PDA

Teljes verzió megtekintése : PC-s topic



oldal : 1 [2] 3 4

horus
2011-10-02, 21:17
Le töröltem a daz néhány napja... Tegnap föl akartam rakni a ge..je meg mappákat gyárt. És nem tudok mit kezdeni.... Betöltő mappáit klónozza(nincs vírusom) :( Ötlet?
KATT (http://www.fileden.com/files/2008/5/9/1903397//gazzzzz445.jpg)
kacsa ha már felajanlodtad hogy maskor is segitessz ezt a problémát is kérnem megoldani:D :):)

Petya a Lara Fan
2011-10-08, 22:52
Nagyon szépen köszönöm a válaszát mindenkinek! Petya, amit mondtál, hogy rakjak fel az az ATi-s. Amióta felraktam és lejjebb görgetek nem egyenletesen megy szépen lefelé, hanem így ugrál. Nem tudom elmagyarázni. :P xD

Böngészőben be kell kapcsolni a finom görgetést. ;)


+ videók se mennek már rajta egyenletesen. :/

Ez alatt mit értesz?

nicolee
2011-10-09, 09:44
Böngészőben be kell kapcsolni a finom görgetést. ;)



Ez alatt mit értesz?

Ugyanaz, mint a böngészőnél: szaggat, vagy nem tudom elmagyarázni. Mintha ki akarná rajzolni minden egyes képkockát a videónál. :/

Kacsa
2011-10-09, 09:54
Ugyanaz, mint a böngészőnél: szaggat, vagy nem tudom elmagyarázni. Mintha ki akarná rajzolni minden egyes képkockát a videónál. :/

tudom én, olyan csíkokat hagy :) meg amikor az ablakokat akarod áthelyezni, akkor is olyan akadozósan megy.
telepítsd fel a drivert (illesztőprogramot). ez egy CD-n van, és a videokártyához kapod. :)

nicolee
2011-10-09, 09:58
Áh! Nem igaz. Felraktam, amit mondtál: Install Display Drivers -> és ugyanolyan, mint volt. :(


tudom én, olyan csíkokat hagy :) meg amikor az ablakokat akarod áthelyezni, akkor is olyan akadozósan megy.
telepítsd fel a drivert (illesztőprogramot). ez egy CD-n van, és a videokártyához kapod. :)

Pontosan! Hiába felraktam, nem megy (mármint, ugyanolyan mint volt). xD Csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

Kacsa
2011-10-09, 10:02
Pontosan! Hiába felraktam, nem megy (mármint, ugyanolyan mint volt). xD Csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

tudnál képet küldeni a driver telepítőjéről? :) PrintScreennel. utána beilleszted Paintbe, felrakod mondjuk Képfeltöltésre és megnézzük, milyen lehetőségek vannak. lehet, hogy a rossz funkcióra mentél rá. :) velem már megesett. :)

nicolee
2011-10-09, 10:06
http://kepfeltoltes.hu/view/111009/ilyen_www.kepfeltoltes.hu_.png -> Tessék. :D Itt a másodikra kattintottam.

Kacsa
2011-10-09, 10:26
http://kepfeltoltes.hu/view/111009/ilyen_www.kepfeltoltes.hu_.png -> Tessék. :D Itt a másodikra kattintottam.

nem muszáj mindig új hozzászólást írni, ha kettő hsz-ed között nem telt el 24 óra, akkor használd a JAVÍT gombot, a jobb alsó sarkában a hozzászólásodnak :)
amúgy a jóra kattintottál ^^"
dehát... na, nálam kifújt a tudomány. :D bocsi. :o

nicolee
2011-10-09, 10:28
nem muszáj mindig új hozzászólást írni, ha kettő hsz-ed között nem telt el 24 óra, akkor használd a JAVÍT gombot, a jobb alsó sarkában a hozzászólásodnak :)
amúgy a jóra kattintottál ^^"
dehát... na, nálam kifújt a tudomány. :D bocsi. :o

Áh! Próbáljam meg még egyszer? :/
Mert, amikor felraktam most azt írta ki, hogy az illesztőprogram nincs felrakva.. vagy valami ilyesmit. xD
Újra kellesz rakni a gépet, igaz?!

Michele
2011-10-09, 10:30
nem muszáj mindig új hozzászólást írni, ha kettő hsz-ed között nem telt el 24 óra, akkor használd a JAVÍT gombot, a jobb alsó sarkában a hozzászólásodnak :)

Köszönöm, fiam. :D

nicolee
2011-10-09, 10:41
Újraindítottam a gépet és megvan, hogy mit ír ki:
"ATI grafikus illesztőprogram nincs telepítve vagy az ATI illesztőprogram nem működik megfelelően. Telepítsen az ATI hardvernek megfelelő ATI illesztőprogramot."
Na, mindegy. Majd megoldom valahogy. :) Kacsa, nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Nagyon rendes vagy. :D A hozzászólásos bigyuszt pedig alkalmazom. :)

Nekünk van egy másik videokártyánk. Próbáljuk berakni azt, hátha megjavul a probléma?

nicolee
2011-10-09, 11:59
Újraindítottam a gépet és megvan, hogy mit ír ki:
"ATI grafikus illesztőprogram nincs telepítve vagy az ATI illesztőprogram nem működik megfelelően. Telepítsen az ATI hardvernek megfelelő ATI illesztőprogramot."
Na, mindegy. Majd megoldom valahogy. :) Kacsa, nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Nagyon rendes vagy. :D A hozzászólásos bigyuszt pedig alkalmazom. :)

Nekünk van egy másik videokártyánk. Próbáljuk berakni azt, hátha megjavul a probléma?

Sikerült megoldani! Felraktam még egyszer. :) Köszönöm.

Kacsa
2011-10-09, 12:17
hihi :D nem az IDÉZ gombot mondtam, a JAVÍT gombot :D

Kacsa
2011-10-11, 17:57
Petya, meg tudnád mondani, hogy neked egész pontosan milyen videokártyád van? :)

Petya a Lara Fan
2011-10-11, 18:54
Petya, meg tudnád mondani, hogy neked egész pontosan milyen videokártyád van? :)

Asus GeForce GTX 275 (http://prohardver.hu/teszt/verfrissites_mindket_gyartonal/palettafrissites_vagy_toldozas.html)

Kacsa
2011-10-11, 19:26
Asus GeForce GTX 275 (http://prohardver.hu/teszt/verfrissites_mindket_gyartonal/palettafrissites_vagy_toldozas.html)

ahaaa :) kössz :)

Petya a Lara Fan
2011-10-11, 20:58
ahaaa :) kössz :)

Sziviiii :D :D
Miért kérdezted amúgy? :)

Kacsa
2011-10-12, 14:59
Sziviiii :D :D
Miért kérdezted amúgy? :)

csak mert napokon belül én is veszek egy videokarit, bár én megelégszek egy olyan 20-21 ezressel is :) a mostani videokártyám hihetetlen sz@r, de annyira...
egy nagyon vacak integrált, de annyira vacak, hogy még a Pixel Shader 3-mat se támogatja, azaz azokat a játékokat, amik kábé 2005 után jelentek meg, nem viszi. :angry: Amúgy már megvan, hogy kb. milyet veszek:
egy Sapphire-os ATi 6570.
http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6570/pages/amd-radeon-hd-6570-overview.aspx
Petya, mi a véleményed? :)

Petya a Lara Fan
2011-10-12, 17:00
Amúgy már megvan, hogy kb. milyet veszek:
egy Sapphire-os ATi 6570.
http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6570/pages/amd-radeon-hd-6570-overview.aspx
Petya, mi a véleményed? :)

Jó választás, nagyszerű középkategóriás kártya. :)
Egy ismerősömnek is ilyen van, gond nélkül megy a CoD 6 high -on, Crysis 2 -t is elviszi normal beállításokon. BF3, stb. nem lenne elég, de szerintem Te olyan játékokkal nem akarsz nagyon játszani. :)

namivanmar
2011-10-12, 17:47
Kacsa, te miért nem konzolon játszol ha van? az való arra.

Petya a Lara Fan
2011-10-12, 18:48
Kacsa, te miért nem konzolon játszol ha van? az való arra.

Kapott egy gépet a nem tudom kijétől, vesz bele egy fain kártyát, és tudd azokkal a játékokkal is játszani amik PC exkluzívak. (Hydrophobia Prophecy (vagy hogy írják) meg egyéb játékok.)

Kacsa
2011-10-12, 19:34
Kapott egy gépet a nem tudom kijétől, vesz bele egy fain kártyát, és tudd azokkal a játékokkal is játszani amik PC exkluzívak. (Hydrophobia Prophecy (vagy hogy írják) meg egyéb játékok.)

így-így :) most a Prophecyre nagyon rágerjedtem :vlol:
és Petya, bocs, hogy fárasztalak, de a procim milyen? :)
Pentium Dual-Core, E5300, 2.60 GHz :)

Petya a Lara Fan
2011-10-12, 22:13
így-így :) most a Prophecyre nagyon rágerjedtem :vlol:
és Petya, bocs, hogy fárasztalak, de a procim milyen? :)
Pentium Dual-Core, E5300, 2.60 GHz :)

Hát nem Intel C2D, de szerintem meg fogja tenni.
Viszont töltsd le ezt (http://www.cpuid.com/) a programot, aztán fényképezd ki valahogy, hogy mik a specifikációk.

Kacsa
2011-10-14, 20:02
huppppsz, változott a terv a vidikari terén :D
2 GB-s lesz :jumper::jumper::jumper: (ÉÉÉS csak kétezerrel drágább, mint az 1 gigás. megéri, bizony :) pedig az 1 gigás kari is ugyanilyen, az is DDR3-mas Sapphire 6570)
de csak majd kedden. mert nem volt nekik. :rolleyes: ma délben még volt, de mivel délután mentem... :angry: csak az én formám lehet. esküszöm, még meséltem is anyámnak, hogy valaki biztos elviszi előlem. így is lett :D
na szóval, hogy tiszta legyen a kép a gépemről:

CPU: Intel Dual Core, 2.60 GHz (ezzzzz vacak, de legalább kettő mag van benne)
RAM: 2 GB
Videokártya: ATi Sapphire 6570, 2 GB, DDR3

megkérdeztem a Steam-forumson a Hydrophobiát, és azt mondták, hogy bőven elviszi, és még nem csak a LOW beállításokon játszhatok :D húúú de kiváncsi vagyok rá >____> alig várom, Hydrophobia PC-n? na, ez új lesz :D:D:D)

namivanmar
2011-10-14, 20:46
a mai világban már lassan a proci fontosabb lesz mint a videokártyák. főleg hogy az új intel procikban már integrált vga cucc van csak jó alaplap kell hozzá. kezdik átvállalni a videokártáyk szerepét. szerintem.

Stranger
2011-10-15, 11:06
CPU: Intel Dual Core, 2.60 GHz (ezzzzz vacak, de legalább kettő mag van benne)
RAM: 2 GB
Videokártya: ATi Sapphire 6570, 2 GB, DDR3

Tesóm gépében Intel Dual Core E2160 1.8Ghz van és pár játékot kipróbáltam pl. Mirror's Edge, Aion és azokhoz bőven elég volt, úgyhogy a te procid sztem bőven elég a legtöbb játékhoz ne vacakozd le. :D
Itt van egy felsőkategóriás videókártya mellett kicsit tuningolva a procid nem fogja vissza a teljesítményt Battlefield3-ban:
http://www.youtube.com/watch?v=YnbHrIEztNs

Videókártya tökmind1, hogy 1Gb vagy 2Gb, mert 1-nél többet tuti nem fog használni. :D Bár lehet, hogy órajele is magasabb az 1Gb-ostól, úgyhogy jó lesz ez. :D

Petya a Lara Fan
2011-10-15, 11:39
Tesóm gépében Intel Dual Core E2160 1.8Ghz van és pár játékot kipróbáltam pl. Mirror's Edge, Aion és azokhoz bőven elég volt, úgyhogy a te procid sztem bőven elég a legtöbb játékhoz ne vacakozd le. :D
Itt van egy felsőkategóriás videókártya mellett kicsit tuningolva a procid nem fogja vissza a teljesítményt Battlefield3-ban:
http://www.youtube.com/watch?v=YnbHrIEztNs

Videókártya tökmind1, hogy 1Gb vagy 2Gb, mert 1-nél többet tuti nem fog használni. :D Bár lehet, hogy órajele is magasabb az 1Gb-ostól, úgyhogy jó lesz ez. :D

Sokat tényleg nem nyom a latban hogy 2 gb -s, nem fog tudni 1 gb -nél többet használni, sőt, nekem a CoD 6 volt az egyetlen játék idáig ami a kártyám összes memóriájára. :D
Jó hogy viszi a BF -et, ez esetben tévedtem akkor. :D
Látszik hogy tök szar az egész játék optimalizációja, az Én procim erősebb és alig viszi 35-40 FPS -el ultra részletességen, 1280x1024 -ben. (Nemhogy Full HD-ban)
Elfut, az igaz, még nem akad így, viszont szaggat, és Én nem tudok 60 FPS alatt játszani. :mad:

Kacsa
2011-10-15, 12:07
Elfut, az igaz, még nem akad így, viszont szaggat, és Én nem tudok 60 FPS alatt játszani. :mad:

huhhú, engem megtanított rá az élet :vlol: ne tudd meg, már jó pár éve olyan 15-20 FPS-ekkel játszok :clown: aztán amikor felállok a géptől, minden olyan fura, mert nem akadozik... LOL, komolyan beszélek.
na, de most eljött a változás ideje. :) majd kedden.... jaaj kedd legyél már itt az ISTENIT! :rolleyes:

namivanmar
2011-10-15, 12:46
(60fps? 25töl már folyamatosnak kéne látnod a dolgokat. az amcsi ntfs szabvány is csak 30. sosem értettem ezt hova kell 5000fps)

Petya a Lara Fan
2011-10-15, 13:03
(60fps? 25töl már folyamatosnak kéne látnod a dolgokat. az amcsi ntfs szabvány is csak 30. sosem értettem ezt hova kell 5000fps)

25 fps úgy szaggat hogy nemigaz, filmek közben is szépen észrevenni.
Nézd meg itt: http://www.boallen.com/fps-compare.html
30 fps vs 60.
Vagy ezt:
-nU2_ERC_oE

Kacsa
2011-10-15, 13:59
na, egy szó mint száz; ha kedden meglesz a videokártyám (márpedig meglesz, mert megrendelte az eladó ráadásul nem kis előleget is otthagytam, amire persze van bizonyíték:D), és a Hydrophobia Prophecy legalább ÁTLAGOSAN 20 FPS-t ad nekem a legalacsonyabb beállításokon, akkor már totál boldog vagyok. :)
nekem nem kell több :) csak ne akadozzon annyira, hogy ne tudjak normálisan lőni az LP4-gyel xDD

Petya a Lara Fan
2011-10-15, 14:32
na, egy szó mint száz; ha kedden meglesz a videokártyám (márpedig meglesz, mert megrendelte az eladó ráadásul nem kis előleget is otthagytam, amire persze van bizonyíték:D), és a Hydrophobia Prophecy legalább ÁTLAGOSAN 20 FPS-t ad nekem a legalacsonyabb beállításokon, akkor már totál boldog vagyok. :)
nekem nem kell több :) csak ne akadozzon annyira, hogy ne tudjak normálisan lőni az LP4-gyel xDD

Lesz az több is :D

Kacsa
2011-10-15, 17:03
Lesz az több is :D

TÉNYLEG?!?!?! :jumper::jumper::jumper: WUUUHÚÚÚÚ!!!!!!! :jumper:

namivanmar
2011-10-15, 19:39
szerintem nem szaggat a 30fps, hanem elvan mosva inkább ebben a videoban. ha szaggatna akkor a dvd-k és blu-ray filmek is nagyobb fps-el készülnének szerintem. de függ az adott mozgás sebességétől is. sőt a gyors mozgásban jelentkezik csak amit te szaggatásnak látsz. akciódus játékokban biztos feltünöbb. egy videót meg úgy módosítanak ahogy akarnak. lelassítani meg teljesen baromság, akkor értelmét veszti az egész. mindegy. én vagyok nyugdíjas és vak. az újabb generációnak meg biztos gyorsabb az agya és fejlettebbek az érzékszerveik.

ja és a pörgö "négyzetes" összehasonlító oldal alján az idézettel egyet értek.

