Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (20) összesen

Téma: Első találkozásom a Tomb Raider-rel

  1. #1
    Kitiltott
    Csatlakozott
    11-01-17
    Üzenetek
    2.010

    Red face Első találkozásom a Tomb Raider-rel

    Ki, hogyan ismerkedett meg a Tomb Raider-rel?

    A régi fórumos topic folytatása.

  2. #2
    Kitiltott
    Csatlakozott
    13-01-16
    Hely
    Dragon's triangle
    Üzenetek
    235
    Gamer ID-k

    Gamertag: TheTombGamer

    Alapbeállítás

    Én régen, kb 4 évesen láttam ahogy tesóm játszik a TR2-vel, majd aztán én is játszottam vele, vagy úgy x évig, majd aztán észrevettem hogy azóta már kijött vagy 5-6 új TR. És onnantól követtem a sorozatot.

  3. #3
    Történész lilla logója
    Csatlakozott
    11-03-21
    Hely
    Leányfalu
    Üzenetek
    94

    Alapbeállítás

    durva : o az én sztorim majdnem ugyanez.
    Bátyám játszott mindig a TR2-vel, és mivel a nagybátyám szerezte nekünk a játékokat, odaadta a 4-et is. Persze, rákattantam Larára, és óvodás kis hülyeként rohangáltam a gyakorlópályán. Nem tudtam semmit megcsinálni, mindig sikerült magam kinyírnom. De élveztem.
    Aztán egyre ügyesebb lettem, és a többi részt már én gyűjtöttem össze, ahogy kapargattam a kis zsebpénzem, vagy kölcsönkértem az osztálytársaktól, hogy meglegyen nekem is.
    És most a bátyám néz engem tátott szájjal játszani.

  4. #4
    Szuper moderátor OSZRichard logója
    Csatlakozott
    11-01-20
    Hely
    Bátaszék
    Üzenetek
    982

    Alapbeállítás

    Elmentem egy Pubba de megbotlottam a pultnál és leöntöttem gyömbérrel, aztán sűrű bocsánatokat kértem tőle.
    Spoiler!
    Jelenlegi aláírás képed

  5. #5

    Alapbeállítás

    '95-ben kaptam az első PC-met és akkor még a DOOM volt a menő, de aztán '96-ban megjelent a demo és csak lestem ahogy úszik a vízben a leányzó. Ráadásul a téma a kedvencem. (Indiana, Quatermann), szóval azóta is alapmű minden része.

  6. #6
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Ötödikes voltam mikor először játszottam Tomb Raiderrel elsőnek nem is tudtam mi az a tomb raider és elkeztem vele játszani a ps en és rögtön elnyerte tetszésemet majd hetedikes lettem megkaptam a 3 részt majd amikor meg kaptam ps2-őt ahhoz volt az Anni, na azzal tiszta TR eufória járt körül azzal játszottam egy csomót, majd jöttek a szerkesztett pályák.
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  7. #7
    Az utolsó felfedező Matie logója
    Csatlakozott
    11-09-17
    Hely
    Lara's Home
    Üzenetek
    898
    Gamer ID-k

    Steam ID: anapenka

    Alapbeállítás

    Hát ez szép hosszú lesz, előre is elismerésem, ha valaki hajlandó elolvasni.

    Kb. amikor megjelent az első néhány TR rész, én csak a Doomot, Half-Life-ot, Hereticet, Jazz Jackrabbit 2-t, Sims 1-et (stb.) ismertem. Aztán egyszer apa felrakott egy demót, azt hiszem, egy magazinhoz járt - Tomb Raider 2, Great Wall. Imádtam, milliószor végigvittem! Bár sokszor csak a kulccsal nyitható ajtóig, mert azokat a sötétből előmászó hangos pókokat nagyon nem szerettem. De még a kulcs megszerzése után is alig mertem kimászni a vízből, a pulzusom mindig felment az egekbe, mert tudtam, hogy rám fog rontani a tigris, és csak 2 shotgun lőszerem van. : P
    Persze pocsékul játszottam, ha sikerült megmászni az első sziklafalat az ezüstsárkány után, sokáig kellett vacakoljak, hogy átugorjak a másik oldalra, és bemászhassak a nyílásba, hogy aztán leeshessek a vízbe. Lehet, nem ismertem a nekifutásos ugrást, vagy elvétettem, és mindig lecsúsztam.
    Ha volt kedvem átvergődni a pókokon, eljutottam a csapdákig, a tüskés falaknál szintén féltem, mert mindig megijesztett, ha szétnyomott, a felugrás meg jó nehezen ment csak. Ha meg sikerült, azonnal vége volt a demónak, nem igazság. Mivel csak ennyi volt belőle, de nagyon szerettem, újra meg újra végigmentem rajta, az határozottam megmaradt, hogy egyszer (kb. 10 éves fejjel) betettem egy Britney Spears számot, és az ment háttérzeneként (vagy háttérzajként), és csodálkoztam, hogy mennyire jól megy hozzá a ritmusa, Lara pont úgy lépkedett, ahogy a zene diktálta. XD
    Aztán csak lestem, hogy nincs meg a játék, hát kiderült, hogy le lett törölve, mondván, hogy "rossz a grafika, csak tönkreteszi a gépet". Pfeőksérgokrglkmth. Na persze. Mit tudtam csinálni, beletörődtem, fejhallgató akkor ugye még nem volt, biztos megunták itthon, hogy folyton Lara érdekes nyögdécseléseit kell hallgatni.

