PDA

Teljes verzió megtekintése : Szia tom croft :-)



OBig
2011-05-03, 06:41
Szia tom croft :-)

Üdv közöttünk.

tom croft
2011-05-07, 11:53
jajj ezt nem is láttam XDDDDDD hát sziasztok XDDD kicsi fázis késés XDDDDDDDD:clown:

YzaaA
2011-05-07, 12:18
nem baj:D
én is beköszönok szija tom croft:D:jumper::jumper:

tom croft
2011-05-07, 12:24
XDDDDDDD szia YzaaA :D

tom croft
2011-06-01, 17:30
úúú valaki segítsen!!! honnan tudom letölteni a microsoft word-öt a verzió szám mind egy ... csak legyen vmilyen házi dogához kéne :/ :(

tom croft
2011-06-01, 17:42
nem baj valamennyire vágom az angolt :D :D :D :D :D :D kösziii :D 

jah de am töröld a linket mert michele meg esz :D

Cindy
2011-06-01, 17:53
Spoiler-ben van úgyhogy csak nem fog bántani :D

tom croft
2011-06-01, 22:21
az baj ha én köszöntök 1 új tagot?? :D :o

OBig
2011-06-02, 06:49
Warez oldal lenne a trs.hu?
Esetleg levélben, priviben nem lehetett volna ezt?

Cindy
2011-06-02, 15:21
az baj ha én köszöntök 1 új tagot?? :D :o

Nem, nembaj

Bocsánatot kérek Obig mester:worship:

tom croft
2011-06-03, 19:11
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110603/1087977507n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ez lehet hogy egy ***** nagy kérdés lesz XDDDDD
ugye ez még a ps3 logójához tartozik?? :D :D :D :Dcsak mert itt vitatkoztam az öcsémmel mert hogy ő montah az ps2 és hogy arra is lesz meg mittoom én ... én meg h ps3 logohoz tartozik vagy ilyesmi :D :D :D :D :D és gondoltam megkérdezem csak h lenyugodjon :D :D :D :D

Robbie
2011-06-03, 19:21
http://www.kepfeltoltes.hu/view/110603/1087977507n_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ez lehet hogy egy ***** nagy kérdés lesz XDDDDD
ugye ez még a ps3 logójához tartozik?? :D :D :D :Dcsak mert itt vitatkoztam az öcsémmel mert hogy ő montah az ps2 és hogy arra is lesz meg mittoom én ... én meg h ps3 logohoz tartozik vagy ilyesmi :D :D :D :D :D és gondoltam megkérdezem csak h lenyugodjon :D :D :D :D

Az általánosságban a PlayStation logo de a PS3hoz tartozik :)

tom croft
2011-06-08, 16:45
"In our darkest moments,
when life flashes before us,
we find something...
Something that keeps us going" be sz***ok annyira jó ahogy mondja :D :D :D :D:jumper::jumper::jumper::clown:

Kacsa
2011-06-08, 19:16
"In our darkest moments,
when life flashes before us,
we find something...
Something that keeps us going" be sz***ok annyira jó ahogy mondja :D :D :D :D:jumper::jumper::jumper::clown:

egyetértek.:) olyan DAC hallható a hangjában.:)

tom croft
2011-06-20, 10:11
valaki tudja hogy hogy kell garry's mod-ba modelleket rakni ??:D :D :D

tom croft
2011-06-22, 23:29
deviant art-on kaptam két különböző embertő valami lama badge-t...az mi valaki tudja ?? o.O

Kacsa
2011-06-23, 10:21
deviant art-on kaptam két különböző embertő valami lama badge-t...az mi valaki tudja ?? o.O

tudsz angolul? nem mindegy. ha nem, szólj, és én lefordítom, csak neked:vlol:
http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2010/092/a/1/Llama_Badges_explanation_by_Bozack.png
ezt, képzeld, beírtam Google-ba, hogy "Llama Badge Deviant Art" és kiadta eztet.;)...bár még mindig nem értem, mire kapják ezt az emberek... azt nem írja. dehát, biztos, hogy valami jutalomszerűség :) szóval csak gyűjtsed, 10 Láma, és kapsz egy Szuper-lámát! xD

tom croft
2011-06-23, 11:59
tudsz angolul? nem mindegy. ha nem, szólj, és én lefordítom, csak neked:vlol:
http://fc05.deviantart.net/fs71/f/2010/092/a/1/Llama_Badges_explanation_by_Bozack.png
ezt, képzeld, beírtam Google-ba, hogy "Llama Badge Deviant Art" és kiadta eztet.;)...bár még mindig nem értem, mire kapják ezt az emberek... azt nem írja. dehát, biztos, hogy valami jutalomszerűség :) szóval csak gyűjtsed, 10 Láma, és kapsz egy Szuper-lámát! xD

úúú szupppperrr lámát akarok :D :D :D :D *-* am tudok angolul csak nem mindíg értem a dolgokat : D:D :D

Kacsa
2011-06-23, 12:52
úúú szupppperrr lámát akarok

miért nem aranyat, az a lehető legjobb xD amúgy van albínó láma is!:clown:

tom croft
2011-06-25, 15:45
miért nem aranyat, az a lehető legjobb xD amúgy van albínó láma is!:clown:

XDDDDD akkor szuper arany albínó lámát akarok :D :D :D :D:yahoo:

Kacsa
2011-06-25, 16:44
tom croft, msot én is megkérdezem, mint te Micheletől: az avatárodon az a csaj te vagy? xDD tök jól nézel ki:clown:

tom croft
2011-06-25, 16:48
tom croft, msot én is megkérdezem, mint te Micheletől: az avatárodon az a csaj te vagy? xDD tök jól nézel ki:clown:

igen :P jujj ne má tényleg tetszem neked :P :o te kis huncut :P

Kacsa
2011-06-25, 16:54
igen :P jujj ne má tényleg tetszem neked :P :o te kis huncut :P

igen, ha Alison Carrollnak hívnak:D

tom croft
2011-06-25, 16:56
igen, ha Alison Carrollnak hívnak:D

ez karima adebibe XD

Kacsa
2011-06-25, 17:05
ez karima adebibe XD

nekem Alison jön be csak.
innentől kezdve gusztustalan vagy xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD:vlol: egy 120 kilós rinocérosz XDDDDDDD

tom croft
2011-06-25, 17:09
nekem Alison jön be csak.
innentől kezdve gusztustalan vagy xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD:vlol: egy 120 kilós rinocérosz XDDDDDDD
na b*ssza meg XDDDDDDDDDDDD akkor már semmi nem lesz köztünk ?? :'(


(most jókat röhögtemXDDD)

Kacsa
2011-06-25, 20:25
na b*ssza meg XDDDDDDDDDDDD akkor már semmi nem lesz köztünk ?? :'(



xDDD ha ennyire szomorú vagy, egy egyéjszakás meg belefér;) de semmi több. :D
:vlol:
amúgy tudom, hogy elcsábítottalak, eddig SENKI sem tudott ellenállni a SANDWICH-emnek!!!! gyaaaaaa :D csak Resifanok értik... :D

horus
2011-06-25, 20:49
SANDWICH-emnek!!!! gyaaaaaa :D csak Resifanok értik... :D
Jill Sandwich!!!:D Ez egy emlékezetes pilcsi a rescsi egycsibőll!!! :D :vlol:

tom croft ez hogy mered ??? most megcsalsz ?! ;'((((

Kacsa
2011-06-25, 20:55
Jill Sandwich!!!:D Ez egy emlékezetes pilcsi a rescsi egycsibőll!!! :D :vlol:


úúgy van.:D


tom croft ez hogy mered ??? most megcsalsz ?! ;'((((

nem kell, viheted xDDDDDDD

tom croft
2011-06-25, 22:12
xDDD ha ennyire szomorú vagy, egy egyéjszakás meg belefér;) de semmi több. :D
:vlol:
amúgy tudom, hogy elcsábítottalak, eddig SENKI sem tudott ellenállni a SANDWICH-emnek!!!! gyaaaaaa :D csak Resifanok értik... :D
jó renben van :D :D de akkor jó keményen toljuk hogymegse mozduljunk 1 hétig : D:p