Kacsa
2011-10-15, 20:06
mindegy. én vagyok nyugdíjas és vak. az újabb generációnak meg biztos gyorsabb az agya és fejlettebbek az érzékszerveik.


VAGY csak elfogadod a dolgokat és nem variálsz :) Petya is azért variál ilyen sokat a magas FPS-sel, mert irtó sokat költött a gépére, és vinné is simán a játékokat, csak a lusta fejlesztők lusták voltak normálisan optimalizálni a játékot :) legrosszabb esetben simán átportolják, mint a Resi4-nél vagy a LIMBO-nál.

namivanmar
2011-10-15, 20:17
VAGY csak elfogadod a dolgokat és nem variálsz :) Petya is azért variál ilyen sokat a magas FPS-sel, mert irtó sokat költött a gépére, és vinné is simán a játékokat, csak a lusta fejlesztők lusták voltak normálisan optimalizálni a játékot :) legrosszabb esetben simán átportolják, mint a Resi4-nél vagy a LIMBO-nál.

a legtöbb játék pc-re a legfosabb. ez alap igazság mióta konzolra készülnek a játékok. a legelső fejlesztés az xbox általában. a pc csak egy kényszerhelyzet már ezeknél a játékoknál. (leszámitva az exkluziv izékat)
hogy valaki "nem tud 60 fps alatt játszani", ez meg... más generáció... más világ...

Stranger
2011-10-15, 20:34
szerintem nem szaggat a 30fps, hanem elvan mosva inkább ebben a videoban. ha szaggatna akkor a dvd-k és blu-ray filmek is nagyobb fps-el készülnének szerintem. de függ az adott mozgás sebességétől is.

Ha jól tudom youtube max 30FPS-t támogat. :D
Én Battlefield 1942 multizok és ott nekem is kell a stabil 60FPS. Valamennyire szerintem is lehet érezni a különbséget. :D És kell is... de pl. egy Tomb Raiderbe tök mind1 sztem. :D
Ez amúgy olyan mint a 8ms vs 2ms válaszidő monitoroknál, van aki megesküdne arra, hogy 2ms kell neki, vki nem lát semmi különbséget.

Kacsa
2011-10-16, 10:20
Ting, hadd kérdezzem már meg, a TE gépednek mik a pontos jellemzői? :)
Csak mert mondtad, hogy nálad nagyon akadozott a Prophecy.

Ting
2011-10-16, 12:55
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2.20 Ghz
3 GB RAM
Sapphire ATI Radeon HD 5750 1GB
Windows 7 32bit

Viszont amikor kipróbáltam, akkor még a videókártya egy NVIDIA GeForce 9500 1GB volt, és a RAM is csak 2GB volt.

Michele
2011-10-17, 12:06
Más is van úgy azzal, hogy az a rohadt indavideo nem hagyja végignézni a videókat? Megőrülök... :angry:

namivanmar
2011-10-17, 14:17
Más is van úgy azzal, hogy az a rohadt indavideo nem hagyja végignézni a videókat? Megőrülök... :angry:

az indavideo sajnos eléggé "kellemetlen" még, bár nekem csak lassú szokott lenni

YzaaA
2011-10-18, 17:12
Petya meg szeretném kérdezni hogy a videokártyámnak az illesztöprogramját frissiteni hogy lehet??
http://tinypic.com/view.php?pic=2qmgk2a&s=7
csak azért kérdem mert elöjön egy ablak és mondja, hogy neten keressek illesztöprogramot, vagy számítóhgépröl telepítsem fel.Akkor most kell a kártyához kapott telepítö CD, vagy netröl keresgéljek?:D
Eggyáltalán hogy kell ezzel foglalkozni mert nem értelk hozzá!:D

Petya a Lara Fan
2011-10-18, 21:07
Petya meg szeretném kérdezni hogy a videokártyámnak az illesztöprogramját frissiteni hogy lehet??
http://tinypic.com/view.php?pic=2qmgk2a&s=7
csak azért kérdem mert elöjön egy ablak és mondja, hogy neten keressek illesztöprogramot, vagy számítóhgépröl telepítsem fel.Akkor most kell a kártyához kapott telepítö CD, vagy netröl keresgéljek?:D
Eggyáltalán hogy kell ezzel foglalkozni mert nem értelk hozzá!:D

Hát integrált cucc, szerintem nézd meg az alaplaphoz tartozó lemezeket, amin van ilyen, vagy ahogy a képen van, katt az illesztőprogram frissítésére. Bár nem tudom, hogy nem-e ****ná el a Winfos. :/ :D Mi az alaplapod tipusa?
Szedd le ezt: http://www.aida64.com/ (Trial verzió, de mutatnia kell az alaplap típusát) és onnan megtudhatod. :)

Kacsa
2011-10-19, 16:03
YÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::j umper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jum per::jumper:
MEGVAN! MEGVAAAAAN!!!!!!!!!!! :jumper::jumper::jumper::jumper:
a PROPHECY SIMÁN MEGY RAJTA, OLLLLLYAN SIMÁN.............. wáÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :jumper::jumper::jumper:
EXTÁZISSS, B@SZOD!!!!!!!!! :jumper::jumper::jumper:

YzaaA
2011-10-19, 16:15
Örülök, hogy bár neked jó napod van!!:)
Nekem még a vidikaris sztory csúszik, de remélem kapok egy máikat és fog menni rajjta az Undi!!:jumper::jumper:
meg más nagy grafójú játék:D

Ting
2011-10-19, 18:53
YÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::j umper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jum per::jumper:
MEGVAN! MEGVAAAAAN!!!!!!!!!!! :jumper::jumper::jumper::jumper:
a PROPHECY SIMÁN MEGY RAJTA, OLLLLLYAN SIMÁN.............. wáÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :jumper::jumper::jumper:
EXTÁZISSS, B@SZOD!!!!!!!!! :jumper::jumper::jumper:

Grat, have fun! :D

Kacsa
2011-10-19, 19:07
Grat, have fun! :D

:D köszönöm, my friend! :)

Petya a Lara Fan
2011-10-19, 21:21
YÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::j umper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jum per::jumper:
MEGVAN! MEGVAAAAAN!!!!!!!!!!! :jumper::jumper::jumper::jumper:
a PROPHECY SIMÁN MEGY RAJTA, OLLLLLYAN SIMÁN.............. wáÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :jumper::jumper::jumper:
EXTÁZISSS, B@SZOD!!!!!!!!! :jumper::jumper::jumper:

Mondtam Éééééén. :D

Kacsa
2011-10-20, 15:35
Mondtam Éééééén. :D

:):) köszönöm a biztatást, Petya :) ha nem mondtad volna, Isten bizony elhagyott volna a remény. :D

Petya a Lara Fan
2011-10-20, 21:04
:):) köszönöm a biztatást, Petya :) ha nem mondtad volna, Isten bizony elhagyott volna a remény. :D

Ááá, dehogy, akkor is ment volna. :D
No és mit produkál a gépecske a játék alatt? :) Jól muzsikál? FPS?

Kacsa
2011-10-21, 22:07
Ááá, dehogy, akkor is ment volna. :D
No és mit produkál a gépecske a játék alatt? :) Jól muzsikál? FPS?

:D
nem mondom, hogy állandóan megvan az az 50-60 FPS-de nekem még nem volt olyan, hogy játszhatatlanná váljon a játék.
ha sok a köd és a részecskék, akkor lassul le, de akkor is maximum 20 FPS környékéig, 20 FPS alá sosem megy, hála Istennek:D
de mondom, az átlag szám az olyan 30 körül van, ami nekem tökéletes :)

Petya a Lara Fan
2011-10-22, 11:58
:D
nem mondom, hogy állandóan megvan az az 50-60 FPS-de nekem még nem volt olyan, hogy játszhatatlanná váljon a játék.
ha sok a köd és a részecskék, akkor lassul le, de akkor is maximum 20 FPS környékéig, 20 FPS alá sosem megy, hála Istennek:D
de mondom, az átlag szám az olyan 30 körül van, ami nekem tökéletes :)

Jóaaaaaaaaaz. :D

YzaaA
2011-10-24, 18:48
először is meg kell nézned, hogy milyen a videokártya csatlakozója az alaplapon :)
ha minden igaz, akkor ún. PCI-Express-es, de az ördög nem alszik :)
küldj be egy képet róla, és mi megmondjuk milyen a csatlakozója :) régebbi gépeken nem PCI-E van, az meg gáz lenne, mert a jobb vidikarik már PCI-E-sek.

utána le kéne olvasni a tápegységed külső borításáról, hogy hány wattos, mrt ha túl alacsony, akkor a vidikari "kisülhet" (én úgy tudom, hogy olyan 400 W körüli az igényük a mai videokártyáknak, hacsak nem veszel valami hiper-super, vagyonba kerülő vackot:clown:) (akár azt is lefényképezheted, és mi azt is megmondjuk)

http://tinypic.com/view.php?pic=6y1x0m&s=7
http://i51.tinypic.com/2dvsd1l.jpg
Azt hogy hány Watt-os azt már nem kaptam a dobozon.
Ha nem elég olvasható akkor leírom ide...Sajnos csak telefonnalk tudok csinálni, mivel az 1-ik fényképezöt elvitték, a másik pedig megment.-.-*

Kacsa
2011-10-24, 19:45
http://tinypic.com/view.php?pic=6y1x0m&s=7
http://i51.tinypic.com/2dvsd1l.jpg
Azt hogy hány Watt-os azt már nem kaptam a dobozon.
Ha nem elég olvasható akkor leírom ide...Sajnos csak telefonnalk tudok csinálni, mivel az 1-ik fényképezöt elvitték, a másik pedig megment.-.-*

bocs, de én úgy gondoltam, hogy leszeded a gép burkolatát. :) és belül, az alaplapot fényképezed le. és ne feledd; ha leszeded a burkolatot, mindig kapcsold ki a gépet, és ne turkálj benne :)
egy csavarhúzóval hátul a kettő szöget lecsavarozod, és lefényképezed a alaplapot, a tápegységet.

Stranger
2011-10-24, 20:00
bocs, de én úgy gondoltam, hogy leszeded a gép burkolatát. :) és belül, az alaplapot fényképezed le. és ne feledd; ha leszeded a burkolatot, mindig kapcsold ki a gépet, és ne turkálj benne :)
egy csavarhúzóval hátul a kettő szöget lecsavarozod, és lefényképezed a alaplapot, a tápegységet.

Oda van írva, hogy PCI-E 2.0, úgyhogy jó így, nem régi típusú.

YzaaA
2011-10-24, 20:01
:S...............nah ezt most hogy??
Most per pillanat nem csavarozom le de holnap új nap virrad szóval akkor megcsinálom.Most túl fáratt vok hozzá:o

Kacsa
2011-10-24, 21:01
Oda van írva, hogy PCI-E 2.0, úgyhogy jó így, nem régi típusú.

igen, de a tápegység még mindig kéne :)
elfelejtettem leírni, hogy a csatlakozója jó :)

____________

hé, miért van az, hogy a játék totál rendesen fut, de egy olyan fél-háromnegyed óra múlva elkezd szaggatni, a kép és a hang is? :( alacsony lehet a tápom hozzá? :(

Kacsa
2011-10-30, 18:01
hé, valaki (főleg te, Petya :D) szeretnék feltenni egy kérdést :)
az AMD Catalyst c. program Overdrive nevű szekciójával kapcsolatos :) inkább vigyázok ezekkel az overclockolásokkal, szóval... :) megkérdezlek téged, mert asszem te régen mondtad, hogy te overclockoltad a procidat.

EGYRÉSZT: Petya, ha megnövelem a videokártyám ventilátorának a pörgését 100%ra, akkor az kockázatos? pl. túlpörög vagy valami túl-izélés nem történik majd? :)

MÁSRÉSZT: az overclockolás.
valami High Perfomance GPU clock meg High Perfomance memory clock van itt. ezt nemrég elállítottam, de az egész gép összeomlott ^^ :clown: most visszaállítottam, de valami miatt olyan érzésem van, ha tovább b@szakszok vele, akkor valami naaagyon rossz fog történni :)
már kerestem cikkeket a neten, deee... :vlol: inkább TE mondd el :)

Petya a Lara Fan
2011-10-30, 22:30
hé, valaki (főleg te, Petya :D) szeretnék feltenni egy kérdést :)
az AMD Catalyst c. program Overdrive nevű szekciójával kapcsolatos :) inkább vigyázok ezekkel az overclockolásokkal, szóval... :) megkérdezlek téged, mert asszem te régen mondtad, hogy te overclockoltad a procidat.

EGYRÉSZT: Petya, ha megnövelem a videokártyám ventilátorának a pörgését 100%ra, akkor az kockázatos? pl. túlpörög vagy valami túl-izélés nem történik majd? :)

MÁSRÉSZT: az overclockolás.
valami High Perfomance GPU clock meg High Perfomance memory clock van itt. ezt nemrég elállítottam, de az egész gép összeomlott ^^ :clown: most visszaállítottam, de valami miatt olyan érzésem van, ha tovább b@szakszok vele, akkor valami naaagyon rossz fog történni :)
már kerestem cikkeket a neten, deee... :vlol: inkább TE mondd el :)

Dehogy kockázatos, azért van rajta 100 %, hogy használd. :) Csak kicsit több áramot vesz fel, meg jobban hűti a GPU -t, amellett, hogy ***** hangos. :D (Utóbbi függ attól hogy milyen, és mekkora a ventilátor.)

Hát, az overclockolás videókártya esetében kicsit nehezebb dolog, túl gyakran omlik tőle össze a gép, nehéz megtalálni azt a pontot, ahol minden klappol. Én pont nem rég próbálkoztam kártyatuninggal kicsit több teljesítményt kipréselni belőle BF 3 alatt, megy is a játék rendesen, de egy idő után lefagy, és kidob, majd az egész gép belassul és behülyül, ilyenkor adni kell neki egy restartot. Amúgy tényleg csak óvatosan, mert nagyon könnyen tönkre lehet vágni vele a vga -t, éppúgy, mint a processzort, ezért csak saját felelősségre csináld, és ha persze tönkremegy a kártya, akkor ugrik a garancia is. ;)

Kacsa
2011-10-31, 11:19
Dehogy kockázatos, azért van rajta 100 %, hogy használd. :) Csak kicsit több áramot vesz fel, meg jobban hűti a GPU -t, amellett, hogy ***** hangos. :D (Utóbbi függ attól hogy milyen, és mekkora a ventilátor.)


ahaa :) azt már észrevettem, hogy hangos, de nem zavar nagyon :) a régi gépem 3x ilyen hangos volt. :D majd amikor valami olyan játékkal játszok, ami rendesen izzasztja a kártyát (és kevesebb, mint 30 FPS-t kapok, márpedig kevesebbet szoktam :vlol:), akkor felnyomom 100-ra, hadd menjen :) nem szeretném, ha túlmelegedne. :)


Hát, az overclockolás videókártya esetében kicsit nehezebb dolog, túl gyakran omlik tőle össze a gép, nehéz megtalálni azt a pontot, ahol minden klappol. Én pont nem rég próbálkoztam kártyatuninggal kicsit több teljesítményt kipréselni belőle BF 3 alatt, megy is a játék rendesen, de egy idő után lefagy, és kidob, majd az egész gép belassul és behülyül, ilyenkor adni kell neki egy restartot. Amúgy tényleg csak óvatosan, mert nagyon könnyen tönkre lehet vágni vele a vga -t, éppúgy, mint a processzort, ezért csak saját felelősségre csináld, és ha persze tönkremegy a kártya, akkor ugrik a garancia is. ;)

értem :) inkább nem sz@rakodok vele, jó az úgy nekem, ahogy most van :) minden játék játszahtó rajta; HydroProphecy, Mafia 2, Just Cause 2, Amnesia... minden, ami per pillanat kell:)

Petya a Lara Fan
2011-10-31, 16:04
ahaa :) azt már észrevettem, hogy hangos, de nem zavar nagyon :) a régi gépem 3x ilyen hangos volt. :D majd amikor valami olyan játékkal játszok, ami rendesen izzasztja a kártyát (és kevesebb, mint 30 FPS-t kapok, márpedig kevesebbet szoktam :vlol:), akkor felnyomom 100-ra, hadd menjen :) nem szeretném, ha túlmelegedne. :)


értem :) inkább nem sz@rakodok vele, jó az úgy nekem, ahogy most van :) minden játék játszahtó rajta; HydroProphecy, Mafia 2, Just Cause 2, Amnesia... minden, ami per pillanat kell:)

Ha nincs túl kevés FPS, akkor valóban nem érdemes, bár aki szereti babrálni, annak jó dolog, Én is szeretem tesztelgetni, hogy mit tudok kipréselni a cuccból. :D

YzaaA
2011-11-02, 15:53
YEEEEEESSSSS!!!!!!!!:jumper::jumper::jumper::jumpe r::jumper:
Noss kérem az 5leteket!!!:D
Melyik vidikarit ajánlanátok nekem??Vagyis hát mejiken menne a Shrek 4???Mert nekem az a fontos!!:clown:

Kacsa
2011-11-02, 17:25
árkategória, édesem. :)

YzaaA
2011-11-02, 17:56
Árr???????:eek:
Hátt......^^*
De nekem minöség kéne.....muszály az árat is megmondani???:rolleyes:
13 000 - 22 000 Ft körül

Kacsa
2011-11-02, 21:00
13 000 - 22 000 Ft körül

ez azért elég tág :vlol:
mindegy, én ajánlom az enyémet, az 23 ezer volt itt BAJÁN. mondom BAJÁN.
Baja vidéken van, és Pesten vagy egy nagyobb városban sztem jóval olcsóbban megveheted majd.
mindenestre itt van:
AMD Radeon HD 6570
http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6570/pages/amd-radeon-hd-6570-overview.aspx#1
ööö.... ami fontosabb: PCI-express-es, drága Iza. ami azt jelenti, hogy a te alaplapodra jó lesz :D :clown: na, nem ijesztgetlek :)
a tápegységedet (PSU - Power Supply Unit) kéne megnézni még, de ahhoz le kéne szedned a géped külső borítását, és megnézni a számot, ami a PSU-n van.
minimum egy olyan 400 wattnak kéne lennie. nekem 390 wattos, azaz határeset, ezért félek is kicsit, hogy kisül, vagy mi :(

YzaaA
2011-11-02, 21:54
Fghú há ezzel a vidikarival mennyi baj van már!!-.-*
mind1 meglássuk, nem tudom, hogy végül apa milyet választana, mert rajta múlik.
Majd mikor anyámék kimennek az erdöre gyorsan lekappom s megnézem!:D
Csak annyi, hogy leszedem a külsö borítást, s meg lehet nézni, vagy azzal még matatni is kell??

Stranger
2011-11-02, 23:07
minimum egy olyan 400 wattnak kéne lennie. nekem 390 wattos, azaz határeset, ezért félek is kicsit, hogy kisül, vagy mi :(
300W-nak elégnek kell lennie, a videókártya max 60W-ot fogyaszt.. Persze ha vmi nagyon gagyi táp ami 300W helyett igazából 200-at ad le, na akkor nem árt új... xd De az már nagyon költséges. De egyébként nem egy embert tudok akinek GTX460-asa van és 400W-os táp.
@YzaaA
Egyébként jó lenne ha megtudakolnál, hogy milyen boltokból tudtok venni és akkor annak az árlistájából megmondjuk, hogy melyik lenne a legjobb. Amikor leszeded a gép oldalát valószínűleg ott lesz nagy betűkkel a tápon, hogy hány watt, nem kell sokat matatni. Vagy fényképezd le azt is.. xd

Petya a Lara Fan
2011-11-02, 23:44
300W-nak elégnek kell lennie, a videókártya max 60W-ot fogyaszt..

Már amelyik, az Én szörnyem megeszi sokszor a 210 W -ot is. (Elméletben) :D Szóval bőven elég egy 450 W -s táp, mert Nekem is az van, plusz a procim tuningolva van, aminek max. fogyasztása 90 W. De mértem már mérővel, Crysis Warhead (Legmagasabb beállítások) se evett többet 300 -nál, szóval full kamu szokott lenni legtöbbször amit a kártyák gyártói ajánlanak. :)

Caroline
2011-11-03, 08:12
Hát ja, de azért az ember mindenből a legeslegjobbat akarja, azért a tápot is érdemes tuningolni, unoka tesóm is jól póruljárt, vett vidikarit, ramot meg alaplapot, mindenből a legnagyobbat, és úgy járt hogy leégett a tápja mert minden 100% -on futtatott, így is 560w os kéne neki hogy minden 100%on menjen, így csak 450 eset vett

Kacsa
2011-11-03, 09:10
Csak annyi, hogy leszedem a külsö borítást, s meg lehet nézni, vagy azzal még matatni is kell??

iza drága, nem kell megvárni, amíg a szülők elmennek, megmondod jóapádnak, hogy apa, meg kell nézni a tápegységet.
kell egy csavarhúzó. a géped hátulján lent és fönt van egy csavar, (vagyis elég sok van de nekünk most csak 2 db kell). ez a 2 csavar a gép hátuljának a szélén van, van jobb, vagy bal oldalt. valamelyiket lecsavarozod, és lecsúsztatod a gép burkolatát, és lefényképezed a tápegység oldalán lévő címkét, amin elvileg egy táblázatnak kellene lennie, mindeféle Amperrel meg Voltage-vel teletömve, amik fizikaóráról ismerősek lehetnek :) ha nincs azon az oldalon a tápegység címkéje, akkor valószínű, a rossz odlalon szedted le a gép burkolatát :) akkor rakd vissza, és a másikoldalon szedd le.
ha megvan ez a táblázat, akkor fényképezd le valamivel, küldd be ide a képet, és voilá.
nem kell semmit babrálni belül, ezért ki van zárva, hogy áramütést szenvedsz :)

Hát ja, de azért az ember mindenből a legeslegjobbat akarja, azért a tápot is érdemes tuningolni, unoka tesóm is jól póruljárt, vett vidikarit, ramot meg alaplapot, mindenből a legnagyobbat, és úgy járt hogy leégett a tápja mert minden 100% -on futtatott, így is 560w os kéne neki hogy minden 100%on menjen, így csak 450 eset vett

bizony. ez veszélyes dolog :)

YzaaA
2011-11-03, 15:07
Nem tudom leszenni a külsö burkolatot!!!!!!!!!:angry:
nem jön le....

Kacsa
2011-11-03, 15:43
hol csavaroztad le? :) gép hátulján, TOTÁL bal vagy TOTÁL jobb odlalt alul és felül van két csavar.
ha kicsavaroztad, akkor a gép oldalát el kell csúsztatni hátrafele.

YzaaA
2011-11-03, 17:32
hát lecsavaroztam, húztam teljes eröböl, de a francnak sem akart lejönni-.-*
Amugy meg mindhiába, mert 1 ojan kártyát kapok, amin minden játék nem fog tökéletesen futni.....Szal én nem tudok beleszólni.
Most kérdezte meg apám, hogy milyen játékokat akarok, hogy futtasson a vidikari.....


mindenestre itt van:
AMD Radeon HD 6570
http://www.amd.com/us/products/desktop/graphics/amd-radeon-hd-6000/hd-6570/pages/amd-radeon-hd-6570-overview.aspx#1


Te Kacsa.......te ijen sok cuccal vetted meg???:D
Amm....az Amnesia az simán elfutna a mostani vidikarimon??
http://gepigeny.hu/games.php?id=1177
mert ha nem akkor a másik vidikarin kiprobálom!!:D

Kacsa
2011-11-03, 18:38
hát lecsavaroztam, húztam teljes eröböl, de a francnak sem akart lejönni-.-*
Amugy meg mindhiába, mert 1 ojan kártyát kapok, amin minden játék nem fog tökéletesen futni.....Szal én nem tudok beleszólni.
Most kérdezte meg apám, hogy milyen játékokat akarok, hogy futtasson a vidikari.....


Te Kacsa.......te ijen sok cuccal vetted meg???:D
Amm....az Amnesia az simán elfutna a mostani vidikarimon??
http://gepigeny.hu/games.php?id=1177
mert ha nem akkor a másik vidikarin kiprobálom!!:D

komolyan Iza, nem értelek.
egy olyan kártyát kapsz, amin minden játék nem fog tökéletesen futni, és nem tudsz beleszólni. ezt pontosítsd kérlek.
és mit jelent az, hogy "ilyen sok cuccal"...? pénzzel? vagy most mi van?

YzaaA
2011-11-05, 18:21
Mit nem lehet ezen érteni????
Hiába kérem ki a véleményeteket, úgysem azt a kártyát veszik meg, amit mondok, hanem másat!
----------------------------------
Sok cuccra pedig arra értettem, hogy amellet a vidikari mellet még vannak más dolgok is.....

Kacsa
2011-11-05, 20:41
Sok cuccra pedig arra értettem, hogy amellet a vidikari mellet még vannak más dolgok is.....

nem, nincsenek. ez egy csomagban volt :)


Hiába kérem ki a véleményeteket, úgysem azt a kártyát veszik meg, amit mondok, hanem másat!

ez elég baj. nem tudom, ki fogja használni azt a kártyát, tán ők? nem te fogsz rajta játszani?
:( szegény Iza, most úgy sajnállak. :(

YzaaA
2011-11-05, 21:10
Hát igen nálam mindig ez van.
Én soha nem választatok azt, amit szeretnék, a telefonomat is használtam kaptam, és véletlenül lett ojan, mint amit a TV-ben is láttam és szerettem volna.
Nem hagynak választási lehetöséget, mindig minden ojan kell legyen amit ök szeretnek.
Igazs 1 részt én is hibás vagyok a laptop miatt, mert megkaptam volna, de én azt mondtam, hogy nem vegyenek.
De nem is bánom, majd a saját pénzemböl veszek 1-et.:)

Kacsa
2011-11-06, 10:22
De nem is bánom, majd a saját pénzemböl veszek 1-et.:)

helyes. :thumb:
amúgy az már csak természetes, ha az ő pénzükből vesznek valamit, akkor az már olyan legyen, amilyet ők akarnak :vlol:
ezt nem tudtam. :D

én már jó ideje saját magam által állom a dolgokat. :)

Ting
2011-11-11, 09:50
Emberek! Feltörték a Steam fórumot! Ha van Steamed, változtasd meg a jelszavad a biztonság érdekében!

Kacsa
2011-11-11, 15:39
Emberek! Feltörték a Steam fórumot! Ha van Steamed, változtasd meg a jelszavad a biztonság érdekében!

OMFG, kik állhattak a feltörés mögött? Tán nem azok a... azok a... shit, nem jut eszembe a nevük... egyszer Petya belinkelt róluk egy képet, amin a tagjai voltak.

Ting
2011-11-11, 18:40
Anonymousra gondolsz? :)

Kacsa
2011-11-11, 19:35
Anonymousra gondolsz? :)

nem tudom... asszem valami hajó a jelképük...

Stranger
2011-11-11, 19:50
nem tudom... asszem valami hajó a jelképük...
lulzhack :D
http://www.6moo7.com/vb/attachment.php?attachmentid=11047&stc=1&d=1308763054

Kacsa
2011-11-11, 20:55
lulzhack :d
http://www.6moo7.com/vb/attachment.php?attachmentid=11047&stc=1&d=1308763054

aaazaz! :d

Petya a Lara Fan
2011-11-11, 22:25
Kajak feltörték???
Óóó, remélem nem szivatsz, már változtatom is meg a jelszavam.
Szerk.: Ja, igaz: http://gamepod.hu/hir/hacker_tamadas_erte_a_steamet.html
Meg is változtattam nyomban.
Az Anonymus amúgy általában jó dolgokat csinál, ellentétben ezekkel a tetvedék lulzosokkal.