    Kicsivel később jól megdöbbentem, amikor kiderült, hogy egy ismerősnek is megvan a játék, ráadásul a teljes verzió! Tovább vittük a Great Wallt, csak lestem, hogy hűű de jó! Viszont amint Velencébe jutottunk, azonnal elakadtunk, mert jött a kutya, közvetlenül utána a baseball ütős pasas, a fegyverest az erkélyen szerintem már észre se vettük, szerencsétlen Lara állandóan elterült a végén. Szóval ez így maradt, aztán egy darabig megint nem tudtam a TR-ről.

    (Így utólag viszont eszembe jutott, hogy már mielőtt valaha kipróbáltam volna, elég passzív módon már találkoztam vele. Általánosban az egyik osztálytársam kitalálta a suli udvarában, hogy játsszunk Tomb Raidereset! Persze fogalmam nem volt róla, hogy az mi lehet. Mivel ketten voltunk, én voltam Lara, ő Lana (fiatal Lara), és mászókát másztunk, meg képzeletbeli lecsukódó kőfal felé rohantunk, hogy még épp átugorjunk alatta. Érdekes volt így rájönni, hogy már korábban találkoztam az egésszel, mint gondoltam.)

    2007-ig a játékokkal aztán nem is találkoztam újra, viszont jöttek a filmek! Leadták az elsőt, aztán a másodikat, és nagyon tetszett! Viszont a filmek és a játék közötti kapcsolatra még nem jöttem rá. Ebből a korszakból csak annyi rémlik, hogy töri órán lebuktam, mert sunyiban Lara Croftot rajzoltam.

    Rövidebb idő után megint megfeledkeztem az egészről, viszont 2007 novemberében egy új játékot láttam feltelepítve a gépen: Tomb Raider Anniversary. Na ez vajon mi lehet, mondták, hogy korábban nagyon szerettem, ez meg egy új rész. Elkezdtem játszani, és teljesen magával ragadott. Az adrenaline dodge-ot nem értettem, szóval a T-Rexnél vagy egy fél napot elszórakoztam. Úgy sikerült legyőzni csak, hogy újrajátszottam az egészet, igyekeztem minél több medipackot megszerezni, aztán addig bénáztam, amíg nagyon kevés élettel, kb. 1 megmaradt medivel sikerült legyőzni, megvolt a sikerélmény. XD Aztán a többivel már nem volt annyi gond, sikerült végigvinni.

    Valahogy kiderült, hogy egy ismerős szintén szereti a szériát, kölcsönkaptam tőle a Legendet és az Angel of Darkness-t. A Legendet az utolsó boss kivételével sikerült gond nélkül kivinni (milyen meglepő, a nehézségi szint nuku). Jött az Angel of Darkness, a története, hangulata nagyon megfogott, szenvedtem az irányítással, de nem érdekelt, az FMV-ket egyenesen imádtam - jól néztek ki, hosszúk voltak, mindig valami új dolog derült ki a történetről, csak ültem és bámultam. Különösen a történet érdekelt. Ez már jóval nehezebb volt, mint a TRA és a TRL, a Kurtis-féle pályákat ki is kellett, hogy hagyjam, amit bántam, de mindenképpen végig akartam vinni a játékot. Óriási élmény volt!
    Vártam a TRU-t (amiben aztán csalódnom kellett).

    Akkor már nagyon benne voltam az egészben, letöltöttem a TR5 és TR3 demókat is, Indiát sokszor végigvittem, ugyan úgy szerettem, mint a Great Wall-t anno, a South Pacific Islands demóval viszont meggyűlt a bajom, mert mire végre megtaláltam a házat, ahol van is bent valami, lementem a sötétbe, és majd kiugrottam a székből, úgy rámijesztett az a hirtelen megjelenő csapda, rajta egy lógó csontival. Nem is próbálkoztam újra vele.

    Pár szerkesztett pályával előbb játszottam, mint a hivatalos klasszikusokkal, az irányítás egy részét ezekben kellett kitapasztaljam, nem volt a legegyszerűbb. Inkább beszereztem a régi TR-eket is, a TR2-t többször végigvittem, most is az a kedvencem, a többivel még itt-ott szenvedek, de már rengeteg pályát többször végigjátszottam, már csak a legvége hiányzik mindből. Tudom, hogy ezekből már nem lesz több, ezért jó tudni, hogy még mindig tartogatnak ezek is valami újat, amit még nem láttam, és hogy nincs még vége. (Bár tudom, hogy hogy végződnek, sőt, még többet is láttam belőlük, szóval meglepetést már egyik se okoz majd.)

    Mindig is irigyelni fogom azokat, akik már korábban jól ismerték az egészet és tudták követni a kezdetektől, kár, hogy nálam ilyen érdekesen jött ki, de végül csak fanatikus lettem én is.