Jill Sandwich!!!:D Ez egy emlékezetes pilcsi a rescsi egycsibőll!!! :D :vlol:

tom croft ez hogy mered ??? most megcsalsz ?! ;'((((
jajj drágám dehogggy :D :hug: kacsa csak 1 haver odase figyel miket beszélünk mi úgyis tuddod hogy nálad senkit nem szeretek jobban  horus ma este csinálunk egy ki engesztelő akciót :p benne vagy ?? :D csak h tudd soha nem csallak meg :D 
[QUOTE=Kacsa;9763
nem kell, viheted xDDDDDDD[/QUOTE]
na cöhhh.. jólvan ezért most bevágom a durcit és kibontom a hajam:mad::(
de azért valameik este összefuthatnánk :D :D

Kacsa
2011-06-25, 22:14
na cöhhh.. jólvan ezért most bevágom a durcit és kibontom a hajam:mad::(
de azért valameik este összefuthatnánk :D :D

a pláza vécéjében, tudoood, ahova felírtad a hirdetésedet, a vécé falára.
elvileg mindent vállasz... ne, most megmutathatod.:vlol:
de ha nem opráltatod magad át Alisonra, akkor többet ne számíts rám...Te, Karima Adebibe, gusztustalan rinocérosz vagy.

tom croft
2011-06-25, 22:20
a pláza vécéjében, tudoood, ahova felírtad a hirdetésedet, a vécé falára.
elvileg mindent vállasz... ne, most megmutathatod.:vlol:
de ha nem opráltatod magad át Alisonra, akkor többet ne számíts rám...Te, Karima Adebibe, gusztustalan rinocérosz vagy.

dejobban csinálom mit az a az alison karolll :p:cool: és igen bármit amit szeretnél mindent be vállalok :D...nem oepráltathatom magam át mert az anyukám elveri azt apici popsim :( és horusnak sem fogok már kelleni ...ezért marad az egyészakás akkor :D :D :D :D :D

(am csak úgy érdekességből melyik plázára gondoltál?? :D)

Kacsa
2011-06-26, 10:48
(am csak úgy érdekességből melyik plázára gondoltál?? :D)

szegedi. amúgy ott TÉNYLEG an olyan XDDD
komolyan!

tom croft
2011-06-26, 11:15
ááá kezdtem reménykedni h dunapláza :D XD XD XD

Kacsa
2011-06-26, 12:30
ááá kezdtem reménykedni h dunapláza :D XD XD XD

amúgy komolyan, osztálykiránduláson Szegeden voltunk és elmentünk a plázába (ahol lehetett mozozini, én moziztam:DMásnaposok 2) és ott tényleg volt ilyen a vécébe, saját szememmel láttam. fölírta a telószámát is, meg leírta, miket vállal.:D

horus
2011-06-27, 20:14
amúgy komolyan, osztálykiránduláson Szegeden voltunk és elmentünk a plázába (ahol lehetett mozozini, én moziztam:DMásnaposok 2) és ott tényleg volt ilyen a vécébe, saját szememmel láttam. fölírta a telószámát is, meg leírta, miket vállal.:D

Te Úúúúúúrrrriiiisten mik vannak O___o

tom croft
2011-06-28, 13:33
amúgy komolyan, osztálykiránduláson Szegeden voltunk és elmentünk a plázába (ahol lehetett mozozini, én moziztam:DMásnaposok 2) és ott tényleg volt ilyen a vécébe, saját szememmel láttam. fölírta a telószámát is, meg leírta, miket vállal.:D
hát igen akadnak tisztességes lányok sajnos egyre több.....és legalább fölhíttad ?? :D :clown:


Te Úúúúúúrrrriiiisten mik vannak O___o

XDDDDDDDDDDDDDDDD

Kacsa
2011-06-28, 16:13
.....és legalább fölhíttad ?? :D :clown:

miiinek?:rolleyes:úgyse tudnák vele sokat csinálni:pviccben benne vagyok, DE nem égetem magam fölöslegesen.

tom croft
2011-06-29, 11:31
miiinek?:rolleyes:úgyse tudnák vele sokat csinálni:pviccben benne vagyok, DE nem égetem magam fölöslegesen.

ennyiiii XDDDDD :D:D:D:D végülis jah :D :D :D :D

am ez vki le tudná nekem fordítani mert nnéhány szót nem értek és akkor nem ál össze az egész hogy mi is van XD :D

Every year, Comic-Con International: San Diego hosts a gallery of artists in what's known as Artists' Alley. This year, it's with great honor and pride that we can announce deviantART is sponsoring the Alley -- equipping it with two huge display screens for art, computer stations (complete with Wacom tablets), and more. We're also paying the way for two emerging comic artists to attend. Read on for all the exciting details.

szerk: amúgy itt a fórumon van számítógép zseni?? :D ha igen kérem jelezze :D

Kacsa
2011-06-29, 12:26
szerk: amúgy itt a fórumon van számítógép zseni?? :D ha igen kérem jelezze :D

Petya, a Lara Fan.:D

tom croft
2011-06-29, 12:28
Petya, a Lara Fan.:D

köööszis :D D: D: D: :D:hug:

Kacsa
2011-06-29, 12:32
amúgy a szöveg, amit belinkeltél, nagyjából arról szól, hogy midnen évben valami nemzetközi vállalat, avgy mi a tököm, valami Comic-Con, rendez egy kiállítást, ahol a művészek kirakják... a műveiket.:D és ebben az évben a deviantART támogatni fogja őket kettő hatalmas képernyővel, számítógépteremmel és ilyen érintőképernyős vackokkal, és ezenfelül jön kettő neves művész is (jó pénzért)
aztán az utolsó mondat szerint van még több szöveg is, ha további infókra vagy kiváncsi.:)

TANÁCS: nem kell midnen szór értened, csak a lényeget, az legtöbbször elég :) persze ha sok szót nem értesz, akkor előfordulhat, hogy pár lényeges dolgot nem tudsz. amúgy a szótárak csak a kulcsszavakra jók, arra már rájöttem xD

tom croft
2011-06-30, 12:43
http://tomb-raiders-temple.deviantart.com/gallery/23976114#/d3icfrw

tiszta faxa :D :D :D :D :D :D

YzaaA
2011-06-30, 17:53
tök jóóó!!!:D

CrashHungarian98
2011-06-30, 22:47
Jaja :D:D:)

tom croft
2011-07-02, 10:19
megbolondult a deviantart :O eltűnt az összes képeről h hányan nézték meg hányan töltötték le.....meg a kommentek :O de akárkiét megnézem mindenkinek :O

Kacsa
2011-07-02, 11:43
megbolondult a deviantart :O eltűnt az összes képeről h hányan nézték meg hányan töltötték le.....meg a kommentek :O de akárkiét megnézem mindenkinek :O

na, a végén kidwrül, hogy még azt is feltörték :privateeye:

Petya a Lara Fan
2011-07-02, 11:52
Jah, szórakozik a LulzSec.

tom croft
2011-07-02, 12:09
na, a végén kidwrül, hogy még azt is feltörték :privateeye:


Jah, szórakozik a LulzSec.

ezt most hogy is értitek?? :O

Kacsa
2011-07-02, 12:25
ezt most hogy is értitek?? :O

FACEPALM
:vlol:

tom croft
2011-07-02, 20:12
FACEPALM
:vlol:

XDDDDDDDDDDD most mi van már nagyon összezavarodtam XD :confused: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

tom croft
2011-07-03, 22:18
valaki tudja h hogyan kell játékokból exportálni modelleket ?? :D

tom croft
2011-07-06, 12:07
"A Privát Üzenet postafiókod 98% betelt." hoppá :vlol:
törölni kéne XD

Petya a Lara Fan
2011-07-06, 15:58
"A Privát Üzenet postafiókod 98% betelt." hoppá :vlol:
törölni kéne XD

Hát ezaz. :)

tom croft
2011-07-07, 18:33
légyszííí valaki fordítsa le :D :o:o:o:o légyszíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí íí :D

WHAT DO I NEED

Notepad
XNALara version 7.2 or greater
MeshAsciitoBin http://www.mediafire.com/download.php?umknjid2mty by Dusan or GeMeshAsciitoBin (see Reference 2)
Your favorite Paint program which you might need.

SETUP

Make a copy of a full gear model. I'm going to use the bathing suit in the following examples. Go into the bathing suit folder to see if Generic_Item.mesh.ascii is there.
If not, bring the bathing suit up in XNALara, click on the model and hit F11. A box will pop up. Search for your bathing suit folder and double click to select it.
Now type this EXACTLY Generic_Item and save. This action will convert your bathing_suit.mesh into Generic_Item.mesh.ascii.
If you get an error, use File, Export selected as mesh.ascii and setup the same way. Make sure the type is mesh.ascii. Thanks to XNAaraL.

In your bathing suit folder right click on Generic_Item.mesh.ascii and use open with. If Notepad comes up click on it, otherwise browse programs, find Notepad and click on it.

THE MESH FILE.

You are looking at the mesh file. It is made up of a bones section and a mesh section.
The bones section has as its first line the number of bones, followed by a combination of named bones that can be manipulated in XNALara and unused bones.
The mesh section has as its first line the number of meshes, followed by the mesh sections (like backpack, body, etc.).
Each mesh section has a mesh name, a texture part, a vertices part (decimal numbers) and a faces part (whole numbers). This will be helpful once you start editing.
At this point I took some time to browse through the mesh file to become familiar with its layout.

EDITING

Now to get down to business. I will give four examples of editing:
Removing Gear, Ponytail to Braid, Putting Amanda's Face on Lara and Putting Amanda's Hair on Lara.

REMOVING GEAR

There are different methods for removing gear (see Reference 1). I choose to delete the mesh sections.
I like to keep it as small as possible and in a later example we will be copying over meshes with the same name from different models.

Start by going into the bathing suit folder and check for things that we can remove. I like to make a list so I can check each one off as I remove it.
It should be backpack, backring, belts, gear1, gear2, gear3, gear4, gear5, gear6, light and metal for a total of 11.

Now right click Generic_Item.mesh.ascii and open with Notepad. Use Ctrl+F to bring up the Find box, type diffuse and hit enter.
Check the name of the diffuse to see if it is one on your list. If not, hit enter and check until you find one.

OK. You found one. Close the Find box. Go a few lines up to the name line, left click, hold and drag until the line is highlighted.
Go to the scroll column on the right and click and hold beneath the bar. When you see whole numbers you are nearing the end of the mesh.
When you see decimal numbers stop, click above the bar until you see the diffuse name and the name of the next mesh. Check the mesh you scrolled thru off your list.
If this diffuse name is on your list keep scrolling and checking until you find one that is not.

Now move to the left side of the whole number line above the next mesh name, hold Shift, left click and hold and highlight the line.
The whole mesh part should be highlighted. Hit delete to remove the block and again to remove the remaining blank line. Save.

Hit Ctrl+F to bring up the Find box and hit enter. Repeat the the above process until you have removed all the meshes on your list.

Exit and reenter the mesh file. Ctrl+F to bring up the Find box, type meshes and enter. Reduce the meshes number by 11, save and exit.

Right click on the mesh file and open with. If MeshAsciitoBin or GeMeshAsciitoBin ane NOT present, browse programs then use browse to find your exe.
Click and a box should appear for a couple of seconds and disappear. This will create Generic_Item.mesh in your folder.

If you get an error I ran into three possibilities:
Number of meshes not equal to the meshes in the section. I had to manually count the meshes and change the number if necessary.
Forgot to delete the space after deleting a block. Used Find diffuse to check for blank lines and delete if found.
Messed up a block delete. I had to start from scratch.

OK. You made iI through! You can go into your bathing suit folder and delete all the textures for the meshes you deleted.
You also want to delete the bathing_suit.mesh. We have a new one now.

Bring up your model in XNALara. Whoa! Dark areas where the straps were! You have to change the lightmaps for the legs and suit.
If you have a nogear bathing suit model you can use those. If not I have used the background color of the lightmap for the whole map.
Check it out again in XNALara. Voila! A nogear bathing suit!

PONYTAIL TO BRAID

Make a copy of the bathing suit model. I used DG_black&white_bikini by XNAaraL as a model for the braid.
Go into the bathing suit mesh.ascii to find and delete hair (2meshes) and ribbon. If the braid model does not have a Generic_Item.mesh.ascii create one.
Go into the braid mesh.ascii to find and highlight hair (2 meshes) braid and ribbon. This time after highlighting a block, go up to edit and use copy.
Go back into the bathing suit mesh.ascii, go to the bottom and use edit paste. Save. Repeat until the hair, braid and ribbon have been copied over.
Increase bathing suit meshes by 1.

If you look at the ponytail bones in each mesh.ascii you should see that the braid ponytail has one more bone.
The bathing suit mesh has ponytail 0 thru ponytail 7. The braid mesh has ponytail 0 thru ponytail 8.
In the bathing suit mesh.ascii delete from ponytail 0 thru the line above the number of meshes.
In the braid mesh.ascii copy from ponytail 0 thru the line above number of meshes and paste in the bathing suit mesh.ascii right above number of meshes. Save.
Increase number of bones by 1. Save. Create Generic_Item.mesh for the bathing suit.

In your bathing suit folder you can delete the ribbon textures and copy over the braid and leather textures from the braid folder.
Bring up the bathing suit in XNALara. Voila! Lara has a braid.

PUT AMANDA'S HEAD ON LARA

Make a copy of your bathing suit braid model. We need an AmandaLara model since Amanda and Lara have different proportions.
If you have or can find Amanda_js_noboots_nogear by XNAaraL you can use it or you can use Amanda_jaguar_bikini that I made.

Go into your braid mesh and delete eyeshading, eyelashes, mouth, face (face and eyeducts), eyewhites, eyeirises and eyebrows.
In the Amanda folder create a Generic_Item.mesh.ascii if one is not present.
Go into the Amanda mesh and copy eyes (eyewhites), eyelashes, mouth and face over to the braid mesh.
Change number of meshes down by 4 in the braid mesh. Create a new Generic_Item.mesh.
Now you can delete the eyeshading, eyewhites, eyeirises, mouth and eyebrows textures from the braid and copy over the eyes, eyelashes, mouth and face textures from Amanda.

Bring up your Amanda braid model in XNALara. Note the missing parts of the head that would be covered up with Amanda's hair.
I you are using XNAaraL's model, note the gray areas and missing eyebrows (Amanda's hair has 2 transparency supporting parts while Lara has 1) Thanks to Poker15.
I fixed the gray areas and added eyebrows to the face. The face in my model shows the result.
There. You have AmandaLara with a braid.

PUT AMANDA'S HAIR ON AMANDALARA

Make a copy of your AmandaLara braid model. Go into the mesh and delete Hair ( 2 meshes), leather (ribbon) and braid.
Go into the Amanda folder and check what hair textures we need. They are hair1, hair2, and hair3.
Go into the mesh and copy hair1 (ribbon), hair2 (eyeshading and eyebrows) and hair3 (hair2) and paste them at the end of your braid mesh.

If you check each mesh out you will see many more bones in the Amanda mesh.
Go into your braid mesh and delete starting at root ground thru the end of the bone section. Save.
Copy the complete bone section from the Amanda mesh and paste it after the number of bones in your braid mesh. Delete the top number of bones line. Save.
Create a new Generic_Item.mesh. Delete the braid, hair and leather textures form your braid folder.
Copy the hair1, hair2 and hair3 textures from the Amanda folder into your braid folder.
Bring your model up in XNALara. Voila! Complete Amanda head!

MISCELLANEOUS STUFF

During the course of your deleting you may have noticed deleting a mesh name looking like this:
6_hair2_0.1_0_0_foot right_leg right ankle
The foot right is a look at point you can use in XNALara to focus the camera on a certain body part.

The complete list is:
head_head jaw, body upper_breast left_breast right, body lower_pelvis, hand left_arm left wrist, hand right_arm right wrist,
knee left_leg left knee, knee right_leg right knee, foot left_leg left ankle, foot right_leg right ankle.

If you have clobbered too many of the look at points you can add them to the mesh names as in the example above.

You may run into this situation: Large eyes.
You can correct this problem by going into the mesh, find eyeballs, delete the eyeball mesh and reduce the mesh number by 1. Thanks to Navid.

Some things you may want to try:
Removing the gear on a jungle shorts model. See what you run into.
Adding textures to the Doppleganger braid.
Adding elve ears and vampire teeth. I used Lar'ariel by tarcairion for the face and Lilith by not again! for the mouth.
Adding eyes, eyebrows and eyelashes from an Amanda mod into your AmandaLara. Oh look!
Adding Amelia head to Lara. Scary!

tom croft
2011-07-07, 18:34
folytatás:
Try, as I did, starting modding from a jungle pants to a jungle shorts noboots nogear.
Or, the best thing, whatever you want to try!

Hey. Thank you for visiting. I hope this was helpful for you.
Any comments, advice or criticisms welcome!

Kacsa
2011-07-07, 19:10
O_____________O
rám ne számíts ha mondjuk a felét kéred... tán akkor :vlol:
hát, holnap TALÁN elkezdem... de nem biztos.
amúgy csakhogy képben legyetek, Michele bugos szövegjeit is én fordítottam angolra.:)

Michele
2011-07-07, 19:17
O_____________O
rám ne számíts ha mondjuk a felét kéred... tán akkor :vlol:
hát, holnap TALÁN elkezdem... de nem biztos.
amúgy csakhogy képben legyetek, Michele bugos szövegjeit is én fordítottam angolra.:)

Épp most küldtem még egy adagot, pedig még el se olvastam ezt. :vlol:

Kacsa
2011-07-07, 19:21
Épp most küldtem még egy adagot, pedig még el se olvastam ezt. :vlol:

érdekes.:cool:vannak ilyeneke az életben :) amúgy megkaptam az üzenetet :D

tom croft
2011-07-07, 19:26
O_____________O
rám ne számíts ha mondjuk a felét kéred... tán akkor :vlol:
hát, holnap TALÁN elkezdem... de nem biztos.
amúgy csakhogy képben legyetek, Michele bugos szövegjeit is én fordítottam angolra.:)

jujjj köszii kacsa :D
nagyon akarom tudni h hogyan kell xna larába karaktereket rakni tudom h ez nem arról szol de legalább egyenlőre larát tudom moddolni : D:D :D :D

Kacsa
2011-07-07, 19:41
jujjj köszii kacsa :D

mondom TALÁN.:floet:

YzaaA
2011-07-07, 20:57
WHAT DO I NEED

Notepad
XNALara version 7.2 or greater
MeshAsciitoBin http://www.mediafire.com/download.php?umknjid2mty by Dusan or GeMeshAsciitoBin (see Reference 2)
Your favorite Paint program which you might need.

SETUP

Make a copy of a full gear model. I'm going to use the bathing suit in the following examples. Go into the bathing suit folder to see if Generic_Item.mesh.ascii is there.
If not, bring the bathing suit up in XNALara, click on the model and hit F11. A box will pop up. Search for your bathing suit folder and double click to select it.
Now type this EXACTLY Generic_Item and save. This action will convert your bathing_suit.mesh into Generic_Item.mesh.ascii.
If you get an error, use File, Export selected as mesh.ascii and setup the same way. Make sure the type is mesh.ascii. Thanks to XNAaraL.

In your bathing suit folder right click on Generic_Item.mesh.ascii and use open with. If Notepad comes up click on it, otherwise browse programs, find Notepad and click on it.

THE MESH FILE.

You are looking at the mesh file. It is made up of a bones section and a mesh section.
The bones section has as its first line the number of bones, followed by a combination of named bones that can be manipulated in XNALara and unused bones.
The mesh section has as its first line the number of meshes, followed by the mesh sections (like backpack, body, etc.).
Each mesh section has a mesh name, a texture part, a vertices part (decimal numbers) and a faces part (whole numbers). This will be helpful once you start editing.
At this point I took some time to browse through the mesh file to become familiar with its layout.

EDITING

Now to get down to business. I will give four examples of editing:
Removing Gear, Ponytail to Braid, Putting Amanda's Face on Lara and Putting Amanda's Hair on Lara.

REMOVING GEAR

There are different methods for removing gear (see Reference 1). I choose to delete the mesh sections.
I like to keep it as small as possible and in a later example we will be copying over meshes with the same name from different models.

Start by going into the bathing suit folder and check for things that we can remove. I like to make a list so I can check each one off as I remove it.
It should be backpack, backring, belts, gear1, gear2, gear3, gear4, gear5, gear6, light and metal for a total of 11.

Now right click Generic_Item.mesh.ascii and open with Notepad. Use Ctrl+F to bring up the Find box, type diffuse and hit enter.
Check the name of the diffuse to see if it is one on your list. If not, hit enter and check until you find one.

OK. You found one. Close the Find box. Go a few lines up to the name line, left click, hold and drag until the line is highlighted.
Go to the scroll column on the right and click and hold beneath the bar. When you see whole numbers you are nearing the end of the mesh.
When you see decimal numbers stop, click above the bar until you see the diffuse name and the name of the next mesh. Check the mesh you scrolled thru off your list.
If this diffuse name is on your list keep scrolling and checking until you find one that is not.

Now move to the left side of the whole number line above the next mesh name, hold Shift, left click and hold and highlight the line.
The whole mesh part should be highlighted. Hit delete to remove the block and again to remove the remaining blank line. Save.

Hit Ctrl+F to bring up the Find box and hit enter. Repeat the the above process until you have removed all the meshes on your list.

Exit and reenter the mesh file. Ctrl+F to bring up the Find box, type meshes and enter. Reduce the meshes number by 11, save and exit.

Right click on the mesh file and open with. If MeshAsciitoBin or GeMeshAsciitoBin ane NOT present, browse programs then use browse to find your exe.
Click and a box should appear for a couple of seconds and disappear. This will create Generic_Item.mesh in your folder.

If you get an error I ran into three possibilities:
Number of meshes not equal to the meshes in the section. I had to manually count the meshes and change the number if necessary.
Forgot to delete the space after deleting a block. Used Find diffuse to check for blank lines and delete if found.
Messed up a block delete. I had to start from scratch.

OK. You made iI through! You can go into your bathing suit folder and delete all the textures for the meshes you deleted.
You also want to delete the bathing_suit.mesh. We have a new one now.

Bring up your model in XNALara. Whoa! Dark areas where the straps were! You have to change the lightmaps for the legs and suit.
If you have a nogear bathing suit model you can use those. If not I have used the background color of the lightmap for the whole map.
Check it out again in XNALara. Voila! A nogear bathing suit!

PONYTAIL TO BRAID

Make a copy of the bathing suit model. I used DG_black&white_bikini by XNAaraL as a model for the braid.
Go into the bathing suit mesh.ascii to find and delete hair (2meshes) and ribbon. If the braid model does not have a Generic_Item.mesh.ascii create one.
Go into the braid mesh.ascii to find and highlight hair (2 meshes) braid and ribbon. This time after highlighting a block, go up to edit and use copy.
Go back into the bathing suit mesh.ascii, go to the bottom and use edit paste. Save. Repeat until the hair, braid and ribbon have been copied over.
Increase bathing suit meshes by 1.

If you look at the ponytail bones in each mesh.ascii you should see that the braid ponytail has one more bone.
The bathing suit mesh has ponytail 0 thru ponytail 7. The braid mesh has ponytail 0 thru ponytail 8.
In the bathing suit mesh.ascii delete from ponytail 0 thru the line above the number of meshes.
In the braid mesh.ascii copy from ponytail 0 thru the line above number of meshes and paste in the bathing suit mesh.ascii right above number of meshes. Save.
Increase number of bones by 1. Save. Create Generic_Item.mesh for the bathing suit.

In your bathing suit folder you can delete the ribbon textures and copy over the braid and leather textures from the braid folder.
Bring up the bathing suit in XNALara. Voila! Lara has a braid.

PUT AMANDA'S HEAD ON LARA

Make a copy of your bathing suit braid model. We need an AmandaLara model since Amanda and Lara have different proportions.
If you have or can find Amanda_js_noboots_nogear by XNAaraL you can use it or you can use Amanda_jaguar_bikini that I made.

Go into your braid mesh and delete eyeshading, eyelashes, mouth, face (face and eyeducts), eyewhites, eyeirises and eyebrows.
In the Amanda folder create a Generic_Item.mesh.ascii if one is not present.
Go into the Amanda mesh and copy eyes (eyewhites), eyelashes, mouth and face over to the braid mesh.
Change number of meshes down by 4 in the braid mesh. Create a new Generic_Item.mesh.
Now you can delete the eyeshading, eyewhites, eyeirises, mouth and eyebrows textures from the braid and copy over the eyes, eyelashes, mouth and face textures from Amanda.

Bring up your Amanda braid model in XNALara. Note the missing parts of the head that would be covered up with Amanda's hair.
I you are using XNAaraL's model, note the gray areas and missing eyebrows (Amanda's hair has 2 transparency supporting parts while Lara has 1) Thanks to Poker15.
I fixed the gray areas and added eyebrows to the face. The face in my model shows the result.
There. You have AmandaLara with a braid.

PUT AMANDA'S HAIR ON AMANDALARA

Make a copy of your AmandaLara braid model. Go into the mesh and delete Hair ( 2 meshes), leather (ribbon) and braid.
Go into the Amanda folder and check what hair textures we need. They are hair1, hair2, and hair3.
Go into the mesh and copy hair1 (ribbon), hair2 (eyeshading and eyebrows) and hair3 (hair2) and paste them at the end of your braid mesh.

If you check each mesh out you will see many more bones in the Amanda mesh.
Go into your braid mesh and delete starting at root ground thru the end of the bone section. Save.
Copy the complete bone section from the Amanda mesh and paste it after the number of bones in your braid mesh. Delete the top number of bones line. Save.
Create a new Generic_Item.mesh. Delete the braid, hair and leather textures form your braid folder.
Copy the hair1, hair2 and hair3 textures from the Amanda folder into your braid folder.
Bring your model up in XNALara. Voila! Complete Amanda head!

MISCELLANEOUS STUFF

During the course of your deleting you may have noticed deleting a mesh name looking like this:
6_hair2_0.1_0_0_foot right_leg right ankle
The foot right is a look at point you can use in XNALara to focus the camera on a certain body part.

The complete list is:
head_head jaw, body upper_breast left_breast right, body lower_pelvis, hand left_arm left wrist, hand right_arm right wrist,
knee left_leg left knee, knee right_leg right knee, foot left_leg left ankle, foot right_leg right ankle.

If you have clobbered too many of the look at points you can add them to the mesh names as in the example above.

You may run into this situation: Large eyes.
You can correct this problem by going into the mesh, find eyeballs, delete the eyeball mesh and reduce the mesh number by 1. Thanks to Navid.

Some things you may want to try:
Removing the gear on a jungle shorts model. See what you run into.
Adding textures to the Doppleganger braid.
Adding elve ears and vampire teeth. I used Lar'ariel by tarcairion for the face and Lilith by not again! for the mouth.
Adding eyes, eyebrows and eyelashes from an Amanda mod into your AmandaLara. Oh look!
Adding Amelia head to Lara. Scary!

jézusom Kacsa te ez alatt meg fogsz rokkanni:vlol:
meg még Michele-nek is kell segíts
én is belesegítek a fordításba persze csak ha mind a 2-en beleegyeztek!!:D

Kacsa
2011-07-07, 21:10
jézusom Kacsa te ez alatt meg fogsz rokkanni:vlol:


mondom, még nagyon biztos, hogy nem fogom.:)

Michele
2011-07-08, 17:36
fhuuuu tomb raider forums-on mekkora egy fassz_pó g_cik az emberek :mad:
több mint 1 hete kérdeztem valamit és azóta se válaszoltak :mad:
közben minden nap fen nvannak 389-en de egyikse képes válaszolni... retek rib_ncok:mad::mad::mad::mad:

Két képedet még ki is törölték amúgy. Ne nagyon rakosgass túl pikáns képeket, mert leharapják a fejed. :D

tom croft
2011-07-08, 17:44
Két képedet még ki is törölték amúgy. Ne nagyon rakosgass túl pikáns képeket, mert leharapják a fejed. :D

észre fettem -.- a moderátor tiszta egy köcsög -.-
de sztem nem soká ki fognak tiltani de szarom le XD látogató ként is jó az vagy regizek más névvel XD
úgy elhordanám mindennek őket hajjj milyen felszabadító lenne XD :D :D :D :D
am meg az a pikáns kép az bikinis volt.... félnek hogy beizgulnak csak nincs mivel "játszani"....

horus
2011-07-08, 17:50
XDDD
ne regizz újra ha kidobanak mert igy is ugy is tudják hogy te vagy az az IP-dről :D
Meg asszem úgy is kitudnak tiltani hogy a te IP-d egyáltalán ne tudjon felmenni oda :D

Kacsa
2011-07-08, 21:56
félnek hogy beizgulnak csak nincs mivel "játszani"....

:Dez jó :vlol:

tom croft
2011-07-08, 22:53
Légy Üdvözölve.
Az alábbiakban találsz pár hasznos információt. Ezzel megkíméled az öreg motorosokat némi bosszankodástól, és nem utolsó sorban magadat egy kis oltástól.
http://www.tombraiderforums.com/show...&postcount=930

Ezek gyorsak és jól működnek, és nem kergetik az öreg motorosokat az őrületbe.

Ha informálódni szeretnél valamiről, használd a keresőt. Nem véletlen lett kitalálva, és nincs olyan téma a fórumon ami ne lett volna már leírva. Vagy csak nagyon kevés.... Ha sehol nem találsz a kérdésedre választ, semmi gond, nem kell új thread-et létrehoznod miatta. Van egy mindenes általános eszmecsere thread, ahova beírhatod és segítünk. http://www.tombraiderforums.com/show...44#post5543444
Ha ezeket a tanácsokat megfogadod, nem fog senki semmit szóvá tenni.
Trf-ről
sztetek ez tud magyarul vagy vmi spécifajta fordítóval csinálta?? :D
és milyen öregmotoros mivan ?? XDDDD

horus
2011-07-08, 22:59
Bizti hogy tud magyarul, TRFen van egy csomó magyar... Egyik forditó se fordit ilyen jól :P
am nekem nem hozza be egyik topikot se amit belinkeltél :P :P :P

tom croft
2011-07-08, 23:01
Bizti hogy tud magyarul, TRFen van egy csomó magyar... Egyik forditó se fordit ilyen jól :P
am nekem nem hozza be egyik topikot se amit belinkeltél :P :P :P

így nekem se:D...de sztem azértr mert ez egy priv message volt :clown:

tom croft
2011-07-09, 22:05
gyerekek olyat lehet posztolni h chris és lara smárolnak félmeztelenül ? de nem látszik lara melle :D

Michele
2011-07-10, 11:02
Hát ne is látszódjon! :D

Mellékes:
Már te is...? :vlol: Eddig csak hánytam bármiféle párosítástól; főleg ettől. :rolleyes:

tom croft
2011-07-10, 11:16
Hát ne is látszódjon! :D

Mellékes:
Már te is...? :vlol: Eddig csak hánytam bármiféle párosítástól; főleg ettől. :rolleyes:

neeeeem már nem akarom megcsinálni XDDD uncsi :D :D :D

Kacsa
2011-07-10, 12:18
gyerekek olyat lehet posztolni h chris és lara smárolnak félmeztelenül ?

természetsen, hogyne lehetne. a féltételek: több, mint 10 méter legyen köztük a távolság, ne legyen köztük szemkontaktus, ne ismerjék egymást és a kép ne jelenjen meg a TRS.hu Fórumán.
____________
amúgy meg pont Chris?! O________o inkább Barry. amikor a REmaket befejeztem, és elértem a legjobb befejezést (Jill scenario: Chris, barry, Jill is megmenekültek), és amikor Jill rádőlt Chris vállára én komolyan lefordultam székről, kiégett a szaruhártyám!

tom croft
2011-07-10, 12:58
természetsen, hogyne lehetne. a féltételek: több, mint 10 méter legyen köztük a távolság, ne legyen köztük szemkontaktus, ne ismerjék egymást és a kép ne jelenjen meg a TRS.hu Fórumán.
____________
amúgy meg pont Chris?! O________o inkább Barry. amikor a REmaket befejeztem, és elértem a legjobb befejezést (Jill scenario: Chris, barry, Jill is megmenekültek), és amikor Jill rádőlt Chris vállára én komolyan lefordultam székről, kiégett a szaruhártyám!

de én nem toom ki az a Barry XD

YzaaA
2011-07-11, 08:50
amikor a REmaket befejeztem, és elértem a legjobb befejezést (Jill scenario: Chris, barry, Jill is megmenekültek), és amikor Jill rádőlt Chris vállára én komolyan lefordultam székről, kiégett a szaruhártyám!

ikszdé:vlol:
komolyan mondom eggyet értek veled!!!:D
remélem nem éget ki teljesen!!!:vlol:

Kacsa
2011-07-11, 09:26
remélem nem éget ki teljesen!!!:vlol:

egy hatalmas folt van a szememen, ez csak akkor gyógyul ki, ha valaki csinál nekem egy XNA-s Képet, ahol Jill kést/pisztolyt szorít Chris nyakához/tarkójára.:clown::clown::clown:

YzaaA
2011-07-13, 16:56
http://sexyclaire.deviantart.com/#/d2p56cc
ez tök jóó!!!^^:jumper::jumper:

Kacsa
2011-07-13, 18:04
http://sexyclaire.deviantart.com/#/d2p56cc
ez tök jóó!!!^^:jumper::jumper:

még jó, hogy a Dupi baba van a ződ oldalon, azaz ő a jó.:D

Michele
2011-07-13, 18:11
Én sose szerettem ezt a darkos, üres, fantáziátlan bábut. Ha az első részben nem lövik el, CD-nek a büdös életbe eszébe nem jutott volna kreálni egy doppelgangert Larának. Nahát, nahát... :rolleyes:

Kacsa
2011-07-13, 21:14
Én sose szerettem ezt a darkos, üres, fantáziátlan bábut. Ha az első részben nem lövik el, CD-nek a büdös életbe eszébe nem jutott volna kreálni egy doppelgangert Larának. Nahát, nahát... :rolleyes:

én bírom. nekem mindig is tetszett.:Da Lara's Shadow is ezért tetszik annyira, nomeg Natla végleges halála miatt.
bár... a TRU végén belesett az eitrbe, itt meg belefullad. azért egy ekkora istennőt, mint Natla, nem hiszem, hogy a fulladás meg tudja ölni. de... biztos azért tudja, mert le van gyengülve.:)
________________
a TR1-es és TRA-s Doppelganger meg egy bacon, nagyon sz@r:vlol:

tom croft
2011-07-13, 21:26
http://sexyclaire.deviantart.com/#/d2p56cc
ez tök jóó!!!^^:jumper::jumper:

ahham :D de ezen olyan mintha lara lenne a gonosz nem :D??? :D :D :D

Michele
2011-07-13, 23:09
Natla számomra már az 1-ben meghalt, lesz*rom, mit ollózott össze a Crystal. De hát végülis nem mindegy? Most már ott tartunk, hogy ők is tesznek rá. Radír.
Miss Baconnek meg nem az volt a feladata, hogy sztárként tündököljön. :D

Petya a Lara Fan
2011-07-14, 11:51
Következő TR játék címe: Miss Bacon - Tomb Raider. :D

tom croft
2011-07-22, 12:56
a 2. kedvenc játékom :D jajj végig kéne tolni megint :D olyan jó :D kár h csak 1 része van sajnos nem annyira ismert..:/

YBByoWmN3c8&feature=related

YzaaA
2011-07-22, 13:43
az a Breeze hasonlít egy kicsit Ada-ra:p

Kacsa
2011-07-23, 09:12
Ada-ra:p

Adára? nheeem.:clown:

tom croft
2011-07-23, 13:09
Adára? nheeem.:clown:

deeee egy picit :D :D :D :D :D

Kacsa
2011-07-23, 18:29
deeee egy picit :D :D :D :D :D

max. kinézetre, de arra is csak hangyányit. arca pl. totál más:vlol: a ruha piros, na ennyiben hasonlít:D

tom croft
2011-07-23, 18:32
max. kinézetre, de arra is csak hangyányit. arca pl. totál más:vlol: a ruha piros, na ennyiben hasonlít:D

adának nem ilyen rózsa színes lilás?? :kratz:

Kacsa
2011-07-23, 18:58
adának nem ilyen rózsa színes lilás?? :kratz:

de. amúgy most magad ellen beszéltél, még egy ok, hogy miért nem adás :vlol:

tom croft
2011-07-23, 19:22
de. amúgy most magad ellen beszéltél, még egy ok, hogy miért nem adás :vlol:

de sztem YzaaA a fejére gondolt :D

horus
2011-07-23, 19:38
nos a köcsög szót azért nem csillagozták ki mert az nem csúnya szó :p *egg is ki van csillagozva de sztem az sem csúnya :D :p

Kacsa
2011-07-23, 19:47
am a köcsög szót mért nem csillagozta ki ??:O(választ a szia tom croftba vagy az offtopicba :D)

tom croft, neked mita csúnya szó a köcsög?:vlol:
ha azt mondom: KÖCSÖG VAGY!!!!!!!:mad::mad::angry: akkor még kicsillagozhatná, de nem teszi, mert még ígysem csúyna szó a köcsög.
ha megazt mondom: Sok parasztfalu híres a gyönyörű hímzéséről és a színes köcsögökről, amiket gyárt... akkor meg pláne nem csúnya szó. :) és ez a fórum, bármennyire is meglepő, nem elemzi a szövegkörnyezetet a vulgaritás elkerülése érdkekében.:p

tom croft
2011-07-23, 20:10
tom croft, neked mita csúnya szó a köcsög?:vlol:
ha azt mondom: KÖCSÖG VAGY!!!!!!!:mad::mad::angry: akkor még kicsillagozhatná, de nem teszi, mert még ígysem csúyna szó a köcsög.
ha megazt mondom: Sok parasztfalu híres a gyönyörű hímzéséről és a színes köcsögökről, amiket gyárt... akkor meg pláne nem csúnya szó. :) és ez a fórum, bármennyire is meglepő, nem elemzi a szövegkörnyezetet a vulgaritás elkerülése érdkekében.:p

te engem le köcsögöztél?? :O szólok michelnek h le vázáztál XP :smackbum:

:D :D:D :D :D :D :D :D

YzaaA
2011-07-24, 17:23
de sztem YzaaA a fejére gondolt :D

neeeem a ruhájára!!!:D
Kacsa beszóótááá???XDD:clown:

Kacsa
2011-08-09, 10:23
nem ajánlatos gonoszkodni...és am se ragyás a bőröm....sőt inkább te megse szólalj....mind1 haggyuk mert mind2en szívunk.... és ez am is off ..

igen, bocsánat. rosszul jött ki, és nem bírtam befogni a szám. sokszor ez okozza a vesztemet.
de remélem azért nincs harag.;)

tom croft
2011-08-09, 13:27
semmi problem :D

tom croft
2011-08-09, 18:16
Összes hozzászólás: 666 http://tombraiders.hu/forum/chat/img/emoticons/devilish.png

Hanna
2011-08-09, 18:51
Ne feszicsé máá gazsii:D

Petya a Lara Fan
2011-08-09, 21:27
Höhh Nekem 700 van, és ez most a 701 -edik :D

CrashHungarian98
2011-08-09, 22:04
nekem csak 491. xD De sztem ez nem jelent semmit.

