PDA

Teljes verzió megtekintése : Tomb Raider 1 + Gold



Roli
2011-01-18, 17:01
Minden, ami a Tomb Raider első részével és a kiegészítőjével kapcsolatos :)

KDavid
2011-02-03, 19:51
(Mind1 probléma megoldva)

OBig
2011-02-03, 20:18
Nem tudom, mi volt a probléma, de kár hogy törölted, a megoldással együtt jó lett volna ha marad, esetleg mások okulására is. :)

Pukkpapa
2011-03-17, 13:01
Sziasztok!

Nna... most vettem meg ezt a szép kiadást: http://www.amazon.co.uk/Tomb-Raider-Greatest-Raids-DVD/dp/B002LVUKII

Telepítettem az első részt Windows 7-re, működik is rendesen, csak zene nincsen. Valaki segítene?

Roli
2011-03-17, 13:13
Sziasztok!

Nna... most vettem meg ezt a szép kiadást: http://www.amazon.co.uk/Tomb-Raider-Greatest-Raids-DVD/dp/B002LVUKII

Telepítettem az első részt Windows 7-re, működik is rendesen, csak zene nincsen. Valaki segítene?

Szia :)

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=43

Bár az a probléma lehet, hogy a Greatest Raids-en alapból nincs semmi audio csak az effektek, mint az EVM/Sold Out lemezeken :(

Pukkpapa
2011-03-17, 13:31
Szia :)

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=43

Bár az a probléma lehet, hogy a Greatest Raids-en alapból nincs semmi audio csak az effektek, mint az EVM/Sold Out lemezeken :(

Jajjjjj nenenene... a linkelt patch-et már feltettem, és semmi sem változott..

De ha most megnézem (megnéztem) a játék mappáját, akkor látok két audiofájlt: tr1audio.bin mindkettő neve. Tehát elvileg a lemezről települtek a zenék, csak nem működnek...

Mit tudok csinálni?

Roli
2011-03-17, 13:34
Ha a TR1audio.bin több, mint olyan 20 mega, akkor nagyon valószínű, hogy akkor azok zenefájlok. :)

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=166520

Talán ez még tud segíteni rajta :)
(Bár nálam mondjuk valamilyen oknál fogva kidobált mindig ez a progi az asztalra.)

Pukkpapa
2011-03-17, 14:07
Ha a TR1audio.bin több, mint olyan 20 mega, akkor nagyon valószínű, hogy akkor azok zenefájlok. :)

http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=166520

Talán ez még tud segíteni rajta :)
(Bár nálam mondjuk valamilyen oknál fogva kidobált mindig ez a progi az asztalra.)

Nem működik :( De azért köszi.

Crash82
2011-03-31, 19:45
Tyűűha most kezdtem el a TR1 et Epsxe PS1 emulátorral,hááát a garfika olyan amilyen de a játék tök király :)
2 óra alatt a Colosseumig jutottam(6.pálya asszem)

Kacsa
2011-03-31, 19:58
meg tudod adni, honnan szedted a PS emulátort?
mert lehet, hogy emulátorral gyorsan töltödne be a TR4.
ja! ÉS PRIVÁTBA!:cool:ne warezoljunk nyíltam :)

Crash82
2011-03-31, 21:11
Elküldtem :)

URH
2011-07-03, 14:19
Nem tudja valaki, hogy hogyan lehetne windows 7 64biten elindítani? Próbáltam az oldalon található "windows 7 patchel" de sajna miután feltelepítem és rányomok a parancsikonra kiírja, hogy csak a 32bitesen tudja elindítani.

Roli
2011-07-03, 14:20
Szia,

Szerintem nézd meg itt, biztos, hogy van megoldás:
http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=166520
:)

URH
2011-07-03, 14:25
Huhh, ez gyors válasz volt. Nem gondoltam volna, hogy ekkora élet van itt, de örülük azért. :)
Megpróbálom majd, de ha más nem akkor feltelepítem xp-re.

Köszi a helpet.

Roli
2011-07-03, 14:29
:)
Egy próbát mindenképp megér, szerintem olyan 90%, hogy működni fog. :)
XP alatt meg pláne :D
Vagy PlayStation emulátor és hozzá a TR1. :)

Kacsa
2011-07-03, 15:39
Vagy PlayStation emulátor és hozzá a TR1. :)

én abban nagyon tudok neked segíteni:hug:tényleg, én éppen PSX-emulátorral játszok, szvíesen segítek benne, csak írjál, URH:)(megadom a letöltést is, ha kell, csak azt már privátban, mert warez)

URH
2011-07-03, 17:50
Á nem kell köszönöm, már sikerült beüzemelnem az első 5 részt. Ùgy hogy ezekkel el leszek egy darabig. Ùgy 10 éve jó sokszor kipörgettem az első 3 részt. 4. és5. Részt c csak egyszer. De itt az idej ùjra a goldokkal együtt, amikkel szintén nem volt dolgom.
Aztá jön a többi. :)

Scoobykah
2011-11-01, 09:24
láttam a főoldalon a cikket,és elgondolkodtam vajon mi célja lehetett volna a dinamitnak?:eek:

viszont a célzása Laranak nagyon bejött :) meg a gameplay-t nézve észrevettem,h néhány object is törölve lett belőle:$ mind1,akárhogyis,a TR történelmet írt:)

avalon
2011-11-23, 21:32
én abban nagyon tudok neked segíteni:hug:tényleg, én éppen PSX-emulátorral játszok, szvíesen segítek benne, csak írjál, URH:)(megadom a letöltést is, ha kell, csak azt már privátban, mert warez)

Én megkérnélek rá, elküldöd?

Kacsa
2011-11-24, 08:06
Én megkérnélek rá, elküldöd?

uh.... azt még júliusban írtam :vlol:

avalon
2011-11-26, 21:35
uh.... azt még júliusban írtam :vlol:

Ésssssss? O_O

Kacsa
2011-11-27, 10:54
Ésssssss? O_O

már fogalmam sincs, mit hogy kell (tudod, azzal, hogy letöltöd az emulátort és elindítod az exe-t, azzal még nem indul el. kell hozzá egy BIOS fájl, amit külön kell letölteni, és illegálisan)

CrashHungarian98
2011-12-03, 19:32
Nah elkezdtem PSX emun ezt a részt még nem vittem véghez :D Colosseumnál vok :p Avalon: Elküldöm privibe én ha kell ;)

CrashHungarian98
2012-02-20, 20:37
a TR1 magyarítása milyen? Csak a menü magyar?

Roli
2012-02-20, 20:38
http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=821&Itemid=115

Menü, eszköztárban a holmik, pályanevek, szóval minden szöveg. :)

tombraidermaster1996
2012-02-22, 15:49
Hát ez az, hogy csak a szövegek magyarok... Ja meg néhány helyen még pontatlanok is. Amúgy ha gond van a TR1 telepítésével meg a zenével, egy jó tanács, használjátok a mintra systemes telepítőt, én azt használtam, és prímán szólt. Nem kell ahhoz glidos meg vdmsound, hogy élvezd, már bocsi Roli, hogy ezeket szidom, de a vdmsound cseszte szét egyszer a gépemet, nem bízok benne. Ezt próbáltam, és bevált, innen letölthetitek, csak ha nem számít wareznak a dolog, akkor itt a link: http://trld.mintrasystems.com/tr1setup/ Remélem, hogy nektek is működni fog ezzel, legalább így nincs se zenehiba, se grafikahiba, Glidos-sal próbáltam, de mindig lefagyott... EZ jó arra, meg ha nagy felbontásban játszol, még szebb is, kicsiben meg szemgú****tós. :D Szerintem egy próbát megér mindenképp.

CrashHungarian98
2012-02-22, 18:13
Igen most próbáltam feltenni VDMSoundal a menübe lefagy a játék és már vergődtem :angry: XD Glidossal meg már még1x elkapott az ideg, mert a Lost Valley-be Valami **** Glidos Logó forgott :angry: Amúgy régebben nekem a játék el se indult, de újratettük a gépet és mostmát megy.

OBig
2012-02-22, 18:16
A Glidos-t meg kell venni egyszer. Akkor nincs forgó logó. 10 dollár asszem. Rohadt nagy lóvé mi? :)

CrashHungarian98
2012-02-22, 18:22
tombraidermaster1996: Lefagy a menübe. :( Szerk: Már jó csak nincs hang

tombraidermaster1996
2012-02-22, 18:57
1: Nem volna szabad lefagynia. 2: Milyen változatot használsz? Sold out TR1 vagy rendes nem sold outos? A Sold Outosnál nuku zene, tehát az mondjuk úgy, hogy bétafos... Keress egy olyat, amiben nincs ilyen siling jel, az kell neked meg másnak is, aminek az ikonja a scion, az a jó. Próbáltam én is sokkal már, de egyszer egy olyat sikerült beszereznem, ami nem sold outos volt, és ott volt hang és zene is. A sold outos ami nekem volt, azt nem részletezném, mert ugyebár zene nélkül mit érek én? :D Próbálj meg valamit, nincs ötletem...
Szerk: Kérdésem: a Greatest Raids-ben a TR1-nél van zene, vagy Sold Outos koppintás? Ezt csak kíváncsiságból kérdeztem.

CrashHungarian98
2012-02-22, 19:04
1: Nem volna szabad lefagynia. 2: Milyen változatot használsz? Sold out TR1 vagy rendes nem sold outos? A Sold Outosnál nuku zene, tehát az mondjuk úgy, hogy bétafos... Keress egy olyat, amiben nincs ilyen siling jel, az kell neked meg másnak is, aminek az ikonja a scion, az a jó. Próbáltam én is sokkal már, de egyszer egy olyat sikerült beszereznem, ami nem sold outos volt, és ott volt hang és zene is. A sold outos ami nekem volt, azt nem részletezném, mert ugyebár zene nélkül mit érek én? :D Próbálj meg valamit, nincs ötletem...
Szerk: Kérdésem: a Greatest Raids-ben a TR1-nél van zene, vagy Sold Outos koppintás? Ezt csak kíváncsiságból kérdeztem.

Na megvan, már csak egy nagyon idegesítő probélma van :angry: Nem tom elindítani a játékot mert a menüben a dolgok forognak körbe körbe. Valahogy a jobb gomb le van ragadva. Valójába nincs, de forog körbe körbe :angry:

tombraidermaster1996
2012-02-23, 17:00
Esetleg, ha szabad megkérdeznem, dzsoj-jal játszol? Mert ha igen, akkor nézd meg a klasszikusok telepítését a főoldalon. Pontosan nem tom, hogy mi van már benne, de van a josstickes említés is benne, ahhoz editalni kell pöppet a konfigját a dosiboxinak.

CrashHungarian98
2012-02-23, 19:59
Igen Joystickal játszok. De nem láttam semmi megemlítést róla, talán vak vagyok. :o Még mindig forog körbe-körbe :(

Roli
2012-02-23, 20:00
A legegyszerűbb mód: szedjetek le egy PSX emulátort, futtasátok azon a játékot. Azon van hang, a grafika is jó, zene is megy, probléma egy szál se. :)
Ezt is azon játszottam még anno:


rlVojWgx9vQ

CrashHungarian98
2012-02-23, 21:17
Még novemberbe azon játszottam, mert a gépen nem is indult el, de visszatérek hozzá, mindent megpróbáltam, ez a legjobb megoldás :D

CrashHungarian98
2012-02-25, 15:36
Hát ezzel is baj van :angry: Ha bemegyek az Inventoryba lefagy :angry::angry: Sokat töltöttem le, de egy jó volt annak meg nem volt zenéje. o.O M1 hagyom a francba -.- Nem hagyom! Miért nincs zene? Sokat töltöttem, de nincs. Olyan szerencsétlen vok

OBig
2012-02-26, 08:34
Most a verzióddal van baj? Úgy gondolod? Abban segíthetek, adhatok este linket. Persze csak csupán azért, mert ez a rész már szinte beszerezhetetlen. :)

Annyit azonban még kérdeznék: Nincs valami hülye codec a gépeden ami bekavarhat? No és persze a C-re tetted fel ugye? És a yoy-t leszedted a gépről?

tombraidermaster1996
2012-02-26, 09:44
Nekem volt egy isom, amin 10 szám volt, de annál több van rajta. A lényeg, ha simán rakod fel valami új szériás telepítő nélkül(mintra systems, vagy a tombraiders.hu-s telepítési segédlet nélkül) nuku zene.Egyszer próbáltam a glidos demóját, de lefagyott, hagytam, löktem kukába.... A mintrás volt a jó, de most, hogy a gépemről minden letörlődött, az iso nincs meg, talán az egyik biztonsági mentésemen van rajta, nem tudom. OBig! Majd légyszi nekem is küldj egy linket privibe. Majd megnézem. Köszi! :) Amúgy szerintem ez az egyetlen kultikus TR darab, ami tényleg olyan, hogy meg kell lennie, főleg annak az embernek, aki 1996-ban született, mint én is. :) Nehéz beüzemelni, de ha sikerül, utána mint az álom, úgy megy.

CrashHungarian98
2012-02-26, 14:43
Én most PSXFinel próbálkozok, de a PCsbe hiába vettem ki az elmet a Joysticból, forgot körbe körbe :( PSXFinen sincs zene, pedig már Franciát is próbáltam meg Németet is de 1iken sincs :mad:

tombraidermaster1996
2012-02-26, 15:29
Én most PSXFinel próbálkozok, de a PCsbe hiába vettem ki az elmet a Joysticból, forgot körbe körbe :( PSXFinen sincs zene, pedig már Franciát is próbáltam meg Németet is de 1iken sincs :mad:

Hmm.... Nem tudom, az emukhoz nem nagyon értek, csak a kega fusion-hoz meg a gens-hez (ezek sega emulátorok, könnyű őket bekonfigolni) Ps emuhoz nem értek, nem próbáltam még soha. Mp3-mak vannak hozzá? Mert asszem az is kellhet hozzá, másnál mindennél így van, hogy van mp3 és azokat emulálja az emu. Passzolok, kérdezz meg egy okosabbat.

Roli
2012-02-26, 16:30
ePSX-et próbáld :)

CrashHungarian98
2012-02-26, 18:28
N azzal van zene megy. :D Amúgy csak az emu lassú, vagy Lara tényleg lassabban fut a TR1ben?

Roli
2012-02-26, 18:30
Lassabban fut/lő.

CrashHungarian98
2012-02-26, 18:33
Lassabban fut/lő.

Akkor jó :D Mármint, hogy nem az emu lassú xD

Archi
2012-03-13, 14:57
sziasztok. a tomb raider 1-et müködésre lehet birni eredeti cd nélkül, úgy hogy az iso-ban lévö fájlokat kiirom egy cd-re? Mert az iso-t kiirtam de ugy nem jó.
kerestem eredeti tomb raider 1-et a neten (magyar oldalakon), de sehol nem találtam, csak pack-ban.

Kacsa
2012-03-13, 15:50
sziasztok. a tomb raider 1-et müködésre lehet birni eredeti cd nélkül, úgy hogy az iso-ban lévö fájlokat kiirom egy cd-re? Mert az iso-t kiirtam de ugy nem jó.
kerestem eredeti tomb raider 1-et a neten (magyar oldalakon), de sehol nem találtam, csak pack-ban.

küldtem privátot :)

Scoobykah
2012-03-23, 11:32
két - három héttel ezelőtt rászántam magam,hogy kipörgessem a TR1-et...
ugye az anniversaryban a készítők is kihangsúlyozzák h mennyi motívum milyen fontos...mint Lara első gyilkolása(Larson)

de akkor kicsit átírták a sztorit,nem pedig érthetővé tették...

-a TR1-ben Lara első gyilkolása Pierre volt
-Larson egyiptomban hal meg,nem a szigeten
-a Cowboykalapos fickó meg csak úgy volt és halt

szval értem h mi volt a célja,de szerintem ezeket nyugodtan benne hagyhatták volna...:S

jah egy másik dolog amire már nem is emlékeztem:o..a nyitójelenetben a karaktereknek van szájmozgásuk...de pl amikor egyiptom utolsó cutscene-ét látjuk,(Natla,Kold,Kid stb.)akkor semmi...csak mimika.

Kacsa
2012-03-23, 14:55
-Larson egyiptomban hal meg,nem a szigeten
-a Cowboykalapos fickó meg csak úgy volt és halt

Larson a cowboykalapos ficek. :D
és a szigeten hal meg, azon a helyen, ahol a nagyobb lávás szakadékot kell lefelé megmásznod (a Mines pályán)

CrashHungarian98
2012-03-23, 15:09
Larson a cowboykalapos ficek. :D
és a szigeten hal meg, azon a helyen, ahol a nagyobb lávás szakadékot kell lefelé megmásznod (a Mines pályán)

De Larson meghal egyiptomba nem? Felvesszük a Sciont utána és jön rögtön aza videó ahol elveszik Lara cuccait. Ott van a Cowboy. Akk az Larson csak átöltözött gyorsan? xDDDDDDD

Scoobykah
2012-03-24, 15:50
az nemlehet Larson.a hangja is más,meg mondom lelövöd egyiptomban,mielőtt felmásznál a scionért.
meg gondolj bele...semmiképp nemlehet ő,ha Lara mire kimászik nincs ott.a Cowboyfickó meg igen.
már csak azért is gondolom így,mivel akkor ha "Egyiptom kedvéért" öltözött át,akkor ugyanannak kellene lennie ott mint a bányában

CrashHungarian98
2012-03-24, 18:17
az nemlehet Larson.a hangja is más,meg mondom lelövöd egyiptomban,mielőtt felmásznál a scionért.
meg gondolj bele...semmiképp nemlehet ő,ha Lara mire kimászik nincs ott.a Cowboyfickó meg igen.
már csak azért is gondolom így,mivel akkor ha "Egyiptom kedvéért" öltözött át,akkor ugyanannak kellene lennie ott mint a bányában

Am a hangja hasonlít egy picit. Vagy ugyanaz?

lilla
2012-05-07, 21:11
Egy kis segítséget szeretnék kérni valakitől!
Feltettem a TR1-et a gépemre, leszedtem hozzá a VDM soundot és a Gildos cuccot is. Eddig oké. Csak az a baj, hogy vagy nem indul el a játék VDM sounddal (A Gildos nem is indítja mellé), vagy megakad az EIDOS logónál a képernyő, vagy piszkosszürke lesz a háttér, ami folyamatosan átmegy lilába, bordóba majd feketébe. Ekkor kikapcsolni sem tudom a játékot, és újra kell indítanom a gépet.
Valaki meg tudja mondani, mi lehet a hiba?
Köszi!

tombraidermaster1996
2012-05-08, 12:19
Próbáld meg a Mintra Systems telepítőjét, nekem azzal működött, egyszer próbáltam én is glidossal meg vdm sounddal, de nálam is ugyan ez volt a gond... Nem tudom, hogy mi okozza, de idegesítő tud lenni. A Mintrás telepítővel zenéd is van, ha olyan a cd-d vagy az isod. Ha sold outosod van, ahhoz kell audio pack is, ha nem sold outos, akkor automatikusan felmásolja a cucclikat a cd-ről, vagy a cdképről, csak ha játszol, akkor mindig be kell rakni a cd-t vagy be kell mountolni az isot abba cd meghajtóba, vagy virtuális meghajtóba, amit beállítottál. Nálam a g volt megadva anno virtuális meghajtók közül, oda kellett bemountolnom, aztán volt zene is, meg grafikailag is jobb volt teljes képernyősen, nem kell beállítani szinte semmit, mert alapból beállítja az értékeket a zenéhez, ráadásul tökéletesen megy. :)

http://trld.mintrasystems.com/tr1setup/ Itt a link, ha nem gond srácok. Innen az 1.2-eset töltsd le, hátha segít. :) VDM soundot meg töröld le, Glidos meg megint nem kell ehhez. :) Remélem, hogy ezzel tudtam segíteni lilla. :)

OBig
2012-05-08, 12:49
Hmmmm!!
Utána kéne ennek nézni Roli!!!
Hátha tényleg jobb a cucc, mint a glidos. :)

Roli
2012-05-08, 12:55
Csekkolom, köszi! :)

tombraidermaster1996
2012-05-08, 13:03
Nekem ez bevált, ezzel játszottam ki a Tomb Raider 1-et, és tökéletesen ment, dosboxot használ és az nem fagy le.

Roli
2012-05-08, 13:23
Tényleg működik, fel is raktam, köszi :) :hug:

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=24
(Helyrepofozom még ma ezt az oldalt, hogy átláthatóbb legyen.)

tombraidermaster1996
2012-05-08, 13:32
Tényleg működik, fel is raktam, köszi :)

http://tombraiders.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=24
(Helyrepofozom még ma ezt az oldalt, hogy átláthatóbb legyen.)

Nincs mit! :) Örülök, hogy megy. Zene van hozzá neked? :) Nekem anno volt, de isoban volt meg, aztán eltűnt, de ezzel a telepítővel játszottam ki. :) Ráadásul ugye, hogy nem nehéz bekonfigurálni? Ezt mindenki feltudja tenni, és működni is fog neki a játék, persze ha sold outos, akkor sajna zene nélkül... :S Na de a lényeg, hogy másnak is működik, nemcsak nekem. :) ;)

lilla
2012-05-08, 16:01
Nincs mit! :) Örülök, hogy megy. Zene van hozzá neked? :) Nekem anno volt, de isoban volt meg, aztán eltűnt, de ezzel a telepítővel játszottam ki. :) Ráadásul ugye, hogy nem nehéz bekonfigurálni? Ezt mindenki feltudja tenni, és működni is fog neki a játék, persze ha sold outos, akkor sajna zene nélkül... :S Na de a lényeg, hogy másnak is működik, nemcsak nekem. :) ;)

sold outosom van, de megnézem, ezer hálám a gyors és segítőkész reakcióért! :):) gyorsan meg is próbálom.

Jaj, tökéletesen megy! :) Azt viszont nem tudom, hogy minden zene megy-e, de a főmenüben szól, és a secret hangok is működnek. nagyon köszi!

tombraidermaster1996
2012-05-08, 17:14
sold outosom van, de megnézem, ezer hálám a gyors és segítőkész reakcióért! :):) gyorsan meg is próbálom.

Jaj, tökéletesen megy! :) Azt viszont nem tudom, hogy minden zene megy-e, de a főmenüben szól, és a secret hangok is működnek. nagyon köszi!

Nincs mit! :) ;) Hogyhogy van zene a sold outosban? :O Nekem nem volt... Jaj, de tényleg, ott van írva, hogy a telepítő audio fixet is tartalmaz. Örülök, hogy megy. :) Jó játékot kívánok neked lilla! :)

tombraidermaster1996
2012-05-31, 19:35
http://www.unseen64.net/2008/05/08/tomb-raider-psxsaturn-beta/ Nem tudom, hogy ezt láttátok-e már, de megosztom, ha nem baj. :) Akkor bukkantam rá, amikor TRA bétát kerestem kíváncsiságból. Van még TR2-es és TR3-mas is ezek közt, azokat is érdemes meglesni, sok dolog kiderül belőlük. :) Remélem, hogy tetszeni fog. :)

tombraidermaster1996
2012-06-04, 18:43
Srácok! Amit kaptam OBigtól TR1-et, egyszerűen tökéletesen megy! :) Mégegszer köszönöm szépen neked OBig! :) Ami a lényeg: Myntrás telepítőt használtam, ilyet még nem csinált, hogy megkérdezze, hogy telepítse-e a 3dfx változatát a TR1-nek és az UB-nak. Nos szuperül néz ki így, csak pöppet mosott, na de ami a lényeg, hogy nem szemcsés és nem szemfolyatós. :) Próbáljátok ki szerintem, megéri. Ráadásul még ingyenes is a program. szóval hajrá! :) Nekem zene is van mostmár. :) Köszönöm Szépen Neked OBig mégegyszer a TR1-et! :)

Kacsa
2012-06-04, 21:09
Srácok! Amit kaptam OBigtól TR1-et, egyszerűen tökéletesen megy! :) Mégegszer köszönöm szépen neked OBig! :) Ami a lényeg: Myntrás telepítőt használtam, ilyet még nem csinált, hogy megkérdezze, hogy telepítse-e a 3dfx változatát a TR1-nek és az UB-nak. Nos szuperül néz ki így, csak pöppet mosott, na de ami a lényeg, hogy nem szemcsés és nem szemfolyatós. :) Próbáljátok ki szerintem, megéri. Ráadásul még ingyenes is a program. szóval hajrá! :) Nekem zene is van mostmár. :) Köszönöm Szépen Neked OBig mégegyszer a TR1-et! :)

zene is van? :D hóóóhhh, az jó. nekem sose volt. PÜ-ben dumáltatok róla OBiggal?

OBig
2012-06-04, 21:44
Héééééé! Dugóóóó! :)

tombraidermaster1996
2012-06-05, 16:34
Oké. :D Amúgy tudom, hogy nem küldöd el neki a linket úgy sem. :P

Na jó, felőlem nevezhettek hazugnak, de azért megmutatom, hogy mekkora a különbség az eredeti feltelepített TR1 és a Myntrás között, ami 3dfx-et is tartalmaz.

Tessék:http://kepfeltoltes.hu/120605/dosbox_2012-06-05_18-39-32-99_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://www.skribblerz.com/tr/tr1cavesxz02.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120605/dosbox_2012-06-05_18-40-32-97_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes.hu/120605/dosbox_2012-06-05_18-40-54-68_www.kepfeltoltes.hu_.jpg Az utolsó két kép és az első az, amit én készítettem. Látjátok a különbséget?

Na jó, így nem látszik szerintem... Na mindegy, győződjetek meg róla magatok is. :)

CrashHungarian98
2012-07-28, 12:41
Nem hiszem el! Végre megy a TR1!!! :D Köszönöm Rolinak, mert ő mondta meg, hogy kell :hug: PSXen van :D

Szerk: Visszavonom mostmár nem indul el :(

kishi1991
2012-11-16, 16:13
Szerkesztők vagy látogatók, help.
Letöltöttem a TR1 és Gold Kiemelt letöltését. Feltelepítettem a gépre, de nincs inditási lehetőség. És játszani se tudok. Annyit tettem, hogy rákatintottam a letöltéshez, telepítettem mindkettőt (mert egybe volt), aztán semmi, nem indul. Ilyenkor mi van? Mit tegyek?