  8. #8
    Kitiltott
    Csatlakozott
    13-01-16
    Hely
    Dragon's triangle
    Üzenetek
    235
    Gamer ID-k

    Gamertag: TheTombGamer

    Alapbeállítás

    Hát..szép a történeted az biztos! (Mindenki olvassa elfelééD)
    De az a kőfal alatti átugrásos..XDD

  9. #9
    Sírrabló tom croft logója
    Csatlakozott
    11-04-30
    Hely
    Budapest
    Üzenetek
    1.253
    Blog bejegyzések
    3

    Alapbeállítás

    Ez tényleg jó hosszú

    No hát velem úy volt ez az egész h, kb 5-6 évesen lementünk nagyapámékhoz, és apám öccse még velük lakott és volt(van) egy kislánya aki játszot a TR3 mal emlékszem h én szaladgáltam ő lőtt szal durván 1 hétig vittünk 1 pályát de nem jutottunk túl ... még a címét sem tudtam azt sem tudtam ki az a nő vagy ilyesmi aztán 8 évesen az egyik nagy báttyám megkért h utazzak le hozzájuk nyárra ...mert h rég látott és h tönkre ment a ps1 e és nekem adja a játékait ....azok közt volt a Tomb Raider: The Last revelation... na hát durván egy év alatt átjutottam az első páklyán LOL XD elég pancsika voltam xD itt nem tudtam a kötélre ugrani azán meguntam abbahagytam rá se néztem aztán megint játszani kezdtem és sikerült!!! ohh yeah baby de hiába nem tudtam tovább jutni imádtam nagyon és imádom mai napig is

  10. #10
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Sziasztok....

    Akkor ahogyan én ....

    Számítógéppel komolyabban 1982-ben léptem kapcsolatba, HT 1080, majd később C 64.
    C 64-en már megszerettem a logikai játékokat. "Boulder Dash" és klónjai.
    Idő haladtával, Proper 16-on suppaplex, Tetris 3D, Pipe line :-).

    Eljött a 486 DX 40-es korszak, és az 1996.
    Ekkor már nagyban nyomtam a Doom-ot, Heretic-et, Wolf Einstein 3D-t, és klónjait.

    DE ... ekkor már herótom volt a lövöldözéstől.

    Ekkor egy barátom mondta ......
    - Van itt valami 3D-s mászkálós játék.
    - Egy "macával" kell szaladgálni, megoldani feladatokat ....

    Nekem sem kellett több, elrohantam CD-ért, s már "copy"-ztuk a másolt CD-t.
    Franc se gondolta akkor, hogy ennyire bejön majd nekem :-)
    Telepítés után, a kornak megfelelő grafika, és a realisztikus 3D-s táj,
    a gép elé szegezet vagy 3 hónapig.
    A doom, a wolf, hexen, heretic, messze elbújhatott a TR1 mögött.
    Ráadásul a követőkamera mód, mostmár mondhatom, örökre rabul ejtett.

    Milyen csoda volt számomra, felkapaszkodni az 1 secretért ...,
    mit agyaltam mire rájöttem hogyan jutok fel.
    Az első találkozásom a farkasokkal, a macival.
    A ciszterna, a nagy térrel, a látvánnyal ....
    A mai napig előttem van, percekig bámultam az elém táruló látványt.

    Innentől kezdve nem volt megállás.
    Alig bírtam kivárni a következő rész megjelenését.
    UB,TR2,TR3 ... stb.
    Így voltam ezzel a 6. részig.(The Angel Of Darkness)
    Sajnos ez hemzsegett a hibáktól, így nem nyújtott akkora élményt,
    de legalább a velejéig ős TR volt.
    7-essel, (Tomb Raider Legend) megpróbálkoztam,
    de nekem annyira TR-idegen volt, hogy abba is hagytam.
    Így számomra az alap TR kihalt.

    SZERENCSÉRE ! az 5-ben kiadott pályaszerkesztővel, a pályaszerkesztők
    új korszakot nyitottak a TR-ben.
    A TR játékmotort, az agyas programozók, a végletekig felhúzták.
    Így még a mai gépeken is élvezhető játékot kapunk a lelkes
    pályaszerkesztőktől (Roli, Matie, Titak) és sokan mások.
    Itt szeretném megköszönni mindazon pályaszerkesztőknek a
    munkáját, akik energiát, időt, szabadidejükben nem spórolva,
    új pályákkal örvendeztetnek meg bennünket.

    Az új TR 2013 miatt nem voltam hajnadó új gépet venni, amit mostmár nem is bánok.
    Végignéztem, és élveztem Csonti végigjátszását, de ebből elég is volt ennyi.
    Eleget Wolf-oztam, Heretic-eztem. Köszönöm ezt a vérfürdőt,
    multiplay-ra hajazást kihagyom újólag.

    Nyomom a szerki pályákat, amíg lesz aki csinál, és lesz aki ezeknek
    helyet ad, és koordinálja. Igen, neked is Obig

    Uff ...

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •