Oldal: 79 / 82 ElsőElső ... 29697778798081 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 781 - 790 (815) összesen

Téma: PC-s topic

  1. #781
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szuper, akkor szerencsére nem volt semmi komolyabb baja.

    Nekem meg az az érdekes helyzet áll/állt fent, hogy néha kattog a vinyóm, illetve meg se jeleníti a Windows, nem is látja, mintha nem is lenne. Majd a gép is lefagyott, nagyon lassan indult újra-nagyon lassan állt le. Lecseréltem egy újra, azzal is ugyanaz a helyzet. Persze elvittem szervizbe, és két nap igen intenzív tesztelés után sem tudták megmondani, hogy mi a hiba, ugyanis kipróbáltak mindent, amit csak lehetett, meghajtottak mindent 100%-ban, és egyesével is, de egyszer se volt hibaüzenet. Ez a legrosszabb, amikor még ők se tudják, hogy mi a baj, így nem tudnak segíteni. Tegnap ugyanúgy előfordultak ezek a hibák. Ma eddig még nem találkoztam semmilyen hibával szerencsére, de azért lekopogom. Ki érti ezt?
    Szia.
    Ez bizony erősen winyó hibára utal.
    Azért kattog, mert terjed rajta a BAD Szektor.
    A WIN7 már tud "külső" program nélkül is szektorokat áthelyezni.
    A kattogáskor megpróbálja kimenteni az adott hibás szektor tartalmát egy még jó szektorra.
    A kattogáskor többször megpróbálja kiolvasni a tartalmat, mind addig míg az adott olvasások száma elnem éri a beállított értéket, vagy ki nem bírja olvasni.

    Gyorsan ments ki minden adatodat, mert nem sok van a winyodnak hátra.

    Üdv.

  2. #782
    Az utolsó felfedező drlecter logója
    Csatlakozott
    13-11-01
    Üzenetek
    860
    Blog bejegyzések
    8

    Alapbeállítás

    Idézet Duduska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia.
    Ez bizony erősen winyó hibára utal.
    Azért kattog, mert terjed rajta a BAD Szektor.
    A WIN7 már tud "külső" program nélkül is szektorokat áthelyezni.
    A kattogáskor megpróbálja kimenteni az adott hibás szektor tartalmát egy még jó szektorra.
    A kattogáskor többször megpróbálja kiolvasni a tartalmat, mind addig míg az adott olvasások száma elnem éri a beállított értéket, vagy ki nem bírja olvasni.

    Gyorsan ments ki minden adatodat, mert nem sok van a winyodnak hátra.

    Üdv.
    Szia Duduska!

    Értem, meg is csináltam, köszönöm a segítséget! Szerencsére majdnem mindent sikeresen ki tudtam menteni, amit meg nem, azt nagyjából pótolni tudtam. A régi winyóról még kivágni/másolni se lehetett a dolgokat, mert lefagyott az egész rendszer. Ha meg egy játékot akartam volna telepíteni, akkor a Steam fagyott ki, amikor megpróbálta előre lefoglalni a helyet rá.
    A winyót lecseréltem, most egy egy terás WD Purple van helyette - állítólag ez 0-24-es üzemidőre lett tervezve. Na meg 3 év garanciás, az előző 2 volt, és alig több, mint egy hónappal csúsztam ki belőle.
    Érdekes módon az is kattogott eleinte, pedig csak azok az adatok voltak rajta, amiket a régiről kimentettek USB-re, majd áttették az újra. Majd egy restartnál a Windows elvégzett egy lemezmeghajtó konzisztenciát, és kijavított néhány hibás fájlt.
    Azóta lekopogom szerencsére nem tapasztaltam semmilyen rendellenességet. Windows is normál sebességgel jön be, kattanás se volt, nem is fagyott le a gép és érzékeli a rendszer a meghajtót. Igaz, most nincs rajta semmi.
    Szerinted merhetem használni?
    Utoljára módosítva: drlecter által : 2016-12-10 01:31

  3. #783
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet drlecter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Duduska!

    Értem, meg is csináltam, köszönöm a segítséget! Szerencsére majdnem mindent sikeresen ki tudtam menteni, amit meg nem, azt nagyjából pótolni tudtam. A régi winyóról még kivágni/másolni se lehetett a dolgokat, mert lefagyott az egész rendszer. Ha meg egy játékot akartam volna telepíteni, akkor a Steam fagyott ki, amikor megpróbálta előre lefoglalni a helyet rá.
    A winyót lecseréltem, most egy egy terás WD Purple van helyette - állítólag ez 0-24-es üzemidőre lett tervezve. Na meg 3 év garanciás, az előző 2 volt, és alig több, mint egy hónappal csúsztam ki belőle.
    Érdekes módon az is kattogott eleinte, pedig csak azok az adatok voltak rajta, amiket a régiről kimentettek USB-re, majd áttették az újra. Majd egy restartnál a Windows elvégzett egy lemezmeghajtó konzisztenciát, és kijavított néhány hibás fájlt.
    Azóta lekopogom szerencsére nem tapasztaltam semmilyen rendellenességet. Windows is normál sebességgel jön be, kattanás se volt, nem is fagyott le a gép és érzékeli a rendszer a meghajtót. Igaz, most nincs rajta semmi.
    Szerinted merhetem használni?
    Hali.

    Használni, használhatod, de semmi fontosat ne tárolj rajta.
    Tapasztalatom szerint, az egyik pillanatról a másikra fog meghalni a winyó.
    Egy indításkor, csak kattogást fogsz hallani, és soha többé nem bootol a géped be, mind addig amíg ki nem veszed a halott winyót.

    Jobban jársz, ha szétszeded, és kiveszed belőle a 2 db ba@mi erős mágnest.
    Persze ha kell

    Bye

  4. #784
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Haliho, na ez buta kérdés lesz, előlapi powergomb cserélhető külön, ugy néz ki megadta magát,beragad vagy ilyenkor cak pak házcserét csinálnak a szervizben ? áramot kap be se küldi a jelet a moncsinak mert lekapcsol bekapcsol a gép, most rakták ujra a szervizben meg is vártam hogy a szoba hőjét fel vegye,és ezt csinálja köszi a segitsèget előre is
    Utoljára módosítva: Caroline által : 2017-10-17 18:44

  5. #785
    Ereklyevadász Duduska logója
    Csatlakozott
    12-05-20
    Hely
    Kecskemét
    Üzenetek
    328

    Alapbeállítás

    Idézet Caroline eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Haliho, na ez buta kérdés lesz, előlapi powergomb cserélhető külön, ugy néz ki megadta magát,beragad vagy ilyenkor cak pak házcserét csinálnak a szervizben ? áramot kap be se küldi a jelet a moncsinak mert lekapcsol bekapcsol a gép, most rakták ujra a szervizben meg is vártam hogy a szoba hőjét fel vegye,és ezt csinálja köszi a segitsèget előre is
    Szia.

    Elvileg igen.




    A tényleges nyomógomb egy szabványos nyomógomb.
    Ez bármikor viszonylag könnyedén cserélhető.
    A nyomókája már keményebb dió, de nem reménytelen.
    A bajt az okozza, hogy a műanyag nyomóka torzult, kilapult. Ezért a körülötte lévő műanyagban akad.
    Ha van az ismerőseid között, ügyesebb kezű férfi-fiú, akkor az leszedi a nyomógomról a fejet,
    óvatosan körbe smirglizi egy "0"-ás smirlivel, utána visszapantitntsa, akkor még évekig jó lesz.
    Szóval nem kell elvileg új ház.
    Szervízben nem biztos, hogy bevállalják, mert sziszifuszi munka

    Elvileg alternatív nyomógombokkal is helyettesíthető




    Remélem tudtam segíteni.
    Utoljára módosítva: Duduska által : 2017-10-17 19:35

  6. #786
    Archeológus TranSam logója
    Csatlakozott
    12-08-08
    Hely
    Debrecen
    Üzenetek
    227

    Alapbeállítás

    Többnyire cserélhető, javítható. Ahogy Duduska is írta, egy ügyes kezű ember kell hozzá. A nyomófej az valóban csak a házhoz tartozik, de a gombból láttam már sok félét. Először is meg kell állapítani, hogy melyikkel van a gond.

    Ha van reset gomb a gépen, akkor az alaplapon a kettőt megcserélve működtethető a javításig. A barátom gépéből 2 csupasz drót lógott ki, úgy is működött. Igaz ott a kézremegés miatt néha több ki-bekapcsolásként érzékelte az akciót az alaplap, ezért inkább szereltem rá neki mikrokapcsolót.

    Ha a gombbal van baj, és sikerül kiszerelni, tegyél fel róla képet, hátha van nekem ilyen bontva.

  7. #787
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    Bevittem,ott olyan marhasàgot mondtak ne hadjam hogy beragadjon Hazahoztuk,Komolyabb a baj, vissza ugrik a gomb de ugyonugy kibe kapcsol 1x teljesen bekapcsolt majd elszált az egész

  8. #788
    Archeológus TranSam logója
    Csatlakozott
    12-08-08
    Hely
    Debrecen
    Üzenetek
    227

    Alapbeállítás

    A közeledben van mondjuk tv, videó szerelő? Ők általában nem ijednek meg attól, hogy valaminek meg kell állapítani a hibáját. A számítógép szervizesek ezt a részét betanított munkásként kezelik. Csak összerakni meg szétszedni tudnak, javítani nem. De mint mondtam, ügyes ember némi elektromos meg mechanikus ismerettel meg tudná mondani, hogy merre tovább.

  9. #789
    Sírrabló Caroline logója
    Csatlakozott
    11-01-21
    Hely
    Hatvan
    Üzenetek
    1.450
    Blog bejegyzések
    10

    Alapbeállítás

    itthon van a gép egy másik szervizes megoldotta a táp adta meg magát meg az egyik ram a gombnak nem is volt baja
    I'love an Adventure,and a Live and, I not give up!
    Tomb Raider the best game :)

  10. #790

Oldal: 79 / 82 ElsőElső ... 29697778798081 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •