Eredmény: 1 - 10 (71) összesen

Téma: Mit vársz tőle?

Threaded View

Előző hozzászólás Előző hozzászólás   Következő hozzászólás Következő hozzászólás
  1. #30
    Sírrabló
    Csatlakozott
    11-01-20
    Üzenetek
    1.587

    Alapbeállítás

    Idézet Robbie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fuuuh nah ez aztán szép hsz!
    Emlékeim szerint legelején úgy harangozták be, hogy beleolvadnak majd a környezetbe a permek stb... hááát lehet valaki fent mondta h srácok inkább ne, :/ túlélő ösztönbe bekellett volna sárgázni azt csókolom szerintem.
    Zoomolásokkal gondom nem volt, vagy hogy mondjam inkább észre se vettem h "te paraszt arra menjél" nekem úgy jött le mint Lara ráfigyelne valamire.

    Szerintem ez az egész inkább az elkonzolosodás() miatt van, nem úgy értem h nyomik nyomják konzolon (kivéve én ) csak oda máshogy ülünk,fekszünk neki mint egy gép elé, ezért is vannak a "mozis" élmények, a sok sok segítség legalábbis magamból kiindulva TV előtt engem visz a story gépnél meg valahogy jobban bejárom a játékot.

    Első végigjátszásnál peremek sem szúrták a szemem egyedül csak a multiplayer nem tetszik, illetve a játék vége felé már kimerült minden egyszínű, világosbarna, bézs szín félkész hatást nyújtott.
    Túl sokat akartak kihozni a szigetből legyen ez is meg ez is csak akkor mi lesz a folytatásba ha itt már minden helyszín stílusból raktak egy kicsit na de ha vissza megy a szigetre én ott búcsúzom a reboottól még ha coopos lesz is.

    Összegezve kb egyet értek veled kivéve ezeket az interaktív(?) átvezetőket és zoomolást, más megvilágításba vitték a játékot
    Kösz!

    Na, még az se rossz, hogyha meghagyják a Túlélő Ösztönökre a sok kijelölgetést.
    Hát, akkor lehet, hogy csak én vagyok nagyon allergiás erre, ha irányítják a tekintetemet. De nem baj.

    Konzolosokhoz nem sokat tudok hozzáfűzni, sose voltam konzoltulaj. De lehet abban valami, amit mondasz.

    A képregényben már visszament, nagyon remélem, hogy abban le is tudják egész Yamatait (az eredeti végződéssel együtt… ).
    SZERK.: Viszont rájöttem, hogy hülyeséget beszélek itt az "eredeti végződéssel". xD Sam nem halhat meg, mert elég furán venné ki magát azoknak, akik nem olvasták a képregényt, és a 2. rész azzal a ténnyel nyitna, hogy Sam halott, pedig az elsőben miatta szenvedtek annyit. De remélem, azért történik vele valami...
    De annyit tényleg remélek, hogy letudják Yamatait.

    Oké, nem lehet mindenben egyetérteni velem. Ha neked bejön, akkor bejön.

    Idézet OSZRichard eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szép hozzászólás. Először is köszönöm (és köszönjük) ezt az értékelés mert rávilágított valamire ami nem tudatosult bennem. A gondolkodás. Ez egy gondolkodó ember hozzászólása és ez dicséretes dolog. A játék elemeit, összetevőit én nem gondoltam át csak átéltem. A játékmenetet viszont már igencsak átgondoltan vittem végig. Tudtam, hogy ez egy rövid játék, ezért megpróbáltam minél lassabban végigvinni, kiélvezni.

    Egy pozitívum: Többször hittem, hogy vége van a játéknak és aztán mégsem volt folytatás, ez kifejezetten jólesett (pl.: helikopter, tengerpart, repülő a rádió toronynál).

    Egy negatívum a részemről ami NAGYON nem tetszett: A lassú óvatos játékmenetnek köszönhetően volt időm átlátni a helyzeteket és paranoid módon mindenhol csapdát sejtettem, volt amikor helyes volt a sejtésem és amikor megpróbáltam valahogyan megkerülni a scriptelt szituációt vagy legalább megállni, gondolkodni dühödve tapasztaltam, hogy a játék átvette az irányítást Lara felet és belesétál a jelenetbe.

    Ezt megmagyaráztam avval, hogy Lara karaktere itt még, hogy is mondjam... tapasztalatlan.

    Spoiler!
    Köszönöm! Inkább csak gondolkodni próbáló ember hozzászólása.

    Igen, az egy jó dolog lehetett. Sajnos én már annyira nem emlékszem, hogy milyenek voltak a legelső reakcióim, mert azóta már annyiszor végigvittem a játékot (de azért 100%-osan), főleg a magyarítás tesztelése alatt, de a magam örömére is jó párszor. Szóval kicsit összefolynak már a dolgok. xD

    Igen, a sok scriptelt esemény. Sokszor csak azt hajtogatom, hogy „jaaaajj, már megint, na, ess túl rajta minél gyorsabban, Lara, aztán haladjunk”. ^^’

    Idézet YzaaA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én teljes mértékben egyet tudok érteni, még az automatikusságra annyit hoznék példának: Ott ahol Lara megszerzi a kötelet a nyílhoz, mi a francnak irányítja magát direkt a csapdába??? Ha én belesétálok az egy dolog de bár én csináltam nem pedig a hülye gép irányított bele...Ez az egy idegesítö dolog van, hogy direkt oda visz, ahova én nem akarom. Az már úgy okés lenne ha én lettem volna tökéletlen és beleírányítom egy csapdába (beleértve h meg is öletem szegényt), de bár én irányítottam ****ki.
    És gen a QTE az egyik dolog amit rühellek minden játékban. Hagyják inkább rám, hogy mit csináljak ha meg is ölöm 1 milliószor a játékost de bár magamtól rájövök, hogy lenne a legpraktikusabb kimenteni az a szerencsétlent.
    Teljes mértékben egyet értek, ez a sok segítség meg az autómatikusság lankadhatott volna, de semmi esély rá, hogy elfelejtenék mindezt.
    Viszont így összegezve tetszett a játék, ha bár nem TR ez már COD vagy más ilyen lövöldözös **** játéknak felel meg.(Föleg Shanty Town-ban b*****m fel magam nem is kicsit a helikopterböl kiszálva. Nem elég, hogy most épült fel a karakter, de már rá is támadnak tömegesen.****a...) Na mind1 s'zep volt jó volt, csak el lett rontva, de ez van, úgyse fog változniD
    Na a multiról is inkább halgatokxDD Az is 1 rakadt f*s lett...
    Megértem, hogy idegesít. De legalább később már lesznek olyan csapdák, amiknél nincs ilyen, hogy magától belemegy.

    Ja, sajnos túl sok lövölde van, ezt főleg akkor láttam igazán, hogy mennyire csak ebből áll nagyrészt, amikor egy kihívásnak próbáltam eleget tenni nemrég (semmi fejlesztés; ha lehet, akkor csak íjhasználat). Ezzel egy időben az is feltűnt, hogy így tényleg rövid a főszál (mert ugye minek csatangoljak el, ha nem fejlesztek), és az a főszál mennyire csak akcióból áll. Amúgy kihívás ide vagy oda, rekordidő alatt vittem ki a játékot: 2 délután. XD Pedig megszorongattak a harcok, és a kevés nyíl miatt muszáj volt a lehető legtöbb fejlövést leadnom. De így is 2 délután volt.
    Igen, na, szép volt, jó volt, ahogy mondod, csak fájó, hogy a kaland része elég silány, pedig az lenne a lényeg szerintem.

    A multiról se tudok nyilatkozni, de az nem is érdekel. Egyáltalán fontos az, hogy lett? Mondjuk erről a multisainkat kéne kifaggatni.

    Idézet Thak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt a leírást olvasva, ha nem ismerném a játékot, soha nem venném a kezembe. Nem túlzol egy kicsit, Michele? Vagy inkább úgy mondom, hogy máshogy kell szemlélni ezt a játékot.

    Persze, hogy sok a segítség, meg régi TR-hez képest túl könnyű minden, de ez a játék már inkább az adott karakterű akció-szerepjátékok menetére hajaz. Azaz legyen minél dinamikusabb (gyors mozgások, pörgős cselekmény), könyvszerű (átvezető animációk, sztorielemek), próbálnak beletolni a karakter bőrébe (nem dönthetsz mindenben.)

    Van Lara Croft, főleg az ő döntései nyomán kell(ene) mennünk, mi csak néha átvesszük az irányítást. Elkísérjük egy kalandra, de nem a saját karakterünket, hanem őt. Ha pl Sam/random ember bőrében lennénk ugyanebben a sztoriban, az azért elég más lenne, nem? Még akkor is, ha minden pont ugyanúgy történne. Igenis fontos, hogy az ott Lara Croft.

    Most, hogy jobban belegondolok, nem akarok régi stílusú, "melyik jól eldugott bokorban van az átkozott kulcs" TR-vel játszani már. Az se jó, de ez se jó. Ez, a TR2013, még olyan átmenet.

    Részenként reagálva:
    Fehér peremek és piros lécek - idővel már nem volt zavaró egyáltalán. Főleg, miután multiplayereztem. Piros léc? Mindig tanul valamit az ember, soha nem vettem észre ezeket xD

    zoom - nekem kifejezetten tetszett. Hangulatkeltő (jobb, mintha csak úgy találomra belebotlasz), és amúgy is megnézed magadnak közelről, nem?

    Előre gomb… ásítás… előre gomb… ásítás…
    - Na most tönkretetted a játékélményem, én azt hittem, leeshetek Jut eszembe, valamelyik játékfejlesztő mondta, talán pont a Core Design-tól, hogy úgy kell megalkotni az offline nehézséget, hogy a játékos okosnak meg ügyesnek érezze magát, máskülönben nem fogja élvezni.

