszédnál próbálod. :D

Stranger
2011-09-15, 16:27
Aztán egy kis segítséggel és a rejtett beállítások turkászásával most már 55 másodperc, és be is tölt a rendszer (És ebben benne van minden program elindulása!)
És merevlemez. :)
Nekem a buherált XP-m indul nagyon gyorsan. ATA-s winchesterrel a betöltési csík max 2x megy végig. :cool:

Kacsa
2011-09-15, 16:41
Elfér bármelyiken, de amúgy Nekem oké ha a szomszédnál próbálod. :D

O__O nem az van írva, hogy 16 giga köll neki? :eek:

Petya a Lara Fan
2011-09-15, 16:41
Nekem a buherált XP-m indul nagyon gyorsan. ATA-s winchesterrel a betöltési csík max 2x megy végig. :cool:

Vááá azoktól kiszaladok a világból. :D Az viszont jó hogy gyors.

Petya a Lara Fan
2011-09-15, 16:43
O__O nem az van írva, hogy 16 giga köll neki? :eek:

Hát ha Win 7 -nek mindenféle frissítés nélkül 4 giga kell akkor ennek is elégnek kell lennie, szerintem a 16 giga a frissítésekre, meg esetleges lapozófájl ilyesmi, meg kell hogy legyen szabad hely hogy letároljon dolgokat. Hát nem tudom próba ki. :D

Kacsa
2011-09-15, 16:54
Hát nem tudom próba ki. :D

rendicsek:)

Cindy
2011-09-15, 19:18
Igen, ez most vagy ROHADTJÓ lesz, vagy pedig HATALMAS BUKÁS.
A kezelőfelület azért is nagyon érdekes, mert az ilyen kezelőfelület leginkább érintőképernyős rendszerekre tervezett, ám a Microsoft azt mondta, hogy a rendszert tabletekre, laptopokra és asztali gépekre tervezik, okostelefonokra nem. (Mert ugye tudjuk hogy van Windows 7 kifejezetten okostelefonokra.)

Mivel ez hivatalos és nem warez, ezért ide rakom ki, tessék Kacsa, a tesztverziót itt töltheted le:
http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/home/

Teljesen kompatibilis a rendszer MINDEN olyan programmal, ami Windows 7 -en is fut! Érdemes egy másik patrícióra telepíteni, amennyiben van, és közben hagyni az eredeti rendszert is.

Közben még egy cikk:

Az AMD és az NVIDIA már a Windows 8-ra gyúr (http://prohardver.hu/hir/windows_8_amd_nvidia_driver_microsoft.html)

És egy részletgazdagabb írás a Win 8 -ról:

Windows 8: ilyen lesz a jövő? (http://www.technet.hu/notebook/20110914/windows_8_ilyen_lesz_a_jovo/)



Igen, az SSD jóval gyorsabb mint egy merevlemez, az a baj, hogy lassan terjed, pedig sokkal gyorsabb.
Tudni kell róla hogy ez egy flash tároló, amiben nincs se fej, se tányér, olyan, mint egy nagy méretű pendrive, csak gyorsabb.
Már készülnek a SATA III merevlemezek, azok sebességére is kíváncsi vagyok. Jövőre szerintem Én is beújítok egy SSD -ét. Hát amikor Én először feltette a Win 7 -et akkor katasztrófa volt, hogy milyen lassú volt. Aztán egy kis segítséggel és a rejtett beállítások turkászásával most már 55 másodperc, és be is tölt a rendszer (És ebben benne van minden program elindulása!)
És merevlemez. :)

Egy biztos, hogy sok jó újítás, és a gyorsasága a rendszernek nagyon odavág, ám kiderül még, hogy mégis mire lesz ez elég, hogy ne bukjon el. Az a gáz megint ezzel hogy csak most kezdett el igazán terjedni a Win 7, de még mindig többen használnak XP -t.
Elvileg amúgy igen, a laptopban SSD volt, ám ez nem megerősített információ.