YzaaA
2011-08-09, 22:04
mi?????nekem 1.961!!!!!!!!:D
miröl besélek én itt??????:cool:

tom croft
2011-08-09, 22:05
Ne feszicsé máá gazsii:D

XDDDD de én kemény vagyokhttp://tombraiders.hu/forum/chat/img/emoticons/cool.png

tom croft
2011-08-15, 21:10
na gyerekek van egy rossz hírem a gépem tönkre ment a hugom által bele öntötte az üdítőt és kisült minden már semmise használható benne úgyhopgy kuka.... előszedtük apámmal a régi gépet és valahogy üzemképessé tette ezért fent tudok lenni sajnos 3D project et már csak hanna tudja csinálni nagyon sajnálom egy ideig XNA lara sem fog menni nekem szal a fersenyből is ki maradok

Kacsa
2011-08-15, 21:12
na gyerekek van egy rossz hírem a gépem tönkre ment a hugom beleöntötte az üdítőt és kisült minden már semmise használható

fúúú a hugica most gyűlölve van, mi? :D:rolleyes: hát sz@r ügy. remélem mihamarabb lesz valami megoldás a problémára.:)
______________________

na ezt ki kérem magamnak soha nem csalok már elnézést elhiszem h nem ismer de ezt gondolhatnád nem toom honnan szeded és amúgyis veled meg főleg nem csesnék ki ...... azé ez most kemény

én tudom, hogy nem csalsz:) de sztem horus sem így értette:)

tom croft
2011-08-15, 21:22
de akkor is rosszul esett

YzaaA
2011-08-15, 21:32
de akkor is rosszul esett

én elhiszem neked én inkább ugy montam volna hogy lehet hogy a nehéz számigálástol már nem tudod jól összeszámolni és akkor lehet hogy elszámolod
de szerintem sem csaltál eddig se!!!:):hug:
hja és öszinte részvétem a gépedért:D

tom croft
2011-08-21, 15:58
na végre sikerült be jelentkezni vmiért nem tudtam de most úúúújra itt :DDDDDDDDDDDDD

Hanna
2011-08-21, 17:10
kemény 15percig:D

tom croft
2011-08-22, 12:06
hááh megint sikerült remélhetően most tovább :D

YzaaA
2011-08-22, 16:09
:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::jumper:
remélem én is:clown:

tom croft
2011-08-23, 19:12
ha 1 ilyet posztolok akkor mi történt ?? :D
http://fc01.deviantart.net/fs70/i/2011/235/f/e/somewhere_in_thai_land____by_luciferflash-d47kr7d.jpg
ha kéne vkinek :D http://luciferflash.deviantart.com/art/Somewhere-in-Thai-land-254590393

Kacsa
2011-08-23, 19:37
hát új géped lett? :D
jó kép.

tom croft
2011-08-23, 19:45
iggggeeeeeeeeeen : DDDDDDDDDDDDDD

YzaaA
2011-08-23, 20:05
ha 1 ilyet posztolok akkor mi történt ?? :D
http://fc01.deviantart.net/fs70/i/2011/235/f/e/somewhere_in_thai_land____by_luciferflash-d47kr7d.jpg
ha kéne vkinek :D http://luciferflash.deviantart.com/art/Somewhere-in-Thai-land-254590393

imádom^^:jumper::jumper::jumper::jumper::jumper::j umper:
nagyon jó lett!!^^:hug::hug::hug:
végre új gép^^

tom croft
2011-08-23, 20:09
köszönöm :D :hug: :D

Robbie
2011-08-23, 20:36
Tényleg jól nézz ki :thumb::hug:

tom croft
2011-08-23, 20:43
köszönöm :D :hug:

tom croft
2011-09-24, 09:49
SAjnos nagyon beteg vagyok úgyhogy nem tudok ideülni....sajnálom hanna tudom h ígyis nagyon megvagyunk halva mert nagyon lassan halad a project de annyira örülök hogy ennyire oda teszed magad és egy csomo ötletet árasztasz nem toom mikor jövök újra mert nagyon kész vagyok :S..... sok puszi mindenkinek és majd jövök :D mindenki vigyázzon magára

Na hy :D :hug:

Kacsa
2011-09-24, 16:51
jobbulást:D:hug:

Bexika
2011-09-24, 21:33
szegénykém :/ jobbulást! :D

Ting
2011-09-24, 21:57
Jobbulást! :)

horus
2011-09-24, 23:34
Én vmiert ugy erzem nem v beteg csak egy punci miatt nem v fenn XD
Jobbulast! :):D

YzaaA
2011-09-25, 17:57
SAjnos nagyon beteg vagyok úgyhogy nem tudok ideülni....sajnálom hanna tudom h ígyis nagyon megvagyunk halva mert nagyon lassan halad a project de annyira örülök hogy ennyire oda teszed magad és egy csomo ötletet árasztasz nem toom mikor jövök újra mert nagyon kész vagyok :S..... sok puszi mindenkinek és majd jövök :D mindenki vigyázzon magára

Na hy :D :hug:
hjaj drágha Tomom remélem hamar hejrejössz!!!:hug::hug::hug::hug:

Én vmiert ugy erzem nem v beteg csak egy punci miatt nem v fenn XD
Jobbulast! :):D

hjaj istenem horus...mikre nem gondolszXD:vlol:

CrashHungarian98
2011-12-01, 16:50
Hello! Visszatérél? :D

tom croft
2011-12-01, 18:08
hát nem mondom h olyan sokat leszek mint nyáron de igen :D!

Hanna
2012-04-01, 20:51
Na báj gyagyás!:D Majd jövök vissza:hug::jumper: Ne örüjjé:D

tom croft
2012-04-18, 19:52
Na báj gyagyás!:D Majd jövök vissza:hug::jumper: Ne örüjjé:D
hiányozni fogsz diló :hug:

tom croft
2012-08-11, 10:02
Segítsetek már !!!!! Mi a fa*z az a "bundle" ???????????? :D

YzaaA
2012-08-11, 10:28
Batyu,csomag,begyömöszöl, én ezeket kaptam ráxDD

tom croft
2012-08-11, 21:45
wow i love this its a bundle of action that i love keep it up .. :D ez a mondat szerintem ide nem illik a batyu xDDD

OBig
2012-08-12, 06:39
A bundle key, az egy kulcscsomó.

tom croft
2012-08-12, 08:37
ahham kezdem felfogni de el nem mondom nektek xD akció dús vagy ilyesmi akkor nem ? xD ez a bundle of action :D
kössz OBig :D

Kacsa
2012-08-12, 10:38
a bundle az egy köteg, egyveleg.
pl. a Final Fantasy XIII Xbox 360 Bundle az az Xbox 360 Elite játékkonzol, PLUSZ a FFXIII játék.

YzaaA
2012-08-12, 11:42
wow i love this its a bundle of action that i love keep it up .. :D ez a mondat szerintem ide nem illik a batyu xDDD

Akció batyu:vlol:

tom croft
2012-08-12, 11:49
XDDDDD LOL :vlol:

tombraidermaster1996
2012-08-12, 12:34
Tiszta akció? :D

Kacsa
2012-08-12, 14:37
Tiszta akció? :D

NEM! én már megmondtam a jelentését.

tom croft
2012-08-29, 09:37
valaki nem tudd a Tra ból nekem egyiptomos texturákat adni de ha lehet ne level editotrosat :D kösssz :D

Caroline
2012-08-29, 12:15
Ilyenekre gondolsz?:
http://www.digitalperversion.net/gardenofshadows/index.php?topic=7006.15

tombraidermaster1996
2012-08-29, 16:17
TGA-t nem támogat? :D Mert az LE azt használja.

tom croft
2012-08-30, 16:16
köszi Caro :D azért nem jó a Trles texturák mert nagyon kis méretűek és egy tga az egész :D

tombraidermaster1996
2012-08-30, 19:45
Igaz. Akkor amiatt nem jó.

tom croft
2012-11-05, 13:39
Yep...your're right up there with people I hope to be as good as ,but as I've only owned a computer a month, got plenty of time.
Watched your vids on You Tube, do love artists working but these things are either or so fast you miss imortant stuff or so slow you wonder what's taking so long...what would make these perfect would be commentary on what your doing.


Segítség!!!!!!!!! :D csak pár sort értek :D

Roli
2012-11-05, 13:56
Spam.
Crash is ilyesmit (ha nem ugyanezt) kapta. :p

tom croft
2012-11-05, 16:11
ez deviantarton kaptam hozzászólásként :D
szerk: sikerült értelmeznem :D

tom croft
2012-11-29, 17:52
Egy híres felfedező egyszer azt mondta, a Különlegesség a tetteinkben , nem pedig a személyünkben van.I finaly set out to make my mark to find adventure
De ahelyett, kaland talált meg engem
*
a legsötéteb pillanatunkban, Mikor az életünk villan be elöttünk,Találunk valamit....valamit ami kitartásra késztet. Valamit, ami hajt bennünket
*
Mikor minden úgy tűnt,hogy elveszett. megtaláltam az igazságot.
és tudtam mit kell tennem

A famous explorer once said, the extraodinray is in what we do, not who we are.I finaly set out to make my mark to find adventure.But instead adventure found me.
*
In our darkest moments, when life flashes before us,we found something....something that keeps us going.Something that pushes us.
*
When all seemed lost,I find the truth, and I knew what I must become.
a zöld részben nem vagyok biztos :D a pirosat nem értem XD segítség :D (ez még nyers fordítás majd átfogalmazom ) :D
de valami olyasmi nem h....Végleg kitűztem célnak , hogy találok egy kalandot de a kaland talált meg engem vagy nem toom nem értem XD

YzaaA
2012-11-29, 19:16
Hát az asszem 1 olyasmit kéne jelentsen, hogy végleg kitüztem a célomat,hogy kalandot találjak.Így lenne csak értelmexD:DA másik meg úgy van, hogy Egy híres felfedezö 1x azt mondta,a legnagyszerübb dolog az amit teszünk, nem az amik vagyunk.Nem??:D

tom croft
2012-11-30, 14:18
A tied jobban hangzik :D nem tudom XD

Akcy
2012-12-07, 01:15
A famous explorer once said, that the extraordinary is in what we do, not who we are. I had finally set out to make my mark, to find adventure... but instead adventure found me. In our darkest moments, when life flashes before us, we find something.... something that keeps us going. Something that pushes us. When all seemed lost, I found the truth, and I knew what I must become.

Egy híres felfedező egyszer azt mondta, a különlegesség abban rejlik amit teszünk, nem pedig akik vagyunk. Végre elindultam nevet szerezni magamnak, kalandot találni.. de ahelyett, a kaland talált meg engem. Legsötéteb pillanatainkban, mikor az élet lepereg elöttünk, találunk valamit... valamit ami kitartásra késztet. Valamit ami tovább hajt. Mikor minden elveszettnek látszott, megtaláltam az igazságot, és tudtam mivé kell válnom.

tom croft
2013-03-10, 12:06
http://img688.imageshack.us/img688/2221/nvtelenzj.png
ez mi ??? nem tudja valaki ??

Rumplestillskin
2013-03-10, 14:01
http://img688.imageshack.us/img688/2221/nvtelenzj.png
ez mi ??? nem tudja valaki ??
nem az hogy meg akarják venni nyomtatvány ként??:D

Sveby
2013-03-11, 19:55
Szerintem csak hogy megengeded-e neki hogy kinyomtassa. Bár a deviantart-hoz annyira se értek mint angolul. :D

tom croft
2013-03-30, 11:32
nem, nem tudom hogy kell dx9 re váltani :D ééés az h lehet h dx11 használ ha nem is vagyok dx11 es ? ?:D

Rumplestillskin
2013-03-30, 12:10
nem, nem tudom hogy kell dx9 re váltani :D ééés az h lehet h dx11 használ ha nem is vagyok dx11 es ? ?:D
Írd be a (Windows) keresőjébe hogy "regedit" majd menj rá.
Ott "Software" majd aztán "Crystal Dynamics".
Utána "Tomb Raider", majd "Graphics".
Ott lentebb keress olyat hogy RenderApi, majd katt rá a nevére. Hexadecimal-ra tedd át ha máshol van, és a 0 (vagy nem is tudom mennyi van odaírva) helyére írj egy 9-est.

tom croft
2013-03-30, 21:14
ó értem köszi amint kipróbálom szólok h segített-e :D

tom croft
2013-03-30, 23:42
hát ez sem oldotta meg :/ 24 fps ről néhány helyen le ugrik 9 re :/

Rumplestillskin
2013-03-31, 11:38
hát ez sem oldotta meg :/ 24 fps ről néhány helyen le ugrik 9 re :/
Nekem így ahogy levettem megy simán 80+, meg hogyha nagyobb terepre érek ott 25 körül mozog. (DX9 maxon.)
Nem tudom mi a gond.:( Mennyi GB ramod van?

tom croft
2013-03-31, 13:05
2 gb de nem azzal van a gond hanem a procim szar single core os :S 3000Ghz

Rumplestillskin
2013-03-31, 14:05
2 gb de nem azzal van a gond hanem a procim szar single core os :S 3000Ghz
De am is min 4 gb kell a játéknak :s
Tudod mit, tetess bele még +2gb ramot meg egy olyan procit ami nekem van: AMD Athlon II X2 250 3.0ghz

sgtGiggsy
2013-03-31, 14:43
De am is min 4 gb kell a játéknak :s
Tudod mit, tetess bele még +2gb ramot meg egy olyan procit ami nekem van: AMD Athlon II X2 250 3.0ghz

4 Gb szerintem a Win7-hez kell, XP-n valószínű elég a 2Gb. De az alacsony FPS szám egy DX9-es videokártya mellett valószínűbbé teszi, hogy maga a VGA a hibás. A proci is kevés, de egy DX9-es videokártyától szerintem már nem várható, hogy élvezhető teljesítményt nyújtson a TR-nél.

tom croft
2013-03-31, 16:03
a bátyámna k is hasonló gépe van 2gb win7 (nekem xp-m van) nemtoom milyen vidi karija van de dx9 es dualos proci (hogy milyen azt sem tudom) és hibátlanul megy :D

sgtGiggsy
2013-03-31, 16:35
a bátyámna k is hasonló gépe van 2gb win7 (nekem xp-m van) nemtoom milyen vidi karija van de dx9 es dualos proci (hogy milyen azt sem tudom) és hibátlanul megy :D

Akkor az is lehet, hogy az egymagos proci és a dx9-es kártya egyszerre már túl sok (vagyis kevés) hogy rendesen működjön. Amúgy biztos, hogy a bátyád gépében dx9-es a kártya? Csak mert mikorra a dualos procik úgy jobban elterjedtek, a dx9-es kártyák teljesen eltűntek a süllyesztőben. Nem lehet, hogy dx10-es az a videokártya?

tom croft
2013-03-31, 17:03
én úgy tudom h dx9 es :D de hát majd kiderül mert most intézek magamnak procit aztán ha úgyse jó akkor szerzek vidikarit :D
ez az én vidikarim :D
fOX_cz3BJVk

sgtGiggsy
2013-03-31, 17:11
én úgy tudom h dx9 es :D de hát majd kiderül mert most intézek magamnak procit aztán ha úgyse jó akkor szerzek vidikarit :D

A procivásárlásnál vigyázz, hogy kompatibilis legyen a mostani alaplapoddal. A régebbi alaplapokon lévő foglalatokba nem feltétlenül mennek bele az újabb processzorok Pl ha P4-es géped van most, akkor abba jó eséllyel nem tudsz belerakni egy dualos procit.

tom croft
2013-03-31, 17:11
azokat tudom Lga 775 ös vagyok :D P5 ös :D

tom croft
2014-03-22, 16:00
ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ HÁÁÁÁT SZIASZTOK !!!!! :DDDDD Újra itt <3 El se hiszem :D Nem tudom h lejárt a kitiltási idő (soha) vagy az egyik admin feloldott :D a lényeg, hogy újra itt :D

Michele
2014-03-22, 17:40
Szia, fiam! :D

YzaaA
2014-03-22, 20:05
sziaaaa :hug: :D:D

OSZRichard
2014-03-23, 09:16
Üdv újra itt ;).

Caroline
2014-03-23, 09:39
Hello, üdv újra itt! :)

tombraidermaster1996
2014-03-23, 14:57
Szia Tom! :) Üdv újra itt Jóbarát! :)