Ting
2011-11-11, 22:28
Nem szivatlak, ha felmész a fórumra, ott is láthatod. Én is egyből megváltoztattam amint olvastam.

UPDATE: Már működik.

Stranger
2011-12-08, 23:39
Hát ez szerintem is inkább valami mod, nem tudom, hogy lehetne ebbe a játékba beleerőszakolni DX11 -et, azért ahhoz kicsit komolyabb tudás szükséges, inkább ez ilyen high texture mod, meg fények lettek javítva, de túl sok változást nem észleltem.
Nem akarom teleírkálni az AoD-s topicot erről a mod-ról, úgyhogy inkább itt folytatom. :D
Az ENB Series nevű mod-ot ismered? Kb. úgy működik pl. GTA VC-ben, hogy az autók tükröződése DirectX9-ben lett átírva és ezért van is hozzá ilyen DX8 to DX9 converter, de nem fog az egész játék abban futni, csak azért kellett, hogy a tükröződés menjen. Ez a AoD-os fickó is ezt az ENB-t használja, csak kicsit átalakítgatta, azt hogy mi megy DX11-ben nem tudom, de ránézésre én nem is látok semmi extrát, de az lehet, hogy a rossz minőségű videó miatt van, a kép is szét van csúszva, stb... Videókészítéshez nem ért az fix. :D

YzaaA
2011-12-12, 19:26
Héé, a TR4-et hogy lehet kicsi ablakba hoznii??:DÚgy értem h ne full screen legyen, hanem olyan, hogy közbe ha chat-elek valakivel pölö ne keljen mindig az asztalra levinni, meg amugy is lassan viszi le:/

Matie
2011-12-12, 19:44
Kattints a tomb4 exére jobb gombbal, válaszd ki azt, hogy "Parancsikon létrehozása". Most kattints a parancsikonra jobb gombbal, aztán a Tulajdonságokra. Itt a "Cél" mezőben menj az elérési út legvégére, nyomj egy szóközt, utána írd be ezt így idézőjelekkel együtt: "-setup"
Nyomj okét, indítsd el a parancsikont. Itt válassz egy kisebb felbontást a megjelenő opciók közül, és pipáld ki a "Windowed" melletti kis kockát. Ha mindez megvan, játszhatsz vele kicsi ablakban :)

YzaaA
2011-12-12, 19:47
Köszönöm Matie!!:D:hug:

YzaaA
2012-01-19, 15:09
Hihetetlenül mérges vagyok!!!:angry::angry::angry::angry::angry:
A gépem meg van kergülve!!!!Feltettem a Silent Hill 3-at meg az Amnesia-át, hátha tudok rajta játszani ma, erre a játék mappája hirtelen eltünik!!!
Nem babr''altam vele, ne is törültem ki, még sincs sehol!Mégis mit csináljak, mert minyá kivetem az ablakon!!:angry::angry::angry::angry:

Kacsa
2012-01-19, 16:04
milyen mappa tűnik el? a Program Filesban lévő mappa, vagy a Dokumentumokban hozott létre mappa tűnik el?
és kikapcsoltad a gépet, és mire visszakapcsoltad, nem voltak ott a mappák?

Caroline
2012-01-19, 16:16
Nem poros a winyód?
Lehet csak takarítanod kell pc clenarrel.(de nem hiszem hogy ilyet csinálna akkor, esetleg frissísd át wint,vagy nem kapot be egy vírust a géped(mondjuk azt is kijelzi)

YzaaA
2012-01-19, 16:50
Az a mappa, ahova telepítettem a játékokat.Nem találom a mappájukat, e nélkül meg nem indulnak el me hiányoznak a dolgok belölle.
Újraindítottam, az ikonok megvoltak, majd mikor már hejrejött a gép a töltésekböl meg ijenek, akkor meg eltüntek az ikonok............
Ne tudom, hogy miért csinálja ezt, tegnap óta ezt csinálja.

Kacsa
2012-01-19, 20:26
Az a mappa, ahova telepítettem a játékokat.Nem találom a mappájukat, e nélkül meg nem indulnak el me hiányoznak a dolgok belölle.
Újraindítottam, az ikonok megvoltak, majd mikor már hejrejött a gép a töltésekböl meg ijenek, akkor meg eltüntek az ikonok............
Ne tudom, hogy miért csinálja ezt, tegnap óta ezt csinálja.

akkor futtass le egy víruskeresést. (tudoood... egy teljeset, ami jó sokáig tart)
milyen a vírusirtód? én avastot ajánlok. :) ingyenes, és a legjobb. :D

YzaaA
2012-01-19, 20:35
Lefottattam, és semmi virust nem kapott(AntiMalware-rel futtatam le, szerintem az is jó:):D)
Nem tom nincs 5-letem, h miért csinálhatja...

Kacsa
2012-01-19, 20:36
Lefottattam, és semmi virust nem kapott(AntiMalware-rel futtatam le, szerintem az is jó:):D)
Nem tom nincs 5-letem, h miért csinálhatja...

google-n próbáltad már, hogy pl..... mittudomén, mondjuk "files disappearing from hard drive", vagy vmi ilyesmit? :)

YzaaA
2012-01-19, 20:39
nem, de megprobálok utánna nézni!:)
CSak nem most:D:)

horus
2012-01-21, 00:07
Bezárták a Megavideo/Megauploadot http://www.thinkbaby.co.uk/forum/smilies/crying_smiley.gif http://www.thinkbaby.co.uk/forum/smilies/crying_smiley.gif http://www.thinkbaby.co.uk/forum/smilies/crying_smiley.gif

Kacsa
2012-01-21, 10:03
Bezárták a Megavideo/Megauploadot http://www.thinkbaby.co.uk/forum/smilies/crying_smiley.gif http://www.thinkbaby.co.uk/forum/smilies/crying_smiley.gif http://www.thinkbaby.co.uk/forum/smilies/crying_smiley.gif

jaaj ne is mondd :( azon néztem a Fringet... :( de találtam másik megoldást, hogy nézhessem. :)

Ting
2012-01-23, 12:40
Zippyshare függő vagyok, de régebben sokat használtam a MegaUploadot. A SOPA most úgy néz ki, hogy megbukott, viszont a Megát elvitték tőlünk. :(

Kacsa
2012-01-23, 14:45
A SOPA most úgy néz ki, hogy megbukott, viszont a Megát elvitték tőlünk. :(

hát csak ne igyunk előre a medve bőrére, sztem ottmaradanak az árnyékban, és figyelnek, majd egyszer újra lecsapnak. CSAK a jó pillanatra várnak. :mad:

Ting
2012-01-23, 21:43
Közben a FileSonic is megvált rengeteg szolgáltatásától. Mostmár csak arra jó, hogy megnézd, amit eddig feltöltöttél.

Kacsa
2012-01-24, 14:21
Közben a FileSonic is megvált rengeteg szolgáltatásától. Mostmár csak arra jó, hogy megnézd, amit eddig feltöltöttél.

és ez is a nyomorék SOPA miatt van? O__O

Ting
2012-01-25, 09:06
Nem, ez amiatt van, hogy sokan megijedtek, amiért a MegaUploadot már elkapták. Önszántukból leállították sokan az oldalukon a szolgáltatásokat.

Kacsa
2012-01-25, 14:18
Nem, ez amiatt van, hogy sokan megijedtek, amiért a MegaUploadot már elkapták. Önszántukból leállították sokan az oldalukon a szolgáltatásokat.

értem. :(
ez nem maradhat így. egyszer és mindenkorra el kell törölni a SOPÁt, akár az árnyékban bujkálnak, akár nem, mert már nagyon idegesít, hogy az USA benne akar (és benne is van) lenni mindenben.
há még most a netet is?! a net mindig is a névtelenségről, a szabadságról, (a trollokról), és az abszolút korlátlanságokról szólt, most meg...:angry:
duh, ez nagyon köcsög.:rolleyes:

Caroline
2012-02-12, 16:14
Egy kis segítség kellene
vannak a wordben vezérlők és azokhoz miként kell elkezdeni írni a programot (abban a vizual basicben)

azt valaki eltudná nekem magyarázni elég ilyen lebutított szinten mármint (konyhanyelven) nem nagyon vágom

YzaaA
2012-02-13, 20:40
Valaki meg tudná mondani, hogy ez miért van???
http://i44.tinypic.com/126dzbb.png

Kacsa
2012-02-13, 20:55
Valaki meg tudná mondani, hogy ez miért van???
http://i44.tinypic.com/126dzbb.png

OMG :vlol:
tartós a baj? vagy hol van ez, milyen játék ez? :)
valami azt súgja,hogy TR3 Jungle legeleje, dehát nem vagyok benne biztos. :)

YzaaA
2012-02-13, 20:56
TR 2 a nagy fal:vlol:
Ez még találgatós kérdésnek is elmenne:D
És igen tartós, ahogy elnézem:(
Mit kövessek el ellene, hogy ne így menjen??Kompaktibilis mod??
Szerk:Kiprobáltam kompaktibilis modban és most már rendesen megy!!:)

tombraidermaster1996
2012-02-14, 16:53
Valaki meg tudná mondani, hogy ez miért van???
http://i44.tinypic.com/126dzbb.png

Az szép! :D Ez még sokkal jobb, mint a TR3-mas textúrahibák. XD Hogy csináltad drága, ha szabad kérdeznem? A TR2 nekem patch meg kompi mód állítgatás nélkül is szépen ment mindig is. :P Hát igen a win7 meg vista hibája, hogy a régi játékok olyan rosszul működnek rajtuk...

YzaaA
2012-02-14, 17:26
Nem tudom, feltettem nem pach-eltem, és még is ijen lettXD
1 kicsit furcsáltam me régebb nem ment így.....de kompi modban megy most rendesen.:D

tombraidermaster1996
2012-02-14, 17:40
Úgy a jó, ha jól megy. :)

YzaaA
2012-02-17, 18:24
Mi a francot csináljak, hogy minden 1-es Costum Story-nál ne Crash-eljen le a játék???
Már kezd 1 kicsit idegesíteni, régebb nem volt ijen baja!!!:angry::rolleyes:

YzaaA
2012-03-11, 13:19
Azt az eltünös mappás mindenségit már!!!:mad:
Hát komolyan mondom nem tudok megoldást rá, pedig googlen megnéztem de semmi sincs erröl.
Most felteszem a kérdést....hová a nem létezö micsodámba tünnek el a mappáim???
Most az XNA Lara-ás data mappa hiányzik...:angry:

Kacsa
2012-03-11, 13:48
Azt az eltünös mappás mindenségit már!!!:mad:
Hát komolyan mondom nem tudok megoldást rá, pedig googlen megnéztem de semmi sincs erröl.
Most felteszem a kérdést....hová a nem létezö micsodámba tünnek el a mappáim???
Most az XNA Lara-ás data mappa hiányzik...:angry:

ha valaki más nem törli ki, és nem fut a gépeden valamiféle takarítóprogram (bár a takarítóprogramnak sincs joga csak úgy kitörölni egy mappát), akkor vírus vagy kémprogram.

YzaaA
2012-03-11, 15:25
Inkább kémprogramra gyanakodok, vírus nincs a gépemen, Eset azt már észre vette volna szerintem, mert már 1x kivizsgáltam a gépet és nem talált semmit.

OBig
2012-03-11, 18:54
Lehet, ideje volna egy vinyócserének. Lehet ez akár badsector is. :)

YzaaA
2012-04-15, 22:33
Miért nah?????
Miért van ez amikor el akarnám indítani a legendet???
Failed to initialize Direct3D with current settings!?????????????
:angry::angry::angry::angry::angry:

Kacsa
2012-04-16, 08:26
Failed to initialize Direct3D with current settings!?????????????
:angry::angry::angry::angry::angry:

videókari hiba.

YzaaA
2012-04-16, 09:30
És ez esetben mit tegyek??

horus
2012-04-16, 15:26
Miért nah?????
Miért van ez amikor el akarnám indítani a legendet???
Failed to initialize Direct3D with current settings!?????????????
:angry::angry::angry::angry::angry:

Nem elég erős a vidikarid... Next-Genél van ugye ?
Az nem indul el Pixel Shader 3 nélkül asszem... Van 2 karim az egyikkel ugyanezt irja ki a másikkal meg megy de akadozik...

CrashHungarian98
2012-04-16, 15:28
Nekem meg Kazashtan nem indul el Next Genbe :S

tombraidermaster1996
2012-04-16, 18:32
Hát sajnos a Crystal sok mindent elcsöszött a Legendben, pl. ha a patch nélküli legenden játszol és ha rámész a kazahsztáni objektum listára vagy mi a franc az, ott állandóan kidob a játék azzal, hogy hibát észlelt... :mad: Sok dolgot elcsesztek benne, mondjuk nekem nincs meg eredetiben, csak másoltban, de azért durva az is, hogy egyik haverom eredetijénél is ugyan ezt csinálja, hogy kidobja őt az objektum listából ha kazahsztánra megy, meg volt olyan, hogy nepálban a templom belsejében leestem aztán kidobbott az asztalra a drága... :S Az anninál nem volt ilyen gondom, de az mondjuk eredeti Legjobb Választásos kiadás, de annál semmi gondom nem volt. :D A legenddel meg meggyűlik a bajom, nekem is úgy fut el a gépen, hogy shadow meg víz meg fullscreen meg nextgen meg anti aliasing vagy mi kivan kapcsolva... :D Tehát egyszóval bugos fhos volt a motorja a játéknak 2006-ban, ennyi. :D:D

YzaaA
2012-04-16, 18:37
Réggebb is ez a vidikarim volt még is futott....
Az objektumoknál engem is ki szokott dobni...:P
De kérlek szépen elmondaná vallaki, hogyha újra indítom a gépet akkor mégis mi a francért indul meg??XD
Mert ez most megeset......nem tudom hogy miért....
Szerintem a Windows-al van a baj.....újra kell telepítsem:o

Kacsa
2012-04-16, 18:54
Hát sajnos a Crystal sok mindent elcsöszött a Legendben, pl. ha a patch nélküli legenden játszol és ha rámész a kazahsztáni objektum listára vagy mi a franc az, ott állandóan kidob a játék azzal, hogy hibát észlelt... :mad:

képzeld, én nekem meg simán elvisz minden pályát full grafon, next-genben, de valahányszor nextgenben el akarom indítani Kazahsztánt, kidob. :P

tombraidermaster1996
2012-04-16, 19:00
képzeld, én nekem meg simán elvisz minden pályát full grafon, next-genben, de valahányszor nextgenben el akarom indítani Kazahsztánt, kidob. :P

Na látod? Ugye hogy van vele baj, nemde? :D Az annival volt baj valamikor is? Nálam nem, szóval ennyi. :D Pedig a Legend ezerszer jobb, mint az anniversary. :) Az annival az a baj, hogy túl szürkeség az egész, egyiptom külső részei színesebbek meg a manor, de a többi, hagyjuk már... :D A TR1-ben is színesebb és szebb volt minden, mint itt. :D Pedig az annit imádtam régebben, de mostmeg elkezdem, 10 perc aztán na jó, hagyjuk a pi.csába az egészet... Uuuuuuncsiiiiii. :(:( Ezért sonicozom meg le-zem inkább. :D :P

CrashHungarian98
2012-04-16, 19:00
képzeld, én nekem meg simán elvisz minden pályát full grafon, next-genben, de valahányszor nextgenben el akarom indítani Kazahsztánt, kidob. :P

Dettó :D Kazashtannál mindig kidob engem is.

