YzaaA

A hajtógatás müvészete...

Értékelés
Nos gondoltam hogy írok egy blogot az Origami papírfigúrák hajtógatását tisztelvén, úgyanis nagy követöje vagyok ennek a müvészetnek mivel szerintem ez is egy külön müvészet^^.
noshát akkor tekintsünk bele az Origami történetébe:
Az ''ORIGAMI''szó jelentése:Ori=hajtógatás és Gami=pappír.
Az Origami eredetileg Japánból származik többekközt Németórszág és Spanyolország is foglalkozott pappírhajtogatással.Sajnos nincs sok bizónyíték arrol hogy az Origami hogyan is jött létre.A legjellembzö hajtogatott motivumok mint például a tárgyak állatók söt nyövények és virágok is lehetnek.az 1900-as években néhány ember elkezdtek újabb formákat hajtogatni és megörökíteni.Az 1980-as években kezték tanulmányozni leginkább matematikailag hogy a fojamatos hajtogatások nyomán fojtonosan nö a bonyolúltságuk a modelleknek, így az 1990-es években is nagy síkere volt a hejtogatásnak.
nah ennyit a történetéröl most lássunk pár pappirfigurát:
Elsönek egy úgyes kis karosszéket mutatnék be aminek a hajtogatása nem hogy bonyolult de egy kis idöt igényel a meghajtogatásának

nézzétek el a hajtogatását sajnos nem kaptam meg de egy origami könyvben megg kell hogy lennie.
Másodiknak lenne egy kis dobozka ami nem is ojan nehéz mint ahogy kinéz

ehez sem kaptam leírást egyszerüen nem tudom hogy hol keressem.Na de mindeggy iss van még egy kis díszkósárka is ami gyönyörüen mutat az asztalokon dísznek akár cukorkatartónak is lehet használni

végül de nem utolsó sorban két kis csinakocskát mutatok be nektek
elsönek egy 2-ös csonakot

másodiknak egy motorcsonakot


Érdekességképpen bemutatok egy ijent is

ne kérdezzétek hogy hogy sikerült mert már én sem tusomXD
noshát mára ennyit kérem szépen holnap majd még jelentkezem ha érdekelnek az ijenek!
U.I:sajnálatos modon linket nem kaptam a hajtogatáshoz ezt az aprocska hibát nézzétek elegyszerüen nem kapok linket hozzá-.-*
Nade remélem valahogy kedvetek támad hozzá és megprobáltok utánnakeresni vagy esetleg könyvben utánna nézni addig is jó hajtogatást.
Címkék: Nincsen Címkék módosítása
Kategóriák
Minden egyéb

Hozzászólás

  1. Kacsa logója
    fúú hát nagyon jók O_o főéeg a legutolsó biztos sok türelem kellet hozzájuk nekem tetszenek!
  2. YzaaA logója
    hát igen az uccsóhoztényleg kellet
    köszi
    nem is gondoltam hogy kapok ehez hsz-t
  3. Robbie logója
    Utolsó tényleg nagyon jó :D cuki :)
  4. Hanna logója
    Ezek tökjók! Én soha nem bírtam hajtogatni semmitXD Volt itthon origamis könyv is XDÜgyi vagy Yza! Teatasakot tudsz hajtogatni?XD
  5. YzaaA logója
    köszönöm^^
    nem sajnos nem tudok
    de meg kéne tanulniXD
    könyv meg nincs...
    és neten nem kapok hajtásokat
    szal amt eddig hajtogattam azt eddig megmutatom
    aztán ha lessz valami akkor az is