Roli
2012-11-16, 16:21
Szia!

A Start menü Core Design/Tomb Raider fülről lehet lehet elindítani mindkét játékot. :) Ha nincs ilyen, akkor lehet újra kéne telepítened és minden pipát úgy hagyni a telepítésnél.

kishi1991
2012-11-18, 08:17
jah és még valami (talán ez is az egyik gond lehet): telepítéskor olyat kér, hogy helyezzem be az olvasóba az eredeti TR lemezt, mert szükség lesz rá, hogy játszani tudjak. Egy BROWSE van hozzá, de mit helyezzek be, amikor nincs hozzá semmi ilyen? Ilyenkor is, mit tegyek? Amit írtál, azt is próbáltam, volt ilyen, de nem indult el. Egy parancssort kiírt, aztán lekapcsolt, nem indult el.

Roli
2012-11-18, 08:44
Ja, hát itt a gond. :) TR1 lemez nélkül akármit csinálsz, nem fog működni. :)

kishi1991
2012-11-18, 14:01
szóval telepítéskor kell valamit csinálnom?

Roli
2012-11-18, 14:11
Be kell raknod a TR1 CD-t.

Roli
2012-11-30, 08:33
http://www.youtube.com/watch?v=-BpwHiaYZqc

Végre valakinek sikerült portolnia PS1-re az UB-t, de hát sajnos beletört a bicskája: csak az atlantiszi pályákkal járt sikerrel, az egyiptomiakat sajnos nem tudja sehogy sem működésre bírni.
Így hát nem maradt más, mint ez a videó. :(:)

This is the final version of the project, it is not longer being worked on and I am pleased with the outcome. Egypt is not compatible with the PS1 version therefore, I will not be porting the levels to PS1. Thanks to all the fan's support you really helped! (:
-------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/1psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/1psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/1pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/2psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/2psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/2pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/3psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/3psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/3pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/4psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/4psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/4pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/5psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/5psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/5pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/6psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/6psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/6pcafter.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/7psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/7psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/7pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/8psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/8psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/8pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/9psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/9psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/9pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/10psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/10psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/10pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/11psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/11psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/11pcoriginal.jpg

-------------------------------------

PS1 (előtte)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/12psxbefore.jpg

PS1 (utána)
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/12psxafter.jpg

PC
http://i661.photobucket.com/albums/uu331/jonathanrij/TR%20UB%20PS1%20fixed%20lighting/12pcoriginal.jpg

Akcy
2012-12-02, 07:34
^ Erm, azt hiszem erre lehet mondani hogy jobb későn mint soha, csak 15 évet késett vele. :)
Hogy mi elött és után az nem egészen világos. :confused:

Roli
2012-12-02, 09:06
Fényekre értette a készítő, mert csak fények nélkül tudta átportolni a játékot, utána meg ő maga adta hozzá a világítást. :)

thoger
2012-12-31, 12:08
Sziasztok!
Vettem én egy jó öreg vastagabb fajta PSX-et. direkt hogy kivigyem rajta a régi klasszikusokat.
Nos, beszereztem a Tomb Raider első részét, kiírtam pöpecül, el is indul (bár az elején lévő kígyós-felvezető videó érthetetlanül szaggat).
Egyetlen problémám az hogy nem működik az ANALÓG!! Mikor elindul a játék, be sem kapcsolja a piros fényt, ami jelzi hogy az analog ON. Viszont ha én magamtól bekapcsolom a menüben, írja hogy nincs kontroller csatlakoztatva. Ha ugyan ezt teszem a játékban egyszerűen csak lefagy.
(megjegyzem a a szóbanforgó játékot az Ncore-on szereztem be)

Olvastam olyat, hogy bizonyos régi játékok nem támogatják az Analógot. Viszont az számomra hihetetlen hogy pont a tomb raider lenne iylen!!!
Ha esetleg tudtok ajánlani egy másik verziót PSX-re, írjatok ide, vagy privit.

Roli
2012-12-31, 12:15
Szia! :)

A régi TR-ek nem támogatják az analóg kart. (Legalábbis PSX-en én sem tudtam kicsikarni belőle.)
Egyedül PS3-on, ha ott be van kapcsolva a PS menüjében. :)

De hidd el, hogy valami gyötrelem analóggal irányítani. Csak D-paddal jó a játék. :)

thoger
2012-12-31, 12:20
Rendben, ha te mondod, neked elhiszem. :)
Se a 2 se a 3 nem támogatja PSX-en?

Roli
2012-12-31, 12:25
Szerintem a TR3-tól kezdődően csak. :) A TR4-gyel próbáltam, ott biztos működött. :)

Dope
2013-02-15, 10:07
most fejeztem be a TR 1-est :D
305 save game-el :D
fuu.. jo volt :D

Roli
2013-02-15, 10:07
Nosztalgia a köbön! :D Grat! :)

VirgiHUN
2013-02-15, 14:19
Sziasztok
Most töltöm le a TR1-et és van egy kis problémám
Leszedtem egy ISO-sat(originalt) és a Glidos-t is leszedtem.
Elindítom a letöltés,kéri h melyiket akarom leszedni(TR1 vagy Gold). Bejelölöm a Tomb Raider originalt. Next. Bejelölöm h használom a Glidost. OK. Next. Utána vmit írd a VDMSoundról,ott nem kértem semmit. Next. Indítaná a letöltést,rá tudok kattintani a NEXT-re és kéri a CD-t. Most mit csináljak? Megint vmi rosszat szedtem le?

OBig
2013-02-15, 20:51
Kedves Rumplestillskin, próbáld meg megvenni eredetiben.
Például ezt: http://www.gog.com/gamecard/tomb_raider_123
Ehhez nem kell semmi. Sem Glidos, sem más. CD sem.

Amúgy sem warez oldal ez.

Rumplestillskin
2013-02-16, 18:41
Kedves Rumplestillskin, próbáld meg megvenni eredetiben.
Például ezt: http://www.gog.com/gamecard/tomb_raider_123
Ehhez nem kell semmi. Sem Glidos, sem más. CD sem.

Amúgy sem warez oldal ez.
Már bocsi de nem én írtam.. :o

OBig
2013-02-16, 19:35
Nem is ismered ugye? Csak az IP-tek azonos. :)

Rumplestillskin
2013-02-17, 20:22
Nem is ismered ugye? Csak az IP-tek azonos. :)
? Már bocsi de azt sem tudom ki az a VirgiHUN, valami nagyon nem jó...:(
Meg amúgy is miért regisztrálnék más névvel is?..

Dope
2013-02-19, 15:08
Nosztalgia a köbön! :D Grat! :)

jah.. elegge az volt... koszi. :)
jovolt ujra jatszani
es igy felevenitve ossze hasonlitva a TRA -val... a regi ojan macerans lepegetos ugralos... az anny megabszolut porgosen jatszhato (gordulekenyebben jatszhato)

de. javitsatok ki ha tevednek de az en TR1-esembe mintha dupla anyi ellen let volna mint amire emelxem a regi idokbol. lehet kicsit turboztak rajta? :rolleyes:

deni12
2013-03-16, 19:03
Az oldalon warezolni szigorúan tilos!!!

Üzenet törölve.

zsolt
2013-03-27, 23:40
http://centralgame.treditor.hu/zsolt/misc_images/xpadder.png

Right! Let's go adventuring! :lara:

Caroline
2013-03-28, 15:37
Logiteh joyod van Zsolt? Nekem Media tech.
ja Dope az új tr-ek nem túl nehezek. Az Anni meg főleg nem .

zsolt
2013-03-28, 15:57
Logiteh joyod van Zsolt? Nekem Media tech.Igen, imádom, és amit csak lehet, ezzel tolok. Ezzel a programmal rá lehet kötni a karokra, gombokra mindenfélét.
A tied is nagyjából ugyanez, csak a bal oldali DPad gombjai teljesen külön vannak, ha jól láttam.

Sajnos az új TR-t egyszerűen nem lehetett kontrollerrel játszani. A bádogvárosban a harcnál egyszerűen nem sikerült vele becélozni az ellenfeleket, azelőtt hogy eltaláltak volna. Úgyhogy vissza kellett váltani egérre és billentyűzetre.
De ez nem a kontroller hibája :)

Roli
2013-04-09, 14:52
Újabb fejlesztés érkezik a TR1-hez?!

Amint láthatjátok, most már vannak árnyékok és világítás!
100 99

(Ilyen szép árnyékokat még életemben nem láttam TR1-5 korszakban. :O Lara alatt is rendes árnyék van, nem csak a megszokott ovális. :cool:)

Rumplestillskin
2013-04-09, 15:00
Újabb fejlesztés érkezik a TR1-hez?!

Amint láthatjátok, most már vannak árnyékok és világítás:
100 99
WOW !:DD Ezt hol találtad?!:D Meg köll szöröznöm!:D

Roli
2013-04-09, 15:04
Itt találtam (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.400223340069794.91930.247760585316071&type=3), de ahogy kivettem, ez is fan project és még nincs kész. :)

BobaFett
2013-04-12, 18:46
Csak az a baj, ezt inkább a glidos alá kéne megírni, ott vannak rendesen nagy felbontású texturák, ami szvsz jóval többet ér mint az árnyék

LaraTheSurvivor22
2013-08-02, 00:22
két - három héttel ezelőtt rászántam magam,hogy kipörgessem a TR1-et...
ugye az anniversaryban a készítők is kihangsúlyozzák h mennyi motívum milyen fontos...mint Lara első gyilkolása(Larson)

de akkor kicsit átírták a sztorit,nem pedig érthetővé tették...

-a TR1-ben Lara első gyilkolása Pierre volt
-Larson egyiptomban hal meg,nem a szigeten
-a Cowboykalapos fickó meg csak úgy volt és halt

szval értem h mi volt a célja,de szerintem ezeket nyugodtan benne hagyhatták volna...:S

jah egy másik dolog amire már nem is emlékeztem:o..a nyitójelenetben a karaktereknek van szájmozgásuk...de pl amikor egyiptom utolsó cutscene-ét látjuk,(Natla,Kold,Kid stb.)akkor semmi...csak mimika.



Látom már jó régi a téma,de azért hozzászólok!
És az hogy van,hogy a Chroniclesben (Római pályák) mindkettő benne van,mikor az 1-ben elvileg meghaltak??
Én meg ezt nem értettem soha.......
Pierre elvileg meghalt az Atlantisos pályán
Larson ki lett lőve a szigeten......
Ez Lara legelső kalandja,egyértelműen meghaltak!
Akkor mit keresnek a Tr 5-ben?

Ez az egy,amit soha nem értettem......

Matie
2013-08-02, 09:51
A Chronicles egy visszatekintés Lara kalandjaira, Róma már a TR1 előtt megtörtént, szóval már csak az a kérdés, hogy Pierre hogy élte túl a zuhanást. :D

LaraTheSurvivor22
2013-08-02, 17:49
Ki tudja..... :)
Lehet visszanövesztette a csontjait.
De miután lezuhant,hallani lehet h nyekken egyet :D

LaraTheSurvivor22
2013-08-03, 20:48
Ma elkezdtem újra játszani a TR 1-el,a régivel.
Még mindig nagyon jó :D

Bares
2013-11-08, 20:10
Sziasztok, hozzám hasonló retró-imádók!

A Tomb Raider első részt sikerült működővé tenni az „XP-n, a TR1 + Unfinished Business telepítő”-vel. (http://www.tombraiders.hu/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=20&Itemid=40)
Sajnos a megjelenítésben az objektumok mindig az előtérben látszanak, akkor is, ha hátul kellene lenniük (pl. Lara közelít egy távoli ajtóhoz, de az ajtót nem az alak mögött látom, hanem eltakarja Larát, mintha már bementem volna…kicsit bonyolultan hangzik, de remélem, érthető)
Van valakinek valami ötlete, hogy mit kell átállítani, vagy megváltoztatni?
(Video kártya: Nvidia GeForce4 MX 440 with AGP8X – a típusnak megfelelő driver-rel)

Sajnos, hiába a sok próbálkozás, XP újratelepítés, hiába működik már a nagy örömünkre a játék - így élvezhetetlen. Minden ötletet, segítséget előre is köszönök!

OBig
2013-11-10, 08:15
Én ilyent még nem is hallottam. Milyen verzióvbal játszol? Eredeti? Tört?
Esetleg javaslom a GOG-os verzió beszerzését, ahhoz nem kell telepító sem.
Ebben esetleg tudok segíteni, de priviben. :)

Duduska
2013-11-10, 09:05
Sziasztok, hozzám hasonló retró-imádók!

A Tomb Raider első részt sikerült működővé tenni az „XP-n, a TR1 + Unfinished Business telepítő”-vel. ([url]http://www.tombraiders.hu/(Video kártya: Nvidia GeForce4 MX 440 with AGP8X – a típusnak megfelelő driver-rel)


Szia.

Szerintem, korának egyik leggyengéb videókártyája az MX 440. A gond ott lehet.

Ettől függetlenül, javaslom inkább a TR1 futtatását GLaDOS vagy DOSBOX alatt.
GLaDOS alatt nagyon szép a grafika, de fizetős. (esetleg priviben tudok segíteni)
Ami egyszerűbb, DosBOx. Ez kiváló választás, ingyenes, de kell egy kis tudás a belövéséhez.
Viszont 100% DOS kompatibilitást ad.

Egy kis demo:

http://www.dailymotion.com/video/x170ww9_tr1-2p_videogames

Roli
2013-11-15, 12:29
Véletlenül valaki nem játszott a TR1-gyel Mac-en? :D Mert olyan képeket láttam, hogy szemem kettéállt Lara domborlatain... :vlol: Hol maradtak a jó öreg piramisok? :vlol:

http://www.croftgeneration.com/imagenes/galeria/screenshots/TR1/bigimages/Screenshot_TR1_053.jpg

http://www.croftgeneration.com/imagenes/galeria/screenshots/TR1/bigimages/Screenshot_TR1_046.jpg

Géé
2013-11-15, 23:22
Tényleg :D

Mitzy
2013-11-16, 12:35
WOW!
Komoly??
Még nem láttam ilyen képeket róla...:eek:
Majd körbeszaglászok az ismerőseim közül ki játszott Mac-en vele

Bares
2013-11-24, 09:52
Kedves OBig és Kedves Duduska!

Tegnap este tudtam foglalkozni az előzőekben említett 3D megjelenítési problémával (#100).
A program és a megjelenítés immár kitűnően működik, köszönhetően az önzetlen segítségeteknek.
Kellemes hétvégét, és jó szórakozást Nektek, és minden fórumlátogatónak!
Bares

Scoobykah
2014-03-03, 17:50
http://www.tombraiderforums.com/showthread.php?t=203557

Azért nemsemmi....:O
remélem androidra is megjelenik idővel...:)

tombraidermaster1996
2014-03-03, 18:57
Basszus... Hogy mindig az ios-osok igényei vannak kielégítve... De ez gyönyörűszép! :) Annyira jó lenne, ha megjelenne androidra, nameg pc-re is. :) De androidból 2.3.6-os változatra is legyen, vagy nem veszem meg. :D

tombraidermaster1996
2014-03-06, 18:27
Megvettem a Tomb Raider 1-3-at gog.com-ról és az a Tomb Raider 1, amit adnak hozzá, egyszerűen nem megy, azt írja ki, hogy nincs opengl kompatibilitása a laptopomnak ad 1, ad2 a vírusírtóm törli a gogwrapper.exe-t is... :S De ha letiltom a vírusírtót, akkor hiába van meg a gogwrapper.exe, attól függetlenül kiírja az opengl hibát... Mi ilyenkor a teendő? Mivel integrált videókártyás a laptopom, így nem tudom, hogy az-e a probléma... Előre is köszönöm a segítségeteket! :) Jaj és még valami, win7-en játszanám és az sem egy életbiztosítás a régi TR-eknek... De a TR2 (a gog-os verzióhoz fel lehet tenni a magyarítást?),TR3,TR4, TR5, TR6, Legend, Anni futnak rajta, érdekes, nemde?

Viszont olvastam egy olyanról, hogy a steames verziójú TR1-ben vissza lehet hozni a ps1-es számokat, de mivel a gog.com-os változat és a steames változat ugyan azokat a fájlokat használja, így a gogo-os változattal is meg lehetne csinálni, na de az opengl hiba a bajom... Itt a link, hátha valaki sikerrel járna. :) http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=118984427#5532

Caroline
2014-03-06, 20:51
húha, van egy olyan progi hogy openal az ilyen ddl bigyó rakd fel hátha akkor lejátsza meg állíts a compatibilitáson xp servise pack 3 ra (nem tom milyen az op rendzsered)
http://www45.zippyshare.com/v/66516774/file.html
(két kattintás és fölteszi és az eltávolítása is könnyű)

próbáld ezzel hát ha megy meg nem tudom ha nagyon fontos a tesco ban van tr ultimate edition rajta az 1-9 ig :) nem olyan vészes az ára

tombraidermaster1996
2014-03-07, 15:18
Megpróbálom. :) Köszönöm a segítséged! :) :hug: Win7 ultimate-en játszanám a játékot és nem tudom, hogy miért, de hiányzik róla az opengl... Tesóm laptopja volt és nem tudom, hogy mi volt, hogy volt, már úgy kaptam tőle, hogy rajta volt a win7, csak akkor szmbesültem az opengl 3.0 hiányával, amikor az angry birds pc változatot próbáltam felrakni... De arra nem számítottam, hogy opengl1.0 sincs rajta.... XD

Szerk: Még mindig töltöm a drivert a laptophoz, de nem gond, mert a gog.com-os TR1-et nm lehet bekonfigurálni úgy, ahogy az ember szeretné... Na meg vírusos is... De a TR2 és 3 az jó. :) Tehát nem felesleges pénzkidobás. :) Na de visont sikerült máshogy bekonfigurálnom a TR1-et. :) Igaz, hogy lassú opengl nélkül de hát ez van. :D Lényeg az, hogy letöltöd innen:http://www.tombraiderhub.com/faq/tr1_adv.html ezt:TR1 & UB Vista/Vienna x32/64 setup v 1.6 Felteszed, de el ne indítsd, inkább nézz bele a mappába, ahová feltette a játékot. :) Itt találsz egy tombeng.bin és egy tombeng.cue nevű fájlt. Nos ezek a fájlok az eredeti TR1-et tartalmazzák, de ps1-es soundtrackkel megspékelve. :) Ezután le kell szedned a Mintra System által kiadott telepítőt a Tomb Raider Installer v1.2-t innen:http://trld.mintrasystems.com/tr1setup/ Mielőtt elkezdenéd telepíteni a Mintrás telepítővel, előtte vagy a tombeng.bin vagy a tombeng.cue nevű fájlt mountold be daemon tools-ba, de figyeld meg, hogy melyik virtuális meghajtóba rakod be a cdkép fájlt, mert a Mintrás telepítőnek ezt kell megadnod majd és ha máskor is játszani akarsz a TR1-el, akkor oda kell majd mindig bemountolnod a cdkép fájlt. Mikor felteszed, engedd meg neki, hogy az UB-t is feltegye és csináltass vele parancsikont az asztalra. :) Miután feltetted, indítsd el a játékot és tádám, megy a ps1-es zene. :) (hogy ezt honnan tudom? hát onnan, hogy laggolva a caves-ben elmentem a macis terem utáni farkasos terembe és az a zene szólt, ami jelzi a veszélyt és nincs benne a pc-s TR1-ben, mert a PS1-es változatot is tolom párhuzamosanés ott szól ez a szám. :) ) Remélem, hogy nem warezoltam nyíltan. :) Bár nem számít wareznak, mert a tombraiderhub és a Mintra Systems ingyenesen megosztotta ezeket a fixeket. :) Remélem, hogy érthetően magyaráztam és sikerülni fog nektek is. :)

szpakicsavo
2014-03-23, 15:45
Sziasztok! Nem tudja valaki hogy a tr1 és a tr1 goldnak hogy lehet a felbontásán állítani? Mert így elég csunyácska.

Caroline
2014-03-23, 17:04
készíts hozzá setupot. A játék ikonján jobb kattintás új parancsikon arra tulajdonságokon az elérési cím végére setup

szpakicsavo
2014-05-06, 18:24
Hát ezt így nem igazán értem. nekem a tomb raider ultimate edition van meg eredetibe ami a legújabb részen kívül tartalmazza az összes részt a goldokkal együtt.

Caroline
2014-05-06, 18:28
Hát ezt így nem igazán értem. nekem a tomb raider ultimate edition van meg eredetibe ami a legújabb részen kívül tartalmazza az összes részt a goldokkal együtt.

Nekem is az van, miután feltetted a játékot, rákatintasz a parancsikonra jobb klikk új parancsikon a létrehozott parancsikonra tulajdonságoknál a célnál a végére állsz(ahol írja az elérési utat) mármint a szöveg végéhez space és beütöd hogy setup alkalmaz és ok. Működnie kell elvégre a régieknél ennek kellenne működnie, gondolom mindnél így kell előhívni a setup ablakot.
egy próbát megér

CrashHungarian98
2014-07-16, 01:12
Nem hiszem el, végre valahára sikerült nekem is befejezni!!! :joy: :joy: CSAK 18 évet késtem :vlol: főleg h 2 évig megjelenés után megse voltam születve :vlol:
Statisztikából csak ez a 2 van bocsi :o
http://oi62.tinypic.com/huouf6.jpg

Scarlett
2014-09-08, 22:58
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogyan tudnám a Windows 7 operációs rendszerrel, 1280x800-as felbontású képernyővel rendelkező laptopomra feltelepíteni a Tomb Raider 1-et, mert ha fejre állok, sem sikerült eddig még. Pedig mindennel megpróbáltam, amit ezen az oldalon találtam, de következetesen mindig csak annyit ír ki, hogy "A rendszer nem támogatja a teljes képernyős módot.". Felbontást is állítgattam, úgy sem ment, már tényleg nem tudom, mit tehetnék, ha valaki tudja, kérem, árulja el, azért lenne fontos, mert nekem 12 éve megvolt az első 4 Tomb Raider, csak akkor, annyi idősen még nem volt igazán türelmem hozzájuk, de azóta felnőttem és eszembe jutott, hogy talán most már sikerülne végigcsinálnom őket, viszont csak az első kettőt találtam meg eddig, hogy a többit hová hánytam el, egyenlőre még nem tudom. Biztosan meglesznek majd, de addig is csak ez a kettő van, amiből a Xian tőrével már majdnem végeztem (a Xian templománál járok), utána meg nem lesz semmi...:( Persze lehet, hogy nem lehet tenni semmit, de ha mégis, megköszönném, ha elmondaná valaki. Ami az érdekes viszont, hogy letöltöttem egy szintén 90-es évekbeli DOS-os játékot, ami tökéletesen fut TELJES KÉPERNYŐN, szóval én ezt nem értem. Na mindegy, a segítséget előre is köszönöm!

BeeroLilla
2017-11-15, 09:16
Sziasztook!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egész héten itthon dekkolok, így úgy döntöttem, hogy feltelepítem a régi részeket.
Az első részhez letöltöttem az oldalon található programot, amivel telepíthető és elindítható az első rész, a főmenüig semmi probléma nem volt, csak a gyakorló pályát nem akarta elindítani, új játék kezdése viszont sikerült.
Amint befejeztem az első pályát, kiírt egy problémát, hogy leállt a DOS, majd a Windows szól, ha megtalálta a megoldást.
Újraindítottam a játékot, és most már a játék betöltést sem akarja engedélyezni. Összegyűjti kis csomóba az ikonokat, majd lefagy. A zene legalább szól, nem mondom, hogy az baj, csak ez a lefagyásos dolog eléggé rontja a játékélményt... :)
Tudtok rá megoldást? Jaj igen, w10-ről van szó.

Illetve ha épp akcióban vagyok és egyszerre lövök-hátraszaltózom, megfordítja a képet. Ok, ezt tudom, hogy egyszerű Windows parancs, de nem tudjátok, hogy "ki lehet-e kapcsolni" legalább játék közben?

Köszi! :)

(bocsi amúgy, hogy csináltam egy új felhasználót, de sem a jelszavam, sem az e-mailem nem naprakész már, nem emlékszem rájuk és nem tudok belépni...)

Matie
2017-11-16, 20:23
Szia! :)

A játéknak melyik verzióját telepítetted? Steam, GOG, esetleg CD-ről? Ha eredeti CD-n megvan a játék, próbáld meg ezzel a módszerrel, ehhez nem szükséges a DOSBox:

1. Töltsd le a javítást itt (https://www.youtube.com/redirect?q=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2 Fd%2F0B1IQhcL6aChucUJ4QlBBN0UwMXc%2Fview%3Fusp%3Ds haring&v=5i5eq4xY8Sk&redir_token=S7o6maNk-wV-gNtFJfQcosi3UWh8MTUxMDk0NTQxN0AxNTEwODU5MDE3&event=video_description).
2. Csinálj egy mappát, másold bele a CD-ről az FMV és a Data mappákat.
3. A letöltött zip fájl tartalmát csomagold ki ebbe a mappába, írd felül a fájlokat.
4. A VC_Redist x86-x64 mappában telepítsd a VC_Redist x86-ot és a 64-et is. (Ha nem sikerül telepíteni, nem baj, ez azt jelenti, hogy már telepítve van a gépeden.)
5. Indítsd el a Tombati.exe fájlt.

Ha Steames vagy GOG-os verziója van meg a játéknak, akkor is tehetsz egy próbát ezzel a módszerrel, csak keresd meg a mappát, ahova a játék telepítve van, és onnan másold át a Data, illetve az FMV mappákat.

A kép megfordítására pedig az Intel vezérlőpanelen lesz a gyógyír. A tálcán a rejtett ikonok közt találod az Intel ikonját, jobb klikk, a Grafikus tulajdonságokra kattintva megnyithatod a vezérlőpanelt. Válaszd ki a "Lehetőségek és támogatás" fület, ott pedig megtalálod a Gyorsbillentyű-kezelőt, itt letilthatod a gyorsbillentyűket.