YzaaA
2012-04-16, 19:15
Én a next gént be sem kapcsolom, mert nem megy simán még az Alan Wake sem, akkor ez sem fog akadozás nélkül:rolleyes:
Nekem a next gének közül a legend a kedvencem, de viszont az Anni volt az elsö játékom szóval azt is szeretem:hug::D

horus
2012-04-16, 19:22
Nekem is Legend a legjobb a next-Genekből, jó kis lövölde TPS-ben :D :D Anni meg a TR1 megcsonkitva... Undiról meg ne is beszéljünk inkább xDDD
Ezzel a kazasztán hibával még nem taliztam, Anni interactive cutscene hibájaival vagyunk puszipajtások ^^ xDD

CrashHungarian98
2012-04-16, 19:27
Nekem is Legend a legjobb a next-Genekből, jó kis lövölde TPS-ben :D :D Anni meg a TR1 megcsonkitva... Undiról meg ne is beszéljünk inkább xDDD
Ezzel a kazasztán hibával még nem taliztam, Anni interactive cutscene hibájaival vagyunk puszipajtások ^^ xDD

Nekem is a Legend az első next Genek közt :D Aztán Anni és az Undit is szeretem, de azért jobbnak vártam.

YzaaA
2012-04-16, 19:28
Régebben istenítettem az Undit, hogy milyen jól néz ki már...xD
Most meg kiderült, hogy as legrosszabb a next gének közül:P
Remélem a TR9 ennél sokkalta jobb lessz:D:)

CrashHungarian98
2012-04-16, 19:29
Régebben istenítettem az Undit, hogy milyen jól néz ki már...xD
Most meg kiderült, hogy as legrosszabb a next gének közül:P
Remélem a TR9 ennél sokkalta jobb lessz:D:)

Énis remélem :)

CrashHungarian98
2012-04-18, 15:06
Egyébként Kazasztánáál már a laborba megy a Next Gen nekem.

Michele
2012-04-19, 14:27
Mi a zuzmót célszerű csinálni azzal a géppel, amelyik folyamatosan csak újraindítgatja magát? :(

Kacsa
2012-04-19, 16:11
Mi a zuzmót célszerű csinálni azzal a géppel, amelyik folyamatosan csak újraindítgatja magát? :(

:\ vagy vírus vagy valami rossz hardver, vagy mittudomén. :rolleyes:

Michele
2012-04-19, 16:29
Esküszöm, hogy csak egy rohadt frissítés miatt van. :ohno: Lefagyott közben, én megelégeltem, kiléptem belőle; elment a net utána - emiatt sokszor indítottam újra a gépet, hátha jobb lesz. De ez nem sokáig működött. Most már semmi nem jön be... Ollllyan jó. :rolleyes: :D Az a sok lementetlen cucc... Ááhhh... :privateeye:

Petya a Lara Fan
2012-04-19, 16:58
Esküszöm, hogy csak egy rohadt frissítés miatt van. :ohno: Lefagyott közben, én megelégeltem, kiléptem belőle; elment a net utána - emiatt sokszor indítottam újra a gépet, hátha jobb lesz. De ez nem sokáig működött. Most már semmi nem jön be... Ollllyan jó. :rolleyes: :D Az a sok lementetlen cucc... Ááhhh... :privateeye:

Valahogy ki kell lopnod a dolgokat onnan, ahol el tudod tárolni, éééééés rendszerújrapakolás! :) (És hogy az a problémád is megoldódjon, hogy elvesznek újratelepítéskor a cuccok: csinálj egy másik patríciót, amin az adatok újratelepítéskor sosem fognak elveszni.)

OBig
2012-05-10, 21:27
Nem tud valaki egy olyan programot, ami a weblapon levő linkeket ellenőrzi, hogy ne legyen halott link?
Mindig van pár hibás, de a több ezer linket lehetetlen mindig ellenőrizni.

Kacsa
2012-06-09, 13:11
Értem, köszönöm szépen a véleményedet Szajuri! :) Abban én is reménykedek, hogy összejön valamikor, csak hát az a baj, hogy egy 100-as alatt jó gépet már nem igazán veszel... Vagy szimplán felújítanom kellene a gépet, kellene 10gb ram minimum, 1gb-s videókártya meg rohadt erős processzor...

miaf@sz? 10 giga ram? minek? nekem 2 giga van és BŐŐŐŐŐŐVEN elég. (na jó. ha nem is elég, 4 gigánál többet egyszerűen fölösleges belerakni.)
amúgy meg nem érdemes felújítani a gépet ilyen mértékben:
1. mivel már az alaplapod is régi, valószínűleg nem el (főleg a tápegységed. ha túl sokmindent raksz rá, és a tápod gyenge, akkor minden kisül és cseszheted.)
2. egy eléggé könnyen átléphető határ után már drágább felújítani, mint újat venni. (Drágább a leves, mint a hús!)

___________
amúgy én ezt a gépet úgy kaptam, ingyen rokontól, de nagyon szeretem. :)
volt benne kapásból egy Intel Dual Core 2,6 GHz-es proci. (kétmagos persze) ez nem túl erős, de nekem megfelel.
akkor van benne az a 2 giga RAM...
és vettem bele egy viszonylag erős vidikarit, (de még ez is csak középkategóriás), 20 ezerért, egy AMD HD6570-est, 2 GB DDR3.
ez amúgy 100 alatt jönne ki, ha újat vennél. :)

Stranger
2012-06-09, 13:22
Szerintem a 10 giga RAM, csak költői túlzás akart lenni. :D Amúgy egyetértek, komplett gépet kell venni ha már nagyon régi a többi hardver.
tombraidermaster1996:
Én a közeljövőben akarok új gépet venni, úgyhogy benne vagyok most a témában, ha kell segítség akkor itt leszek. Ahogy gondolom Petya és Kacsa is.

Kacsa
2012-06-09, 13:46
Szerintem a 10 giga RAM, csak költői túlzás akart lenni. :D

hát lehet, csak úgy írta, hogy:

kellene 10gb ram minimum
mivel ott van a minimum szócska, lehet, hogy komolyan értette. :vlol:

Petya a Lara Fan
2012-06-09, 13:59
:) Háát ez az én gépigényem, nem kell szuperebb nekem Intel Core 2 Quad cpu Q6600 @ 2,40GHz, 4.00GB DD3 RAM, nvidia geforce 9800GTX/9800GTX+ 1GB és vígan fut a Buttlefield3 60fps-sel.

Intel Core 2 Quad Q8400 ~ 3.6 Ghz (Tuningolva, alapjárat: 2.6 Ghz)
2 x 2 GB Kingston HyperX RAM (Tuningolva, 888 Mhz, alapjárat: 600 Mhz)
Asus GTX 275 896 MB (GPU Clock 700 Mhz, Memory Clock 1200 Mhz, tuningolva, alapjárat: GPU: 633 Mhz, Memory: 1134 Mhz)

Battlefield 3 Video Settings:
Texture Quality Ultra
Shadow Quality Ultra
Effects Quality Ultra
Mesh Quality Ultra
Terrain Quality Ultra
Anti-aliasing Deferred 4xMSAA
Anti-aliasing Post High
Motion Blur On
Anisotropic Filtering 16x
Ambient Occlusion HBAO

Mindez DirectX 11 -ben, lehámozva pár Dx11 effektet, mivel a kártyám csak DirectX 10 -et kezel. (A DirectX 11 kódja visszafordítható.)

És így fut Nekem ezeken a beállításokon 30 FPS -el, tehát lehetetlen, hogy Neked 60 FPS -el fusson :)

Ez a kép pedig szerintem elmondja, hogy melyik kártyás konfig teljesíti a minimum 60 FPS -t: (A kártyát egy i7 4.00 Ghz proci hajtja ki, ehhez társul 8 GB RAM)

http://prohardver.hu/dl/cnt/2012-05/86010/results/bf3.png


Értem, köszönöm szépen a véleményedet Szajuri! :) Abban én is reménykedek, hogy összejön valamikor, csak hát az a baj, hogy egy 100-as alatt jó gépet már nem igazán veszel... Vagy szimplán felújítanom kellene a gépet, kellene 10gb ram minimum, 1gb-s videókártya meg rohadt erős processzor... És még így se biztos, hogy olcsóbban jönnék ki... :( Olyan drága már minden, hogy az már felháborító... :mad::( Amúgy tényleg durva, hogy még mindig alfa, de szerintem az az oka, hogy kb. két évig keresték a sztorit, utána plusz egy év az, hogy a motort felfejlesszék, plusz az objekt kreálás plusz az animációk, textúrák megcsinálása, utána a pályaépítés és ez eddig nagyjából kész, az alap kész van, amiatt alfa, mert azért még sok dolog van vele, amit változtatniuk kell meg azért még az új ötletek stb. Tehát van vele dolog, de szerintem kib@szottul ígéretesnek néz ki. :) Annyira szép. Mondjuk még a TR1-nél is elámulok néhány helyszínnél, hogy Úristen ez milyen gyönyörű, pedig már annyi idős a játék, mint én, mondjuk én picivel öregebb vagyok nála, de akkor is szépen meg van csinálva, mint mindegyik rész. Az AOD-ban meg szerintem a Louvre a leghangulatosabb és a legszebben kidolgozott része. Mindegyik TR-ben van valami különleges, van valami jó és van valami extra. :) Ezt tiszteletben kell tartani, a régi részekben és az új részekben ezek minden megvoltak maximálisan. Akkor ez miben térne el a többi résztől??!! Ugyan olyan különleges és jó lesz, mint a régiek és az újak együttesen, sőt még lehet, hogy hosszabb is lesz, mint bármelyik TR rész, ki tudja? :)

130K -ból olyan gépet veszel magadnak, hogy az bőven elég lesz Neked, ha nem akarsz pl. BF3 -mal ultra részletességen játszani. Minden más meg úgy fog csúszni egy 130K -s gépen, mint a takony.

Stranger
2012-06-09, 14:25
HD6850 belefér egy 130k-s keretbe, az pedig még FullHD-ben is bírja. Amúgy szerintem nem akar ilyen drágát venni.

Kacsa
2012-06-09, 15:05
HD6850 belefér egy 130k-s keretbe, az pedig még FullHD-ben is bírja. Amúgy szerintem nem akar ilyen drágát venni.

neem hát. TRmasternek elég lenne bőőőven egy 100 ezres gép is.
csakhát persze az is 100 ezer. :\ remélem van spórolt pénzed. :D
nekem régen annyi volt, mint állat. :) csak megvettem belőle az Xboxomat, aztán egy Full HD LED TV-t (ez utóbbi ballagásra), és most... :clown: elszegényedtem. :D

Stranger
2012-06-09, 15:43
Én is így gyűjtögetek, már vettem hangfalakat csak a gépet kéne már leváltani... A TV-d meg ugye tudod, hogy csak LED háttérvilágítású és semmivel sem ad jobb képet mint egy régebbi (CCFL) világításos? :p

tombraidermaster1996
2012-06-09, 18:03
neem hát. TRmasternek elég lenne bőőőven egy 100 ezres gép is.
csakhát persze az is 100 ezer. :\ remélem van spórolt pénzed. :D


B@szdmeg Kacsa! :D Olyan khurva rendes tudsz lenni. :P XD Tudod, hogy szeret Téged mindenki. XD:D:D:D:DXD Spórolt pééénz???!!! Na olyanom nincs, mert apám mindig addig ordítozott, míg oda nem adtuk neki, hogy vegyen cigit és lehiggadjon... Ballagói zsém ami 20ezer forint volt, puff semmivé vált a sok ordítozás miatt... :( Na de ez már off. Amúgymeg ha tudsz mondani olyan árban gépet, amin az új TR is meg minden játék elfutna egy 100-as alatt csak szólj! :D

Kacsa
2012-06-09, 19:43
B@szdmeg Kacsa! :D Olyan khurva rendes tudsz lenni. :P XD Tudod, hogy szeret Téged mindenki. XD:D:D:D:DXD Spórolt pééénz???!!! Na olyanom nincs, mert apám mindig addig ordítozott, míg oda nem adtuk neki, hogy vegyen cigit és lehiggadjon... Ballagói zsém ami 20ezer forint volt, puff semmivé vált a sok ordítozás miatt... :(

húhh, bocsi, ezt nem tudtam. :( :\ nem lennék a helyedben. :(

tombraidermaster1996
2012-06-09, 20:01
Háát... Sokmindent nem tudsz még az életemről, de ne is akard tudni, mert akkor az a történet neked nem tetszene... :( Nem akarom sajnáltatni magam, csak apám ilyen rossz ember, mindenért ordít, meg utál engem, tiszta szívéből, mióta csak megszülettem... :( Lassan már ott tartok, hogy öngyilkos leszek... :( Olyan dolgokat vág az ember fejéhez, hogy az csak na... :( És nem veszi észre, hogy ezzel khurvára megbántja az embert... :(