    Túlélő ösztönök
    - ezen nincs mit ragozni, idegesítő úgy, ahogy van.

    Automatizálás
    - A fegyver elpakolgatás nem vészes, nem mintha a korábbi játékokban nem fordult volna elő milliószor, és itt, azokkal ellentétben, nem lassul le semmi. Ha fegyverrel lassabban mozognál, vagy képtelen lennél bármit csinálni, amíg az a kezedben van, akkor baj lenne. De így nem, sztem.
    Az, hogy magától gyújtja a fáklyát, az is inkább az, hogy Lara maga teszi, nem te. Nem te vagy a kizárólagos irányító, mint ahogy azt fentebb említettem.

    Szükségtelen ikonok - egyetértek, ezek zavaróak... voltak. Multiban rájöttem, hogy arra jó, hogy tudjam, mikor tudom aktiválni azt az ikont, addig ugyanis hiába nyomogatnám a gombot. Hozzájuk lehet szokni. Emlékeztek még, hogy az AoD-en is hogy ki voltunk akadva, hogy a felvehető tárgyak kéken csillognak? Ezek az ikonok legalább csak akkor virítanak, ha tényleg aktiválni tudod őket, mert közvetlenül mellettük állsz. Úgyhogy nem vészes. Sajnos van annak is egy hátulütője, ha nincsenek. Megesett, hogy alig tudtam aktiválni xy vacakot, mert képtelen voltam normálisan ráfordulni. Ha most ez az ikon nem lenne ott, akkor feladnám a láda kinyitására irányuló próbálkozásomat, mondván, ez csak díszítőelem... holott pont abban van egy kulcs? Na ne.



    Összegezve, az a megoldás viszont jó lenne, ha a nehézségi fokozatokban minden ki-be kapcsolható lenne. Írni kéne a fejlesztőnek? Talán belerakják. Vannak fejlesztők, akik meghallgatják a játékosokat, sose lehet tudni.

    Mellesleg szerintem a legnagyobb hibája a játéknak még midnig az, hogy nincs benne se sír, se fejtörő. Bár mi a fenének lett volna egy ilyen környezetben, szóval érdekes kérdés. Így olyan, mint egy kerek történetnek a jelentéktelen előzménye, amit utólag kiadtak töltelékként. Más címet kellett volna adni neki. Megvárom a következő játékukat, amiben már felnőtt Larát irányítunk.
    Nem túlzok. Szimplán csak leírtam azokat a dolgokat, amik engem idegesítettek. Egyébként: „És kizárólag gameplayre fókuszáltam (de még így sem mondtam el róla mindent, mert nem ez volt a cél), ezek szerint nem élveztem túlzottan a játékot. De, igen, élveztem.”
    Meg tudok békélni sok mindennel, de amivel nem, azt nem szívesen hagyom annyiban, mint aki beletörődik.
    Leírhattam volna a benyomásaimat a jó dolgokról is, és akkor lenne pro és kontra, hogy ne úgy tűnjön, mintha rossz színben akarnám feltüntetni. (De ennek szükségét nem éreztem.) Nagyon jól el szoktam szórakozni azzal egyébként, hogy képeket szedek ki a játékból, azokkal meg épp az ellenkezőjét csinálom.

    A régi TR-ekre egyáltalán nem gondoltam, miközben ezt elemeztem.

    „próbálnak beletolni a karakter bőrébe (nem dönthetsz mindenben)”
    „Van Lara Croft, főleg az ő döntései nyomán kell(ene) mennünk, mi csak néha átvesszük az irányítást.”

    Az én szememben ez negatívum. Főleg már ez a Lara centrikusság. Ahelyett, hogy „elénk dobnának” egy jó kalandjátékot, mindig csak Lara így, Lara úgy, Lara amúgy.

    „Igenis fontos, hogy az ott Lara Croft.”
    Én meg vagyok a játékos.

    Na, mondom én, hogy újdonság lehet a piros léc.

    „valamelyik játékfejlesztő mondta, talán pont a Core Design-tól, hogy úgy kell megalkotni az offline nehézséget, hogy a játékos okosnak meg ügyesnek érezze magát, máskülönben nem fogja élvezni.”
    Igaz. De nem egészen értem, hogy kapcsolódik ez ide.

    „Mellesleg szerintem a legnagyobb hibája a játéknak még midnig az, hogy nincs benne se sír, se fejtörő.”
    Igen.

    „Összegezve, az a megoldás viszont jó lenne, ha a nehézségi fokozatokban minden ki-be kapcsolható lenne. Írni kéne a fejlesztőnek? Talán belerakják. Vannak fejlesztők, akik meghallgatják a játékosokat, sose lehet tudni.”
    Hát, nem tudom, mennyit érhetnénk el vele. De legalább megfontolhatnának egy-két dolgot végre. ^^
    Utoljára módosítva: Michele által : 2014-06-05 16:11 Oka: Kiegészítés

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •