YzaaA

Rajzolni akaroknak^^

Értékelés
Hej mindenki!!! Gondolkoztam azon, hogy mivel olyan sokan kezdenek neki rajzolni pl. Larát, vagy akár teljesen más karaktereket. Nos én segíteni szeretnék abban, hogy minél jobban és szebben tudják lerajzolni Larát akár képről, akár a képzeletükből.
Nos hát akkor kezdjünk is hozzá:

1. lecke: Maradjunk az alapoknál!!

Ha te már kiméricskélted, hogy mekkora legyen a rajzolni kívánt modell, akkor ragaszkodj a kívánt mérethez! Ha elszámolod véletlenül, és úgy fogsz neki, akkor lehetséges hogy az álla kerül lejjebb Larának, esetleg egyik lába kisebb lesz mint a másik és a többi...
Ha szép képet akarsz akkor a méretekhez kell igazodnod!

2. lecke: Soha ne színezd ki a modellt rajzolás közben!!

Ha ezt mégis megteszed akkor kezdheted elölről az egészet! Mindig a rajzolás befejeztével színezzük ki a karaktert!!

3. lecke: Soha nem kezdjük el a külső formáját rajzolni!!

Én már egyszer megjártam ezzel, mivel tudjátok ha pl. az arcát kezded el rajzolni, akkor először ne kezdj szenvedni rajta, hogy minél szebb legyen! Azt késöbb megteheted, először is a formára kell hajtani!! Pl. ha valakinek le akarod rajzolni a fejét oldalról nem csak a fej első felét látod, (ami ugye általában ovális szokott lenni) hanem a hátsó részét is, ahol az agyunk van! És az hátul kerek szokott lenni. Hogy jobban értsétek: http://rajzbanmondomel.freeblog.hu/files/t28.jpg

4. lecke: Lelkesedéssel állj neki a rajznak!

Ha szép képet akarsz alkotni, jobb hogyha lelkesedsz érte! Mert sokszor ez dönti el, hogy tényleg akarsz-e valami szépet alkotni, vagy nem. Érthetőbben: akarsz szépen rajzolni vagy nem?? Ha igen, akkor tessék nekifogni és szenvedni vele amig szép nem lesz!! Ha nem lelkesedsz utána, akkor abbahagyod és elteszed valahova hgy porfogó váljon belőle. :P

5. lecke: Bánj óvatosan a vonalakkal!

Csak szépen és halványan húzd meg a segédvonalakat, és nem csak azokat hanem az összes vonalat amiből áll a karakter! Soha ne húzd meg erősen a vonalakat, mert ha elrontasz valamit akkor nem tudod majd kijavítani, mert ott marad a helyük.


6. lecke: Ne szenvedj túl sokat a jó képért!

Azért az sem jó ha sokat szenvedsz érte. Szép lassan, és óvatosan haladj, de majd lehet, hogy napokba is telhet mire egy szép képet alkotsz, de figyelem: ne vidd túlzásba, 2 napnál tovább ne szépítsd a rajzod! Ha te úgy érzed, hogy kész vagy a rajzoddal akkor szépen leteszed a ceruzát a kezedből, és azt mondod hogy kész vagyok!

Ennyi fért bele a mai rajzolásunkba, remélem nem gépeltem potyára le a tudásomat nektek, és hogy hasznát veszitek!
Ha van olyan aki nem ért egy mukkot sem belőle, az szóljon, s lefordítom magyarra. XD
Holnap még találkozunk, addig is csöves kukorica!!

Utoljára módosítva: 2011-09-01, 18:48-kor [ARG:5 UNDEFINED] által

Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Kategorizálatlan

Hozzászólás

  1. Ting logója
    Hasznos cikk lett, viszont próbáld meg legközelebb úgy megcsinálni, hogy ne egyben legyen minden. Alig lehetett így elolvasni, azért a leckék között jó lett volna 1-2 sortörés. A helyesírást ha szeretnéd megcsinálom én. Ezeket nem azért rossz szándékkal akarom mondani, csupán csak segíteni szeretnék.
  2. YzaaA logója
    köszönöm Ting hasznát venném a segítségednek
    szerk: az új szöveget Ting-nek köszönjétek
    ugyanis segített hejesírásban mert én nem vagyok elég jo benne^^*
    Utoljára módosítva: 2011-09-01, 18:51-kor [ARG:5 UNDEFINED] által
  3. Łaau logója
    Hasznos cikk.