OBig
2012-06-09, 20:28
Ne is foglalkozz vele tombraidermaster1996! Egyszerűen nézz át rajta. Gondolj arra talán, hogyha megöregszik, akkor majd rinyál.
Nemisértem, az ilyennek minek gyerek-család. :(

tombraidermaster1996
2012-06-10, 10:53
Őszintén? Azért, hogy az egész csládját elüldözze! :( Csak azért... :( Az a baj OBig, hogy ahogy öregszik, úgy egyre rosszabb és rosszabb... :( Nem lehet mit tenni ellene, erre csak az öngyilkosság a megoldás, semmi más... :( Ahogy Anyuval is bánik, meg ahogy Bogival is bánik, az elviselhetetlen már... :( Kín szenvedés az élet mellette. :(

tombraidermaster1996
2012-06-10, 15:26
Ja és még valami srácok. Kicsit hackelni akarom a Sonic CD steames változatát zeneileg, csak a Data.rsdk fájlt nem tudom, hogy hogy kell kicsomagolni vagy mountolni... :S Segítséget szeretnék kérni hozzá akár pü.-ben is, mert unom az eredeti zenéjét a game-nek. A konzolos verziónál már megvan a zenei módosítás régről, csak ennél nem tudom, hogy hogy kéne, mivel tartalmazza az USA és a Japán verzió zenéit. Azokat akarom cserélni. :) Amúgy Steamről vettem meg, csak uncsi egy és ugyanazon zenével játszani rajta... :D

Petya a Lara Fan
2012-06-10, 20:32
Szerintem nem okos dolog Steam -es játékba belenyúlni, mert hátha VAC ban -nal jutalmaznak. Csak akkor csináld, ha meg vagy győződve róla, hogy szabad. :)

tombraidermaster1996
2012-06-11, 16:22
Szerintem nem okos dolog Steam -es játékba belenyúlni, mert hátha VAC ban -nal jutalmaznak. Csak akkor csináld, ha meg vagy győződve róla, hogy szabad. :)

Értem, de ez a Steames játék is úgy van, hogy egy hacker a Sonic Cd-t úgy csinálta meg, hogy Tails-szel is játszhassunk, ráadásul a zenéken hosszabbított, kiválaszthatjuk az USA és Japán verzió zenéit, hosszabbak és szebbek az endingek. Csak a SEGA megvette a sráctól és kiadták újra pc-re ps3-ra, androidra stb.-re. Csak unom a zenéit már és nem tudom, hogy hogy kezdjek bele a dologba, amúgy nem derülne ki úgy sem. Ritkán használom a Steamet, ezer évben egyszer, mert nuku pénzem. Csak zenét akarok változtatni, már a régi Sega Cd-shez meg van oldva, csak az nem olyan, mint az új, annak a zenei hackemnek az a címe, hogy Selena Gomez Music In Sonic The Hedgehog CD. Nem publikus a dolog, annál csak az mp3-makat kellett kicserélni és ment, de fél évet szántam rá, hogy tökéletes legyen, konvertáltam a zenéket, cserélgettem a pálya szituációihoz illően. Pl: az első zónának a good future-ja az a TRA main theme, a bad future zenéje meg a TRU main theme-je, az első zóna a palm tree panic zone. Csak olyan progi kéne, ami meg tudja nyitni az .rsdk fajta fájlt, daemon tools kilőve, mert nem jó sehogyse hozzá... :( Előre is köszi a segítséget! :)

tom croft
2012-06-11, 17:00
én egy olyat szeretnék kérdezni hogy....
venni akarok egy vidikártyát ...
és az enyémbe van 3PCI és 1AGP bemenet...
a régi videó kártyám az az AGP-be volt
na és az a lényeg hogy jó nekem egy PCI os videokari vagy mindenféleképp AGP set kell vennem ? :confused:

Petya a Lara Fan
2012-06-11, 17:24
Értem. :) Sajnos amúgy nem tudom hogy kell megcsinálni ezt a hackelést, a CoD játékaimhoz vannak programok amivel lehet olyan módosításokat csinálni, amiért nem jár ban, de hogy Sonic játékkal mi a helyzet..


én egy olyat szeretnék kérdezni hogy....
venni akarok egy vidikártyát ...
és az enyémbe van 3PCI és 1AGP bemenet...
a régi videó kártyám az az AGP-be volt
na és az a lényeg hogy jó nekem egy PCI os videokari vagy mindenféleképp AGP set kell vennem ? :confused:

Hát ha van benne PCI bemenet, akkor vegyél PCI -set, bár.. Én ha jól emlékszem a mai kártyák PCI-E bementesek, tehát ha olyan karit veszel, ami PCI-E, akkor nem fog belemenni a PCI -s bemenetbe.

tom croft
2012-06-11, 17:28
rendben köszi :D remélhetőleg sikerülni fog :D

Stranger
2012-06-11, 18:50
De most PCI vagy PCI-e? Mert nem mindegy. PCI-s videokártyák csak régen voltak. Utána jöttek az AGP-sek és most van a PCI-E.

tom croft
2012-06-12, 18:22
De most PCI vagy PCI-e? Mert nem mindegy. PCI-s videokártyák csak régen voltak. Utána jöttek az AGP-sek és most van a PCI-E.

Sima PCI :D
de úgy döntöttem hogy alaplapot is cserélek :D
mert az AGP-s nagyon drága O.o
egy Nvidia 9800GT 512 MB elég játékokra ?

Kacsa
2012-06-12, 18:49
egy Nvidia 9800GT 512 MB elég játékokra ?

jó lesz az. :)

Petya a Lara Fan
2012-06-12, 21:23
Háát.. CoD MW3 -ban (Csak példa) például nem lesz vele stabil 60 FPS -ed, de megteszi, igazából igényfüggő.
Tehát ez így full rossz kérdés. Elég -e? Attól függ, mi az igény. :)

tom croft
2012-06-12, 22:15
Hát nemtoom egy Assasins creed 2 ig kb :D ?

Stranger
2012-06-12, 22:35
Amúgy milyen proci és táp mellé vennéd? A 9800GT régen csúcskártya volt, biztos sokat fogyaszt.

tom croft
2012-06-13, 07:52
hát ahol veszem majd ezt videokarit ott megkérdezem hogy milyet vegyek :D

Roli
2012-06-13, 11:44
Ha tudtok, akkor segítsetek kérlek :D

Szóval... szerintem az egész USB meghajtóm tönkrement, vagyis hogy nem érzékel egyes dolgokat egy jó ideje az fix. :( A billentyű, gamepad és az ilyen "plug & play" dolgok mind tökéletesen futnak... Ám ha a nyomtatót, GPS-t, mobilt dogok be, akkor hol érzékeli, hol nem. A GPS-nél mondjuk kimutatta, hogy mikor működik és mikor nem, tehát a bedugás egy bizonyos pontjánál jó volt, utána meg nem. :/ Valami érintkezési hiba lesz valószínűleg a baj. Na már most, mit javasoltok? Szedjem szét a gépet és próbálgassam "tutujgatni" vagy vigyem szervizbe, esetleg új meghajtó kell, vagy alaplap vagy tápegység? Sajnos nem értek a lovakhoz, így ehhez se :D

Kacsa
2012-06-13, 13:43
először szedd szét és tutujgasd, aztán vidd szervizbe. :D

Petya a Lara Fan
2012-06-13, 16:48
Régen a 9600 GT is csúcs volt :D 98 watt -ot evett az enyém, nem hinném, hogy a 9800 sokkal többet fogyasztana. :)

Roli: Ha nem értesz hozzá akkor inkább szervíz. Tápegységgel nincs baj, valami érintkezés lesz. Ha bedugsz egy billentyűzetet, az működik, és ha ugyan abba a port -ba dugsz be egy mobilt, azokat hol igen hol nem érzékeli?

Roli
2012-06-13, 17:28
Ha bedugsz egy billentyűzetet, az működik, és ha ugyan abba a port -ba dugsz be egy mobilt, azokat hol igen hol nem érzékeli?

Igen, így van! :/
(Az XP újratelepítése se oldotta meg a gondot annó. :()

Robbie
2012-06-13, 17:51
SP3ra frissítés?
Vagy vennél egy usb hubot és úgy használnád? :)

Petya a Lara Fan
2012-06-13, 23:30
Szerintem alaplap csere, vagy ideiglenes megoldások. Lehet amúgy egy kis portalanítás kell csak a lapnak és a usb portoknak :)

YzaaA
2012-06-14, 20:06
Ha szabad kérdeznék valamit:D
Nos szóval, úgye meg van ez a gépem már 1 jó ideje, és eddig érdekes módon a TR4 nagyon jól ment, minden rendben volt meg minden...
De történt 1 kis bibi...És a bibi az lenne, hogy rohattúl játszhatatlanná vátl, mert ha úgyanis....és most felhozok 1 példát:Ha meg szeretnék fordúlni, pölö jobbra, akkor ha 2mp-nél többet nyomom a billentyüt, akkor leakad, vagyis kezd forogni körbe körbe és le nem áll.....tehát mintha folyamatosan nyomnám, de nem nyomom....
Mitöl lehet ez és mivel lehet korigálni???Probáltam kompaktibilis módban, de ahogy a rendes TR4 úgy a szerkesztett pályák is pont ilyent csinálnak, ami játszhatatlanná teszi az egész játékot...:/
Mitévö legyek???

YzaaA
2012-06-24, 19:51
Ha szabad kérdeznék valamit:D
Nos szóval, úgye meg van ez a gépem már 1 jó ideje, és eddig érdekes módon a TR4 nagyon jól ment, minden rendben volt meg minden...
De történt 1 kis bibi...És a bibi az lenne, hogy rohattúl játszhatatlanná vátl, mert ha úgyanis....és most felhozok 1 példát:Ha meg szeretnék fordúlni, pölö jobbra, akkor ha 2mp-nél többet nyomom a billentyüt, akkor leakad, vagyis kezd forogni körbe körbe és le nem áll.....tehát mintha folyamatosan nyomnám, de nem nyomom....
Mitöl lehet ez és mivel lehet korigálni???Probáltam kompaktibilis módban, de ahogy a rendes TR4 úgy a szerkesztett pályák is pont ilyent csinálnak, ami játszhatatlanná teszi az egész játékot...:/
Mitévö legyek???

Boccs a dupláért de OBig nekem olyasmit modott, hogy 1 progi belezavarhat a játékba és ezért nem megy rendesen
Nos megtudnátok modneni nekem, hogy ezek közül mit töröljek ki, hogy menjen végre???:http://i48.tinypic.com/2dhcwfr.png
De ha nagyon muszáj újratenni(már megint) a winyot akkor meg segítséget kérnék ezügyben:CD-m van, csak a progikat kell feltennim, de ahoz viszont kedvem nincs, hogy az egészet sorra teszteljem le....

OBig
2012-06-24, 20:37
Újrarakod a gépet-- A win feltelepítése után tedd fel először a TR4-et, és a patch után próbáld ki, hogy működik-é. Utána rakosgathatod fel a programjaidat, de egypár feltétele után nézd meg, hogy működik-é a TR4.
Office-Photoshop-Mozzilla tuti nem kavar be.
Viszont kodekekkel vigyázz. Ezek olyan programokban is benne vannak, mint egy videószerkesztő. Biztos vagyok benne, hogy valamelyik program kevert be, így nem látok más megoldást, mint az újratelepítés.
Lehet hogy már nincs is a gépeden az a program, ami feltett valami kodeket. Hiába törlöd a programot, az biza ott marad.

YzaaA
2012-06-24, 20:43
De jóó-.-*
Hja és ezzel a vidivel akarom szemléltetni, h nem megy:http://youtu.be/13ofZDPYTHk
Boccs a rossz minöség miatt, csak tellóval filmeztem:p

Roli
2012-06-24, 20:47
Inkább tegyél fel egy PS emut! :)

YzaaA
2012-06-24, 20:50
Feltettem de a grafó rossz és a hang is kézedezve jön:(
De csak símán PS emú???Nem PSX???
S ha letöltök 1 másik fajtát???(mármint emut)

Kacsa
2012-06-24, 21:16
Feltettem de a grafó rossz és a hang is kézedezve jön:(
De csak símán PS emú???Nem PSX???
S ha letöltök 1 másik fajtát???(mármint emut)

jajj Iza.
PSX = PS1.
és milyen másik fajta emura gondolsz? GameCube emulátor nem fogja vinni a PS1-es TR4-et. -__-"

YzaaA
2012-06-24, 21:45
jajj Iza.
PSX = PS1.
és milyen másik fajta emura gondolsz? GameCube emulátor nem fogja vinni a PS1-es TR4-et. -__-"

Én nem így mondtam!!!!!
Kezdessz 1 kicsit mogorva lenni velem, ha valamit nem tok:rolleyes:
Nekem van egy PSXfin-es emum, és ha letöltök 1 másik PSX emut úgyanúgyfog menni, vagyváltozni fog??
Amúgy bocsáss meg, hogy ennyire tudatlan vagyok!!:mad:

Roli
2012-06-24, 22:01
Az ePSXe 1.7-et próbáld meg! :)

YzaaA
2012-06-24, 22:25
Letöltöttem, de kellenének hozzá más cuccok is, és pont 1 olyan veboldalrol, amit nem nyit meg a mozilla....:(
Nah akkor vélgeg búcsut inthetek a TR4-nek:(

Roli
2012-06-24, 22:31
PÜ ment. :)

Kacsa
2012-06-25, 09:57
Letöltöttem, de kellenének hozzá más cuccok is, és pont 1 olyan veboldalrol, amit nem nyit meg a mozilla....:(
Nah akkor vélgeg búcsut inthetek a TR4-nek:(
a PSXfin-t használd. és nem tudom még mindig, mi a problémád vele.

YzaaA
2012-06-25, 11:33
Köszönöm Rolinak a PÜ-t:D
Matie-nak meg a megoldást:)Most már normálisan tudok vele játszani:)

OBig
2012-06-25, 12:34
Én azért szeretném tudni, mi volt a megoldás a problémára.
Ha már rászántam egy kis időt.

YzaaA
2012-06-25, 12:41
Próbáltad már kompatibilitás módban futtatni (XP SP3)?
:DMatie segített:D

OBig
2012-06-25, 19:44
Ennyi volt a gond?
Úúristen! :)
A múltkor cseten azt mondtad, ezt már próbáltad.

YzaaA
2012-06-25, 19:48
ezt nem probáltam csak a windows me-t:p
Jóóóóóó jóóóóóóó túúúúdom hogy hüüüÜlye vagyok:D

OBig
2012-06-25, 20:08
Nemérdekes Yza lelkem. :)
Mindig elfelejtem, hogy a legalapvetőbbel kell kezdeni. Hiába van ez leírva már vagy 100* a fórumban, akkor is. :)
Akkor már megkérdezem, a felbontást is beállítottad a legmagasabbra?

YzaaA
2012-06-25, 20:35
Igen:D:)

YzaaA
2012-07-02, 14:03
Nosh aki ért a Fraps-hez az meg tudná nekem mondani, hogy hogyan állíthatom be azt, hogy amikor veszem fel miközben játszok, azt hogy kell beállítani, hogy folyamatosan menjen, és hogy ne csak 1 pár percig???

tombraidermaster1996
2012-07-02, 14:06
Regisztráltad van vagy ingyenes? Az ingyenesnél pár percig megy csak, cseten ha kell link, küldök, ok? :)

YzaaA
2012-07-02, 14:08
Oké csak írjál!!:D

CrashHungarian98
2012-07-02, 14:37
Nekem is jól jönne mert engem is idegesít h 1 perc múlva mindig leáll :/

YzaaA
2012-07-02, 15:20
Én már megoldottam:D
ott lent ahol azt írja, hogy Loop buffer length 0 seconds, azt állítsd át akárhányu percre, és többet fog menni:D

CrashHungarian98
2012-07-02, 15:51
Aha megvan :D

tombraidermaster1996
2012-07-02, 16:30
Nyugi, nemsoká megkapjátok, csak a legfrissebbet akarom nektek is meg nekem is, mert nekem 3.5.2-m van és nincs meg a linkem hozzá, küldök p.ü-t ha találtam, ok? :)

YzaaA
2012-07-02, 16:35
Nekem már nem szügséges, sikerült bealítani:D

tombraidermaster1996
2012-07-02, 16:35
Még keresek olyat, ami működő, olyat keresek, ami a legújabb, olyat ami jó nektek is, nekem is. Elküldöm a linket majd pü-ban, vagy cseten, ok? Ne warezoljunk nyíltan.

YzaaA
2012-07-02, 18:30
Hogy tudok úgy vidit csinálni, hogy nem vágja a Fraps félbe???Mert megvan oldva a menegetés, de mindig félbe vágja!!!:(S akkor csinál 1 másikat, mit csináljak vele, hogy egész vidi legyen ne félbevágot??:(

Matie
2012-07-02, 18:57
A Fraps nem tömöríti rendesen a videókat, ezért a fájlméret hatalmas lesz. A Fraps úgy vágja félbe őket, hogy FAT32-es formázású rendszerre is ráférjenek, tehát 4 GB alatt tartja a fájlokat. A megoldás nem túl jó, annyit tudsz tenni, hogy vagy kisebb felbontásban veszel fel, vagy bejelölöd a 'half size' opciót a 'full size' helyett, így feleakkora felbontású lesz a videód. Viszont ez sem akadályozza meg azt, hogy feldarabolja, így csak később éri el a maximális méretet a fájl.
A végén muszáj összerakni az egészet egy szerkesztőprogrammal.:(

YzaaA
2012-07-02, 18:59
:(És milyen szerkesztö programra gondoltál???

OBig
2012-07-02, 19:40
Hát viideószerkesztőre. rengeteg fajta van ebből. De vigyázz! Pl ha a Pinnacle Studio-t teszed fel, akkor jó pár szerkipályát nem fogsz tudni játszani. Amit már neked említettem, ez feltesz pár kodeket, amitől megőrül a TR. :)

YzaaA
2012-07-02, 20:39
köszönöm hogy szolsz:D
A Windows movie maker-t raktam én fel:)Az jól müködik:D

tombraidermaster1996
2012-07-03, 10:22
A Fraps nem tömöríti rendesen a videókat, ezért a fájlméret hatalmas lesz. A Fraps úgy vágja félbe őket, hogy FAT32-es formázású rendszerre is ráférjenek, tehát 4 GB alatt tartja a fájlokat. A megoldás nem túl jó, annyit tudsz tenni, hogy vagy kisebb felbontásban veszel fel, vagy bejelölöd a 'half size' opciót a 'full size' helyett, így feleakkora felbontású lesz a videód. Viszont ez sem akadályozza meg azt, hogy feldarabolja, így csak később éri el a maximális méretet a fájl.
A végén muszáj összerakni az egészet egy szerkesztőprogrammal.:(

Helyette mit javasolsz, ami szépen is felvesz és nem olyan nagy a fájlméret és nem kell konvertálni a vidiket, hogy filmet csinálj belőle és hogy aviban max 100 mega legyen?

Stranger
2012-07-03, 11:19
AVI max 100mb hány percre? Mert több perces videónál az nagyon rossz minőség lenne. Sztem jó a Fraps, mert legalább jó minőségben vesz fel, utána akár Vista/7 movie maker-el átkonvertálod mp4-be az meg egy 10 perces videóból is csinál 500mb alattit (bár ezt én még nem használtam).

tombraidermaster1996
2012-07-03, 13:32
Nekem Format factory-m van, azzal konvertálom, csak sok idő... a Hypercamról mi a véleményetek? Jó egyáltalán?

Matie
2012-07-03, 19:41
Hallottam róla, de még nem próbáltam (ha jól tudom, az ingyenes verzió valami logót/feliratot rak a videódra). Csak ismételni tudom azt, amit Stranger mondott. Igazából a Fraps a legjobb megoldás, annak ellenére, hogy a fájlok mérete óriási lesz a végén. Movie Makerrel viszonylag gyorsan el lehet menteni úgy, hogy jóval kisebb legyen.:)

tombraidermaster1996
2012-07-04, 09:49
Semmi bajom amúgy a Fraps-szel, ugyanis teljesem vanpersze hogy warezos :D miből lenne pénzem megvenni :D, tehát felvesz mindent, csak konvertálnom kell utána aztán összeilleszteni, a konvertálás hosszú folyamat az összeillesztés meg megy hamar. :)

YzaaA
2012-07-04, 10:35
Nekem mind a 2 hosszú folyamatxD
A movie maker nem illeszti össze v.mi hamar:(A konvertálásról meg....pfff inkább halgatok:D
Tényleg TR mester te milyen vidit csinálsz???:D

tombraidermaster1996
2012-07-04, 10:46
Én? Hát majd egyszer a Selena sonic CD music hackről nektek, meg az este eszembe jutott valami, de azt majd az xna lara topikban részletezném ha nem gond, vagy ha jó itt is, akkor elmondom itt. Na a lényeg az, hogy xna larában videót csinálnék/nánk Laráról, ahogy tornázik, a szlogen pedig az lenne, hogy "Tornázz Larával!:)" nem tudom, hogy megvalósítható-e fraps xna lara és movie maker progikkal úgy, hogy zene legyen a vidi alatt. Szerintetek jó ötlet lenne?

YzaaA
2012-07-04, 11:14
Nos akkor sok szerencsét hozzá:D
Jól hangzik:D

namivanmar
2012-07-04, 11:33
tr felvételhez elég a 30 fps fraps-nek. nagy fájlméretet nem tudjátok meguszni mert tömöritetlen képkockákat ment a gondolom. olyan gépet meg nem nagyon tudtok venni ami egyből tömöríteni is tudná mp4-be vagy xvid-be mondjuk.
ezért is illik másik meghajtóra menteni. szóval egy másik winyóra, vagy aki teheti ssd-re. aki normális felvételt akar annak gép kell. örüljetek hogy nem valami CoD BO-t akartok HD-be 60fps-el felvenni.
egy jó gépen a videok összefüzése és feldolgozása/tömörítése is gyorsabb. Bár engem régen a hang mindig szivatott ha videot vagdostam 99%-ban elcsuszkált. (igaz az nem gameplay volt és jopár éve. manapság nemtudom ez milyen.)
vegyetek négymagos intel i7-et, 8giga ram-ot, egy f@sza ssd-t, és mehet a felvétel :)
avagy játszatok konzolon, de akkor meg egy capture cucc kell. hd pvr, vagy mondjuk roxio capture card
leginkább a külön meghajto kell hogy bírja írni az adatot. nem "virtuálisan" szétdarabolt hdd.

Kacsa
2012-07-04, 12:06
vegyetek négymagos intel i7-et, 8giga ram-ot, egy f@sza ssd-t, és mehet a felvétel :)

de enni már nem tudok utána. :D

YzaaA
2012-07-04, 12:07
Te jó ég!!O.o
Hát én CoD-al 100% nem vidizekxDDMeghát nekem pénzem nincs ijen méregerös gépreO.o
Maradok inkább ennélxDDA Fraps az pont jó:D

tombraidermaster1996
2012-07-04, 16:00
Na jó, XNA Lara kilőve, nem jó egyáltalán... Lassú, a kamera nem oda megy, mint ahova kéne, tehát a Tornázz Larával projekt kilőve végleg. Sorry.

YzaaA
2012-07-04, 17:42
Fogalmam sincs, hogy miért, de a lejátszási listámat nem szeretné megejentetni az oldalon a you tube, még mit kell csináljak vele??O.o

tombraidermaster1996
2012-07-05, 09:51
A Movie Maker-nél hogy a fenében kell két filmbarabot egyesíteni?

Szerk: Megoldva. Csak lassan mentette el amit akartam.

Caroline
2012-07-09, 08:43
Az én gépem meg meg zakkant, reggel bekapcsoltam és kiírta a rendszer súlyos hiba után állt helyre, és én nem tudtam semmi hibáról, tegnap nem kekeckedett meg semmi. hibátlanul működött nem jelzett semmit? Mi lehet a probléma majd vigyem el újra rakatni?

Azért lehet mert amikor bekapcsoltam az elmúlt 2-3 napban a windows üdvözlő zene késett akkor jött be mikor megjelenítette az asztalt.

namivanmar
2012-07-09, 09:56
nekem is csinált ilyet a winfos normális leállitás után. az ujratelepités biztos nem árt meg neki. de ujradobni a rendszert nem nagy nehézség ha értesz kicsit hozzá, és van telepitöd, és le tudod menteni az adatokat amiket a formázás során elveszthetsz. a legrosszabb dolog az egészben a programokat ujradobni, meg beállitani mindent a megszokottra.

Caroline
2012-07-09, 10:20
nekem is csinált ilyet a winfos normális leállitás után. az ujratelepités biztos nem árt meg neki. de ujradobni a rendszert nem nagy nehézség ha értesz kicsit hozzá, és van telepitöd, és le tudod menteni az adatokat amiket a formázás során elveszthetsz. a legrosszabb dolog az egészben a programokat ujradobni, meg beállitani mindent a megszokottra.

Nekem sajna nincs hozzá semmi hanem a boltban ahol vettem ott megvan hozzá minden nem értek hozzá ezért ott megcsinálják és csak a meló ért kell fizetnem mert ismerősünk ott dolgozik ezért ő csinálja ott van hozzá xp. 4 éve is megcsinálták és kb. csak ilyen 2000 ezret fizettem érte úgy hogy ki is lett takarítva. ezt a hónapot meg kihúzza. de volt vele ehhez hasonló hiba be vittem teljes rendszerfuttatás alá tették 3 óráig tartott és semmi baja nem volt. tiszta zakkantak ezek a microsoftosok hogy egy normális terméket nem adnak ki a kezük alól.A mai világban már mindent egy két évre terveznek. pl a tv-ket.

namivanmar
2012-07-09, 10:56
ha egy win. rendszer 2 évig elfut az jo. nekem volt hogy telepités után első inditásra hibaüzenettel indult. d emikor intenziven nyuztma régen akkor 6-8 havonta ujra kellett dobálnom de évente minimum. nem midnegy mit csinál vele az ember.
ha 2ér kitakaritják meg rendbe is tesizk az tényleg nem rossz. sajnos egy haldoklo rendszert lélegeztető gépre tenni nem sok értleme van. mert bajai maradnak, kinlodik, lassu, csak a halált késleltetjük :)
(egyszer menet közben fogtam egy áramszünetet és nem volt hajlando elindulni (dos, hibaüzenet). sokszor volt már kimaradásos leállás de mindig elindult utána. kivéve egyszer. bár azóta már van szünetmentes.)
a win7-et bár utálom de igazán meg még nem ölrtem. igaz ez már a második telepítése, de átlagos hasnzálatba birja. korábbiaknál gyakoribb votl hibaüzenet meg egyebek. csak ez alá meg gépet kell rakni hogy használható legyen. igaz memoriábol semminek sem elég.
fogyasztás meg alap. az autókat is 6-8 évre tervezik, csak itt nincs miből lecserélni. ezért foltozzuk a 20-30 éveseket is még. és csodálkoznak hogy jajj szétrohadt. mikor már kétszeresét lefutotta a tervezett időnek...

Caroline
2012-07-09, 18:18
ha egy win. rendszer 2 évig elfut az jo. nekem volt hogy telepités után első inditásra hibaüzenettel indult. d emikor intenziven nyuztma régen akkor 6-8 havonta ujra kellett dobálnom de évente minimum. nem midnegy mit csinál vele az ember.
ha 2ér kitakaritják meg rendbe is tesizk az tényleg nem rossz. sajnos egy haldoklo rendszert lélegeztető gépre tenni nem sok értleme van. mert bajai maradnak, kinlodik, lassu, csak a halált késleltetjük :)
(egyszer menet közben fogtam egy áramszünetet és nem volt hajlando elindulni (dos, hibaüzenet). sokszor volt már kimaradásos leállás de mindig elindult utána. kivéve egyszer. bár azóta már van szünetmentes.)
a win7-et bár utálom de igazán meg még nem ölrtem. igaz ez már a második telepítése, de átlagos hasnzálatba birja. korábbiaknál gyakoribb votl hibaüzenet meg egyebek. csak ez alá meg gépet kell rakni hogy használható legyen. igaz memoriábol semminek sem elég.
fogyasztás meg alap. az autókat is 6-8 évre tervezik, csak itt nincs miből lecserélni. ezért foltozzuk a 20-30 éveseket is még. és csodálkoznak hogy jajj szétrohadt. mikor már kétszeresét lefutotta a tervezett időnek...

Nálunk suliban win7 van nem nagy szám gépek, le-s pályákat el se indítja.

OBig
2012-07-09, 18:54
a legrosszabb dolog az egészben a programokat ujradobni, meg beállitani mindent a megszokottra.

Ezért találták ki a Norton Ghost-ot.
Mindent felpakolsz, kivéve a vírusírtót, (no mert az lejár úgyis egy év alatt) majd lemented a Ghosttal. Azzal 20 perc alatt újrarakhatsz mindent.

namivanmar
2012-07-09, 20:53
nem hiszek mindenféle feketemágiában :)

OBig
2012-07-09, 20:56
Akkor ne panaszkodj.
Azért az vicces, mindenki szidja a win-t, de nem tudnak élni sem nélküle. :D:D

namivanmar
2012-07-09, 21:58
én nem ugy panaszkodtam. hozzászoktam. elfogadom, mert muszáj. hozzám képest pont hogy dicsértem...régen sokkal több baj volt velük, csak a mostaniak feleslegesen zabálják a gépet, csurigvan értelmetlen parasztvakitással és a sok "egyszerüsitésben" elvesznek a dolgok számomra...

Kacsa
2012-07-10, 15:04
ha az Aero felületről van szó, az igenis tényleg tetszetős. :D valamivel muszáj csábítani a népet. :\ deee meg lehet oldani, hogy a régi Windowsos felület legyen helyette. :) 3 kattintás.