Itt még egy vidi, amin a csávó merevlemezzel próbálja a Win 8 -at, és kva gyors. :D

rq5qqivZvPE

Igen, Én is tervezem a rendszer kipróbálását, lehet is hogy írok róla. Azt is terveztem hogy írok a Win 7 -es tapasztalataimról is, nem tudom, amennyiben érdekel benneteket megírhatom azt is. Ha meg feldobom a Win 8 -at akkor természetesen írok róla. :D

Engem érdekelne^^
Jelenleg még mindig Vistát használok.. Legalább leírnád a tapasztalataidat a win 7-ről :P

Kacsa
2011-09-15, 19:27
jelenleg még mindig vistát használok..

JUJ! :D:D xD

Petya a Lara Fan
2011-09-15, 20:42
Engem érdekelne^^
Jelenleg még mindig Vistát használok.. Legalább leírnád a tapasztalataidat a win 7-ről :P

Jóó, fogok írni akkor egy kis írást hamarosan. :D

Michele
2011-09-16, 16:04
Én is tuti elolvasnám, Petyám. :D

Petya a Lara Fan
2011-09-16, 16:53
Én is tuti elolvasnám, Petyám. :D

Jóól van Michele drága. :D

namivanmar
2011-09-16, 21:52
win7: aki a régi XP-s dolgokat szokta meg és valamennyire turkált windowsban és programokban, nem csak word-öt meg aknakeresőt használt, annak lehet bosszantó a win7. bár már biztos a vista egy átmenet volt a kettő között ami enyhíthet ezeken. nekem az kimaradt. már fenn van egy ideje a win7 de bizonyos dolgokat nem fogok megérteni soha. utálom. de muszáj volt. a nyomtatómat a mai napig inkább a notis xp-ről használom... nem várom hogy ujra kelljen telepíteni mert már fogalmam sincs mit hol és merre irtottam ki belőle hogy ne akarjam egyből kihajitani az ablakon. türelmes ember vagyok, de utálom ha a megszokott dolgaimat fejreállitják számomra értelmetlenül vagy logika nélkül. én a multifunkcionális médiagépet látom már ebben is. igyekeznek mindent három kattintásra gyártani meg "egyszerübbre" mégsem olyan, hanem bosszantó. na mindegy. elnézést.

de majd Petya elmondja nektek miért jo a win7

Petya a Lara Fan
2011-09-17, 00:47
win7: aki a régi XP-s dolgokat szokta meg és valamennyire turkált windowsban és programokban, nem csak word-öt meg aknakeresőt használt, annak lehet bosszantó a win7. bár már biztos a vista egy átmenet volt a kettő között ami enyhíthet ezeken. nekem az kimaradt. már fenn van egy ideje a win7 de bizonyos dolgokat nem fogok megérteni soha. utálom. de muszáj volt. a nyomtatómat a mai napig inkább a notis xp-ről használom... nem várom hogy ujra kelljen telepíteni mert már fogalmam sincs mit hol és merre irtottam ki belőle hogy ne akarjam egyből kihajitani az ablakon. türelmes ember vagyok, de utálom ha a megszokott dolgaimat fejreállitják számomra értelmetlenül vagy logika nélkül. én a multifunkcionális médiagépet látom már ebben is. igyekeznek mindent három kattintásra gyártani meg "egyszerübbre" mégsem olyan, hanem bosszantó. na mindegy. elnézést.

de majd Petya elmondja nektek miért jo a win7

Köszi a véleményt, még ha negatív is, én sokkal pozitívabb oldaláról fogom bemutatni a rendszert, de természetesen a végén összegzem az egészet: Pro és Kontra.. Tudod azért vannak emberek akik nem negatívan próbálnak hozzáállni az újdonságokhoz. 2 év múlva meg már nem használhatsz XP -t, fejlődni kell.

namivanmar
2011-09-17, 19:08
Köszi a véleményt, még ha negatív is, én sokkal pozitívabb oldaláról fogom bemutatni a rendszert, de természetesen a végén összegzem az egészet: Pro és Kontra.. Tudod azért vannak emberek akik nem negatívan próbálnak hozzáállni az újdonságokhoz. 2 év múlva meg már nem használhatsz XP -t, fejlődni kell.

én mindenhez negativan állok hozzá. de ha számomra érthetetlen irányba alakitják a dolgokat arrol nem tehetek. anno az xp-t is nehezen szoktam meg... majd pár év mulva már ezzel is megbékélek. átlag felhasználonak elhiszem hogy nem zavaró, de én szeretem ha én mondom meg a dolgokat a gépnek, nem az okoskodik helyettem. megérem lebeszélni mindenről. mint egy stréber. ne akarjon minden automatán intézni balf@szul, majd én beállitom ha valamit automatán akarok. köszönöm

OBig
2011-09-17, 19:28
"2 év múlva meg már nem használhatsz XP -t"

Miért? Én szeretem az ikszpét. :)

Kacsa
2011-09-17, 19:37
Miért? Én szeretem az ikszpét. :)

hát mert megszűnik a támogatása, és kimegy a divatból :D onnantól kezdve nem veszik szemügyre majd, hogy pl. egy játék milyen jól fut az XP-n, és az új hardverek sem lesznek majd kompatibilisek vele :) (jó lehet, hogy ez nem 2 év múlva következik azért be, de egy olyan 4-5 év múlva már biztosan vége az ikszpének :D)

horus
2011-09-17, 19:47
majd nem lexnek progamok se kompik vele, lehet hogy majd egy 4-5 ev mulva megy ki teljesen 2 evet kevesnek tartom mer ha a MS nem tamogatja akkor is lexnek majd ugyes emberkek akik majd megoldjak a kompatibilis dolgokat :D

Kacsa
2011-09-17, 19:57
majd nem lexnek progamok se kompik vele, lehet hogy majd egy 4-5 ev mulva megy ki teljesen 2 evet kevesnek tartom mer ha a MS nem tamogatja akkor is lexnek majd ugyes emberkek akik majd megoldjak a kompatibilis dolgokat :D

szerintem is olyan 4-5 év múlva :) az Updatelése majd hamarosan megszűnik, de utána még jól használható lesz :) egy ideig :D

Stranger
2011-09-17, 21:17
2 év múlva nem ad ki hozzá frissítést a microsoft. Nekem SP3-as XP van+pár utána megjelent frissítés és semmi bajom nincs... Az, hogy pl. most jön egy biztonsági frissítés, amit 1000 emberből 1 kihasználhat és persze pont az én gépemmel csináljon valamit.... :p Nagy humbug az egész. A programok meg sztem sokáig kompatibilisek lesznek visszafelé, max ha 64bitre csinálják őket, mint most az Adobe After Effects, na az gáz lesz. :D

Petya a Lara Fan
2011-09-18, 00:17
Értelek Én namivanmár, meg tudom érteni a Te gondolkodásodat is. Ha Neked a Windows fejlődési irányvonala nem tetszik, akkor nem tetszik.

Én is szeretem az XP -t OBig, de két (Vagy kicsivel több mint 2) nem merném tovább használni, mert az SP3 -mas XP rendszerekre is lejárnak a biztonsági frissítések, amik épp azért vannak, hogy foltozzák/kijavítsák/"betömjék" a rendszerben található réseket, amiken keresztül a vírusok szépen tönkreteszik a rendszert, vagy úgy beleépülnek, hogy észre sem veszed, csak akkor, ha már nagy a baj. A vírusirtók és tűzfalak meg köztudottan nem tudnak 100 % -os védelmet nyújtani, a réseket meg csak a biztonsági frissítés tudja javítani. Aztán ha frissítések megszűnnek. A vírusok viszont tovább fejlődnek, a hackerek sem hülyék, és szépen a még XP -t használó gépek gyorsabban fognak megfertőződni.

A programok/játékok még csak mellékesebb dolgok, de egyszer azok sem fognak elkészülni a régebbi rendszerre. De még bő két évig nyugodtan lehet élvezni az XP -t, a statisztikák is azt mutatják hogy a XP a legnépszerűbb, ám a 7 lassan de biztosan terjed.

OBig
2011-09-18, 07:41
Jól van, jól van, értem én. :) Csak kicsit maradi vagyok, nehezen váltok. Alig 4 éve hogy váltottam a win98-ról, azt is csak azért, mert az új gépre azt már nem lehetett feltenni. :)
Hiányzik a DOS-os felület is, néha hasznos volt.

Kacsa
2011-09-18, 10:17
Hiányzik a DOS-os felület is, néha hasznos volt.

DOS?! :vlol: jóóóvan, OBig :D

Petya a Lara Fan
2011-09-18, 12:15
Jól van, jól van, értem én. :) Csak kicsit maradi vagyok, nehezen váltok. Alig 4 éve hogy váltottam a win98-ról, azt is csak azért, mert az új gépre azt már nem lehetett feltenni. :)
Hiányzik a DOS-os felület is, néha hasznos volt.

:D Nem gáz az, Én is keserű szájízzel indultam az új rendszerváltásnak Neki, és most már nem bánom, de lehet hogy egyszer kétszer még visszarakom az XP-met. :) A DOS -os megállapítás amúgy igaz. :D

OBig
2011-09-18, 12:28
Mijazhogy jóvann OBig Kacsa? !!! :D:D:D

rengeteg fsza kis játék volt DOS-ra. Én pölö rohattúl szerettem, egy helikopteres játékot, azóta se tom jáccni. Már nem is tom a nevét
Nna jó, utánanézek.:)

namivanmar
2011-09-18, 13:01
szerintem aki anno com64-el meg dossal, win95-tel kezdte, az már "nyugdijasnak" számít, azaz nehezen alkalmazkodonak és nyűgösen váltónak, a mai tizenévesekhez képest akiknek a legelső oprendszere kb az xp volt.

Petya a Lara Fan
2011-09-18, 13:20
szerintem aki anno com64-el meg dossal, win95-tel kezdte, az már "nyugdijasnak" számít, azaz nehezen alkalmazkodonak és nyűgösen váltónak, a mai tizenévesekhez képest akiknek a legelső oprendszere kb az xp volt.

Én amúgy későn kaptam a gépet, nem volt nekem 8-9-10 évesen számítógépem, az elsőt vagy 13 éves korom környékén kaphattam a húgommal. Persze azon már XP volt természetesen. Így még ha akartam volna se kezdhettem volna se win95 -tel, se dossal. :)

namivanmar
2011-09-26, 18:34
valkainek egy ősrégi AMD Sempron 2800+ (lehet hogy csak 2600, már nem emlékszem) Socket 754, meg van hozzá hüttő egybe. kukázok a padláson és van egypár ősrégi gépcucc. (meg lehet a korábbi P4 konfigom is elajándékozom, ha ismerösnek nem kell és érdekelhet valakit akkor szóljon.) postázás ellenében adom.

Kacsa
2011-09-26, 20:38
nekem Win98 volt a legelső OPrendszerem :) a legelső gép, amivel találkoztam, az is 98 volt, meg az első saját is :) SOSEM felejtem el azt a Windows Welcome Musicot, vagy mit :D újra meg újra lejátszottam, mert annyira tetszett xD nosztalgia... :angel:

Caroline
2011-09-27, 15:54
Most lehet nevettek majd de az én első pc-m egy comodor 64 de csak játszásra volt használva jó volt unalom ellen olyan ps1 fellingű volt mármint a grafika azt a szintet elérte de jó volt szerettem vele játszani, és azé jó játékok is voltak köztük:)

én az ilyen elektronikus platfomokkal így ismerkedtem meg amin játszani lehet
Nintendo-com 64-ps1-ps2-pc persze pentium 4-es.

Stranger
2011-09-27, 16:05
valkainek egy ősrégi AMD Sempron 2800+ (lehet hogy csak 2600, már nem emlékszem) Socket 754, meg van hozzá hüttő egybe. ..
Leősrégized a most használt processzorom?... :angry:

Kacsa
2011-09-27, 16:35
Leősrégized a most használt processzorom?... :angry:

nekem is egy AMD Sempron 2600+ am van, és igenis ősrégi, egy rakat sz@r, ma már rég kiment a divatból:Dén gyűlölöm is ezt a sz@rrakatot amim van :vlol:

namivanmar
2011-09-27, 20:27
Leősrégized a most használt processzorom?... :angry:

elnézést. nem akartam megbántani senkit :) számtech. szintéren a pár évnél régebbi dolog már "ősréginek" számít nálam :)

Stranger
2011-09-27, 20:51
elnézést. nem akartam megbántani senkit :) számtech. szintéren a pár évnél régebbi dolog már "ősréginek" számít nálam :)
Jó, persze semmi baj, én sem gondoltam komolyan. 7 év alatt eléggé elöregedett... :D

Hanna
2011-09-28, 19:52
Le töröltem a daz néhány napja... Tegnap föl akartam rakni a ge..je meg mappákat gyárt. És nem tudok mit kezdeni.... Betöltő mappáit klónozza(nincs vírusom) :( Ötlet?
KATT (http://www.fileden.com/files/2008/5/9/1903397//gazzzzz445.jpg)

Kacsa
2011-09-29, 14:45
na, ma végre kipróbálhattam a Windows 7-et!!!:jumper::jumper::jumper:
suliba lecserélték a gépeket!!! :D:D:D jaaj de örültem neki :jumper:
tudjátok, én olyan maradi vagyok, hogy a legutolsó operációs rendszer, amit kezelhettem, az az XP volt, még a Vistát sem próbálhattam ki (bár ennek viszont örülök xDD :p)
ja, és a benyomásom a Win7-re: KELL NEKEM!!! KELKELLKELL!!!!!!!!:jumper:
én mindig is nyitott voltam az újra, de most pláne xDD
ja, és lehet, hogy namivanmar azt mondja, hogy ez az Aeró-s vacak tök fölösleges meg minden. de rohadtul nem az, nagyon szép! :rolleyes: am mit is mondtál, a hülye parasztokat csábítják el ezzel? xDD
az a gond, hogy gyenge hozzá a gépem, nem vinné el, ráadásul meg fölösleges is, ezena gépen nem sok mindent tudok csinálni.
sebaj Kacsa, majd ha nemsokára mész egyetemre, akkor veszel egy jó kis laptopot, ami viszi a Win7-et! :hug:

Ting
2011-09-29, 14:55
Nekünk is jövő héttől Win7 lesz, én már itthon is ezt használom, úgyhogy legalább könnyebb lesz készülnöm! :D Tanár nem szereti, mert hölölö, hátezrégennemilyenvót, meg stb., de jó lesz ez így! :)

Petya a Lara Fan
2011-09-29, 16:13
az a gond, hogy gyenge hozzá a gépem, nem vinné el, ráadásul meg fölösleges is, ezena gépen nem sok mindent tudok csinálni.
sebaj Kacsa, majd ha nemsokára mész egyetemre, akkor veszel egy jó kis laptopot, ami viszi a Win7-et! :hug:

Windows Thin PC!!!! :) :D Olyan mint a Win 7, kicsit butított, direkt gyenge, régebbi gépekre tervezték, igaz eredetileg vállalatok számára, de megy az otthni gépen is. :D

Kacsa
2011-09-29, 16:38
Windows Thin PC!!!! :) :D Olyan mint a Win 7, kicsit butított, direkt gyenge, régebbi gépekre tervezték, igaz eredetileg vállalatok számára, de megy az otthni gépen is. :D

Ésss elég lenne hozzá 1,6 GHz-es processzor? :) és egy nVidia 6100, meg 1,5 GB RAM?

Petya a Lara Fan
2011-09-29, 17:47
Ésss elég lenne hozzá 1,6 GHz-es processzor? :) és egy nVidia 6100, meg 1,5 GB RAM?

Bőven, ilyen gépekre lett tervezve. :)
De asszem a Win Thin PC -n Aero nincs.

namivanmar
2011-09-30, 11:50
ja, és lehet, hogy namivanmar azt mondja, hogy ez az Aeró-s vacak tök fölösleges meg minden. de rohadtul nem az, nagyon szép! :rolleyes: am mit is mondtál, a hülye parasztokat csábítják el ezzel? xDD


tudod én régen kezdtem. nekem a windows szürke legyen. az xp kék-zöld undormányát sem bírtam soha. és igen, azt mondtam hogy ezek a csilli-villi átmenetek áttetsző meg átmenetes dolgok parasztvakítások, amik "gépzabáláson" kívül semmire nem jók szvsz. de nem akarok megbántani senkit, még a végén kiútáltok :D
mire te iskolát váltasz meg notebook-ot veszel, lesz egy mégundorítób, még kombináltabb windows szerüség/maradvány, szóval ne a win7 döcögése legyen a célod addigra

Kacsa
2011-09-30, 14:47
amik "gépzabáláson" kívül semmire nem jók szvsz. de nem akarok megbántani senkit, még a végén kiútáltok :D

amúgy tényleg nagyon eszi a memóriát :(
te korábban kezdted, de én már később, nekem már tetszik, ha szép csillógós-villógós, Aerós, átlátszós, absztraktos a felület xD
deeehogy utálunk ki, nem szoktál te semmi sértőt mondani :)

Petya a Lara Fan
2011-09-30, 22:25
tudod én régen kezdtem. nekem a windows szürke legyen. az xp kék-zöld undormányát sem bírtam soha. és igen, azt mondtam hogy ezek a csilli-villi átmenetek áttetsző meg átmenetes dolgok parasztvakítások, amik "gépzabáláson" kívül semmire nem jók szvsz. de nem akarok megbántani senkit, még a végén kiútáltok :D
mire te iskolát váltasz meg notebook-ot veszel, lesz egy mégundorítób, még kombináltabb windows szerüség/maradvány, szóval ne a win7 döcögése legyen a célod addigra

A Win 8 -on majd az érintőképernyős rendszerekre hajazó kinézet lesz :D

Hanna
2011-10-02, 13:16
Xp hova menti a regiket? Na jó pl föl rakok egy progit és kér serial key be írom föl rakja. Le szedem akkor újból nem fogja kérni már a serial key...Értitek mit akarok?:D

Kacsa
2011-10-02, 13:19
Xp hova menti a regiket? Na jó pl föl rakok egy progit és kér serial key be írom föl rakja. Le szedem akkor újból nem fogja kérni már a serial key...Értitek mit akarok?:D

nem igazán ^^"

Hanna
2011-10-02, 13:23
xp meg jegyzi hogy az a progi regizve volt már:o Istenem de sz.rul tudok magyarázni:D

Kacsa
2011-10-02, 13:29
xp meg jegyzi hogy az a progi regizve volt már:o

a regisztrációs adatbázisra gondolsz? :) a regedit-re? :) Futtatás menüpont: "regedit" és ENTER. Aztán ott már csak törölgetned kell a nemkívánatos bejegyzéseket, mert tényleg sok gondot okoznak géppel. :)

Hanna
2011-10-02, 13:33
IIIgen thx!!:hug:

Kacsa
2011-10-02, 13:41
IIIgen thx!!:hug:

szívesen, máskor is :D