Hanna
2012-07-13, 13:29
Mivel már tanácstalan vagyok és pont most ütött be a mény kő....... Nem látja a gép vinyokat(mikor elindul,fekete képernyő) legalábbis azt írja ki. Ugyan ez volt 1honappal ezelőtt de be léptem a biosba ott meg látta ki lépte le okéztam oszt semmi baja nem volt.Most megint de nem enged már oda se.Segítsetek!!!:(((

Stranger
2012-07-13, 14:05
Egyszerűen haldoklik a vinyó vagy rossz a kábel. Nekem 1x volt olyan, hogy a letöltés megszakadt 99%-nál meg ilyen lefagyások voltak. Szétszedtem a gépet, megnéztem a kábeleket. A HDD-t kábele tényleg érezhetően beljebb ment amikor megnyomtam. Bekapcsoltam a gépet és minden rendben volt. Én ki is cserélném és átdugnám másik csatlakozóba. Hátha ennyi lesz az egész.

YzaaA
2012-07-13, 14:12
CSak 1 sima kérdést vetnék fel, mégpedig, a játékokat, amiket eddig lefilmeztem nem mennek az FMV-k:Se TR4-nél se TR%-nél de még a Resi2-nél sem.Csak tiszta fekete képernyö ha a fraps levidizi.
MMiért van ez??És lehet korigálni??

Duduska
2012-07-13, 15:09
CSak 1 sima kérdést vetnék fel, mégpedig, a játékokat, amiket eddig lefilmeztem nem mennek az FMV-k:Se TR4-nél se TR%-nél de még a Resi2-nél sem.Csak tiszta fekete képernyö ha a fraps levidizi.
MMiért van ez??És lehet korigálni??

Azért nem mennek, mert az FMV egyfajta videóformátum. Azaz az overlay ablakban jelenik meg. Fraps pedig a játék videókimenetét filmezi, nem az overlay ablakot. Az fekete is fog maradni. Használlj FMV/AVI videó konverter-t.

YzaaA
2012-07-13, 15:31
Jaaa értem:D
Köszi szépen Duduska:)

Duduska
2012-07-13, 15:41
Akkor ne panaszkodj.
Azért az vicces, mindenki szidja a win-t, de nem tudnak élni sem nélküle. :D:D

Csak azért nem tudnak nélküle élni, mert nincs alternatíva ellene. Lehet a linux-ot emlegetni, de amíg a linuxhoz nem adják ki a hardware drivereket az új hardwarekhez esély sincs rá. Én 98 óta használok linuxot, de pl a hardware-s hibrid tunerkártyám a mai napig nem tudom belőni alá. Pedig lassan 2 éves.
Ha támogatnák a linuxot, a winnek esélye sem lenne. Lásd ANDROID. Az android (linux) sz@rrá verte az összes nem android alapú mobilt. Nokiának csak agónikus hörgésit lehet hallani a wines lumájával.
Szóval ennyit a winről és az ő nagyságáról (mesterséges erőszakkal könnyű az élmezőnyben maradni).
ÜDv :)


Jaaa értem:D
Köszi szépen Duduska:)

Szivesen.
Ez pl tudja konvertálni és ingyenes.
http://ittahelye.hu/index.php?storytitle=freemake-video-converter-3-0-1-4-ingyenes-video-konvertalo-program-1&feature=related


Ezért találták ki a Norton Ghost-ot.
Mindent felpakolsz, kivéve a vírusírtót, (no mert az lejár úgyis egy év alatt) majd lemented a Ghosttal. Azzal 20 perc alatt újrarakhatsz mindent.

Ez a nyerő, már évekóta ezt használom. Plusz én mentem az MBR-t is a LILO miatt.

namivanmar
2012-07-13, 18:06
deee meg lehet oldani, hogy a régi Windowsos felület legyen helyette. 3 kattintás.

nekem az xp-m és a win7em is régi szürke ablakos volt/lesz. hányok a többitől. de attol hogy valmait kikapcsolsz még megmarad a teljesen fölöslegesen hatmillio giga... de ezt már kitárgyaltuk. mindennek vannak bajai, de a legtöbb megoldható. csak lóvé legyen és nincs gond :) nekem nincs a kb egy éve vett gépemmel semmi bajom, ahogy irtam a winfo$ is elég stabil rajta, a régiekhez képest. remélem az is lesz még jódarabig.

tombraidermaster1996
2012-07-13, 19:34
Crash! Ha figyelted eddig, akkor az fps számok az fmvknél nincs jelen, hiába is próbálkozol. Szóval az fmvk felvételéről ne is álmodj mert nem fog jó lenni...

YzaaA
2012-07-13, 19:45
Crash! Ha figyelted eddig, akkor az fps számok az fmvknél nincs jelen, hiába is próbálkozol. Szóval az fmvk felvételéről ne is álmodj mert nem fog jó lenni...

Bocs de azt nem Crash kérdezte hanem én:vlol:
És már tudomást szereztem rolla:rolleyes:

OBig
2012-07-13, 20:06
Plusz én mentem az MBR-t is a LILO miatt.

És ez mijafranc? :)

tombraidermaster1996
2012-07-13, 20:22
Bocs de azt nem Crash kérdezte hanem én:vlol:
És már tudomást szereztem rolla:rolleyes:

Jó, bocsi, de 1forma az avitok is meg telón írok, azt a nagy böhöm öreg dögöt már be nem kapcsolom. Meg az Androidot jobban szeretem, mint a vénfo$t. :P

Duduska
2012-07-13, 23:38
És ez mijafranc? :)

Helo

MBR mutatja meg, hogy hol kezdődik az operációs rendszert betöltése.
MBR vírusok és rootkit vírusok ide települnek és előbb elindulnak mint bármi más a számítógépen.
Sz.gép indulási procedúra. Bios (Makró oprendszer), Hardver teszt, Ha ok, boot szekvencinát (MBR : Memória Boot Record)-t keres valamilyen meghajtón. Majd átadja a betöltést. Betöltődik az adott oprendszer.
LILO : Linux loader Ezzel tudom kiválasztani melyik oprendszert akarom használni. DOS-LINUX-WIN-alternatív linux kernelek stb
Lilo az MBR-ben csücsül mint egy vírus :-) Pontosabban egy része ...

OBig
2012-07-14, 11:22
Nekem ez az MBR most is kínai. No ne vesződj velem. :)

Duduska
2012-07-14, 12:24
nekem ez az mbr most is kínai. No ne vesződj velem. :)

ok.
;)

YzaaA
2012-07-14, 21:31
Movie Maker-ben hogy tudok kijelölni egy videórészt???Valaki tudja??:D:D

Caroline
2012-07-15, 14:09
Melyik verzát használod? Mert én a régebbit és csak rákattintással megy akkor kijelöle, vagy esetleg az adott videórészre jobb klik-kel próbáld meg.

tom croft
2012-07-17, 22:17
miért van az h mikor játszok akkor nem minden hangot hallok ? mmint van mikor hallom ahogy "én" lövök de azt nem mikor más ...vagy hallom az "én" hangom de másokét nem... vagy ha szemben állok egy dologgal akkor nem hallom a hangját (pl robbanás) de ha háttal állok neki akkor meg hallom ... és úgye a hangkártyán 3 bemenet van egy zöld, egy piros meg asszem világoskék
mindegyiknél másképp van mert a zöldnél van az h mindent fordítva és csak magam hallom a pirosnál csak másokat de a tárgyakkal szemben állva hallom a dolgokat a kék meg ugyan az mint a zöld erre vmi fix ? mert a driver-je telepítve van és én ezt nem vágom -.-

Stranger
2012-07-18, 00:17
Ha másba bedugod és ott is van hang akkor rosszul van beállítva a csatorna. Ha sztereo hangrendszered van, akkor a hangkártya beállításai között stereo/2.0-t kell kiválasztanod.

tom croft
2012-07-18, 19:55
Ha másba bedugod és ott is van hang akkor rosszul van beállítva a csatorna. Ha sztereo hangrendszered van, akkor a hangkártya beállításai között stereo/2.0-t kell kiválasztanod.

óhh kösz :D és tényleg :D nem toom mé de 5.1 re volt állítva

Petya a Lara Fan
2012-07-23, 15:35
Nálam a nod32 mindig beszedte a vírusokat, még a legeslegesleggyengébbet is... AVG Internet Security 2011-et használók, megfog mindent meg be is riaszt ha van vmi. De a fórum csetnél meg a főoldalnál nem riasztott és érdekes a dolog szerintem... Mindenki másnak beriasztott? Mert a gépemnek semmi baja amúgy. Szóval passzolok. Lehet hogy a vírusírtóm a szar... Vagy a (SzörnyellaDe)frász se tudja... :D

Ja és még valami. A NOD MÉG A LEGBIZTONSÁGOSABB OLDALNÁL IS MINDIG BEJELEZ, MERT EGY IDIOT... Olvastam olyat valami tesztelős oldalon asszem h az origon hogy annyira szar a NOD, h önmaga a vírus. XD Nálam nem vált be... De az avast is ilyen meg a kaspersky is, avg elmegy, de lassít... MCAFEE nem tudom, hogy van-e pc-re, mert az jó. :) Androidon az van, de jó volt, amíg volt, de lejárt és rohadt drága... Pedig szuoer jó vírusírtó viszont én lehet, hogy átváltok linuxra mert azon vírus nincs ,meg elvileg át lehet alakítani a pc-s windows-os progikat linuxosra és tökéletesen fut, aputól hallottam. Viszont az android linuxos és veri a windows phone alapokat a simbiant és az összes többit is. :D

Nem a Nod -al van a baj, hanem a használóival, tudni kell használni, mint minden más vírusírtót :) Én közel 1 éven keresztül tesztelgettem különböző vírusírtókat, minden hónapban mást próbáltam ki. Tévhit az vagy van rossz és jó vírusírtó. A számítástechnikai piacon kapható vírusírtók mind kellő biztonságot képesek nyújtani, de SEMELYIK nem nyújt 100 % -os védelmet. Van egy adott vírusírtó, ami az egyik vírust észreveszi, míg egy másik nem, viszont az előbbi meg azt nem veszi észre, amit az utóbbi észrevesz, ez így működik. Védte Nekem a gépemet már Avast, AVG, A-Squared, Eset Smart Security (ez jelenleg is), Nod 32, Malwarebytes Anti - Malware (ez jelenleg is), Windows Defender (jelenleg is), Vipre (ez jelenleg már F-Secure néven fut azthiszem), Kaspersky, Panda Internet Security, Norton Internet Security 2010/11/12, Microsoft Security Essentials, és mindegyiknek megvan az előnye, és a hátránya. Ott kezdődik az egész, hogy HIVATALOS forrásból kell szerezni a vírusírtót, akinek torrentről letöltött vírusírtója van, az 99% -ban biztos lehet abban, hogy egy egész vírusfamília tanyászik a gépén, ugyanis ezek a vírusírtók általában altatva vannak, azaz azt jelzi, hogy minden oké a rendszerrel, közben folyamatosan engedi be a vírusokat, és kézi indítású vírus keresésnél sem fogja észrevenni a védelem a kártevőket. Ha a vírusírtó hivatalos darab, akkor nagy gondot kell fordítani arra, hogy minden beállítást részletesen átböngészünk, és lehetőleg minden heurisztukus keresést, stb. beállítunk. Eset Smart Security -nél és Nod 32 -nél például a telepítés után azonnal be kell állítani a "Veszélyes alkalmazások keresését", ugyanis enélkül a vírusírtó be fogja ereszteni az igen durva férgeket, trójaikat, kémprogramokat. Én tudom, egyszer anno, mikor még ebben a témában nem voltam olyan jártas, így szívtam meg az ESS -el, nem volt bekapcsolva az opció, egy szép férget bekaptam, ami úgy hazavágta a rendszert, hogy kapásból újratelepítésre volt szükség, semmivel nem tudtam megmenteni már a Windows -t.
Ha van egy jól beállított vírusírtónk, az már félvédelem. Érdemes beszerezni inkább az általam említett Internet Security verziókat, ugyanis ezek tűzfallal is rendelkeznek, és el lehet hinni Nekem, nagyon javasolt dolog lecserélni a Windows tűzfalát. De vehetünk sima antivírust, és beszerezhetünk egy külön tűzfal szoftvert, általában ezek nyújtják a legjobb védelmet.
És egy utolsó tanács: Akármilyen vírusírtót is használunk, mindig legyen fent a gépen egy megbízható free vírusírtó is, amit alkalomadtán használunk csak, nem fő vírusírtóként. Javasolnám a fent említett Malwarebytes Anti - Malware -t, ugyanis itt jön ki az, amit említettem: Amit az egyik vírusírtó nem vesz észre, azt a másik észrefogja venni. Volt is rá eset nálam, az ESS nem vette jelzett vírust, míg a Anti - Malware jobban figyelt, és el is kapta a rohadékokat. És ez nem ütközik SEMELYIK fő vírusírtóval, és nagyon ajánlott a használata, hogy kizárjuk a fő vírusírtónk hibáit. Nekem összeségében három vírusírtóm van, az Eset Smart Security, a Malwarebytes Anti - Malware, és a Win7 -el jövő Windows Defender. Gépet különösebben nem lassítják, és már lekopogom az asztalon, de nagyon régen volt vírusom. :)
(Ja hát és óvatosan kell böngészni, mellőzni a torrentezgetést, és a keygenek, használatát, valamint ismeretlen, ritkán hallott nevű fájlcserélő oldalakról nem szabad letölteni.)
(Én nem vettem meg az Eset Smart Security -t, mégis hivatalos verziót használok, egy törvényes megoldással :) Akit esetleg érdekelné a dolog, szívesen segítek Neki privátban.)

Kacsa
2012-07-23, 18:24
Az avast a legegyszerűbb: ingyen van és teljesen jó.

YzaaA
2012-07-23, 18:46
Én is avastot használtam:D
Eddig 1 vírus sem kaptam, bár kitudja...:rolleyes:
kössz a tanácsot Petya jó volt felilágosódni:D:)

Petya a Lara Fan
2012-07-23, 22:46
Az avast a legegyszerűbb: ingyen van és teljesen jó.

Kinek mi. :) Én szívtam vele leginkább, de ízlés kérdése. :)


Én is avastot használtam:D
Eddig 1 vírus sem kaptam, bár kitudja...:rolleyes:
kössz a tanácsot Petya jó volt felilágosódni:D:)

Amit nem észlel a vírusírtó, az nem jelenti azt, hogy nincs a gépeden, ezért ajánlott a fent említett free progi használata. :) Nagyon szívesen!